Мъже, помогнете на една дама
Искам да разкажа на кратко
Аз имам проблем, депресирам се постоянно за глупости
На 16 години бях, когато се запознах с мъжът ми, завърших поработих няколко месеца и стана бебето. Как ли, тои се затова говореше на всички "аз ще си направя едно дете"
когато разбра, че съм бременна ме попита ти какво искаш да го махаме или да го оставим аз избрах да го оставим много го обичах както и сега
След това всичко си бе ОК е с дребните ежедневни ядове

Детето ни на 2 години постъпи в болница, с много тежка диагноза лежа близо 1 месец, след което се запогчаха и моите истерии.
Започна работа в нова фирма, с хора от миналото му, започна да излиза на дискотеки и да се прибира сутрин нямаше понеделник сряда петък когато и да е или направо на работа, не ме искаше беше казал ти си излизай сама и аз сам. Но иначе след тези излизания винаги ме желаеше като луд беше. След това ми спомена, как една му предложила да си "ходят" и тои казал, че е женен и т. н
Скоро след това разбрах, че взима амфетамини и пуши трева
помолих го да спре и то не един път много пъти му казах, че ще си отида дадох му последен шанс
ЗА около 1 месец беше извън страната там нямаше къде да ходи като в казармата -този период бях много спокойна. Когато се върна след седмица се събра със старите си приятели но този път спря да ходи по дискотеки след един разговор който проведохме
той каза, че се е прибрал заради мен и детето и от този разговор се съобразява не закъснява
другото което е е, че гледа много порно което е нормално за един мъж но нормално ли е да съм в леглото да спя и той да се задоволява
да подчертая че съм млада все още нямам 25 навършени (той е на 28 не се поддържа външно много, не му пука дали е избръснат или не или, че е изцапан ) хубава съм слаба тялото ми е много запазено след раждането и много мъже ме ухажват но нямам самочувствие имам чувството, че ако не го контролирам или ще ми изневери или ще започне пак с амфетамините, а преди не бях такава имах му ужасно голямо доверие и не съм се вкопчвала в него не ревнувах така а в рамките на нормалното колкото да му покажа, че ме е грижа. Знам, че трябва да му дам свобода да не му мънкам за да не го отблъсна но ме е страх, че ако спра да се интересувам ще тръгне по лош път

Искам да съм от сорта "О, жена ми ли, нямам ядове с нея, разбира ме "
не мога да го накарам да остави дружките си защото работи с тях и парите които изкарват са много добри
Мисля си, че съм такава защото не работя заради малката която често боледува а и детската градина рано иска да се взимат децата, той от друга страна как аз ще работя до късно дума да не става
Внимание пък не ми липсва винаги е отгоре ми, прегръщаме, милва ме, ревнува ме но нормално, често се шегува когато си идва по рано "къде го скри другия" 8 години сме заедно Обичам го не съм си помислила за друг винаги му давам когато си поиска дори и да не си иска аз го натискам въпреки че не съм от жените които обичат да го правят постоянно гледам на него да му е хубаво

Кажете ми мъже как хем да го пускам да излиза с приятели да си има мъжките вечери и в същото време да го предпазя от наркотиците

П. С Хората с които работи по цял ден са хората с които иска да се събира на по бира

Коментари

1.   Авторке, забрави, че мъж(ете) щели да ти помогнат. Само ти ще си помогнеш. Нито мъжете ще ти помогнат, нито ти си дама. Една дама не забременява под 25 г., а си гледа образованието, което на теб много ти куца (виж си правописа поне).
Ситуацията ти е банална и характерна за всичките подобни на теб „дами“, избързали с омъжване и деца. Изходите са два - развод или търпене. Средно положение няма. Не можеш да промениш мъжа до себе си. За тези неща се мисли преди, не след като създадеш семейство. Може да си на 25 г., но вече си определила пътя си за следващите 15-20 г. Сърбай си попарката, която сама си си надробила, никой не може да ти помогне, освен ако ти сама не си вдигнеш задника и почнеш някъде начисто, но сама с детето си, което не вярвам да сториш, защото си материално зависима от мъжа си. Това е положението - ще трябва да търпиш.

2.   Коментар номер 1 е изключително просташки. С претенция за много разбиране. От тези дето мислят, че една диплома прави разликата между "дама" и "не-дама". За интелигентния човек, всички почтени жени са дами. Аз не виждам от къде разбра, че авторката е непочтена.

