Да бъда ли с нея. Заслужава ли си ?
Здравейте. Имам приятелка от 6 или 7 месеца. Аз съм на 26, тя е на 23. Запознах я с родителите ми декември месец. Често ходим при тях. Те я харесаха много, както и тя тях. Дори често си комуникира с майка ми. Сходни характери сме, забавни, разговорливи, обичаме да пътуваме. Запознал съм я с всичките ми приятели. Тя беше малко по-резервирана, запознала ме е единствено с колежки от работата и. Чак преди 1 седмица ме запозна с нейната най-добра приятелка и гаджето и. Харесаха ме много.... сподели ли са и:, , взимай го за мъж" и т. н.
Проблема е, че все още не ме взима на сериозно. Не ме е запознала със семейството и. Когато разговаря с тях по телефона и е с мен, ми казва да мълча.... т. е да не чуят мъжки глас, защото не искала да им се обяснява. Родителите и знаят за мен, че съм и просто приятел от, , голямата и компания" Когато ходим на почивки, редовно ги лъже, че сме много хора. Когато идва да спи в нас, казва, че спи в различни приятелки.
Другият проблем е, че ако не си вдигна телефона или не и отговоря на момента по месинджър на секундата, ми заявява, че ми се сърди.... което не е нормално за мен и ме натоварва психически.
Скарва ми се когато, не съм си подредил дрехите - което пак е прекалено. Вдига дори скандал, не говоря за мрънкане.
Явно е по подреден човек и се дразни много на такива неща. По принцип не е истеричка, но тези неща я дразнят и ги приема прекалено на сериозно.
Понеже бяхме разделени уикенда - аз заминах в провинцията при родителите ми. Тя ме заплашваше, че ако не се прибера на време да си говорим, след като тя свърши работа щяла да излезне с някой друг.... мъж, жена.... някой сваляч.... не знам и аз. Казва го шеговито и не го е правила, но един вид ме заплашва психически.
За първи април се пошегува и ми каза, , мислих много, най-добре е да не се виждаме повече" - което е шега, но мен ме издразни, защото и минава през акъл. Аз не бих се пошегувал за такова нещо.
Преди около 2 дни, ми разказваше как някой и писал, но тя не му отговаряла. Бил нахалник, дори му каза името докато говорихме и аз го запомних. На другият ден му харесва снимка, която е качена преди няколко месеца (снимката беше на катедрала в Цюрих, дори не беше той на нея) Което ме довежда до мисълта, че се интересува до някъде от нея. Това го видях случайно, не съм я следил. Попитах я - тя ми каза, че няма такова нещо, но това не може да е просто случайна грешка за мен и си мисля, че ме лъже.
Много харесвам това момиче, обичам я може би и не искам да се разделям или тя да ме остави на този етап. Кажете ми има ли някакво решение на проблема. Заслужава ли си да съм с нея?

Коментари

1.   Пич, от опит ти казвам за този тип жени - няма да се оправи...Такава си е и ще става по-зле. Щом не те приема на сериозно, а вижда, че явно я обичаш, бягай надалеч, колкото и да ти е тежко. Ще се съвземеш с времето и ще си оправиш живота, а изгубеното време с нея няма да се върне... Не е за тебе... Ще ти смачка психиката, щото е от хората, дето са свикнали само да получават. На 42 г. съм и с детето нещата станаха още по-зле. Исках някой да ми беше дал тоз съвет преди много години... Ти си млад. Успех.

2.   Авторе, тя те владее с тези така наречени "женски манипулации"... не й се хващай много на тия неща, гледай да си по не*бателен и по нехаещ.
Та дори й да се сърди, мрънка, като не й отговаряш веднага на съобщенията... просто не й се обяснявай с думи, а с дела... така ще се усети повече(мисля, че ме разбра на къде бия)
Запомни нещо от мен(жена съм) "Никога не се обяснявай на жена прекалено много, говори кратко и ясно за да ти заслужи уважението... имай си свой живот, лично време и й дай дела за да го разбере това(както казах не с думи)
Успех!

4.   Положението, май че не е на добре.
Имам чувството, че тя самата не знае какво иска. Дали иска да обича някой истински или не?
Дали иска да се омъжва или не?
Всякаш в момента си има гадже в твое лице, само защото се очаква от тази нейна възраст да има, и като че ли не е готова за сериозни взаимоотношения. Взима всичко на игра.
Дано в бъдеще нещата да се получат.
Пожелавам ви Успех!!!!

