Анорексия, булимия, прием на Alcar Acetyl L-carnitine - СПЕШНО
Здравейте!
Историята, която предстои да напиша, е доста дълга, така че се надявам да не ви оттегча. Искам предварително да благодаря на отзовалите се.
Ще започна с това, че съм едно 18 годишно момиче, занимаващо се вече 2 години с диети/режими и фитнес. Знам и съм изчела много, но проблемът, е че не мога да го приложа на практика. А защо не мога... защото първо, че прекарах анорексия, а сега имам съмнения и за булимия. Всичко започна през 2015г, когато реших, че трябва да имам плочки на корема. Бях 1. 60см с тегло 55кг. Първоначално намалях порциите като постепенно започнах да изключвам и цели хранения (често пропусках вечерята). Тренирах (главно кардио) вкъщи поне 2 пъти на (всеки)ден. И резултатите разбира се не закъсняха... за по-малко от 4 месеца вече бях олекнала с почти -20кг. Бях 37-39кг килограмов жив скелет. Въпреки всичко аз се чувствах отлично и смея да твърдя, че бях доста енергична и активна в ежедневието си, въпреки че близките ми се притесняваха за мен. Ще си кажете, тогава какво ме е накарало да мина в другата крайност. Ами започнах на фитнес, а инструкторът там постоянно ме убеждаваше, че трябва да кача килограми независимо дали е мускулна маса или мазнини, в противен случай щял да ме отпише от залата (колко наивна съм била). Но не беше само той, който ме убеждаваше. Всички около мен го правеха. И аз се поддадох. Реших, че наистина трябва да кача килограми и започнах меко казано да се тъпча. Макар че в сравнение с тогавашното ми тъпчене, сегашното е с 2000-3000ккал повече. Сами си представете за какво количество храна става въпрос. Може би вече сте наясно какво се случи. Така прословутият йо-йо ефект. За по-малко от година наддадох +20кг и ето ме сега 58 килограмово прасенце. Всъщност нямаше да е толкова зле, ако това беше мускулна маса и аз не бях джобно гадже. Но за моят ръст си е множко.
Та така, аз продължавам да се тъпча с последващо ''гладуване'' (в кавички, понеже пак не успявам много да се огранича). Забелях че издържам макс 4 дена на нормална храна, след което следва двойно толкова тъпчене. В интерес на истината, много бързо се възстановявам и смъквам килограми, но не успявам да ги задържа. А да.. ползвам и разхлабителен чай, като при извънредни (считайте приети 3000ккал) пия и 2 пакетчета, за да ми олекне по-бързо. Също така пия и ALCAR Acetyl L-carnitine (тук ще се радвам да ми дадете насока колко и кога). Приемам го по следния начин: сутрин веднага след ставане пия 1 доза т. е. 0. 5г (след 30мин. закусвам), след това ако ми е тренировъчен ден пия 1г (след 30мин. кардио) и вечерта преди лягане още 0. 5г. В нетренировъчни дни пия само сутрин и вечер, съответно 1г за целия ден. ''Трениеовките'' ми включват главно кардио 50-60мин. В седмицата 3-4-5 пъти, в зависимост от ангажиментите ми.
Малко се отклоних. Днес беше от лошите дни и до преди малко с тъпках и по-скоро ядох 1 кофичка кисело мляко със стевия и канела, 7 кокосови бисквитки без захар, 1 вафла стевия, 5-6 бисквитки hogarenas, 1 соленка с маково семе, малко сирене и пълнозърнести макарони. Със сигурност е имало и още, просто не се сещам. Калориите за деня ми излизат над 2000.
Сегашната ми цел е да сваля 7-8кг и да се чувствам добре в кожата си, като много ми се иска да стане за месец, но знам, че отново не е здравословно и какво ще последва. Като за начало едни 4 кг биха ме устроили.
Не знам как да изляза от този порочен кръг. Нямам възможност да посетя психолог, а близките ми не знаят нищо за случващото се, само повтарят колко съм напълняла. Изключвам варианта да им споделя.

Надявам се историята ми да бъде одобрена бързо, защото не издържам вече. Благодаря за отделеното внимание.

Коментари

1.   Мило момиче, диети се пазят, когато човек навърши 18г., защото дотогава организмът му расте. Когато порастне, тогава може да пази диети. Второ, ти си си хубава и така. Защо трябва да ходиш на фитнес, да правиш плочки и пр.? Мъжете правят плочки на корема, не жените.
Сприс всякакъв фитнес и диети. Започни да ходиш на танци, за да се движиш и се радвай на живота. Приеми се такава, каквато си, обичай се и се харесвай-такава, каквато си.