Изневери ми, а аз все още го обичам...
Историята ми е следната: Момиче на 25 съм, имах една дългогодишна връзка, в която бях унижавана, удряна, тормозена. Много от Вас ще попитат- защо съм търпяла всичко това? ! Отговорът ми е, защото нямах подкрепа от никого. Дете съм на разведени родители и единствения човек, олицетворяващ думата семейство, е моята баба. Година след като приключи въпросната връзка срещнах момче, в което се влюбих още в първия миг. Мислих, че най-накрая е дошъл момента, в който ще бъда обичана, уважавана, ценена, но уви не било така. Година и половина след като бях му се отдала до последната клетка на своя организъм (тялом... , духом), разбрах че той е имал паралелни връзки с още няколко момичета. Почувствах се смазана, не разбирах какво не му е стигало в мен, за да ме лъже по този начин. Плаках, самообвинявах се, самосъжалявах се. Той ме уверяваше, че те нямат никакво значение за него. Приключи отношенията си с тях демонстративно. Работата му е такава, че постоянно е заобиколен от много и млади хора. Каза ми, че съжалява за всичко, което ми е причинил и че никога не е срещал толкова истински човек като мен. Каза, че просто не е бил сигурен в тази връзка, че си е мислил, че във всеки един момент може да му кажа, че искам всичко да приключи (казвала съм го преди и затова). Мислил, че не виждам нещата сериозно и че ми е някаква мимолетна тръпка, която ще отмине. Простих му, защото много го обичам, защото наистина ми се иска всичко, което казва да е така, но не спирам да мисля за всички тези момичета. Не спирам да мисля за нещата, които им е казвал, за нещата които са правили, за леглото, в което съм лежала и аз и съм се чувствала толкова щастлива. Хора, наистина много боли. Искам да му вярвам, но всеки път, когато сме някъде и дори да се загледа в някое привлекателно момиче, на мен всичко ми се свива и започвам да си мисля как ТЯ може да е тази, с която отново ще ме замени. Наистина страшно го обичам. Това е вторият мъж в живота ми, но за мен е първият, в който се влюбих, който ме накара отново да мечтая, а след това ми отне всяка от тези мечти. Представях си как той ще е бащата на децата ми. Той също ми е казвал, че за пръв път среща жената, с която иска да изживее неща, които дори си мислел, че не са за него и никога няма да иска. Минаха три месеца и повече, но аз още помня съобщенията, датите, имената на тези момичета и не знам как да постъпя. Сигурно много от Вас ще кажат да продължа напред, но наистина ли мислите, че съществуват моногамни и искрени мъже? Аз се съмнявам. Това не е оправдание, но знаете, че човек, когато обича, се опитва по всякакъв начин да докара нещата до там, че мозъкът му по-лесно да ги приеме. Дайте ми съвет как да продължа? Мисля, че го задушавам. Той ми се закле, че няма да се повтори и че, ако някой ден реши, че не иска да сме заедно ще ми го каже, но аз пак не съм спокойна. Ровя му в нещата (телефон, лаптоп) и това ме кара толкова да се срамувам от себе си, но наистина съм много объркана. Ако някой е преживял нещо подобно, нека сподели! Благодаря!

Коментари

1.   Като един представител на "моногамните и истински мъже", бих искал да уверя авторката, че хора като мен и много други не биха желали да имат нищо общо с човек като нея.
Можеш да задържиш изневеряващия си приятел, в крайна сметка, очевидно е, че той ще продължи да го прави, а ти ще продължиш да се унижаваш. Реално погледнато тъпчеш на едно място, чист мазохизъм.
Но да обвиняваш мъжете в разни неща, след като сама си хванала най-големия плужек е нелепо.
Успех.

2.   Възможно е да няма много мъже и жени, които да са моногамни, но щом аз и ти можем примерно защото обичаме значи и останалите ако реално, истински обичат и държат на дадена връзка могат! Ясно, че го обичаш и каквото и да напиша ти искаш да бъдеш с него и ще търсиш причина да го оправдаеш, но отсрани погледнато дано и ти да погледнеш така след време мъж, който е ударил веднъж няма да спре, удрял ли сегашната, ще посяга и на следващата, така е и за изневярата един мъж свикнели да го прави според мен пак ще го направи! Давам ти пример с предната ти връзка, защото явно там вече гледаш от страни реално! Ти вече се срахуваш, че ще те предаде отново и мисля, че си приличаме и по живот и мислене поне малко, няма да ти олектне и след време ще се чувстваш даже още по зле! Съвта от мен е човек с човек се заменя! Изключително трудно особедно ако в друг търсиш този! Само гледай да не е женен с деца, главно с деца щото това си е за цял живот освен ако ти нямаш! Гледай да не е женен, с приятелка щото на гърба на някой щастие не се прави! Дано да се справиш и да си намериш някой на твоите години, без проблеми и ангажименти и този да разбере реално, че е загубил истински човек! А ако избереш да сте си заедно дано да се е променил, но много ще се тормозиш! И не си виновна ти, щом не си изневерила, а той само той защото не е държал на вас и не почвай ама аз казах това и направих онова и той ми каза, че за това го е направил абсурдни глупости! Ти защо не си го направила щото ти е казал това и направил онова! Глупави оправдания, но в твоите очи изключителни доводи!

