Любов или просто голяма привързаност?
Здравейте! С приятеля ми сме вече от година и половина заедно. Нещата са сериозни, или поне за мен не са били никога до толкова сериозни, както сега. По принцип си падам по сериозните връзки, но рано или късно започва да ми писва, а този път не искам да се разделям с момчето си просто така. Историята е следната: и двамата сме на по 21 години, учим в един и същи град, разбираме се добре (или поне до скоро беше така), споделяме си почти всичко, подкрепяме се в трудни моменти, забавляваме се заедно, уважаваме се, имаме общи интереси, като цяло си пасваме като характери. Но от няколко месеца, нещата започнаха коренно да се променят, сякаш страстта угасна, вече почти няма интимност между нас, започнахме да се караме за най-малките неща. Имам чувството, че вече сме повече приятели, отколкото гаджета и с всеки изминал ден се отблъскваме все повече и повече, дори и да не го искаме. Помогнете ми! Как да постъпя? Не искам да останем просто приятели, той наистина е страшно добър човек, много свестен, страшно възпитан, може да му се има доверие, никога до сега не ми е давал повод за ревност и съмнения, дава ми спокойствие и сигурност, втълпила съм си, че едва ли ще намеря друг като него. В предишните ми връзки винаги е имало доза ревност, някакво преследване, съмнения, бях се уморила от това, а сега ми се струва, че точно това ни липсва на нас. Вие как мислите? Има ли шанс за нашата връзка, или вече всичко се крепи на спомени и илюзии? Любов или просто голяма привързаност?

Коментари

1.   Страстта винаги е временна. Ако те устройват по-спокойни отношения, макар и без особена емоция, стойте си заедно. Но ако държиш на страстта, си търси друг. Но имай предвид, че и с другия пак ще е временно.

2.   Имате хубави отношения. Опитай се да разнообразите нещата. Направете нещо романтично, отидете на екскурзия заедно...

3.   " В предишните ми връзки винаги е имало доза ревност, някакво преследване, съмнения, бях се уморила от това, а сега ми се струва, че точно това ни липсва на нас. "
Ето това сме жените... когато всичко ние спокойно и мъжа ни дава всичко.... а ние търсим пак драмата, която уж ни липсвала, но аз мисля, че това ни е само в главите... мисли момиче мислии