Да продължавам ли да живея с нея, или да търся друга
Здравейте,
казусът ми е доста сложен, и за това искам да споделя тегобите си с вас, та може някой и да помогне.
С приятелката ми сме заедно вече четвърта година, но от около година сме нещо като съквартиранти. Не сме правили секс повече от половин година и мисля, че май е време за раздяла. Много добро момиче е, разбираме се, контактуваме си, но просто привличането го няма. Тя е малко по-закръгленичка и в началото това сякаш не беше толкова голям проблем, но постепенно нещата станаха по-лоши: мастна престилка, целулит, едната гърда виси по-ниско от другата, да не говорим, че понякога усещам и неприятна миризма.
Ходи на спортни занимания за да редуцира теглото си, но резултат има само на думи, нейните разбира се. Добър човек е, правим си подаръци, организира множество екскурзии и пътувания, но където и да ходим, каквото и да правим, за мен тя е по-скоро само приятел, отколкото любовен партньор. Тя нашата май се е видяла, просто толкова свикнахме заедно, че една раздяла направо не ми се мисли, но май няма накъде вече. Спим заедно, но проблема е, че само спим, а времето лети, аз съм на 35, а тя е с две години по-голяма от мене. Трябва семейство да се създава, деца да се правят, но мисля, че не е тя човека за мен и това е. Ни да сме двойка, ни да сме разделени, една такава никаква ситуация, която просто не знам как да манипулирам. Не съм някой женкар, работа-къщи и къщи-работа, това е при мен. Къде да търся нова направо не знам, това не е накой болт или ремък все пак, отиваш до магазина и хоп - сменяш го... Ако някой има някакъв опит с такава житейска ситуация, моля да го сподели, ще бъда благодарен за всякакви съвети!

Коментари

1.   Проблемът ти е, че е закръглена или, че не правите секс? Ако имате желание, променете тези неща и нещата ще си дойдат на мястото, но ми се струва, че ти си този, който няма желание. Поговорете по тези въпроси и щом няма развитие се разделете, но според мен винаги има начин, стига да го искаш.

3.   Както ти идва отвътре. То ти сам взимаш решение, но щом отсега липсва привличане и секс, представям си като се роди дете и започнат истинските проблеми и отчуждаване. Помисли и не мисли, че ако се разделите няма да срещнел по-добра. Преди всичко трябва да има привличане. Щом още сега е изчезнало.. ако решите да създавате дете, после всичко ще е "заради детето". Семейна съм. От опит го казвам.

4.   Ами не знам какво друго да очакваш от жена, която гони 40. Факта, че води такъв живот в сравнение с на някой други и давам евала, но щом тръпката я няма.. изхабили сте връзката. Щом не се чувстваш щастлив, просто се раздели с нея и и обясни в прав текст истината.

5.   За обичане и привличане не знам, но ако поне малко я уважаваше, нямаше да пишеш подробни гадни анатомични описания на недостатъците и. Не те съдя, явно привличане няма, но ти пожелавам дъъълга нова връзка, в която момичето да те остави, тъй като левият ти тестис виси по-ниско от другия. След няколко годинки при повечко вглеждане може да открие плешиво петно не темето ти - ето ти друг прекрасен повод за раздяла. Върви си от нея и бъди честен - кажи и че усещаш връзката ви изчерпана, а ако си джентълмен, спести и грозните си доводи защо.

7.   Съветът ми е, че щом такива са обстоятелствата и така усещаш нещата се разделете. Не се чувствай длъжен да си с нея само защото е разбран човек. Разбирателството е важно - да, но не е всичко в една връзка. В уравнението липсва секс и ласки и нещата не излизат. И на тези години наистина е време за по-сериозно обвързване.

8.   А тя не иска ли деца? Поговорете за това как виждате бъдещето си. Иначе за теб без секс нещата са ясни- търсиш си друга.

9.   Според мен трябва просто да говориш с нея. Ако сте под наем или тя живее при теб дай един период от 2-3 месеца, за да си намери къде да живее. Ако трябва и помогни с търсенето на квартира. Според мен няма защо да се ограничаваш в личния си живот. Какво е станало с мъжката компания? Нямаш ли необвързани приятели? Излизай. Заговаряй непознати жени. Има много жени, които са самотни и търсят сериозен мъж. Да след 25-30 години голяма част от жените са обвързани. На десет за говорени жени 7-8 ще ти кажат не, но това не трябва да те притеснява.

