Споделена история от Здраве

Проблем с окото- халацион
Здравейте.Опитах какви ли не начини да се преборя с проблема ми, но това ми е последната възможност да получа съвет.Преди 2-3 месеца се появи едно образование,наподобяващо топче точно в края на клепача на дясното ми око.Отначало помислих,че е ечемик,но не е нормално да е отгоре на клепача.Доколкото знам ечемик се появява в края на окото не на клепача.Както и да е.Отидох в очна клиника във Варна и там лекарката ми назначи лечение със капки и топли компреси.1 седмица траеше лечението.След този период отидох на вторичен преглед и въпросната очна лекарка заключи,че този халацион-хордеолум не се поддава на лечение и се налага да се подложа на операция.И го изрязаха.Обещано ми беше, след като се премахне повече да нямам проблем.След три седмици това образование пак се появи.На същото място,със същите размери.Реших отново за няколко дни,да слагам от същите капки..Но не даде резултат.

Кажете ми какво да правя?Към кого да се обърна? Вече претърпях една операция и последиците не бяха добри-око пълно с кръв,болка и др.Има ли някой със същите проблеми? Ще се радвам много ако някой ми отговори. :)

Коментари

1.   Здравей аз бях така . Даже имах два халациона на горния клепач Първо ходех при един доктор в Бургас той ме оперира , и след три дена пак се поду даже повече гной беше събрало Тогава отидох в Оксиком Бс и там на ново го цепнаха и след седмица ми сложи докторката инжекция в клепача за раскарване на гнойта и очите ми станаха както преди Ще искаш да ти сложат инжекция след цепенето защото тя прави чудото , така се изразявам , защото бях много зле повече от година и след инжекцията нямам никакъв проблем до ден днешен Само че не знам как се казва лекарството но ти питай Мога да кажа името на докторката Хрелева има я мисля в нета

2.   и аз имах такъв проблем, халацион на долен клепач на дясното око, в началото беше подут после поспадна малко.Ходих при един доктор във Варна и той ми направи една инжекция. успокои се и сега съм добре. Аз не исках да се оперирам и решихме да направим опит с тази инжекция. Докторът се казваше Ковачев в Света Петка, беше внимателен и мисля че ще може да ти помогне . Успех
Стеф 28

3.   Аз също имам този проблем. През 2010 г. на клепача на дясното ми око имах два халациона. Оперираха ми ги и след това ми излезе още един, само че на долния клепач. Него също го оперираха. Една година нямах този проблем и сега отново ми се появи. Пак е на горния десен клепач и то три и на долния един халацион. Пия антибиотик, слагам капки и паста. Но вече два месеца ще станат и не ми минават. Каква е тази инжекция? Може ли да ми кажете името й?

4.   Някой ще може ли да ми обясни по- подробно какво представлява инжектирането, има ли болка? Имам същия проблем и лекарката ми предложи инжектиране, но това ме притеснява много, защото имам страх към игли, а и звучи жестоко да ти бъркат в окото с игла... :(

5.   Здравейте, до 15 годишна са ми излизали ечемици, сега сам на 23 години и на лявото ми око получих подутина. Работя в Германия и ходенето на лекар тук е прекалено скъпо. По принцип ечемика получава топче което събира гной и до 4 дена почервенява и получа бяло връхче, обаче сега лявото ми око се е подуло едвам виждам и вече почва да ми пречи на зрението, нямам нито топче нито зачервяване и със всеки изминал ден се подува все повече и повече. Купих си мехлем от Аптеката тук казва се Posiformin. Мажа се с този мехлем от 3 до 5 пъти дневно, но и не иска да се махне този отток. Вече не знам какво да правя. Моля свържете се с мен за да ми кажете какво да правя, а заради едно подуване да се прибера ли в България?
Моля потърсете ме спешно на дадените адреси : Facebook- ioana vasileva Email : i_o_a_n_a@abv. bg skype: ioana_vasileva90

6.   Здравейте! И аз имах същия проблем- халацион (топченца) и под двата клепача. Ходих на лекар, изписаха ми два вида мехлем и капки, но ефект нямаше. След това ми предложиха инжектиране, но това ми прозвуча доста стресиращо и се отказах. Реших да отида при друг лекар с надеждата да се излекувам без инжектирането, който ми каза, че чрез този вид лечение няма никаква гаранция за премахването на халациона. Изписа ми капки, които трябваше да си слагам в период от десет дена. Каза ми, че ако не се излекувам чрез капките ще се наложи да се премахнат чрез операция. Слагах си капките- по една капка три пъти на ден (сутрин, на обяд и вечер) и точно на десетия ден топченцата се пукнаха. Размина ми се без операцията, все още не мога да си обясня как чрез едни капки се пукнаха, защото проблема го имах от близо година. Компреси си правих, както споменах ползвах различни видове капки и нищо не помогна. Но тези капки направиха чудото. За тези, които имат същия проблем, капките се казват ФЛАРЕКС. На мен ми помогнаха, дано и на вас ви помогнат :)

7.   Капки, но алое активатор А-витамин и алое вътрешно всичко от форевър ливинг продъктс. Щом и катаракта се е изчиствала с тази комбинация, защо не и хордиолум

8.   http://www.neobux.com/m/v/?vl=993515A483BD19EDECCE17AB91A903FA

10.   Пробвах капки и мехлем Торбадекс май беше. Капките и мехлема ги слагах 15 дни, ефект никакъв. Успоредно с тях правех и топли компреси с яйце (много бавно изстива). Накрая на 2-рия месец отидох в една клиника и ми го спукаха оперативно. Операцията е с местна упойка, трае около 10-15 мин. Не е нищо страшно, даже моя ечемик (халацион) беше доста голям и се наложи сцепване от външната страна на клепача. Сложиха ми превръзка на следващия ден сутринта ми махнаха превръзката. Около седмица след това окото се възстановява, но в момента в който ти махнат превръзката си виждаш нормално. Критични са 5-10 мин., защото много щипе и пари от йода, с който ти почистват окото. След това е дискомфортно, но няма проблеми. 2-3 дни окото сълзи - нормално е нещо като защитна реакция.

