Дилема
Здравейте, приятели!
Писала съм тук и преди и затова и сега реших да потърся съвет от Вас.
Проблема е следния: живея с половинката, на семейни начала от 10 години, но по принцип не се разбираме добре. В началото имаше скандали, напоследък-не си говорим много, много. Проблема е, че господина се държи много лошо с мен-постоянно ме обижда, прави ми забележки, все не е доволен от мен. Той просто е много свободолюбив и студен и не става много за връзка. Разговаряла съм много пъти с него и нищо не се промени, за съжаление. Родителите му дори са на моя страна, защото виждат, че аз „дърпам” семейството напред. Мислела съм и за раздяла, но имаме дете, но и аз съм сама в този град, живея при него. Детето е отгледано тук и не иска да отиде с мен на квартира примерно. Трябва да отбележа, че имам добра професия, работя на частно и имам прилични доходи. Но от 10 години не се чувствам добре в личния си живот.
Напоследък се чувствах много нещастна и тъй като господина не показва любовта си към мен и се държи студено и дистанцирано, аз се регистрирах в сайт за запознанства. Запознах се с човек, който се държи мило с мен, нежен и внимателен мъж. Писахме си определен период и се оказа, че живеем близо един до друг. След доста писане решихме да се срещнем и за мен това беше голям шок-мъжа срещу мен се оказа не такъв, какъвто беше в мечтите ми. Той ми беше казал, че е пълен, но аз видях един много пълен мъж, с недодялана външност. Е, как може човек с такова ангелско държание да има такава външност? Аз бях разочарована и му казах, че няма да се получи, но той продължи да ме търси, а аз му отговарях, защото бях „влюбена” в образа от интернет. Просто не мога да преодолея външността му, а не съм човек, който обръща голямо внимание на обвивката по принцип. Срещахме се и случайно. След всяко виждане той все повече ме харесваше. Неговото отношение не се промени-остана си мило и след време ми призна, че ме обича. Той също има семейство, не получава обич от жена си, искал да се разведе когато детето им отрасне, а то е вече голямо. Казва, че ако не отговоря на чувствата му няма да ме търси, но това би го наранило страшно много.
Това няма значение сега. Той разбра, че не харесвам това, че е пълен и веднага започна да спортува, за да отслабне. Иначе като човек е чудесен-отговорен, чувствителен, добър приятел и слушател. Много чувствен мъж, а едновременно с това е мъжкар-качества, които не знам как съчетава в себе си. Допаднахме си страшно много, имали сме и други връзки с него преди, но така никога не сме си пасвали с човека отсреща-просто единия винаги разбира какво чувства другия. Все едно винаги сме се познавали. Тревожа се за това, че вече казва, че положението е извън контрол и че не може да живее без мен. Говори ми за брак и за това да бъдем заедно до края на живота ни. Аз харесвам душата му, но не мога да преодолея външността му. И двамата сме вече на години-той е на 49, а аз на 42. Просто и двамата имаме крещяща нужда от любов, която не получаваме от студените си половинки. Надали някой ще разбере за нашата любов, защото половинките ни и без това не се интересуват много от нас. Живеем с тях заради децата.
Вярно е, че изневярата не е добро решение, но аз имах нужда от малко щастие, не издържах вече. Сега се чудя какво да направя, за да не нараня човека отсреща? В голяма дилема съм? Какво бихте ме посъветвали?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Според мен сама се лъжеш, че си със съпруга си заради детето - той просто е удобен и сигурен, познат. Новият мъж е риск. Той самият се залъгва и е в подобна на твоята ситуация. Не мисля, че между вас ще се получи. Той може да отслабне, но щом няма тръпка сега, няма да има и да отслабне. Но както и да е - времето май ще реши вместо теб, защото не мисля, че ще можеш да се решиш на каквото и да е било в момента. Ще продължиш просто както до сега и коментарите, които ще напишат хората под мен ще са хвърлени на вятъра.

2.   Първо оправи ситуацията с мъжа ти. Раздели се с него. Излез на квартира. Детето ще дойде с теб. То не е щастливо като те вижда неудовлетворена и нещастна. Както и един безразличен мъж към теб.
Понеже не искаш да оправиш кашата с мъжа ти, се забъркваш в друга каша. Какво значи, че си влюбена в интернет образ???? Та това е реален човек, който даже е увлечен по теб. На теб не ти харесва като външност. Но си влюбена в измисления от самата теб образ, който е само в главата ти??? Това добре, но решава ли липсата на внимание и любов в реалността? Да не говорим, че другият мъж иска да е с теб.
Вместо да се забъркваш в нови каши, по добре реши псновноя ти проблем. Щом имаш добри доходи се изнеси на квартира с детето. Разчисти живота си. Тогава си търси друг мъж.

3.   Здравейте, аз съм авторката.
Между мен и мъжът от нета има тръпка и то голяма, но аз не мога да преодолея външния му вид. Досега нито един мъж не се е държал така нежно и чувствено с мен. Както и директно.
Пасваме си идеално-а в разбиранията, и двамата сме много чувствителни и веднага се усещаме. Но аз имам задръжки. А имам огромна нужда от любов, както и той. Не знам.

4.   Колкото до излизането на квартира-стигало се е до този момент, но детето не иска да дойде с мен. То е отгледано тук и приятелчетата му са от блока. Свикнал е тук, не иска мама и тати да се разделят. Просто съм в задънена улица и единствения начин детето да не вижда майка си нещастна е да имам любов в живота. Затова и се регистрирах в сайт за запознанства.
А нещата се сгелпиха там...

5.   Ако ти е чак толкова голям проблем външният вид, тогава по-добре не се занимавай. Решиш ли се на сериозна крачка с твоята интернет тръпка, няма да живееш с неговия виртуален образ, а с неговата реална осанка, която щом ти е чак такъв голям проблем да виждаш от време на време (както се виждате сега), то кое те кара да мислиш, че нещата няма съвсем да се влошат, ако започнеш да я виждаш всекидневно, че и да трябва да спиш с нея?

Семействата си няма да разбиете, защото няма нищо за разбиване - така както описваш ситуацията, те отдавна са си разбити, затова и единственото, което може да загубиш е детето ти, защото то с 99% сигурност няма да приеме добре новината за новия "татко".

Няма какво да се лъжем - външният вид е от голямо значение, очевидно независимо от възрастта. Малко ли теми има тук за ниски/високи, или пък дебели/слаби мъже/жени? Прочети коментарите в тези теми и ще видиш, че хората си имат някакъв вкус и не е така лесно да се направи компромис с този вкус.

Дори и аз 2 години имах гадже, което беше адски дебело (тежеше близо 80 килограма, а беше под 160 см. ). Бях се концентрирал върху положителните й черти, които не бяха никак малко, но накрая се разделихме. Е, не беше изобщо заради теглото, но спокойно мога да заявя, че то в нито един момент от връзката ни не е спирало да пречи, особено пък при някои позиции в секса...

Най-добре си поддържайте интернет забавлението, защото явно това е нещото, от което и двамата имате нужда в този момент. А ти щом не си щастлива в личния си живот, не спирай да търсиш новата си половинка. Просто очевидно няма да е точно този човек, който или може да е някой, с който може да си споделяш съкровени тайни и неща от живота, или трябва да прекъснете "връзката" си, защото друго между вас надали ще се получи, а от излишни наранявания и драми едва ли имате нужда, така че...

6.   Благодаря за коментара.
Много мъдро. Смятам да прекъсна връзката, за да не бъде наранен отсрещния човек. Той има очаквания спрямо мен и ако продължим връзката с времето ще става все по-трудно за него.