5.   Бъди с нея, защото искаш и не си готов за друго на този етап, но като жена ще ти кажа, че когато една жена иска един мъж, тя не се държи така! И не, не е от възрастта. Възвожно е все пак в един момент положението да се промени, но на този етап и ако нещата продължат по този начин, не ви виждам заедно. Съжалявам!
Ж30

6.   Не оставяй някакви малки пикли да те действат. Готини отношения се правят с взаимно зачитане. Тази се чуди как да ти се качи на главата, същевременно си пази нейната територия и не иска да се ангажира 100%.

7.   Авторе,защо си мислиш,че нещата стават сериозни,когато един от двамата или двамата се запознаете с родителите? Вие сте големи хора и ролята на родителите ви,не играе! Ако бяхте по на 15-17 години,тогава се иска съгласието и родителите ви,трябва да познават човека,с когото имате връзка.
Има родителите,които са консервативни,има родители,които не им пука,има всякакви личности,но това не трябва,да е пречка за нито една връзка.
А проблема с третирането все едно си предмет,ами не го позволявай! Мъж си и то зрял,защо позволяваш да те мачкат? Винаги се правят компромиси,ако не се правят компромиси в една връзка,тя е на гибел.Така че си посмили,кое е добро за теб! И ако не можеш,да имаш нормална връзка,а само ще те командорат...си намери сродната душа,за теб.

8.   Според мен и сваляш прекалено много звезди.Тя едва ли не си мисли, че си и в кърпа вързан и може да си прави каквото исука с теб.Покажи и че не е така, бъди по-твърд да видиш как ще се свие и ще почне да те уважава.

9.   От Автора. Объркан съм. Миналата вечер като се прибрах в София си я изкарахме прекрасно. Нищо общо с държанието, което описах отгоре. Според мен много сме се привързали един на друг и липсата, че бях далеч от нея я е провокирало да се държи по този начин. Говорих по всички въпроси, които ви споделих. Тя ми обясни, че променливото и настроение се дължало на хурмонален дизбаланс. Преди месец някъде трябваше да изпие едно хапче, , Ескапел" и не и, , идвало" на време.
Относно запознанството с родителите и ми обясни, че трябвало да мине още време, понеже ме приемала на сериозно от няколко месеца само и трябвала да бъде сигурна в мен. В интерес на истината, първите 3 месеца от връзката ни го карах по неглиже. Ходил съм на срещи и с други жени и тя знае за това. Но това го прекратих и тя осъзна, че е единствена в момента.
Благодаря на читателите и коментирали моята история. На този етап ще направя всичко възможно нещата да са гладки и ще се отдам на максимум в тази връзка.

10.   Според мен мисли да скъса с теб, но се притеснява как ще реагираш. Затова е била първоаприлската шега, за да види как ще го приемеш. За мен лично е важно да има комуникация и е нелепо тук да гадаем какво мисли. Възможно е пък просто да е деликатен човек и да не бърза да разгласява. Може преди да си е патила от големи очаквания. Един директен и откровен разговор ще изясни много неща.

11.   Е по колко пъти ще си пишеш историята!?

13.   Светът е пълен с милиарди жени.Прави си извода.Да не е единствената.Е..и и мамата.Момиче съм.Не се раздавай,забрани си го като закон.И след това не повтаряй грешки правени.
Аз не се раздавам от тук нататък за никой мъж.Някой,нещо ако има проблем или не харесва в мен,може преспокойно да хваща пътя и да не се обръща.Да намира по-добро,и да си заминава или да не идва изобщо.
Имаше едно време,когато ми пукаше,и се раздадох.В замяна получаваш,знаеш ли какво едни главоболия,рев,и въпроси защо.А отговорът е,че бях твърде добра,което позволи на някой хора да си играят с мен и да мачкат сърцето ми.С времето научих,да не бъда наивна и да не бъда добра до глупост.Защото ако продължавам да съм такава,ще продължават да ме тъпчат и мачкат.Бъди лед,колкото и да ти е трудно.Дори и да изгаряш от отвътре за някой,не го показвай.Нека вижда само студ и безчувствие.Дори от вътре да гориш.
Не не бъди,продължавай на пред.

14.   Ами заплаши я на шега и ти с нещо. Какви са тези отношения? Или ти отмъщава за другата жена, с която си се срещал паралелно ил самата тя се среща с друг мъж. Според мен й дай време и ако не се промени в държането си към теб то я зарязвай. Това не са партньорски отношения. А оправданието с хормоните са лъжи.

15.   Най-висшата форма на доверие е проверката.Провери и фб и телефона и ще ти стане ясно дали вече не се е насочила към друг. Ако иска сериозна връзка колко години й трябват да те запознае с техните. Нещо намирисва. Акобтрябва й поставинултиматум за родителите и тнт . Какво те крие от всички... Или я е срам или вече е представила друг