11.   Може ли да ми напишете името на тази инжекция защото аз имам такъв проблем на двете очи и вече четири пъти съм ходила да ми го махат оперативно и всеки път умирам от страх. Сега да пробвам и това може да се получи нещо.

13.   Мен също ме лекуваха с Тобрадекс, после операция, но и след нея-част от това образование си стои още, изписаха ми разни др. мехлеми и антибиотик БЕЗ ЕФЕКТ, сега мисля да пробвам горе някъде прочетох Флорекс, ако не ще потърся лекари с по-висока квалификация и ценз на болницата. Лекувана бях първо от личната, после в Очно отделение на Ловешката болница от д-р Марияна Спасова

15.   Преди месец и половина, ми се появи ечемик на десния долен вътрешен клепач. Лекувах го с капки, но нищо не стана. След време се превърна в твърдо топче. Притеснен съм защото ми казаха че ще трябва да се направи операция. Исках да попитам дали боли операцията и инжекцята за която говорите. Много се притеснявам защото никога до сега не ми се е появявало

20.   Леле колко страшни неща прочетох. Аз също имам такова топче на клепачи от горната страна, по никакъв начин не го усещам и не ми пречи. Но е дисконфортно когато се погледна в огледалото или видя как някой е втренчил поглед в окото ми... Пробвах сама да го пукна но не успях и сега не знам към кого да се насоча. От Стара Загора съм ако има някой който може да ме посъветва ще съм много благодарна

21.   Здравейте,

И аз имам подобен проблем - халацион на горния клепач. Появи се преди около 6 месеца. Не го усещам изобщо, не ме боли, само като се погледна в огледалото е дразнещо. Доколкото ми обясниха, това е запушване на канал на Меймобиевите жлези (в клепача), вследствие на което се получава натрупване на мастна тъкан и се образува топче (халацион). Ходих при трима офталмолози, правих най-различни топли компреси, слагах различни капки и още куп неща, но халационът упорито си стои. Естествено, и тримата ми казаха, че трябва да се оперира, като клепачът се обръща и разрезът се прави от вътрешната му страна, което на мен ми звучи направо страшно. Много моля, ако някой е имал подобен проблем и го е разрешил по неоперативен път, да сподели опита си.
Предварително благодаря.

22.   Здравейте, аз имам същия проблем като вашия. На мен ми се случва за втори път, като след продължително лечение и компреси не ми мина. Наложи се оперативно отстраняване! Две години по-късно пак ми се появи почти на същото място и малко по голямо! Вече два месеца съм така и не се решавам на нова операция. Може ли някой да сподели как се казва тази инжекция! Благодаря ви предварително!

23.   Имам същия проблем замъглено зрение от време на време. Изписаха ми Тобрекс но не помага. Ходих оперативно да ми го махнат, нищо страшно, 5 минути процедура е, не боли въобще, усеща се само щипването от иглата на упойката. Бях добре няколко дена но се появи отново, леко по в страни от старото място. Зрението продължи да се замъглява. Ако знаете каква е инджекцията с която се лекува ще ви бъда много благодарен!

25.   Успях да стопя запушена пора на клепака без лекарска намеса. Дори не отидох на лекар. Правих компреси на подутината с шведска горчивка с малко памук. Притисках към клепача тампонче по няколко пъти на ден за време с което разполагам. Без никакви точни разписания. Усеща се затопляне на болното място и още след няколко часа има избледняване на зачервяването. Заради нередовното ми лечение спадането продължи 1 месец, но се случи до пълното му изчезване без болка и други увреждания. не се тревожете, ако попадне горчивка в окото, не вреди. Успех и на вас!

26.   Би ли написал тук как точно се казваше швецката горчивка която ползва защото гледам продават различни видове?

27.   Най-добра е шведската горчивка на Маурерс /Унгария/, защото има най-много билки 32. Ако не намерите в момента по аптеките, си купете австрийският вариянт с 19 билки. И тя става. Ориентирайте се по броя на билките, колкото повече, толкова по-добре.

28.   Пиша коментар с цел да помогна на всички вас!
Имах халацион на дясното око вече беше голямо и се виждаше отдалече, четох, че единственото решение е операция, но попаднах на Д-р Хюлия Рюстемова, очна клиника Корнеа, ж. к Лозенец, София. Направи ми 2 процедури с нова технология като лазер но всъщност е като слънчева светлина с която допира халациона за няколко секунди и след втората процедура халациона постоянно намаля и в момента въобще няма следа от него. ПРЕПОРЪЧВАМ С ДВЕ РЪЦЕ, не се занимавайте с операции, това е безболезнено и бързо и има уникален ефект
Успех на всички