Общите приятели след раздялата
Здравейте, ще започна може би малко изтъркана, но пряко интересуваща ме тема! Преди 5 месеца имах връзка с едно момиче, с което се запознах на един купон, с течение на времето станахме приятели, а после и гаджета. Всичко беше чудесно до момента, в който не започнахме да се опознаваме в действителност. Тя постоянно ходеше по кафета, дискотеки, купони и т. н, запознаваше се с много нови хора -да не кажа даже половината град... Това ме дразнеше страшно много и с течение на седмиците, поради едни, или други обстоятелства се разделихме болезнено по нейна инициатива. Аз не бях много съгласен, обичах я истински и направих всичко възможно да съберем. След раздялата се срещнахме няколко пъти случайно на купони в общи познати, усетих много сериозен импулс към нея от страна на всички, дори стари мои приятели обръщаха повече внимание на нея, отколкото на мен... След още няколко седмици тя се обвърза с друг и на мен ми падне пердето, започнах да избягвам контакт с почти всички наши общи познати, не усещах подкрепа от никъде, имах чувството, че всички са на нейна страна. Тя водеше дори новият си приятел по купоните заедно с общите ни приятели.... Беше болезнено за мен но започнах един по един да ги блокирам и да търся контакт със стари мои приятели от детството и нови хора, които нямат връзка с нея! Въпросите ми към вас са следните: 1. -Правилно ли е моето поведение от гледна точка на блоковете към общите приятели? 2. -Смятате ли за уместно хора, с които съм бил на една маса вечери наред да седнат с новият приятел на бившата? , 3-Коя според вас е правилната позиция при такива противоречия? Благодаря!

Коментари

1.   То момчето не е виновно, че онази му е харесала. Не те е оставила заради него пък и вашите приятели какво общо имат с това. Те не са потърпевши, нито са ви разделили те.

2.   Mного на вътре си го взел. Те, не че застават на нейна страна, те точат лиги по нея. Не им се сърди и след като сте се разделили, се опитай да го преживееш. Защото, ти нямаш общо с нея, нали? С нея също се дръж естествено, но малко служебно. Така няма да ти личи, че страдаш.

3.   Приятелю, това е чудесен повод да оцениш кои са ти приятели и кои не и изобщо коя компания е твоята. А общото си е общо като всяко общо не ми го хвали