Истинска ли ми е връзката?!?
Преди 7 месеца тръгнах с момче, което е на 23години - спортист с доста успехи зад гърба си , а аз съм на 17. Отначалото всичко тръгна на шега , но той беше доста упорит и настояваше за връзка. Мислех си, че това ще мине бързо -някаква кратка авантюра без сложни заимноотношения. Отначалото беше мил, постоянно се опитваше да ме впeчатли, обръщаше ми внимание и ме водеше на кино, планина, заведения или просто на разходка. Бяхме се разбрали , че всеки си има телефон, лично пространсто и приятели (за да не стават излишни скандали ). Минаха се няколко месеца, който минаха с бясна скорост не обръщах внимание, че с течение на времето връзката ни става все по-сериозна. Той пътува често (лагери, тренировки в националния отбор и тренировачни лагери ). Не бях се замислила той какви ги върши там (според него той тренира и няма време за нищо подобно от рода на "изневяра". Но напоследък отношението му е коренно различно : намирам опаковки от тънки цигари в колата му, няколко пъти с периферното си зрение виждам, че си е писал с момичета (но конкретно какво си е писал не съм виждала и с коя точно) натъквам се на неща, който не са мой в тях или в колата му. Все по-рядко се виждаме, а ако се видим то е в присъстието на негов приятел. Когато отворя темата, че той ми изневерява той веднага си измива ръцете с приятелите си и отрича, че ми изневерява. А когато стане дума за Facebook и Viber той отклонява темата или казва, че всеки си има лично пространсто (аз не смятам, че в една уж сериозна връзка трябва да има нещо скрито ), а когато стане дума за прекратяване на връзката той слага цялата вина върху мен и ме обвинява, че съм си имала друг и това е било причината да искам да се разделя с него (тук искам да допълня, че аз не му изневерявам и не съм му и не крия нищо от него и не се притеснявам дали той ще види нещо, което не трябва в телефона ми ). Искам съвет и мнение какво мислите вие дали ми изневерявя и ако е така защо не иска да сложим край на връзката ни.

Коментари

1.   Не ти е читав човекът!
А и при тези възможности, които му дава спортната кариера, предвид и възрастта му, едва ли ще остане само с теб...

2.   Според мен ти изневерява и то не с енда, но не иска да прекратявате връзката, за да си има резервен вариант. По-добре прекрати връзката сега, защото такава няма и тя така или иначе ще се разпадне. Просто момчето е мачо и ще гепи колкото може и докогато може. Само ще си губиш времето с него! Намери си стойностен човек, а не въздухар, койт се стреми да спечели всяко състезание и всяка жена!

3.   Подходила си несериозно и съответно и "връзката" е несериозна - "Мислех си, че това ще мине бързо -някаква кратка авантюра без сложни заимноотношения. "

4.   Ами лично пространство, лично пространство, но чак пък толкова... В една истинска сериозна връзка трябва да има място за споделяне и т. н. Според мен ако не си щастлива - млада си, ще имаш още влюбвания, разкарай го. Може просто да си е такъв, свободолюбив - и това го разбирам. Ако е имал ревнива приятелка преди теб съвсем го разбирам. Но е важното ти как се чувства? Щом не си щастлива изходът е или да говориш с него така, че той да разбере теб, или да се разделите.

5.   Сама си усетила, че ти изневерява. Няма нужда да се залъгваш.
Въпросът е дали искаш да го задържиш с цената на унижението от изневярата... или искаш да се разделите. Засега просто криеш истината от себе си, затова и си пуснала темата тук - надяваш се да ти кажат, че не ти изневерява. Знам много добре как се чувстваш, защото и аз съм била там. По-добре си тръгни, ще ти е по-добре. Много си млада още за такива сериозни връзки, а и когато двама души не са заедно в ежедневието, трудно е да се каже, че имат връзка. Жена съм, почти два пъти на възрастта ти. На твоята възраст всичко ми се струваше съдбовно, велико, трагично... ала от дистанцията на времето виждам, че всичко, което ми се е случвало, не е било случайно. Сега съм с човек, с когото се обичаме, и когото мога да оценя именно благодарение на всичко, което съм преживяла преди срещата ми с него.
Такава връзка не си заслужава да се бориш за нея, дано сама достигнеш до този извод. На 17 си, забавлявай се, излизай с приятели, скоро ще станеш студентка и ще срещнеш много нови хора, сама ще се изненадаш колко бързо ще го забравиш.

6.   Постави му така нещата:
- Даваш му телефона си отключен и искаш неговия, за да се увериш, че не ти изневерява. (хвани го неподготвен, без да очаква, защото иначе ще си изтрие чатовете) Казваш му, "или ми покажи веднага какво сте си писали, или моментално късаме, аз нямам какво да крия, ето ти телефона ми"

И това е, ако откаже, значи има какво да крие и е редно да го напуснеш, ако не искаш да те прави на глупачка, никоя жена не го заслужава, бъди силна и уверена в себе си (<3), отнеси е толкова твърдо, че да разбере, че си сериозна и тоз път няма да му се размине!

