Защо сме такива?
Повечето хора, да не казвам всички, искаме да намерим любов, човек, който ще ни обича и ние ще обичаме. Защо е така? Опитвам се да разбера защо аз толкова много искам, изгарям, да открия човек, на когото мога да дам всичко от себе си, за да направя щастлив. Защо сме устроени така, защо искаме точно любов, която дори не зависи от нас самите. Какво ни кара да игаряме от желание да бъдем желани. Защо не можем да сме щастливи само с близките и приятелите ни, дори ако много ги обичаме?

Коментари

1.   Първо на първо искам да кажа, че не всички хора търсят любов. Света за жалост е пълен с жени, които биха сменили партньора си за някой друг поради причини като красота, по-добро финансово състояние и т. н. Също така има и мъже, които се интересуват само от външния вид на жената и биха сменили гаджето си стига някоя по-красива да им даде "сигнал". НО това НЕ означава, че в днешно време човек не може да намери човек, с когото да прекара последните си дни.

Според ме причината, поради която копнеем за любов толкова силно е, че желаем да имаме деца. В природата има нещо наречено r/K selection theory, това е теория според която организмите избират партньорите си спрямо r или К.
r са животни, които се нуждаят от малко или почти никакви родителски грижи (зайци, гущери, насекоми и т. н. ) К са животни, които се нуждаят от много родителски грижи, най-добрият пример за това е човекът разбира се :). Тъй като за максимално качественото отглеждане на едно дете са нужни двама родители е нормално да изпитваме тази изпепеляваща нужда да си намерим партньор, с когото да искаме да изградим тази любовна връзка.

Също така искам да спомена, че в много случаи, това което наричаме "любов" е просто телесно привличане, а не истинска любов. За намирането на истинска любов е нужно, човек да се концентрира най-вече върху вътрешните качества и добродетелите на човека, а не върху външни качества като красота или пари.

2.   Не знам какво грешно е мозъка ти, но не всички са такива. Аз примерно от години нямам " приятели " и не търся сериозни връзки, осъзнавам че почти всички са предатели. От сигурно 7-8 годишен съм си сам и смея да ти кажа че успеха ми е стабилен без излишни глупави връзки с хора с които знам какво ще стане :Д

3.   За да се осигури размножаване то на вида.

4.   1 - Томи аз си сменям партньорките, когато някое по-хубаво се покаже. Само най-доброто за мен.

6.   Защото любовта ни кара да летим, има тръпка, имаме стимул да живеем и сме щастливи, че някой друг мисли за нас. Ще говоря за себе си. Преди време моите приятелки имаха дълги връзки, а аз ги гледах отстрани и мечтаех да съм на тяхно място. Е, вече съм и може да се каже, че човек забравя за себе си от любов по друг човек. Искаме любов, защото така сме устроени, важно е да я запазим. Ние сме щастливи с близките си и приятелите си, но искаме да изпитаме нещо уникално. Много мечтаех за такава любов и се сбъдна. Все още продължава и съм щастлива от този факт, но сега разбирам, че не е толкова лесно да имаш дълга връзка. Тогава започват скандалите, недоверието и препятствията. От толкова много любов към другия човек, забравяш за себе си без да го осъзнаеш. Прощаваш от любов, забравяш от любов и т. н. Ще ти отговоря на въпроса защо сме такива - Защото трябва да се научим да ценим себе си, да не лъжем любимите ни хора и да разберем, че всяко нещо изисква жертви. Любовта показва характера ни.
Г. 18г.

7.   С номер 2 съм абсолютно съгласен, но за съжаление го разбрах след години по трудния начин. Толкова поражения ми нанесоха и приятели, и роднини, че още не мога да стъпя на краката си.