Мисля,че ми изневерява
Здравейте, моля ви за съвет, защото съм много объркана. Имам връзка от близо 6 години. Аз съм на 23, а той на 26. Винаги сме имали дребни проблеми, както всяка двойка, но сега взеха нещата да загрубяват. Приятеля ми придоби една самоувереност, едно самочувствие, а преди беше да не кажа свит. Толкова е самоуверен, че не казва дори думи като 'благодаря' и 'извинявай', смята че винаги ще има хора около себе си, каквото и да прави. Не спазва много често обещанията си и не мисли дори, че трябва да се извини.
Притеснява ме, че не ми дава дори да се доближа до телефона му, сложи си парола, а до преди нямаше такава. Не иска да си отвари Фейсбука пред мен, а преди нямаше проблем.
Не иска да споделя с мен, кавото и да било, дори съвсем дребни неща. Все като го попитам нещо се ядосва, става агресивен. Все нещо го ядосва в мен намира ми постоянно недостатъци. Промени изцяло външния си вид и реши да се поддържа повече от обикновеното за него.
Наскоро се разплаках от държанието му, а той ме погледна пренебрежително и си продължи по пътя. Настигнах го и го попитах какво става и той ми каза, като не ми харесва да си намеря друг. Също и срещите ни значително се разредиха. Все неща, които са нетипични за него. Интересното е, че като му заговорих за тройка с още една жена, пробно за да видя как ще реагира, той категорично отказа. Преди ми беше казал, че не би погледнал друга дори.
Не знам на какво се дължи тази коренна промяна у него, дали ми изневерява, има ли друга?
Искрено моля администраторите да качат моята история, защото достатъчно се измъчвам с мисли, а съм сигурна, че читателите ще могат да погледнат по-трезво над нещата от мен. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Съжaлявaм, прaвa си. Явно е от скоро и се е случило бързо щом промянaтa е тaкa рязкa.
Зa него в моментa си пречкa, тежест... зa товa ти е кaзaл кaто не ти изнaся дa търсиш друг.
Нямa зaщо непременно дa "търсиш" друг, но определено имaй сaмоувaжение и без обяснения го нaпускaй. Знaм, че ще ти е трудно имaйки в предвид годините връзкa, но ще си спестиш много "отровa" преди същият крaй.

2.   Като минал през това мога със сигурност да кажа - Изневерява! Всички симптоми са налице. Напускай с 200 км/ч! Той даже се чуди как да ти каже!

3.   Има известен риск да не си права и темата да е написано тенденциозно, което да заблуждава и нас, че си права. И все пак ми се струва, че наистина има друга жена. Съветът ми е да се отдръпнеш от него - така няма да се самоизмъчваш с нови и нови сцени, а той ще има време да премисли нещата. Ако не положи усилия да се сдобрите, работата е ясна - нямате бъдеще, по каквато и да е причина. Дали е изневяра, дали е друго - няма значение.

4.   Махай се от тоя!

5.   Съжалявам, ти си абсолютно права, всичко е толкова красноречиво. Взимай се в ръце и не реви, за да не си в един момент тотално унижена и самотна.

6.   И аз мисля, че си има друга. Просто се раздели с него и си търси друг приятел. Не се оставяй да те лъжат и тормозят.

7.   Няма значение дали изневерява! Щом няма доверие и уважение - напускай на бегом! После да не ревеш, че и шамари може да ядеш!

8.   Всички тези неща, които описваш като ново поведение за него говори само едно...има си друга и това трябваше да ти стане ясно много отдавна...но мисля, че и сама го осъзнаваш !

9.   За жалост мисле,че е типично поведение на мъж,който изневерява,или който поне си е харесал друга жена.От опита ми с мъжете-това разчитам в поведението му.

10.   Наскоро се разплаках от държанието му, а той ме погледна пренебрежително и си продължи по пътя...а ти защо не продължиш по пътя си а си се лепнала за него сякаш няма други мъже на този свят. Какво очакваш да забременееш да го вържеш и да пусне следващата тема, за това как нямаш сила да се пребориш със собственият си светоглед за да си щастлива. Тръшкай се още, насила няма как да станат нещата.

11.   Абе да ти кажа пък аз.. По- малка съм.. Това сигурно има значение. На 17, с моят приятел сме заедно от 2 години и той прави като твоя и много пъти колкото и да рева окото не му мига за мен. Ама знам, че не ми изневерява. Много гадно се е държал с мен и много хубаво също. Въпрос на характер, може би. Аз също се чудех защо прави каквото иска и ме пренебрегва, но накрая свикнах и сега гледам да не се обиждам толкова. А относно изневярата... Много лесно можеш да разбереш така ли е или не. Някой път все ще му видиш паролата или ще го проследиш, но не го съди без да си сигурна. От 6години сигурно ти знаеш най- добре, но все пак имай в предвид, че хората се променят :) Успех!

12.   Авторката: Благодаря много за съветите! :)

13.   Докато това момче е било свито, всичко е било наред. Явно се е появила някоя мома, която му е казала две приказки и той е надигнал петльовия гребен. Моят съвет е да не го разпитваш, просто се отдръпни и го остави да си изживее увлечението, или флирта... Ако го притискаш, ще стане още по-озлобен, защото му пречиш да се прави на голям мъж пред неизвестната мома. Нека се наиграе. Бъди сигурна, че той скоро ще си дойде с подвита опашка, защото от тихо и кротко момче, няма как изведнъж да се превърне в ''лъв''. Ролята, която играе пред непознатата скоро ще го умори и тя ще го види в истинската му светлина. А тя сигурно го харесва като лъв, какъвто той не е. Въпросът е като се върне при теб ти дали ще го искаш още. Вероятно ти е много тежко от така създалата се ситуация, но любовта е сложно нещо. И само най-истинската любов оцелява. Другото ние сме си го измислили, за да се чувстваме добре.

14.   Голямото му самочувствие ти му го помпаш. Със сълзите си.