Как бихте регирали, ако много по- млада жена Ви се обясни в любов?
Здравейте, приятели! Прочетох много истории тук, някои много сходни, други направо идентични с моята! Накратко, аз съм млада жена, тялото и лицето ми са привлекателни за мъжете, получавам необходимото внимание, не страдам от комплекси за външен вид ( хубави гърди и крака, дълга гъста коса и светли очи, хубава усмивка). Това, което ме мъчи обаче е, че моята любов не е ''мой връстник', напротив даже- много по-голям от мен е. И за ваше учудване, бих споделила, че въпросният не е богат, дори напротив- скромен и свит човек е, затворен, не говори, ако няма какво да каже- именно тези му черти харесвам толкова! Не е наглец, не е мръсник, не е на принципа ''чук и чао'', в момента не е ангажиран с жена до себе си... знам, че много от хората тук биха ме упрекнали, биха търсели някакъв проблем в развитието ми, но дори и да има нещо, което аз не откривам у себе си, така се чувствам, в крайна сметка не вредя на никого, нали? Не разбивам семейство (няма такова), не съм материалистка, независима съм... просто, понякога чувството е по-силно от разума, то те води, кара те да разбереш, че си човек и обичаш.. аз се чувствам точно така. Реалист съм, нямам празни очаквания- наясно съм, че тази връзка ще продължи за определен кратък период от време, а след това ще приклччи- не искам и повече. Проблемът, който е налице е, че реших да проявя инициатива - казах му, но той сякаш се смути, изтъкна доводи като това, че имаме разлика, че аз тепърва започвам да се развива, че не би имало с какво да ми е полезен.. Как мислите, как се е почувствал вътрешно? И има ли шанс, ако опитам пак и това е просто липсва на увереност у него, да го убедея? Моля, злобните коментари настрана, приемам критика, само ако е обективна, съдници в България много. Благодаря!

Коментари

1.   Не знам той на колко е, но е много близък по моя характер. Аз съм на 31. Мнението ми е, че просто си го смутила, поне аз бих се смутил. Не е знаел как да реагира, защото не го е очаквал - вероятно не е получавал много женско внимание, а и внимание от хората като цяло, затова се е затворил в себе си и няма особени очаквания при контактите си с тях. Този "шок" го е накрал просто да отвори уста и да започне да говори каквото първо му дойде на ум. Възрастовате граница е най-очевидното, затова се е лепнал първо за нея, особено ако е на около 40, а ти си на 20-тина.

2.   Повечето биха се възползвали от ситуацията.

3.   Не казваш точно каква ви е разликата, нито ти на колко си и той? Едно е ако ти си на 30 той на 45, съвсем друго е ако ти си на 18 той на 35. Едни и същи години като количество са различни при различните възрасти. Първо уточни това. А според мен щом ти е казал, че няма с какво да ти е полезен, може би има предвид точно това - мъжете рядко използват подтекст, каквото казват, това имат предвид.

Жена, 30г.

4.   Не мисля, че разликата във възрастта е проблем. Има даже пракове с по 20 години разлика, в които съпрузите са щастливи и се обичат. А и в мъжката природа е заложено да харесваме млади жени. Съвсем нормално е 60-годишните мъже да се заглеждат по 18-годишни момичета. Просто не го показват, за да не ги съди обществото. Не знам точно колко ви е разликата, ако е нещо от рода на 18-60, възможно е точно общественото мнение да го тревожи. А може и просто да не си негов тип или да е влюбен в друга. Колкото и да си красива, няма жена, която да е универсален тип, хората са различни и понякога просто няма химия. Ако толкова те мъчи, поговори пак с него. Нека поне ти каже общественото мнение ли е проблемът или наистина няма привличане. А ако има - не смятам, че трябва разликата в годините да е проблем.

5.   Аз по принцип нямам против по - малките жени да излизате с малко по - възрастни мъже, стига да сте самостоятелни - финансово независими! Да цените себе си като личност и да не правите повече компромиси, отколкото мъжете правят за вас! Не мисля, че има нужда да обяснявам защо съветвам това. А и не е по твоята тема, защото ти си казала, че си независима.

Обаче според мен в твоя случай може би просто този мъж не те харесва достатъчно и за това ти ги говори тези неща. Един мъж, на колкото години и да е, каквото и да е положението му, усети ли, че има шанс с някоя, която желае, то той няма да се поколебае да бъде с нея.
Другия вариант е, че мъжа, за който ни пишеш просто е в някаква сериозна емоционална дупка. (ако е така да посети терапевт, а не да товари с характера си някакви момичета, макар по един такъв индиректен заобиколен начин - ма аз не съм полезен, ма аз не съм такъв и онакъв, мрън, мрън, дрън)

Който и да е от тези два варианта аз те съветвам да не се занимаваш повече с този човек и да насочиш вниманието си към други акрактивни за теб господа или момчета.
Не за друго, а защото живеем един живот и трябва да извличаме максималното от него, а не да тъпчим на едно място, да драпаме там, където е по - здравослоно за нас просто да отминем и да продължим напред!