До авторката: ако се разбирате с мъжа ти, и държите един на друг, а от твоите примери изглежда, че е така - говорете откровено. Дори да има противоречие, откритото и принципно държание е това, което поражда доверие. Угодията не поражда доверие.
Ако искаш да си по самостоятелна си намери надомна работа или нещо на половин ден. Ако искаш работа, търси и ще си намериш. Ако така те устройва, и теб и него, карай си и не се чуди.

3.   Подобни ситуации много рядко завършват добре.
Поне според мен ще е хубаво да отделиш малко време и да помислиш над своето бъдеще, както и над това на детето ти.
С тоя мъж не виждам какво ще правиш, освен ако не се промени адски много. Видно е че той ви издържа... и до там :)

*Syndrome

5.   Ало номер 1 и тук не пропусна да си покажеш злобата. Като толкова ти се става преподавател що не отидеш да работиш в някое училище, ами все критикуваш коментарите тук. А за тебе май всички са непочтени и ти си единствената перфектна особа. Като толкова се пишеш на морална, май при тебе нещата не са такива иначе как ще съдиш другите без да ги познаваш сигурно преценяваш по себе си. Ти май мъж нямаш до себе си и затова те е яд на другите, че те имат семейство, деца и естествено проблеми, затова те избива злобата която пишеш.

6.   До н. 5 - кажи нещо по темата, не аз търся съвет, а Авторката.
Колкото до мен - нещо бъркаш - имам мъж до себе си от много години, но съм образована, с восок доход, а не съм правила деца и не съм се женила на 20 г.
Просто на тези годинки не си в състояние да решиш за живота си. Прочети отново писаното от авторката, нямам ли право?
Между другото, моят мъж не излиза не се друса, не пие и не пуши, чудесен баща и съпруг е, но не сме се женили млади и зелени като авторката.
Проблемът на авторката е, че е в безисходица. Никой не може да ? помогне. И аз да бях в момента в това положение като нея, и аз бих търпяла. Просто всяко решение си има последици. Това е положението.

7.   Еййййй, не се карайте де!!! Нали всеки тук е дошъл за да си сподели нещо болката и да види просто как мислят и другите, да чуе едно чуждо мнение, да си свери часовника малко, да си каже нещо по-лично. Това е хубавото на сайта, че държи изкъсо анонимността и предразполага хората към малко добрина, откровение и да разтоварят душата си. Та то ако ще се обиждате, защо сте тук? Тежко й е на жената, а вие веднага образована ли била или незнам си каква и какъв й бил правописа. Ами бързала е, може и да греши. Хайде сега скарайте се и на мен, че си поркам тук. Дреме ми на шапката. Изтрезнявам покрай вас и затова съм тук! А ти момиче ако го обичаш, поговори сериозно с него. Няма друг начин. Ако и той те обича, ще те послуша и ще се съобразява с теб, а ако не - не е твой, но не бързай! Послушай сърцето си!
Дядо Манол

8.   намери си някаква работа, не за много пари, ще можеш да се разсееш вниманието от него. това не значи, че не го обичаш. на...

9.   Не става въпрос дали съм образована, щом имам диплома за завършено средно образование, значи все пак съм се образовала до някаква степен това, че не спазвам пунктуация не ме прави глупава или в бързината съм сгрешила някоя буква. Ти като си си продължила образованието, защо бъркаш буквите погледни си писанията после нападай
Искам да видя мнения относно проблема, не да ме поучават. А това на колко съм избрала да ставам майка и да създам семейство си е моя грижа. Каква е гаранцията, че като се ожениш на 30, ще е за правилния.

10.   Напълно съм съгласен с коментар 1. Деца се правят, когато човек узрее, когато посъбере акъл за да избере правилния човек и да възпита читаво поколение. Грешката не е на авторката, а на родителите и, които не са и дали правилната насока в началните години.

11.   Авторке, честито средно образование.
Иначе, гаранция няма, но вероятността на 30 и със завършено висше образование, някаква професия, специалност (може да не е висше) да ти е толкова малко акъла е с пъти по-ниска.
Замисли се малко - житейският опит идва с времето.
Но станалото - станало.
Според мен никой не може да ти помогне. Както аз съм си взела решение да уча и работя, така и ти навремето си решила да бъдеш майка и съпруга. Всяко действие има последици.
Между другото, ако бях се омъжила и забременяла от мъжа, с когото съм била на 18, то днес положението ми щеше да е сходно на твоето. Твоята ситуация не е никакво изключение за съжаление, но признавам - с цялото си образование и житейски опит не мога да ти дам съвет, който да не включва развод и започване на чисто, но за това си трябва образование, професия, житейски опит, каквито ти нямаш.
С две думи - и на 30 човек може да сглупее, но 1-во е по-малко вероятно в сравнение с 18, а и има нещо зад гърба си в краен случай - работа, спестявания, връзки, препоръки от работодатели, диплома, трудов стаж.

