Тинейджърски терзания
Здравей, народе! Аз съм момче на 16 и ми се ще да чуя вашето мнение по следния казус. Та следвайки тезата, че самооценката на мъжа се равнява на това каква жена е до него, имам тонове размишления по темата дали момичето X е за мен. Въпросното момиче е от моя клас, тя ме харесва, разбираме се чудесно, но има някои неща, заради които така и не мога да се реша да направя първата стъпка: 1. Изхождайки от това, че сме от един клас, една бъдеща раздяла (каквато със сигурност ще има, имайки предвид, че сме на 16) ще означава гледане на кръв още 3 години напред, както и загуба на приятелството ни, което ми е наистина ценно. 2. Мнението на обществото - От моя опит смело мога да заявя, че в момента в който дадена двойка обяви, че са заедно започват едни мрънкания от страна на съученици от рода на ''олее ама виж го тоя (има му еди кво си) тая да не е сляпа, че е с него'' и тн. , които макар и маловажни оказват напрежение върху връзката. Като предимства от тази връзка могат да бъдат възможността да правя секс с нея (да бъдем реалисти все пак) и онова специфично усещане за лоялност, което няма как да получиш освен, ако не си обвързан по някакъв начин с човек от противоположния пол. Нека ми бъдат спестени коментари за това, как любовта не може да се гледа, като сделка за недвижим имот и подобни възвишени прозрения. Така виждам нещата, ако някой е имал подобен проблем или има идея какво да правя, ще съм благодарен да съобщи! Поздрави!

Коментари

2.   Евала за разсъжденията, които имаш на тази възраст, но според мен наистина няма да е хубаво да се разделите и след това да се гледате на кръв още 3 години. В момента моя случай е такъв и въпреки, че не сме от един клас, а от едно училище, не е приятно да се засичате непрекъснато.

3.   Ехаа, ако не беше казал, че си на 16 и си правя изводи за възрастта ти от начина по който се изразяваш бих ти дала поне 20. Определено ме впечатли. Сега относно твоя проблем, ще се опитам да оборя всяка една от причините които изброяваш като против за евентуална връзка с въпросното момиче. Първо на 16 си, защо толкова го мислиш, ако се случи така че да се разделите, никой не е казал, че трябва всичко да свършва по най-лошия начин. Приятелството, няма какво да се лъжем, едва ли ще си го запазите, но спокойно можете да останете в добри отношения и "да не се гледате на кръв". Написал си мнението на обществото. Предполагам на тази възраст те вълнува в доста голяма степен какво мислят съучениците ти, което е нормално мисля. Но хората са го казали, всяко чудо за три дни. Та и вашето ще е така. Ще ви обсъждат няколко дни, ако пък се стараете да не им обръщате внимание, още по-бързо ще спрат, докато в един момент, например след седмица, няма дори да ви забелязват. Щом искаш да си с това момиче, просто бъди с нея, без да разсъждаваш толкова над нещата, няма да се жениш за нея все пак. Едва на 16 си, сега ти е момента да опитваш с различни момичета, докато накрая не откриеш правилната. Успех от мен и действай, не го мисли толкова.
Момиче на 20

5.   Другари, може би ви подведох със създадения образ на педантичен мислител. Пропуснах да спомена, че самият момент на късане при мен е доста странно явление и за него има два сценария: Или един ден се събуждам и си казвам "омръзна ми" и след месец искам всичко да е същото или момичето ме напуска и има голяма вероятност да й се случи случка. За сега с момичето Х сме в отношения тип "friends with benefits", което мен ме устройва идеално, но не мисля, че тя е щастлива. Твърде много я ценя за да обявя началото на края, казвайки й, че сме гаджета. Колкото до общественото мнение, достатъчно е да посеят семената на съмнението, а оттам капката пробива камъка с постоянство. -Авторът

6.   Другари, може би ви подведох със създадения образ на педантичен мислител. Пропуснах да спомена, че самият момент на късане при мен е доста странно явление и за него има два сценария: Или един ден се събуждам и си казвам "омръзна ми" и след месец искам всичко да е същото или момичето ме напуска и има голяма вероятност да й се случи случка. За сега с момичето Х сме в отношения тип "friends with benefits", което мен ме устройва идеално, но не мисля, че тя е щастлива. Твърде много я ценя за да обявя началото на края, казвайки й, че сме гаджета. Колкото до общественото мнение, достатъчно е да посеят семената на съмнението, а оттам капката пробива камъка с постоянство. -Авторът

7.   Тея неща се правят така, както ги усещаш. Ти щом ди направил списък с плюсове и минуси, значи чувстваш точно нищо и по-добре да не се занимаваш. Остави момичето да си намери някой, който ще иска да е с нея, защото го иска. И ти ще намериш такъв човек за теб.

8.   До номер 7. Приятел, теб сигурно са те научили да плуваш, като са те хвърлили в реката на Йордановден? Една любов не се дефинира, като такава ако скочиш през глава и ти е все тая след 3 месеца какво ще се случи с даденото момиче. Точно защото '' Тея неща се правят така, както ги усещаш'' стават толкова много филми, които се превръщат в музи за чалга песни. - Авторът