7.   Постави му така нещата:
- Даваш му телефона си отключен и искаш неговия, за да се увериш, че не ти изневерява. (хвани го неподготвен, без да очаква, защото иначе ще си изтрие чатовете) Казваш му, "или ми покажи веднага какво сте си писали, или моментално късаме, аз нямам какво да крия, ето ти телефона ми"

И това е, ако откаже, значи има какво да крие и е редно да го напуснеш, ако не искаш да те прави на глупачка, никоя жена не го заслужава, бъди силна и уверена в себе си (<3), отнеси е толкова твърдо, че да разбере, че си сериозна и тоз път няма да му се размине!

8.   хаха тези лигльовци с личното си пространство са ми най-смешни. На моята приятелка съм й дал паролата от фейсбука и съм й казал да прави каквото ще защото аз нямам какво да крия, а доверието е най-важното нещо. Аз също имам нейната, но никога не съм влизал защото знам че просто не е такъв човек - като някой почне да я сваля го разкарва и това е.
Този се е уговорил още от началото с теб да не му ровиш фейсбука или телефона защото най-вероятно си чати и се сваля с още дузина мацки. Най-добре въобще не се занимавай с такъв тип хора.

М26

9.   "Истинска връзка" според мен започва когато двамата сте се разбрали че ще сте заедно, дали сте си един вид обещание, виждате се често. Връзката в която сте се определи пред обществото че сте двойка, смисъл това не означава главно че трябва да е по фейсбука, но сред приятели, близки и тн. Когато прекарвате част от времето си заедно, събирате се във компанията на други хора/близки/приятели, вкъщи, навън, ядете, спите заедно. Когато един човек има сериозни намерения към теб значи че трябва да ти предложи нещо, общо съжителство или да правите планове за бъдещето, планове за деца и дори опити, иначе предполагам серизна връзка всеки разбира различно някой казват на серизна връзка при съжителство, други когато са с такива намерения това да се случи. (ж. 27)

10.   Историята е точно както моята хаха, мила махай го после ще страдаш.

11.   Въпроса е там, че само усещам, че ми изневерява не съм го хванала на местопрестъплението.
Винаги когато вида нещо чуждо той се извинява, че на еди си кой приятел, приятелката му си го е забравила или пък, че си е писал с приятелката на негов приятел. Наистина всеки един от вас е прав подкрепям ви мненията -самата аз не подходих правилно отначалото и след като разбрах, че той е от хората "лидери"или по точно казано той не обича някой да му дава инструкции или да му забранява, не го оставих това е една от грешките защото именно тези хора са трудни за връзки и заимноотношения. Наистина и двамата зад гърбовете си сме имали други връзки и двамата сме си взели поуки и това за ''ревнивата бивша'' е вярно и според мен точно заради това момиче аз си патя и връзката ми върви по този начин. Не мога все още да кажа защо все още съм с него щастлива съм, но не летя от щастие -не винаги. Той ми дава сигурност, подкрепя ме, спокойно ми е като съм с него знам, че не ходя с някой мухльо или наркоман. Аз съм от хората, който супер много говорят, казвам си всичко, което не ми харесва обичам когато имам проблем да го изясня и имам мнение докато той горкия сякаш му вадя думите с ченгел от устата не обича много, много да навлиза в темите и гледа колкото може по кратък да е, което много ме дразни. Но това е моята гледна точка, а неговата е, че връзката ни е много добре, той не изневерява и държи на мен, казва ми, че ме обича и не иска да се разделяме и точно тук аз съм на кантар наистина не мога да разбера ако един човек ти изневерява ще иска колкото се може по-бързо да прекрати връзката, а той точно това, че не иска не знам как да действам, а има едни 10% ако той не ми изневерява? !? !

12.   " Бяхме се разбрали, че всеки си има телефон, лично пространсто и приятели" - твоята работа е, хем сърби, хем боли!? Сама си искала, всеки да си има лично пространство и свобода, после хленчиш, че той си прави каквото иска. Ти не си държиш на думата, а искаш той да бъде отговорен, това не е любов, а детска игра. По добре наблегни на ученето, защото като за 17 годишна, пишеш неграмотно!

13.   Обръщам се лично към номер 12! Пиша тук за съвет отностно темата, а не някой да ми плямпа, че за "17 годишна съм писала неграмотно ". Ако имам някакви грешки то е от бързане или защото пиша от телефона....

Пиша тук защото първо е анонимно, второ мога да получа някакъв съвет и трето аз не "хленча", има огромна разлика между човек, който иска съвет и човек, който хленчи за връзката си. Също така е трудно да имаш връзка с човек, който си е изградил име и е допринесъл успехи за страната ни.
Не е лесно да имаш връзка с такъв тип хора, защото малко или много се отличават от другите. Аз не съм с него, защото той е еди си кой и това той перфектно знае. Връзката ни стартира по този начин, защото малко по горе казах -трудни са връзките с такъв тип хора, а аз не очаквах точно поради тази причина тя да издържи толкова много време.