Задължително ли е да си обвързан
Здравейте! Аз съм жена на 24 години и до този момент съм имала много малко интимни връзки, които на всичкото отгоре бяха и кратки. От доста време съм без гадже и не чувствам необходимост да имам такова към настоящия момент. Не разбирам обаче, защо хората в обкръжението ми непрекъснато ми търсят гадже, постоянно ме питат "ти най-сетне не си ли намери гадже", говорят ми, че с моите изисквания съм щяля да остана стара мома и т.н.

Защо постоянно и от всякъде ни се натяква, че трябва да си обвързан на всяка цена. Дори и 14-15 годишните вече имат връзка толкова рано, което според мен не е нормално. Какво значение има за моята чисто човешка личност дали имам мъж до себе си или не?
Не ме разбирайте погрешно! Не искам да съм сама цял живот, и аз като всеки нормален човек искам да срещтна своята сродна душа, но това все още не ми се е случило. Нали това е най-важното-да срещтнеш подходящия човек, или греша? Дай сега, като не съм срещтнала човек, с който да си пасваме да се обвържа с някой неподходящ за мен просто ей така, за да си имам "гадже".......... Забелязвам, че някои от моите приятели постъпват точно така. Е да ме прощават, но аз не искам да имам такава връзка!!!

Знаете ли, всъщтност дори не знам защо споделям тук тези неща! Може би защото вече ми е писнало от сватосване, и имам нужда някъде да си излея душата!
Благодаря ви за вниманието!

Коментари

1.   Здравей, мила!

И аз дълго време бях "сама". И също като тебе не смятах, че трябва да се "обвържа" на всяка цена. Мен също ме гледаха странно. Обаче, винаги ми е била някак си противна идеята да съм с някого само, за да отчитам дейност. Така лъжа и него и себе си. Тези неща, и двете добре го знаем, стават с чувства. От осем месеца и половина имам връзка с един страхотен човек. Той е точно същият случай като нас - било му е досадно и противно постоянно да го сватосват (защото е на о, ужас - 33 години) и не е искал да се обвърже без да чувства нищо. Затова, сега с него сме щастливи - защото сме знаели какво искаме и не сме се метнали на първия срещнат както правят "всички" (а после защо имало разводи и изневери). Мисленето ти е 100% правилно. Хората от обкръжението ти са тези, които са в грешка.

Пожелавам ти да срещнеш своята сродна душа и да сте много щастливи!

Поздрави: Борония, 21 год.

2.   Дай сега, като не съм срещтнала човек, с който да си пасваме да се обвържа с някой неподходящ за мен просто ей така, за да си имам "гадже".
Много правилно!! И аз съм на твоето мнение. И мен също ме дразнят въпросите имаш ли си гадже.И като кажа че си нямам и другия каже "а ми, има 2 даже"
Любовта идва без да я търсиш :)
Господ си знае кога да ни срещне с половинките ни, не трябва да се притесняваме и да търсим :)

3.   Много ви благодаря!
Знаете ли всъщтност нямам нищо против, когато ме запознаят с някой. Лошото е, че след това се почва " ама харесваш ли го", "много е хубав нали" едва ли не непременно трябва нещо да се получи между нас.
Аз също много мразя да ме питат имам ли си гадже. Ако имам сама ще се си кажа ако искам.

4.   Как разбираш, че даден човек е наистина за теб ако първо не пробваш с него, макар и с несигурност?

5.   А, какво по - точно да пробваш с човек, който не те привлича?

