Не знам какво да правя с нея
Здравейте, аз съм момче на 19г в момента уча в София, в моята група има едно момиче да я наречем Христина, станахме доста близки със нея, постоянно излизаме на кафета, и други места. Но си има приятел до това лято когато се остави със него точно когато бях на бригада във САЩ. Когато се върнах мислех че още е сама, но явно не разбрах че, си е намерила нов приятел дори със който живее заедно в тях. Но и в същото време постоянно ми прави някакви, знаци как ме харесва или аз поне така си мисля.. Та въпроса ми е кажете какво да правя със нея някой, друг бил ли е в тази ситуация да и кажа ли какво изпитвам към нея или просто да я забравя продължа напред.

Коментари

1.   Според мен тя те има просто за добър приятел :)

2.   Причини да не станете гаджета:
1. Има си приятел(обвързана).
2. Сигурно е леко момиче, щом така ти прави намеци при положение, че си има приятел.
3. Или пък не ти дава знаци с кокетно поведение, а просто е много лъчезарна и това те заблуждава.
4. Явно си във "френд зоната", което значи, че нямаш шанс и на двамата ще ви стане тъпо ако и признаеш.

3.   Забрави я и отдай времето на правописа си, че с този само ще се излагаш, като станеш висшист!

4.   Какво ти пречи да пробнаш? Не е омъжена, няма дългогодишна връзка, така че не виждам причина да не пробваш.

5.   Човече, ти си студент, а правописа ти куца - ''със нея'', ''във САЩ"... Поработи върху себе си, защото е добре човек да е грамотен. Толкова ли свършиха свободните момичета в София, та да се занимаваш с такова, чиито приятел е далеч и тя ти дава нишани, за да го мами с теб?

6.   Ми ако те харесваше нямаше да си хване нов приятел, ако гледаме над нещата логично. Но понеже се опитвам да разгледам и други гледни точки дори хипотетично реално да ти дава знаци ако ти се държиш прекалено приятелски тя може би мисли, че между вас не може да има нищо повече. Най-добрият начин да разбереш е да прекарваш повече време с нея и да наблюдаваш държанието и дали ако се опиташ да я докоснеш или прегърнеш се отдръпва, дали и е приятно, базикай се с нея намекни и че и ти я харесваш и другият вариант е да си директен, но тогава може да си развалите приятелството.

7.   Ами, пич, ти в момента не си и приятел (в смисъл - гадже), а приятелка, с която тя излиза, споделя и т. н.
Щом живее под един покрив с някой, то едва ли с него само си пипат ушичките и си гъделичкат ушичките, така че смятай.
Освен това - ако имаше нещо към тебе като към мъж, едва щеше да е скъсала с предишния и да е дотърчала директно при тебе, а не да си търси нов, че и да живее с него даже.
Моля те, не си прави илюзии. Най-голямата грешка на хората е, че обичат дълго време да живеят в илюзии. Ти не си нито номер едно, нито номер 2, нито дори номер 18 в нейния списък. Просто си встрани от него, т. е. ПРИЯТЕЛКА!
Ако положението не те устройва - разваляш приятелството, ако те устройва го продължаваш, но преставаш да въздишаш по нея и изобщо забрави отношенията мъж-жена между вас!

Сега е модерно момичетата да си имат т. нар. "мъжки приятелки", понеже те са много по-коректни и угаждащи от женските им аналози, обикновено и по-интелигентни, и по-незлобливи и т. н., а иначе вършат същата работа като кошче за душевни отпадъци и от сорта.
А и хич не им е трудно да си намерят такива, предвид женчо- и гей-ориентацията на момчетата след премахването на казармата...

8.   Здравей,
Позволявам си да ти пиша, тъй като съм бил в сходна ситуация.
Точно както в твоя случай, излизах по кафета, ивенти и прочие с една колежка от университета, която ми даваше сигнали, че ме харесва. Проблемът при нея беше, че си имаше приятел, и то от 4 години. В един момент се разделиха и бум - ето че си имаше следващ. Както можеш да се досетиш, това не бях аз. В твоя случай, трябва да се запиташ защо Христина не се е насочила към теб, след като е скъсала с първия. Заявил ли си своите намерения към нея с действия? Аз не бях направел тази стъпка като хората и пострадах. Подчертавам с действия, от опит знам, че много обяснение води до затънтена улица. Предполагам, че това момиче те държи в pool-a с потенциални гаджета, щом прекарва време с теб. Другият вариянт е да те е поставила във френдзоната. Какви намеци и знаци ти прави точно? Интересен е и фактът, че толкова бързо се е пренесла да живее с нов мъж. Според мен не са много момичетата, които биха се решили толкова бързо, ала нека някоя дама да ме поправи, ако греша. Ако чакаш да се разделят за да тръгнеш с нея, навярно ще стане като в моя случай. Задай си въпроса: Готов ли съм да "крада" момата? Направи следваща стъпка с нея: go for the kiss, в момент, който ти се струва добър (когато гаджето и не е там :д) Ако тя иска да бъде открадната от теб, ще ти позволи, ако ли пък не - ще знаеш, че си рискувал приятелството ви за да получиш нещо по-голямо. Дръж на това, което искаш и знай, че в любовния триъгълник, един от ъглите винаги е тъп :д Само не боксувай, размишлявайки как да постъпиш, ще си изгубиш времето. Все пак се познавате от известно време, нещата трябва да имат своята посока. Задай тази посока и действай. Успех

9.   Няма смисъл да я име именуваш, като повече не използваш името. А по въпроса- еби я! Не знаеш ли какво се прави с жена, дето ти пуска намеци?

10.   Пич, и аз съм в твоята ситуация, затова не мога да ти дам съвет, но късмет

11.   Ей внимавай! Ако фейсбука и е Hristiyana Hrtistiyana ще те проследя! Внимавай!

12.   Тя кога е сварила да се раздели с бившия, че й друг да си намери и да живее вече в тях... авторе, тази не е свястна поварвай ми... бягай далече!!!

13.   -Хаха, има страшно много, които са били в тази ситуация. Те са неизброими. Тя се нарича френд-зона- Хайде да сме просто приятели!
Не те възприема като мъж, а като хлапак, като балък, с когото да си прекарва времето, когато няма какво да прави друго и също те ползва да има някой такъв загубен като теб да й оказва внимание, да си повдига самооценката. Ти си сега във спомагателна роля: загряваш я за връзката й с другия. Много трудно е да промениш ситуацията, почти невъзможно. Или късай направо, или почни да й играеш - игнорирай я за някакво време, после уж пак се сещаш за нея... - въобще, дръж се точно както тя с теб, като огледало. Не влагай емоции, никакви обяснения. Груба грешка би било.

14.   Аз съм във френдзоната на една приятелка от 6 години. Намерих си друга, без да й разкривам чувствата си и до сега. Предпочетох приятелството с нея, пред любовта. Това ми се стори най-рационалния начин.