3.   Здравей. Историята ти ме трогна. Аз не съм преживявала същото, но съм тук да ти кажа, че има И моногамни мъже, от опит.

Аз не го познавам, и не мога да преценя дали толкова съжалява за постъпката/ките си, но вие се виждате всеки ден, значи ти трябва да можеш да прецениш. Ако смяташ, че и той като теб е съкрушен от това, което ти е причинил. И, ако виждаш ОГРОМНО желание да се промени и да стане мъжът, който заслужаваш, може би трябва да си дадете още един шанс. Ако се решиш на тази стъпка, обаче трябва да помислиш и за още нещо. Ще можеш ли да му простиш наистина? Мислиш ли, че след време, когато спре да боли толкова ще можеш да се отпуснеш пак покрай него? Ще спреш ли да му ровиш в личните вещи и да се сравняваш с другите момичета? Ще ревнуваш ли от приятелки, колежки? Ще му напомняш ли за болката, която си изпитала? Ако не мислиш, че ще можеш да му простиш от сърце, животът ви след това ще бъде ужасен. Ти ще си го припомняш мислено във всеки един свободен миг, а той ще те усеща и ще се чувства подтиснат. Не, че не го заслужава, но любовта също е и прошка, но трябва да бъде искрена.

От друга страна пък, не е единична връзка, и не е с цял еднократен секс. Били са връзкИ, и са били паралелнИ, което значи, че не са били за една вечер. Той вероятно е имал и някакви чувства... Ти сама трябва да знаеш най-добре къде са ти границите и колко можеш да понесеш. Според мен нямаш добър вариант, защото каквото и да направиш ще страдаш. Ти решаваш, обаче, кой е най-добрият за теб самата.

Аз лично смятам, че хората могат да се променят, но им трябва много добра причина. Ами, ако ти си неговата причина? Може да избереш да му дадеш шанс, за да заслужи отново доверието ти. Да ти се докаже, че няма да бъде предишния човек. Можеш да избереш и да си дадете почивка, за да ти се изяснят нещата. Можеш и да приключиш нещата, ако смяташ, че това цял живот ще ти тежи. Според мен, обаче, първо трябва да говориш с него, за да разбереш дали намеренията му към теб са сериозни, защото ако не са, защо да си губиш изобщо времето?

Желая ти кураж и търпение! Ако любовта ви е истинска, тя ще надвие всичко, но ако не е, няма смисъл да се бориш за нещо несъществуващо.

Depravity

4.   Ами какво да ти кажа. Не знаем в началото на връзката Ви, разкрил ли е чувства към теб и ти към него. Ако не сте си казали каквото има да си казвате и ако си се държала наистина, че все едно връзката е мимолетна, не го вини толкова. Въпреки, че ако е с една жена, нормално е да е само с нея... т. е. това е по-нормалното, особено при прясна връзка.
Но, ако той дори да не е знаел за намеренията ти, в случай, че е бил влюбен в теб не е редно да мисли за други. Също така, любовта понякога се развива с времето, в началото просто сте се харесвали, но когато вижда, че си сериозна жена, държи на теб, редно е да не кръшка. След всичко което сте си казали, ако пак продължава, значи или не те обича /не държи на теб/ или просто си е такъв, що се касе само до задоволяване на сексуалния нагон.
В случай, че се е кротнал, не бързай да скъсвате... и не го ревнувай толкова. Изчакай как ще се развият нещата.

5.   Никога не скъсвай заради трети човек! Никога!

6.   Предварително искам да се извиня на "истинските мъже", както каза един от коментаторите по-горе! Далеч не съм целяла да засегна някого, г-не. Напротив много бих се радвала да съществуват такива. Явно не Ви се е случвало да изпитате толкова силна болка, но само едно ще Ви кажа: В такъв момент се опитваш да откриеш и други, които са изпитали нещо подобно. Други, които да те успокоят, че това не се случва само на теб. Далеч не съм искала да поставя всички мъже под "общ знаменател". Ако сте изчели внимателно изповедта ми, щяхте да сте наясно какъв опит имам със силния пол и нямаше да се засегнете от "некомпетентното" ми мнение и разсъждения. И още веднъж повтарям, че изказаното е под влияние на афект и много болка. Никога не съм отдавала значение на това какво хората изричат, когато са силно обидени и наранени, но ако на Вас това е единственото нещо, направило Ви впечатлени от цялата история- Благодаря Ви за мнението относно моята особа (което е базирано само на изчетеното), но не се нуждая от коментари с цел- нападки. Единственото, от което имам нужда в момента, е съвет от хора сблъскали се с подобна ситуация. Не казвам, че не го заслужавам, или че не съм го предизвикала по някакъв начин, но питам само ЗАЩО и КАК? Благодаря на всички останали, които отделиха от времето си, за да ми дадат съвет. Наистина се нуждая от това. Благодаря Ви още веднъж! От авторката.

