Привличането до време ли е?
Привет, пише Ви момиче, на 18г.
Преди около две години се запознах с това момче, бяхме в едно училище и след година само приятелство, станахме двойка.
От начало всичко беше като по филм, емоциите, преживяванията, пеперудите в корема и прочее.
Мислех, че ми се случва нещо специално, той доста държеше на мен, само за мен мислеше, всяка свободна секунда искаше да е с мен, говорехме си нонстоп за най-различни неща, правеше малки жестове, глезеше ме, забавлявахме се и просто бях на седмото небе. Да ама, разбира се няма как това да трае вечно нали? Не знам дали и преди си е бил такъв и просто не съм обръщала внимание от любов или не знам какво, но забелязвам, че е станал страшно мързелив, не го касаят важните неща и не се опитва да постигне и свърши нищо продуктивно, интересува се само от някакви си игрички там на телефона, с приятели само такива неща дискутират и от известно време насам започна много да ме дразни. Не ми обръща внимание, не забелязва как ме наранява с това негово пренебрежение, не прави никакви усилия за мен, никакви романтични жестове, мисли си че всичко си е наред помежду ни, мързелува си и си гледа неговия кеф и просто няма нищо общо с момчето в което се влюбих.
Понякога опитвам да му намекна, че ми липсва романтиката, но той просто пуска някоя и друга смешка и пак същото...
Вече не говорим като преди, не се чувствам истински щастлива и отскоро започнах да си мисля дали ще е по-добре ако прекратя връзката си с него. Все пак не мога да си представя как ще продължа без него, всичките спомени които сме имали, чатовете, семействата ни се познават, движим се в една компания и всичко което ни свързва... Не съм имала друга дълготрайна връзка и не знам как ще го преживея, не знам и вече какво да му кажа...
Сигурна съм че не съм единствената в това положение и ще помоля за съвет, как да се справя със тази ситуация?
Благодаря Ви.

Коментари

1.   Здравей!

По принцип в началото на всяка връзка има много емоции.
Внимание, жестове, разговори и повече време се отделя на любимия.
След това първоначално влюбване е съвсем в реда на нещата да утихихне малко любовната буря. Очаквай го и в бъдеще :)

Но това, че е мързелив и не мисли с главата си много, е ясен знак, че
Не е цвете за мирисане. Значи, че не може да се разчита на него да се грижи за теб или за деца при едно евентуално решение да създадете семейство с него.

А аз съм имала връзки , от които ми е ставало скучно и не съм била сигурна какво искам... при това много скоро след началото.

И дълга връзка- настояща и в момента 9 години са това и не съм си и помислила, че нещо ни куца.

Просто не е правилния човек за теб. А ти си много млада и имаш време да видиш и усетиш разлика във всяка връзка, която ти предстои в бъдеще. Така ще натрупаш опит и ще разбереш от какво имаш нужда :) чак тогава ще си опознала себе си и ще направиш правилния избор! Успех!

2.   Здравей, авторке, забравих да отговоря на въпроса ти дали привличането е до време...

Аз не съм съгласена, че е до време!

Влюбването е за кратко време. Идва като пролетен дъжд и си отива много скоро след това. Любовта е
Физическо влечение, феромони, химия... надявам се, че разбираш... Да, прекрасно нещо, което те кара да забравиш на коя планета си..
.
Любовта е изпълнена с много трепет, кога ще ти пише, кога ще го видиш, дали ще те хареса с тези дънки и т. н влюбването е много сложен процес. Човек приема всичко в един даден човек, а за недостатъци не коментирам, тогава не е в състояние да ги види.
Често по време на този период хората са слепи за много неща.
А след като си отворят очите- краят настъпва. За това и много двойки се разделят след този етап.

След първоначалното влюбване, идва друг етап- обичта!
Обичта е уважение, доверие, приемане, привързаност, желание да развиваш човека отсреща, да му помагаш, да се грижиш за него.
Чувство на сигурност и уют. Точно обичта е истинската любов! :)

3.   За съжаление мъжката любов е много, много краткотрайна. Сигурно и ти го съзнаваш, но не смееш да го признаеш пред себе си. Мисля, че връзката ви е изчерпана, дано да греша. В твоя случай не виждам с какво можеш да подобриш нещата.

4.   Като прочета пак тоя вездесъщ израз: "Пеперуди в корема", и почва да ми се гади... Дотолкова изтъркан и банализиран израз! Явно и чувствата, и романите на всички тия безбройни моми и момци, които го употребяват, са също тъй изтъркани и банални, като кичозните килимчета над селските кревати...

5.   N 4... ама, недей така де.... това, че този израз " Пеперудите в стомаха " на теб лично, не ти се нрави и явно и нищо не ти говори..
. не означава, че и за другите е така.

И да, хубаво е да го изпиташ това..

Пожелавам ти го!