6.   Здравей аз бих се почувствал поласкан, запленен и захласнат по такова момиче, би ми станало много топло и приятно, стига разбира се да я харесвам.

М>30

7.   Бори се скъпа. За който обичаш натисни газта. Разлика в годините няма страшно. Ако си упорита той ше бъде с теб. Много щастие ви пожелавам:)

8.   Достa по- възрaстен, нямa семейство, нямa женa до себе си, "нямaм с кaкво дa съм ти полезен"- сериозно ли нищо не ти говори товa? !
Не виждaш отговорa/ изводa? Хaххa, може дa си помислиш, че ми е "злобен" коментaрът, зaтовa ще остaвя дa потрудиш мaлко мозъчето си :)

10.   Добре, ето какво си казала - доста по-възрастен, затворен, скромен, свит, няма какво да каже, няма с какво да ти е полезен. И все пак искаш да си с него. Аз съм на 29, но ме режат още преди да си кажа името. Не мога да те посъветвам нищо, защото не разбирам логиката на този свят.

11.   Какво значи полезен? За любовли говорим, или за купуване на бойлер? ! (това към такива като номер 8)

Ако си влюбена в него, не се отказвай. Разбирам те добре. Чупила съм съпротивата на такъв мъж. На него просто не му се вярва, че наистина го харесваш. Продължавай по същия начин и ще успееш.

Alpha, ж. 26

12.   Не казваш на колко години си ти и на колко е той, но аз бих се радвал млада жена (момиче) да ме хареса, дори и да ми се обясни в любов. Казах, че ще се зарадвам отново защото такъв случай съм имал в живота си. Аз бях на 45, а тя на 18 и да, тя се влюби в мен. Тя не ми се обясни в любов, но аз бях достатъчно опитен за да разбера какво става в нея. Аз само откликнах на чувствата й. Но аз не се стреснах, нито се стъписах, напротив бях много поласкан, че такова младо момиче проявява такива чувства към мен. Година и половина връзката ни продължи и това време беше най-добрия момент в живота ми с момиче. И тя и аз знаехме, че тази връзка няма дълга перспектива. След година и половина тя се ориентира към момчета на нейната възраст.
Разделихме се като най-добри приятели.
Авторке, кажи на въпросния мъж, че ти е приятно да бъдеш с него и просто искаш да прекарвате време заедно и на двамата да ви е хубаво. Не му говори за бъдещи планове за да не се притеснява. Кажи му, че е важно в момента как се чувствате и че това е достатъчно за теб. Ако му говориш така мисля, че ще те разбере.

14.   Човекът не случайно е сам!

15.   Н 11, aз съм н 8, сaмо нaистинa супер човек със супер мaтериaлистично мислене би си превел тaкa коментaрът ми. Не ме учудвa, че си с по- възрaстен мъж...знaм от някой друг твой коментaр.
A дaно не те лишaвa от бойлери и тигaни "тефaл" :)

16.   Мили хора, здравейте! Изненадах се от факта колко окуражителни коментари получих, благодаря ви, ще дам и няколко пояснения: Номер1, точно такава беше ситуацията, той е чаровен, но и аз смятам, че не е човек , който е свикнал да получава женско внимание, особено напоследък, напротив, даже мисля, че страни от това...
Номер 4, не мисля, че ставаше въпрос за липса на физическо привличане, виждала съм го ( а и други хора са ми казвали, че ме е оглеждал , скъсяваше прекалено много дистанцията и си позволяваше малки жестове и докосвания, но знам ли, последните може да са просто случайност и да са породени от факта, че съм му симпатична, не и повече)
Номер 5 - да, независима съм, но и аз смятам, че може да има проблем, който го кара да не се чувства добре , изглежда ми потиснат и огрочен
Номер 11 - винаги съм мислела, че не вярва! Но как да му докажа, че е така, като същевременно не искам да съм досадна, на свой опит знам, че когато отрежа някого, не искам пак да ми звъни и тормози, а много често го правят... Въпреки че всеки път,когато се засечем е радостен като се видим, държи се добре, усмихва се,последния път даже ме прегърна.. ти как успя, бих се радвала да споделиш?

Номер 12- Ти ме разбра най-точно! Искам точно нещо такова,което сте изживели ти и твоето момиче- приятно време ,прекарано заедно, споделеност, без уговорки и излишни задължения, достатъчно разумна съм и знам, че това не би се приело добре от обществото, за да подлагам и него, и себе си на това- не искам връзка, която на размахвам навсякъде, може да е дискретно, да ни е хубаво, пък колкото продължи - толкова, после просто да си останем приятели. Не искам да живея с него, нито да се обременяваме с отговорности, в крайна сметка съм много отговорен човек,но искам да си позволя тази ''прищявка'', защото сега съм млада, и смятам, че мога. Как мислиш, би ли реагирал добре, ако му заявя тези неща, как да подходя?
Благодаря ви отново!