7.   Не, няма да спре да ти изневерява, чааак като стане на 70 или ако поради някаква причина стане импотентен. Разбира се, че има моногамни мъже и жени. Но твоят не е в тази група и вече ще се прикрива малко по-добре, че да не го хващаш. Спри да гледаш с розови очила и с надежди. Обичай се повече, уважавай се и го разкарай. Не бъди наивна. Колкото и да ти е тъжно е боклук. Много сила ти пожелавам да се отървеш от гадината успешно.

8.   Щом веднъж ти е изневерил, ще го прави и занапред. Раздели се с него. Обичай себе си. Уважавай себе си и не допускай никой да те удря или унижава. Не си имала късмет с първите двама мъже в живота ти, но като се поучиш от този си опит, може пък следващият да е свестен.
И един съвет-не се вкопчвай в мъжете, защото не си имала семейство. Почувствай се самодостатъчна и тогава ще привлечеш посходящия мъж. И не се мъчи повече с този женкар. Успех и горе главата.

9.   Абе вие сте много интересни, в почти всички истории търсите гаранции, за истински чувства, за моногамност или за какво ли още не, зрели хора сме, харесва ти компанията на даден човек с него си, не ти харесва не си с него, щом авторката е с момчето значи вс е ок, ама се била измъчвала, ами да го зарязва и тогава да се измъчва, че сега е при друга, живейте си живота, простичко е.

10.   Ако простиш изневяра връзката ви никога няма да е 100% здрава както е била в началото. По-добре се откъсни от него, колкото и трудно да звучи и продължи напред с живота си. Работи, учи, излизай, пътувай, спортувай - ангажирайки себе си (тялом и духом) ще преодолееш раздялата много по-лесно. Според мен не си струва да си губиш най-ценното нещо на този свят (времето) с този човек. Не си глупава, вижда се, че си сериозна дама, а той да си има колкото си иска глупачки да му търпят глупавите обещания и изневери след като го напуснеш. Знаеш ли - може и да осъзнае какво е загубил след време, но тогава ще е късно!

11.   Човек Най-лесно вярва на това, което му се иска да е истина. Дори и когато е крещяща лъжа.
ж

12.   Според мен тази връзка е обречена. Ти не му вярваш, а пък той не го заслужава. Не ми се вижда нормално да има връзка с няколко жени, само защото не бил сигурен в нещо. В Колко точно връзки не е бил сигурен? Не знам какъв съвет да ти дам, ако на мен някое момиче се опита да ми извърти такъв номер, бих я зарязал на мига. Както и да е... От това, което пишеш оставам с впечатлението, че имаш нужда от любов, затова е добре да внимаваш. Тази нужда те прави уязвима за някои машинации и може да ти изиграе лоша шега, както вече се е случвало (до колкото разбирам). Казвам го просто, за да го имаш предвид.

13.   1, ти пък си много тънкообиден. Я се стегни малко, защото не знам колко си моногамен, но не си много мъжествен. Пише ти го друг моногамен, но мъж, който не се засяга като ощипана госпожица от намеци на наранена жена.
Към авторката: според мен, не си заслужава да влагаш усилия и емоции в тази връзка. Това, че се чувствал несигурен в нея е нелепо извинение. Ако е държал на теб, е трябвало да влага усилия да укрепи връзката ви, а не да си вее шнура наляво-надясно. По начина, по който описваш емоциите си, виждам, че си стойностен човек, с по-богата душевност, който заслужава друг тип връзка.

М31

15.   Звучиш, като ужасно обсебваща личност. Кръшкането му може да е съпротива срещу обсебването. Колкото повече нахлуваш в личното пространство на един човек, толкова повече го отблъскваш. Ревността ти не е признак за любов, а детинско чувство за притежание от рода на "с моето камионче никой няма да си играе".
Доколкото разбирам от казаното по-горе човекът ти дава всичко друго, освен сексуална вярност. Сексът е, като спорт за някои хора. Би ли ревнувала от тенис партньор? А от масажист? Само два прости примера за физическо удоволствие без твое участие.

Дядо Торбалан