Как да действам като съм се напатила вече?
Здравейте на всички тук! Следя с интерес темите в сайта, понякога се и включвам с мнение, но сега съм от другата страна1
Момиче на 23 години съм - вмомента магистър и работа по специалността, но доста натоварена. Като цяло не бих казала, че имам много свободно време, защото се занимавам и с други неща. Хората от специалността ни се оказаха почти същите от теи, с които си карахме и бакалавърската степен. Никога не съм мислела, че ще хлътна по някой от там, но ето - стана.
Един ден на една от лекциите лекторът говореше нещо и един от колегите се пошегува доста забавно и разсмя всички в залата. Аз просто го погледнах и се усмихнах, направих го съвсем естествено, без да се замисля. След лекцията той дойде и ми предложи да идем на кафе с колегите от неговата група. Аз приех, защото доста от тях познавам, а и нямах друга работа точно тогава. Да уточня, че и с него се познаваме, но досега бяхме на здравей - здрасти. Не съм го възприемала по този начин, но да си призная това лято определено му се беше отразило доста добре на външния вид. Той по - скоро дава вид на момче тип женкар, обигран и доста общителен. Отидохме на кафето и да си кажа честно се анстрахирахме от всички други и говорехме само двамата. Беше забавно, не съм мислела, че ще имаме толкова общи теми на разговор. Усещаше се лека закачка и от моя и от негова страна. Оттогава насетне на всички лекции започнахме да сядаме заедно. Да уточня, че като цяло се виждаме само в университета (тоест от събота и неделя на събота и неделя). Няколко седмици подред така и с всеки път флирта се задълбочаваше - все гледаме да се докоснем някак, шегите са двусмислени, само ние шаваме в цялата зала. Просто се усеща и на колегите започна да им прави впечатление, започнаха да подпитват какво става. Преди известно време излязохме само двамата. Мина добре, направи ми впечатление, че той ми сподели доста лична информация за себе си. Спомена нещо за второ излизане и когато ме изпрати ме прегърна. Дотук добре, но имам няколко притеснения. Първо, ние извън лекциите изобщо не контактуваме освен ако не го потърся аз. Второ, онзи ден една колежка ми каза да внимавам с него, защото бил сваляч. Признавам, че и аз имах таков мнение, но откакто съм по - близка с него не мисля така. А и забелязвам, че той не се държи с другите колежки както с мен. Да говори им, но не с такива закачки, не по този начин. Не се притеснява да флиртуваме пред приятелите му, но все пак ми се иска да е по - инициативен и в другите дни. Не мога да разчитам от събота до събота, за да говоря с него. Така някак си се се губи нишката. Сега ми се иска да го поканя аз да излезем но се притеснявам, защото тези дни доста често му писах първа, започнах някак си да си показвам симпатиите. От такова поведение много съм се напатила в миналото - мъжете сякаш бягат, когато усетят, че имаш интерес. От друга страна обаче фактът, че извън университета той не ме търси много ме кара да се замисля дали изобщо да предприема нещо. Той пък ми каза нещо от рода на това, че е хубаво нещата да стават постепенно. Изобщо много съм объркана - в университета сигналите му са очеизвадни, а в другите дни никакъв го няма. Какво мислите?

Коментари

1.   Мисля, че не трябва да го търсиш и се поотръпни малко и когато се виждате на лекции. Ако те харесва наистина, той ще направи нещо.

2.   Може и той да е на работа през седмицата и да е зает и затова да не те е канил да излизате, защото няма кога.

3.   Хах, пробва те колко ще захапиш, най-вероятно си има и друга връзка/ флирт и просто си му допълнително развлечение.

4.   Към авторката и всички коментирали-Тежко ни и горко с толкова, , висшисти, , с такъв правопис.

5.   Като за пред колеги те сваля, а когато сте само двама, вън от университета, те игнорира. Така те компрометира и си трупа актив пред колектива, а теб те държи в шах. Хитрец. Миисля, че само те използва. Нищо искрено няма в него, така че внимавай. Прост манипулатор, ама му се връзвате. Ти ще си му още един ловен трофей.