Ж, 21 години.

10.   Още едно доказателство, че мъжете избират момичета заради телата не защото я обичат! Значи като е била слабичка е нямало проблеми, но кат о вдигнала килограми за раздели говориш? Много се скапа тоя народ човек да го е страх да не надебелее малко. Ние жените едвали не сме длъжни да пазим фигура заради идиота до нас баси..
Ти питал ли си я да не е болна нещо? Защото ако е качила изведнъж може да се е разболяла от нещо и да не смее да ти каже като те вижда какъв си...
А знаеш ли, че понякога когато човек има вътрешна болест понякога мирише лошо колкото и да се къпе? ...
Според мен тя има нужда от помощ не я съсипвай не я оставяй помогни и. Много е лесно да бягаш от проблемите ама е съвсем друго да помогнеш.. Вие ако напълнеете? Трябва ли новата ви жена да ви оставя замислете се.

К. Т

14.   До коментар номер 5: Аз описвам анатомичните недостатъци така, както са и това е проблем за мен, защото убива привличането ми към момичето! И те не са толкова малки, както ги описвате: висящ ташак или петно на оплешивяване! Ако просто искате да се заяждате, ок, така де е, но все пак на мен ми трябва нещо повече от това!

15.   Ти нямаш никакво уважение към себе си-защото не я харесваш, а живееш с нея, нямаш уважение към нея, защото проблема ти е че е наддала 2 грама-не се претиснявай-тези комплекси ги имат почти всички мъже, не си само ти. Балканско-ориенталската линия, която вирее на Балканите, а именно мъжете се не погледнат, ама имат претенции за жените-пълна пародия. Имаше едно детско-Кро-е мога да кажа, че огромна част от българите са под нивото и на Кро, а жени са ви раждали все пак. Как сте реагирали когато майките ви са остарявали? И майките ви така ли са ви възпитали-да цоцате жените заради интерес и когато сте на сухо? Е жалка, жалка работа. Искал деца-ми направи си ве, кой те спира-2-та грама повече ли? Ако е така, по-добре е да нямаш деца, за да не ги възпитаваш с такива грешни стадни стереотипи на първично съществуване!

16.   Щом си задаваш такъв въпрос, отговора е ясен!

17.   До номер 10 - не е там въпроса, а той просто не я харесвал никога истински. И това явно не се променя, а липсата на секс изостря сетивата към недостатъците на партньора.
Страх те е да останеш сам, но сега лъжеш и себе си и нея. Патова ситуация, но изхода е един - раздяла.

18.   Авторе, мъж на 35 си, а да не знаеш какви са критериите за избор на партньор в живота и за раждане и отглеждане на деца. Може ли да питаш чужди хора - тя е много свястна, ама да се разделя ли с нея защото гърдите и били еди какви си... и това ми пречи. Сам си си отговорил - не ти отговаря на критериите, оттам нататък какви доводи очакваш да ти дадем - прави секс със затворени очи, и не и пипай несъразмерните гърди, нищо че е свястно момиче. Като не ти пасва, разделяй се и толкоз, щом си се публикувал тук винаги има шанс и да не ти хареса всичко, което хората ти казват

19.   Ами раздели се с нея, след като не те привлича. Прави са горните коментари, че никога не си я обичал. Започнал си връзка с нея, за да не си сам. И поради същата причина продължаваш тези отношения. Много ми е интересно ти с идеална физическа форма ли си, Аполон ли си? Само безгрешният има право да хвърля камъни. Първо погледни себе си и после критикувай чуждите недостатъци. Но щом така се изказваш за нея, значи от самото начало любов не е имало. Ти гледаш само външния вид. Няма ли вътрешни качества, които да оцениш? Да я обичаш заради доброто й сърце, примерно? Представям си колко ще я заболи, ако разбере какво си написал за нея и отношенията ви. Наистина е по-добре да се разделите.