12.   Според мен номер 11 е счетоводителка. Авторката няма да упреквам защо на времето това или онова, само ще й кажа, че в момента няма друг изход. Щом мъжът ти има добри доходи а ти не работиш, вземи се запиши да следваш висше, имаш времето и възможностите. Бъди и живей с него, но мисли така сякаш си сама. След време ( 4-5 години) ако нещата са същите или даже се влошават ще имаш възможността да решиш какво да правиш с живота си. И дори и да решиш да се разведеш ще можеш сама да се издържаш. Живота не свършва на 30, а камо ли на 25. Съвсем нормална възраст да се запишеш студентка. Все още нищо не си изпуснала, всичко на този свят се поправя. Но докато се подготвяш за новият си бъдещ живот, дай шанс на сегашният.

13.   12, не съм счетоводителка, макар че имам образователен ценз и за това, но само като средно. Идеята някога ми беше да работя като счетоводителка, за да се издържам по време на висшето си образование. Мислила съм значи още на 14 г., когато кандидатствах в гимназията си за това, което ще правя след това. Когато записвах в университета съм мислила пак в перспектива - има ли работа по тази специалност, добър ли е този университет и не съм правила компромис с бъдещето си, не само заради мен, а и с мисъл за децата си - от моето бъдеще зависи бъдещето на бъдещите ми деца. Така съм мислила още на 14-16 г., вместо да правя деца. Винаги съм гледала да мисля за поне 5 г. напред, такива като авторката най-вече закъсват, защото мислят само за тук и за сега. Лошото е, че авторката е избързала точно с най-важното решение в живота на един човек и днес просто е в безисходица.
Честно казано, дори да бях родила на 16 като нея, днес щях да съм действително счетоводителка, най-вероятно да съм се издигнала до главна, да имам свое бюро, но не съм родила на 16 и днес си имам счетоводител, не ми се налага самата аз да бъда такава. Да си счетоводител не е лошо иначе, жалко че авторката няма образователен ценз за това, а вместо това е повярвала на мъж, който на 16 г. ? е казал, че ще и направи дете.

14.   Тогава ме вземи при теб на работа, аз съм счетоводителка :)... бъзикам те - имам си работа. Добре твоят живот си го уредила, но момичето има нужда от помощ със съвет. А ти като зряла, образована и възпитана жена, дай такъв вместо да я упрекваш. Всеки греши, но важното е да вземе поука от действията си и да продължи напред правилно, мислейки за детето си.
Има много майки с деца, които учат. Вярно, че им е трудно, но всичко хубаво става трудно. Така, че горе главата авторке и колкото и грозно да ти прозвучи възползвай се от ситуацията, в която се намираш, за да извлечеш максимална полза. Дала си най-хубавите си години за този човек, родила си му дете, което гледаш и възпитаваш. Време е да помислиш за себе си и да инвестираш в себе си, за да може, ако някой ден си на предела на силите си и тотално отчаяна от този човек, поне да не бъдеш вече така зависима от него. Завърши, намери си работа и вече каквото дойде ще го посрещнете заедно с детето ти.
Много успех ти желая!

15.   14 - не ме разбра. Яд не е на авторката, не защото я упреквам, яд ме е, че просто не мога да ? дам съвет, защото както и да го въртим - тя е в безизходица. В ситуация БЕЗ ИЗХОД.
Най-много ме е яд за детенцето ?. Не мисля дори, че мъжът ? е виновен - той просто е продължил с живота си, такъв какъвто ги иска. Виновна си е самата авторка. Тя е жертвала своя от глупост... и липса на всякакво възпитание. Честно, хора - колко от нас са повярвали на някакви типове и са забременяли на 16 г.?
И лошото е, че както и да го въртим, една жена, която на 16 е родила и на 25 е безработна едва ли ще тръгне сега да подобрява образованието си. А и какво ще ? помогне това? Дали ще има някакво задочно висше в някой селски университет или няма да има - това е без значение. За нея образованието не е било и не си мислете, че ще бъде важно. Важно е обаче да си седне на задника, да си намери някаква работа и да започне на чисто с детето някъде. Трудни, но не невъзможно. По-добре, отколкото да си с наркоман, но определено не вярвам, че тя ще го направи, просто защото е свикнала да бъде пасивната и този човек да взима решенията и да носи отговорността за живота ?.
Яд ме е на такива жени, защото не само пропиляват живота си, но най-вече провалят този на децата си.