Влюбена съм в друг
Здравейте. Имам приятел от 6 години, но вече не изпитвам чувства към него. Преди 2 седмици се запознах с един прекрасен човек и мога да кажа, че съм влюбена в него, не е просто привличане, а нещо повече. Сега съм изправена пред дилема... Аз по принцип мислех да се разделя със сегашния ми приятел дори и да не бях срещнала това момче. Според мен е по-добре да го оставя да си живее живота вместо да го лъжа, че го обичам и да му давам напразни надежди за семейство. С другия макар и за толкова кратко време се опознахме добре. Държи се много добре с мен и е много мил. Казвал ми е такива неща, които никой не ми е казвал до сега и знам, че е искрен. Много е добър и не искам да си изпусна шанса с него. Една приятелка ме посъветва да послушам сърцето си и аз го слушам, но ме е страх да не ме подведе. Ако бяхте на мое място какво щяхте да направите? Дайте ми съвет. Моля без хейт.
23г.

Коментари

1.   Разбира се, задължително трябва да се разделиш със сегашния си приятел. Както сама каза, няма смисъл да му хабиш времето и да му даваш празни надежди. От друга страна, обаче, не бива да скачаш веднага в нова връзка. Това, че ти говори мили неща и се държи добре не гарантира нищо.

2.   "Държи се много добре с мен и е много мил. ''
Естествено, че ще се държи с теб добре, нали иска да те изчука, ако не те е вече де... но винаги е така в начлото розово, но ще плачеш после, не се хвърляй ей така на мъж, който почти не познаваш.... после плюете мъжете, били едиси какви, ами сами сме си виновни, защото сме глупави и попадаме в капаните им!

3.   "Ако бяхте на мое място какво щяхте да направите? " - много глупав въпрос, никой не може да е на твоето място, докато ти си там. Нито познаваме първият, нито вторият, как да ти се дадат съвети. Да не стане така, че между два стола, да седнеш на земята. Шест години никак не са малко, защо досега си лъгала първият, че си го обичала, а сега си разбрала, че не го обичаш? След време като срещнеш третият, пак така ли ще постъпиш? Любовта я превърнахте в парцал, поне не говорете за нея, а просто се чукайте.

4.   Че явно вече е време да се разделите с бившия (впрочем, пробва ли изобщо да върнеш искрата между вас, или приемаш пасивно нещата както дойдат? ) - да, според мен трябва.
Че гледаш на новия през розови очила - със сигурност. Казвал ти бил неща, които никой не ти бил казвал... класика в жанра.

Ако искаш, тичай по новото момче, но се опитай да бъдеш реалист в някаква степен. Влюбена си в него, затова всичко ти изглежда идеално. Дано не те чака разочарование, но такова все пак е възможно.

5.   Щом си на 23 още, действай смело, но имай предвид, че е много вероятно с новия като походиш Х месеца пак да ти стане тъпо :)

6.   Остави приятеля си и тръгни с новия. Дори и нищо да не стане, щом не обичаш приятеля си няма смисъл да пордължаваш с него.

7.   Ще ти кажа само, че за толкова кратко време няма как да опознаеш човек, камоли да се влюбиш. Това, че се държи мило с теб и че ти е споделил част от живота си не означава нищо. Най-лошите черти се показват с времето, а ти не знаеш какви са неговите и дали ще можеш да ги приемеш въобще, ако сега избързаш така. Имах позната, която си имаше сериозен приятел, но дойде някакво момче, тя хлътна "лудо влюбена", беше убедена, че не изпитва нищо към нейня приятел и ето я сега съжалява, че въобще го остави. Моя съвет е да не взимаш прибързани решения. Повярвай ми, за две седмици няма как да си го опознала и колкото и да си сигурна, че си влюбена, то аз смятам, че е моментно привличане и с времето ще отшуми.

8.   Послушайте сърцето си, няма никакъв смисъл да живеете в лъжа и насила цял живот. А страха е много лош съветник. Съдбата обича смелите :). Успех.