21.   за 10 и 15 - Ако имате проблеми с либидото си, не са виновни мъжете. Най-вероятно ще са килограмите ви в повече - тия десетина или повече кг, които са споменати като 2 грама.
Нормалните хора обикновено не се мъчат да трошат кантара, а гледат да се поддържат ако не заради човека до себе си - заради самите тях. А като престанат да го правят, последното от което трябва да реват е че половинката им си търсела секс другаде. За хора които не могат да го правят обаче по-добрия вариант е да си сменят 'любовта'. Та не ми го играйте ощипани девойки. Случаите в които мъжа е надебелял, а жената си е все още повечко сексуална не са по-малко проблемни от споменатия. Единствената разлика е че ако мъжа снася парички вкъщи, жената ще си го ползва като магарето от вица вместо да го остави. Мъже дето им липсва мама може и да направят същото с жена която не искат сексуално, но иначе няма реално какво да ги държи в една къща с нея. То всеки може да обича майка си, баща си, братя, сестри, приятели. Но като не искаш да правиш секс с тях, няма особена причина да живееш с тях в една къща от един момент нататък.

23.   До коментари 10, 15 и 19: Ами не, не съм Аполон, нито Роко от едни филми след 12, 00, просто както описах и в началото държа на момичето, защото е прекрасен човек, но колкото и да не ми се иска да го призная - да, външният вид е много важен, защото той е в основата на възбудата все пак, и както сподели един от потребителите аз не мога да правя секс със завързани очи и да си представям колко свястна е тя и какво добро сърце има, защото просто не става. Кофти тръпка, патова ситуация, аз затова и си изливам тегобите в този сайт, защото просто не виждам изход от ситуацията. И не не искам да я изоставя, защото я уважавам много, но какво друго да направя по дяволите, да звънна на д-р Енчев, да кандидатствам за "Пълна промяна"... трудно, трудно, трудно! Хем да не нараниш, хем да продължиш напред!

24.   Предлагам да й кажеш, каквото ти е на сърце, но бъди деликатен! Бъдете реалисти и преглътнете този товар, явно и тя усеща че нещата не се получават, но не смее да ти каже. Не чакай да й изневериш и да разбере и след това да скъсате, ами направи го приятелски..

25.   Никой не те кара насила да правиш секс с жена, която не те привлича физически. Намери си жена, която те привлича, пък дано и тя да бъде привлечена от теб.

26.   Ти сега ли се сети? На 35 и сега чак се замисли, че човек трябва да създаде семейство? И чак сега осъзна, че си блял и че жената до теб не ставала за това? Ми до сега май наистина си бил със завързани очи. Отвърза ги и видя, че твоята приятелка е уродлива. Ами малко си закъснял. Красивите, засукани и елегантни момиченца под 25 търсят или на техните години, или ако са на твоите дебел портфейл. Ако нямаш, в което съм сигурна, то нямаш шанс. Май си изтървал времето, къде ще я намериш на твоите години с твоя статус най много някоя разведена с дете. Друго не виждам. Е пробвай ама се съмнявам, че ще ти се получи. Хубавите, възпитани и млади жени са заети отдавна имат семейства и деца. Най много да срещнеш някоя изостанала дето никой не я ще. Така, че май най добре си остани с тази която си.
Това мисля аз. Късмет.

27.   Абе номер 26, ти добре ли си с акъла? Нямало било свястна свободна жена, айде сега - и да си седи до живот с присъдата, а? ! Познавам един добър, свестен, добре изглеждащ мъж, който остана с една пълна хурветина - ами мене кой друг ще ме хареса? ! Само това повтаряше. А го харесваха... Обобщението е майка на глупостта.
Щом не го привлича тази жена, да се раздели с нея, без да изпада в подробности. После - пътища много. И сам да поседи, нищо няма да му стане. Ще си подреди мислите в главата. И на 35 има живот и се правят деца.

28.   Виж приятел, ти просто не я обичаш и не губи нито ден повече с човек, с който си свикнал като вещт. Ти си само на 35, а има хора които се влюбват на 50-60г.
Бъди малко егоист и помисли за себе си, живота е твърде хубав и кратък за да си губиш времето на другите да им е добре. Ако беше правилната жена, досега щяхте да създадете семейство с нея. Може би ти е писано да си с друга жена, която да те кара да гориш от щастие и любов с която да отгледате прекрасни деца и да се радвате на живота истински!

30.   Остави момичето, докато все още има младост в нея. Не проваляй живота и!