След аборта
Здравейте. Имам въпрос. С приятеля ми в момента сме разделени заради мен. Заедно сме от 5 години. Още като се запознахме аз забременях, но той ме накара да направя аборт. Аз много исках това дете, но заради него го махнах. Забременяването стана защото го искахме и двамата, но с течение на обстоятелствата той ме принуди. Уважих решението и се съгласих да опитаме на по-късен етап отново. След аборта получих усложнения и се наложи да вляза в болница. 4 години по-късно, след милион опити отново да забременея се разделихме. Той каза, че може и без дете, но на мен ми тежи. Да, простих му, но не забравих. Още помня как го стисках за ръката преди да вляза в кабинета и със сълзи на очи го питах "сигурен ли си" А той ми отвърна "така е най-добре". Кошмарите ме съсипваха. Сънувах детски люлки вътре с кукли, колички пълни само с одеала, а аз търся нещо което плаче. Свикнах с болката, но тя ми напомняше за себе си Така реших да се разделим. Според вас правилно ли постъпих? Той си мислеше, че за 4 години съм забравила, но не съм. А иначе се обичаме силно, не отричам. Сега си блъскам главата. Ами ако нямам вече деца? Да се върна ли и да си берем гайлето двамата? Какво да правя

Коментари

1.   Защо си останала с този човек 4 години след аборта? Какво си искала от него, след като той е бил съгласен да убие човешко същество? Т. е. не е бил готов за дете тогава, няма гаранция че някога ще бъде готов. Много вероятно е дори да имате деца заедно, той да избяга.

ТИ сама трябва да си решиш дали да се разделите - имаш ли други кандидати, които и на теб да ти харесват? Имаш ли време (чисто биологично)? Колко време мислиш, че ще ти трябва да го забравиш този (според мен е трябвало още веднага след аборта да го забравиш де, но това е друг въпрос)?

2.   Аз още тогава щях да си тръгна. Не бих родила дете на такъв човек. Станалото, станало. Желая ти да срещнеш друг, с който да сбъднеш мечтата си да станеш майка. Това е най- прекрасното, което може да се слули на една жена, която го иска.

3.   Съжалявам най- искрено за случилото се с теб. Пожелсвам ти да бъдеш майка и откриеш правилният избор за твоето щастие. За мен този човек е грешен.

4.   Не, не сте разделени заради теб! разделени сте заради него, защото заради него ти няма да имаш деца.

5.   Ти си се оставила друг да ти командва живота и тялото ти....
Накратко си човек без личност,характер и позиция
Не ти завиждам занататък!

6.   Защо тогава не е искал деца, а сега иска, може би е трябвало да го оставиш, защото расте в теб и ако го искаш той няма думата. Не го мисли, може би все ще имаш деца...

7.   Не се връщай при него. Това е трябвало да се случи веднага след аборта.

8.   Малее. Имаш грехове и то големи. Как ще убиеш детето което си искала? Голяма майка си, няма що. Сега няма и да имаш, много ясно. Да го абортираш и него.

9.   От автора До номер 1
Нямам никой друг, който да ми харесва, пък и не съм забелязала ухажори около мен. Мисля, че ще ми е нужно много време да го забравя, тъй като го обичам страшно много
Като цяло очаквах нещата да потръгнат, да създадем семейство, да се подкрепяме, но уви. Аз съм на 27 години. Той на 31. Проблема е, че и той прие раздялата ни с лекота. Нито се опита да говорим, нито ме спря като си тръгвах. Не ме е търсил. Объркана съм и незнам има ли смисъл да направя някаква крачка или да оставя нещата така. Чувствам се предадена. Все едно е чакал този момент дълго време и просто си е отдъхнал като се разделихме.
До номер 5
Възможно е да се нарече и нехарактерно, непозиционно, но аз съм научена да се съобразявам с хората, които обичам. Толкова е трудно.

10.   Всички са много крайни и много съдят. То от една история не се разбира всичко както е... Може да е имало причина, да нямат пари, всичко.
Ако го обичаш го потърси. Не загърбвай човек, който те обича.
Трудно се срещат мъже, които завързват семейство.

11.   Аз щях да задържа детето и да изтрия този човек от живота си още тогава.
Ж27

12.   Не би трябвало толкова да се притесняваш за случилото се. Според мен този мъж не те е обичал. Не е виждал бъдещето си с тебе и затова не е искал дете с тебе. Ако помислиш по-добре е така, отколкото сега да си със съсипано семейство. Погледни напред. Прекалено много мислиш за миналото си, а не се опитваш да живееш настоящето и бъдещето. Ако си намериш някого другиго и си имате дете, ще забравиш. Но засега си мислиш, че няма никой друг. Докато така мислиш няма да можеш да избягаш от омагьосания кръг. Най-добре е да си дадеш време да се настрадаш и тогава. Пишеш дали да се върнеш при него - ситуацията ти е неясна след 4 години!! С него ли си или не? Според мен трябва да прекъснеш и да гледаш напред.

13.   Авторке и какво му обичаш на този "човек", който е пожелал да махнеш ( да не пиша друго) собственото ви дете? ! Няма нужда да ми отговаряш!

14.   Авторке здравей!
Няма да те съдя,защото никой нене безгрешен!
Но едно не мога да проумея и то е:
Как така един мъж,който обича жена и иска да е с нея,ще каже - Така е най- добре? Значи за него е най- добре да убие детето си ,за да не понесе отговорноста.
Той има ли кошмари,гризе ли го съвестта?
Той ще пусне малко семе и ще има дете!
Извини ме ,ако съм груба!
Нима той,ще плаче и ще се пита.....Боже,аз ще имам ли деца?
Какво гайле.....чак сега гайлето е трябвало да бъде обмислено,когато си разбрала,че ще имаш бебе.
Никога аз не бих се върнала хайде помисли логично и виж,че е така....
Успех и дано скоро напишеш история в която ще кажеш че имаш детенце!!!

15.   Авторке, той не се е опитал дори да говорите, не те е потърсил, накарал те е да направиш аборт на планирано дете? И ти мислиш да го потърсиш отново?
Друг е въпросът, че не бива да виниш само него за аборта. Той не го е направил насила. Ти си предпочела него пред детето си.
Чувстваш се виновна с основание и знаеш, че е така. Но не можеш да върнеш времето назад. Прости на себе си и на него, а след това започни живота си начисто.
И нищо не се знае - може и да успееш да забременееш.
Успех в живота!
Поработи с психолог.
Номер 11

16.   Той защо искаше да абортираш? Това е много важен въпрос, защото е ключ към твоя въпрос.

17.   Жалко е, че такива сериозни и съдбовни решения, завъртате на 180 градуса. Един път, така друг път иначе. Каквото било било. Просто понякога отстоявай решенията си, има защо. Ако се обичате все още, се съберете. Посети специализирана клиника, където да ти направят необходимите изследвания, не се занимавай с кварталните гинеколози в поликлиниката, защото твоето състояние изисква по- задълбочени прегледи. В нета има достатъчно препоръчани имена. Не се тръшкай, просто защото нито миналото можеш да промениш, нито твоите нерви и това няма да ти помогне. Решението за дете е съдбовна стъпка, да правите секс с идеята за бебе, после да го махнеш е без коментар. Изясни си какво искаш! Ако не с този мъж, то с друг, но при висчки положения прегледите са ти важни.