6.   Всичко идва от това, че в обществото е прието хората да са по двойки и оттам се опитват да ти налагат стандарти. В случая правата си ти. Трябва ти да се чувстваш добре, ако не искаш гадже, да си сама. И аз като теб не знам защо, но винаги съм се чувствала по-добре сама и ако някой си помисли, че е защото съм с големи претенции или нещо друго ужасно греши. Наистина ми харесва да съм сама, чувствам се спокойна, мога да разполагам с времето си и да обърна повече внимание на нещата, които истински ме интересуват. Излизала съм на срещи точно от това натякване и даже съм си мислила къде греша, че не съм като другите, които винаги гледат да са с някой. Питам се защо за някои неща е нормално човек да има избор- примерно повечето хора обичат да ходят на море и ако им кажеш, че ти не обичаш ще го приемат и ще си кажат всеки си има вкус. Обаче ако кажеш обичам да съм сам, а не във връзка, тогава настъпва пълната трагедия. Ама как може, как така как онака? Много са нетолерантни хората относно някои неща, тоест за едно може да не ти харесва, обаче за друго не може. Нали всеки трябва да живее така както му харесва, ако на някой му харесва да е сам къде е проблема? Освен това си мисля и друго- тези които са във връзка и са щастливи уж, какво ги бърка дали някой е сам или не ако те в своя живот се чувстват щастливи. Щом те са намерили щастието по този начин, друг човек ще го намери по друг начин. И защо всички си мислят, че щом нещо тях ги прави щастливи и те имат някакви виждания за живота, другите хора задължително трябва да имат техните разбирания. Ако примерно на някой му е кеф да кара сърф, трябва ли и на мен да ми е кеф понеже това го влече него, а мен не? Извода е че хората обичат да виждат в другите потвърждение за собствените си решения. Ако са във връзка и всички около тях са във връзка, значи те са на верен път. А другите които са на друго мнение по някакъв начин изглежда им бъркат в здравето и им разбиват перфектната представа за начин на живот, само защото са избрали друг път, който не съответства с техния. Докато не вредя на някого с нещо, не виждам причина да не живея живота си така както ми харесва. Ако ми харесва да съм във връзка ще съм във връзка, но ако ми е по-добре да съм сама, защо да не съм? Човек има свободен избор и другите трябва да го уважават, затова прави това, което сметнеш за добре и следвай вътрешния си глас. Когато се чувстваш добре за дадено нещо си на верен път, но ако се чувстваш зле, значи някой ти влияе и не следваш себе си, а се водиш по разбиранията на някой друг.

7.   Ако е точно така както го казваш.. няма лошо, не е задължително да си обвързана, а не е и нужно да плащаш" данък обществено мнение" . Но да не би вътрешно да успокояваш самата себе си.. тогава е по-лошо.

8.   И аз съм на мнение, че ако един човек не те привлича и не си влюбен в него, няма смисъл на влизаш във връзка, която е само за пред хората. Аз съм на 35, сама съм, и на мен постоянно ми натякват за гаджета. Имам няколко обожатели, но с никой от бих започнала сериозни отношения, защото след като нямам чувства това означава, че ще ги лъжа. А мислите ли, че една връзка може да съществува пълноценно след като е основана на лъжа? Не мисля че формалната връзка е по-доброто решение, и аз лично май ще си стоя сама докато не срещна някой, с който наистина искам да бъда.

9.   Естествено, че няма да си хванеш гадже заради околните. Трябва да се проявява инициативносст, ако искаш приятел, но заради теб самата. А кой какво говори си е негов проблем Хич да не ти пука.

10.   Благодаря на всички изказали се до момента!
Искам да отбележа и още нещо. Не знам дали съм права, но ми е направило впечатление, че в България на жените над 20, които са необвързани и неженени се гледа като на стари моми. Говоря разбира се много субективно, изцяло от собствени наблюдения. Лично аз нямам нищо против младите булки и младите майки, но все пак не всички сме еднакви и животът ни не се стича по един и същи начин, за да постъпваме еднакво.

11.   В България масовката от хора никога няма да надмогнат ориенталско-сапунения си мантлитет. Разбирам, защо се дразниш - просто си интелигентен човек със собствени модерни възгледи за живота. За съжаление останалите 90 % от хората у нас не са такива. Тук всеки се бърка на другия в живота, всеки съди и преценява другия, всеки смята, че неговите разбирания са най-правилни. Няма оправия, била съм в твоето положение. В един момент ми писна и включих резачката: "Не ваша работа!", "Само един простак може да е толкова любопитен" - че като се обидиха, спряха да любопитстват и преминаха във фаза съдебен процес "Ти си толкова особена", "Ти, с този си характер никога няма да си намериш мъж". Накрая ми писна тотално, теглих им по една, спрях да им вдигам телефона, като се срещнем на улицата се правя на разсеяна или много бързаща. В края на краищата аз нямам нужда от контакт с такива хора, защото те не ме обогатяват духовно с нищо, единствено ме натоварват с негативите на ограниченото си мислене.

12.   Хей, щом не си готова за нова връзка не се отчайвай. Не обръщаи внимание на приказките и мненията на другите. В момента не се чувстваш готова за нова връзка- явно имаш други интереси и занимания. Когато се чувстваш сигурна и готова, съм сигурна, че твоя човек ще се появи моментално. Успех!