9.   Жените сте уникални! Давай! Пусни питомното и ходи да гониш дивото!

10.   Важно е човек да рискува. За това, че знаеш, че е искрен не е. Важно е да се свалят звезди в началото. Ама пък поне няма да ти е скучно.

12.   Наеби ги и двамата и после ще му мислиш. Аз така си избирах м-ду 2ма -Ибрахим и Страцимир ;))))

13.   Хубаво си помисли! За две седмици можеш ли да опознаеш даден човек, че и да разбереш дали е искрен. Какво ти липсва с другия, какво не ти дава, да не стане така че да ти залипсва, когато ти мине сегашното увлечение. Изборът е твой, но първо хубаво премисли нещата!

14.   Мила те всички се научиха вече да говорят и да казват красиви неща.Много често,нещата които казват не са истина.
Мисля,че трябва да го опознаеш по-добре. Абе каквото и да ти казваме,слушай сърцето си.

15.   Ааа, не! Щом си била с него 6 години - край. До живот! Какво като обичаш друг?

16.   Момиче, замисли се. Струва ли си за загубиш шестгодишното щастие за сметка на една авантюра с човек, когото познаваш едва от две седмици. Запитай се правилно ли е, дали въобще познаваш този новия човек напълно и как би се почувствал сегашния ти приятел като разбере, че ще предпочетеш някой друг пред него. А той най-вероятно те обича. Според мен си въобразяваш, тези мисли и чувства към този са временни и ако зарежеш твоя приятел, след известно време адски много ще съжаляваш.

17.   Не се ли чувстваш гузно? Толкова годишна връзка и с лекота вика вече не го обичам, влюбена съм в друг... Тва е толкова брутално изобщо за кво си се хванала с момчето след като не си сигурна за чувдтвата си в бъдеще.. Ако го заебеш, много ще съжеляваш.

18.   Да не ти пука и за двамата. Утре можеш да се срещнеш трети, в когото вдругиден вече да си влюбена и тия две седмици ще са безвъзвратно минало.

19.   ОТ АВТОРКАТА:

Разделих се с приятеля ми. 6 години го чаках да заживеем заедно, но това така и не стана. Накрая просто тръпката изчезна. Сега съм с новото момче и след нова година заминаваме за Англия ЗАЕДНО. Той ми го предложи. Не ми пука каквото ще да става. Нямам повече какво да кажа!

20.   Авторката е постъпила правилно, като се е разделила с приятеля си, наистина няма смисъл да бъдеш с някой по навик, просто щото сте заедно отдавна. Друг е въпроса, че заминаване за Англия с новия приятел е меко казано прибързано. За да се реши човек на такава стъпка, би трябвало да поопознае половинската си. Новата връзка е все още нездрава, неясна, но в крайна сметка момичето си знае. Иначе, наистина щом бившия 6 години се мотае и не предприема нищо, няма смисъл. Жените, които вечно чакат, се чувстват нежелани и необичани, тази връзка е била бреме за авторката, просто се е изморила да иска да бъде поискана, било я е страх да се раздели по-рано, страх от самотата и като повечето млади момичета се е надявал, че някога нещата ще се оправят, но времето окончателно е затвърдило, че връзката и няма бъдеще. Обаче наистина бърза с новия, явно е окрилена от новата тръпка, но тръпката ще е до време. Нужно е нещо повече от тръпка за да оцелее една връзка и да прерастне в нещо голямо. Тръпка е имало и с бившия, но за да се развие правилно една връзка е нужно зрялост и искрено взаимно приятелство. Тогава идва зрялата любов, а периодът на влюбеност е временен. Влюбването и любовта са 2 различни неща. Едното е първично страстно, емоционално увлечение, другото е зрялост, обич, отговорност и приятелство! Пожелавам на авторката успех и дано новия бъде истинската и любов!

21.   ОТ АВТОРКАТА ДО №20:

Благодаря за разбирането. Знам че прибързвам със заминаването, но това ми е мечта, така че нищо не губя. Само мога да се надявам наистина да се получи с това момче и всичко да е наред в Англия.