17.   Мили хора, здравейте! Изненадах се от факта колко окуражителни коментари получих, благодаря ви, ще дам и няколко пояснения: Номер1, точно такава беше ситуацията, той е чаровен, но и аз смятам, че не е човек , който е свикнал да получава женско внимание, особено напоследък, напротив, даже мисля, че страни от това...
Номер 4, не мисля, че ставаше въпрос за липса на физическо привличане, виждала съм го ( а и други хора са ми казвали, че ме е оглеждал , скъсяваше прекалено много дистанцията и си позволяваше малки жестове и докосвания, но знам ли, последните може да са просто случайност и да са породени от факта, че съм му симпатична, не и повече)
Номер 5 - да, независима съм, но и аз смятам, че може да има проблем, който го кара да не се чувства добре , изглежда ми потиснат и огрочен
Номер 11 - винаги съм мислела, че не вярва! Но как да му докажа, че е така, като същевременно не искам да съм досадна, на свой опит знам, че когато отрежа някого, не искам пак да ми звъни и тормози, а много често го правят... Въпреки че всеки път,когато се засечем е радостен като се видим, държи се добре, усмихва се,последния път даже ме прегърна.. ти как успя, бих се радвала да споделиш?

Номер 12- Ти ме разбра най-точно! Искам точно нещо такова,което сте изживели ти и твоето момиче- приятно време ,прекарано заедно, споделеност, без уговорки и излишни задължения, достатъчно разумна съм и знам, че това не би се приело добре от обществото, за да подлагам и него, и себе си на това- не искам връзка, която на размахвам навсякъде, може да е дискретно, да ни е хубаво, пък колкото продължи - толкова, после просто да си останем приятели. Не искам да живея с него, нито да се обременяваме с отговорности, в крайна сметка съм много отговорен човек,но искам да си позволя тази ''прищявка'', защото сега съм млада, и смятам, че мога. Как мислиш, би ли реагирал добре, ако му заявя тези неща, как да подходя?
Благодаря ви отново!

18.   Не казваш на колко години е, но е напълно възможно да е импотентен.
Аз съм имала такъв случай - бях на 18, той - на 45, но преживял много и физически беше с десет години отгоре. Излизахме всеки ден, беше ясно, че има привличане, дори ми се обясни в любов, обаче когато поисках физическа близост, интимност, секс (което е нормално за младо момиче) и той започна да се дърпа. И така седмици наред... най-накрая една вечер у тях го натиснах, нямаше къде да бяга. Започнахме да се целуваме, галим, това - онова, и като му свалих панталоните, разбрах каква е работата. Човекът беше почти импотентен - ставаше му, обаче не можеше да задържи ерекция повече от минута-две и за секс и дума не можеше да става. От години така.
Та може и твоя случай да е такъв - може и да не е проблем с ерекцията, но със самочувствието като цяло, и от там да е несигурен и да предпочита да стои в обвивката си. Ако наистина много го харесваш, не се отказвай. Не се знае какво ще излезе.

19.   Човекът явно е много свестен, което в наши дни си е рядкост и явно ти добре си почувствала това и той те привлича, може би си и влюбена. В никакъв случай не се отказвай, неговите скрупули са несъстоятелни, а може би с тях той те проверява, доколко си готова да му се посветиш. Непременно реализирай тази любов. Престъпление е да я загърбиш или убиеш. Всеки човек трябва в живота си да познае щастието, а щастие може да даде само любовта.

20.   Аз съм № 12 отново. Да, сподели му точно тези неща, които пишеш в края на отговора си към моя коментар. Ти си разумна жена, опитай се да го увериш, че нищо друго не те интересува, а само приятното време прекарано с него във взаимно удоволствие. Да се радвате един на друг. Кажи му, че нищо друго не искаш от него, само споделената любов. Трябва да го убедиш в това. Успех.

21.   До авторката от Alpha (11):

Разбирам те много добре, че бягаш от образа на натрапчива и досадна жена. Аз съм същата. В моя случай, винаги, когато той беше склонен да си говорим, се застоявах при него и водехме едни такива сладки разговори, които постепенно се прехвърлиха и скайп по нощите. Когато той се опитваше да ми обяснява, че щяло да е труднно, че това, че онова, аз просто му заявих в прав текст, че подобни дребнави причини не могат да бъдат аргумент. Казах му, че не ме интересуват тези неща и че единственото, което има значение за мен в този момент са нашите отношения. То така си и беше. Оттогава започна и връзката ни. Бях ужасно влюбена в него, не можех да го скрия по никакъв начин и той се предаде. Това е в общи линии. Пожелавам ти успех:)