Сватба без родителите на момичето?
Искам да попитам възможно ли е да се направи сватба, без родителите на момичето? Въпроса е доста важен за мен. Ако питате защо, защото искам да знам, понеже не се разбирам с родителите ми. Нали в обредната зала застават родителите до младоженците, та трябва ли задължително да присъстват, ако не сме в добри отношения.

Коментари

1.   За брак ти трябват двама души - ти и годеника ти. Дори свидетели не трябват вече, но по принцип се подписват разни служители в общината ако отидеш само ти с годеника ти
Не трябват дори кумове с две думи, ти за родители питаш.
Просто си правиш каквото искаш и готово. Трябва и двамата да сте на 18 г. или повече. Под 18 г. искат само позволение от родители

2.   В кой век живееш? Направи си сватба както ти е кеф, няма правила и задължително поканени. Кой къде седи, определяте вие.

3.   Всичко може, както го искате.
Ж

4.   Да, възможно е.

5.   Аз се ожених преди 8 г. Тогава ти трябваха само кумци. Сега не знам как е, но със сигурност няма да ти трябват родители, освен ако не си непълнолетна.

Иначе за сватбата една състудентка на жена ми също не се разбираше с родителите си, понеже се омъжваше за циганин (или ром, не знам защо "циганин" се смята за обида) и никой от странта на булката не присъства на сватбата. Май само 3-4 приятелки.

7.   Щом си пълнолетна изобщо не трябва да присъстват нито родителите ти, нито лелите, нито братовчедите до 10 коляно. Това, че си ги поканила е просто израз на твоето уважение и любов към тях. Иначе са важни само 4 човека и присъствието им е задължително. Ти, любимият ти и двама свидетели. Точка. Останалото е просто по желание.

8.   Била съм на сватба, на която отсъстваха родителите на момчето. Бракът им си е здрав и щастлив и досега.