Избрах този, когото не обичам
Накратко, защото нито аз имам време да пиша, нито вие търпение да четете..

Бях поставена на кръстопът да избирам между 2 момчета..
Едното го обичах повече от всички и бяхме заедно, но така и не разбрах споделени ли са чувствата..
Другото момче ме обича истински и иска да бъдем заедно...

Дълго време отказвах на второто момче, защото чаках първото да ми признае какво точно съм за него, защото поведението му беше объркващо.. Държеше се сякаш съм просто едно момиче.. Отначало мислих, че просто не знае как да покаже какво чувства, защото той търси истинското от много отдавна ии отдавна беше сам.. И си мислех, че това съм аз, но той се държеше сякаш просто не иска да ме нарани, въпреки несподелените чувства... Разделихме се, защото той замина, но не бяхме прекратили връзката си.. Обаче за мен тя беше вече прекратена, когато той спря да ми отговаря дори по скайп, какво остава за телефони... И не защото е бил зает, а защото е нямал желание и е ходил по студентски купони...

Тогава избрах да прекратя всичко, за да не го измъчвам, защото той най-малкото се чувстваше длъжен към мен.. исках и да спра да се измъчвам.. Така дадох шанс на второто момче... Сега сме заедно, но аз не преставам да мисля за истинската си любов... Виждам любовта в очите на това момче и ми е мъчно, защото копнеех да я видя в очите на другото...

С това момче имаме много сериозна връзка и мислим да заживеем заедно ии да имаме общо бъдеще, но се страхувам, че никога няма да го обикна така, както той-мен и това ме натъжава страшно много... Никога няма да го нараня, защото той не заслужава, заслужава да бъде щастлив.. Аз го обичам безкрайно, но не по този начин...

И просто не знам какво да правя, умирам от мъка

Коментари

1.   Може и да го заобичаш, но може и да живееш цял живот с вината, че не го обичаш достатъчно. Всъщност, решението си е само твое.

2.   Няма любов от съжаление, нито заради това че той го заслужава. Щом наистина го уважаваш достатъчно, го остави да намери жена, която наистина ще го обича, а ти си дай шанс да намериш мъжа, с когото чувствата ще бъдат споделени. Явно не е никой от двамата, а ти имаш достатъчно време да се откриете.
Л.

3.   Ти се държиш с второто момче така, както първото с теб. Страх те е да не го нараниш, но нямаш чувства. По-добре ги остави и двамата и продалжи сама напред. Остани сама, изясни си чувствата, не се прехвърляй само от стол на стол, защото накрая ще паднеш много лощо на земята. Може би щастието ти не е с нито един от тези двамата, може още да не си срещнала твоя човек. Защо изобщо правиш планове за общо бъдеще с второто момче, след като не го обичаш? Мисля, че ти просто искаш да си на сигурно, пък ако те потърси другия или изникне нещо по-добро, веднага ще го изоставиш. Mary Jane

4.   Не гледай постоянно към миналото си. При мен се случи същото, само където не съжалявах и за миг за избора си. Просто някои хора не знаят кой стои срещу тях, забравят да покажат чувствата си и да се замислят какво имат до себе си.
Щом кроите такива планове с второто момче, давай, отдай се на него! Явно наистина те обича и си струва.
Поради факта, че постоянно мислиш за първия - нямаш време да си отвориш очите и сърцето за втория.
Това е моя съвет, сигурна съм, че не изпитваш кой знае какви чувства към човек, който се е държал така с теб, може би след месец ще осъзнаеш и тогава ще си наясно със себе сию
УСпех!

5.   защо го лъжеш? защо го заблуждаваш този човек? защо му отнемаш шанса да бъде истински обичам? защо му отнемаш времето да намери своята истинска половинка... какъв е тоя егоизъм... само и само да не си сама се хвърляш към план б... защото докато си очаквала първия да проработи.. това момче наистина е било твоя резервен вариант... незнаеш ли че всичко се връща? ? ?

6.   И хората са казали " НЯКОЙ ДЕН СЪРЦЕТО ЩЕ СИ ПОИСКА ТОВА КОЕТО СИ МУ ОТНЕМАЛ" - от опит ти го казвам, само че с дете вече е доста по трудно да се решиш... Не го прави, казвам ти -ще съжаляваш... убедена съм/за съжаление/ и някой ден нещастна като мен ще даваш такива съвети...

7.   Номер 6, това го е казала Милена :)) песента ми е една от любимите. Иначе си абсолютно права за всичко.

8.   Разбирам те напълно, защото и аз съм по този начин. Ходя с мъж, който е луд по мен, аз го уважавам много, но не го обичам така както той мен.. Няма я онази тръпка, онова жегване под лъжичката и пеперудите в стомаха. Често си мисля за друг и много искам да съм с него но уви.. Съдбата не позволява. Мъчно и болно ми е но няма как. Не можеш да заповядваш на сърцето си.