Бившата ми съпруга иска материална помощ в името на децата. Объркан съм, моля Ви за спешен съвет!
На 35 години съм, бившата на 32 г. Преди две години се разведох със съпругата си, заради изневяра от нейна страна. Тогава децата ми бяха на 4 и 1.8 години. Те са момчета. Съпругата ми в продължение на 6 месеца ми е изневерявала с нейн женен колега, по - голям от нея. Аз не съм разбрал, винаги съм и имал пълно и безрезервно доверие. Съпругата на любовтика и обаче е разбрала и е сътворила такъв страшен скандал и в хотела, и в службата, че ви е бедна фантазията какви и ги е наговорила. Разбира се стигна и до мене. Питах я тя не отрече, а и нямаше как... Искам да подчертая, че след раждането на второто ни дете, тя въобще не ме допускаше до себе си и не криеше, че сексът с мен вече я отвръщава и в редките случай, който го правехме си слагаше възглавница върху главата, за да не ме гледа. Имаше обиди по мой адрес и т.н. Това до шестия месец след раждането на детето. После не съм я доближил по никакъв начин. Живеех без секс, казах и обаче, че има проблем и да си изследва хормоните, а каквото се иска от мен, аз съм насреща. Нищо не напрани по въпроса. През цялото време не съм спирал да я обичам и да и го показвам. Когато второто ми дете навърши 1.2 г. то тръгна на ясла и съпругата ми се върна на работа. И оттогава е започнала извънбрачната си връзка с колегата и, който го е познавала и от преди.
При това положение, аз разбрах, че не е щастлива с мене и нищо друго не ми оставаше освен развод. Постъпих, мисля, че максимално човешки. Делът си от семейното жилище дарих изцяло на нея, напълно безвъзмездно. Прехвърлих и една кола на нейно име заради децата. За всяко дете плащам по 150 лв. издръжка или общо 300 лв. Всяка седмица, когато взимам децата и пазарувам храна и разбира се и за нея. Отделно, когато имат нужда от обувки и облекло пак аз купувам. Искам децата ми да знаят, че имат баща, които държи на тях. През тези две години контактите са ми били изцяло делови с нея заради децата, без да навлизам в личия и живот. Въпреки, че тя е търсила повод непрекъснато да скъси дистанцията между нас, но аз не съм го допускал. Подчертавам, че не съм дебел и разплут и още я обичам и нямам друга жена до себе си, но може да е наивно от моя страна, но не мога да приема, че нормална жена ще си сваля гащите пред чужд мъж без да го обича или най - малкото, което да не е влюбена в него. Така, че приемам, че любовникът и е бил повече от мен и й дава нещо, което аз не мога да и дам. След развода аз отидох да живея в апартамента при майка ми, която почина 6 м. след развода (той няма връзка със смъртта и), което също беше удар за мене, както и смъртта на баща ми, тогава бях на 18 г. Това, което ме спаси длед развода и смъртта на майка ми е работата - пълно отдаване по 12 -14 часа на ден.
Преди три дни бившата настоя за среща, за да поговорим, беше много настоятелна и силно притеснена. Каква е ситуацията - потънала е в дългове. Заплатата и е 700 лв. чисти, знам, че е малко, но тя има изключително спокойна работа и през тези 8 часа я работят 3-4 усилено, я не. Имат много свободно време, а е и на ниво експерт. За две години е натрупала 4700 лв. задължения към топлофикация. Получила е покана за доброволно плащане. Колата и е напълно извън движение, не пали, за ремонт е, може да е бензинова помпа не знам и стои пред блока. За да не закъснее за работа ползва такси сутрин при оставянето малкия на ясла. Теглила е бърз кредит от 1000 лв. за операция за перде на окото на майка и, която живее в провинцията и е пенсионерка. Връща по 100 лв. всеки месец, кредита е за 18 месеца. Отделно от това преди това е взела заем от кумовете от 1000 лв. за ремонт на покрива на къщата на майка и (а той, че беше за ремонт няма спор, аз се канех, но след развода...). В мазето на апартамента се е спукала тръба, която е наводнила и останалите мазета и за да сложат един холендер майсторите са и взели 300 лв. Не е плащала студената вода и вече е натрупала сметка от 670 лв. и вече е въпрос на време да я осъдят и за това. Тя се е консултирала с адвокат, който и е казал, че жилището не могат да и вземат, защото е единствено, но ако я осъдят ще плати двойно, заедно с разходите и ще и наложат запор върху заплатата и ще се наложи години наред да плаща и всеки месец съдия изпълнителя щял са и начислява разходи и нямало да има край. От всичко излиза, че е плащала само тока, кабелната, интернета и телефона си. Таксите за детскита ясла и градина на децата ги плащам отделно аз. Тя въобще няма разходи по децата, аз всичко поемам и парите пак не е и стигат. В разговора ми каза, че оценява всичко, което правя за децата, любовникът и е напуснал работа и не поддържа контакти с него, а и с никой мъж. Дебело ми подчерта, че не е погледнала мъж след развода. Казах и за пореден път, че личния и живот не ме интересува. Тя обаче държи да ми каже, защото била убедена, че аз съм си мислел, че тя ходи да се чука с други мъже и в момента само искала да ме използва. Казах и, че нищо не мисля, не съм спрял да я обичам, нямам жена до себе си, но знам само, че тя не ме обича и че трябва да си намери човек, който да я обикне и да я приеме с двете деца, без аз да бягам от отговорност към тях. Тя ми вика - защо ми причиняваш това, какъв човек да ки търся, защо ме мислиш за курва (аз не я мисля), научила съм си урока, тогава бях в емоционална дупка и следродилна депресия, съзнава, че постъпила по най - глупавия начин и т.н. Каза ми, че не очаква да и простя, но осъзнава какъв човек е загубила и че всъщност не е спирала да ме обича.
Напълно съм объркан и явно съм доста тъп, че не разбирам женската душевност и въпросът не е в парите, а в това какви са нейните отговорности след развода, а и преди това, когато е тръгнала да изневерява не е ли помислила - Боже, аз имам две деца и съпруг, който никакво зло не ми е сторил - какво правя аз?
Не съм стиснат човек, мисля че ме разбира те, мога да пратя и всичко да покрия, но не искам да се чувствам манипулиран и глупак. Тук става въпрос не за еднократно плащане, а за всяка година и занапред въобще и на майка и също. Разкъсан съм между децата и болката, която ми причини с изневярата. Изглежда ми обаче искрена, а и разбирам безизходицата и.
Моля, дамите по активно да се включат, предусещам какво ще бъде мъжкото мнение.
Ще бъда благодарен да прочета мислите ви!
Благодаря и на слежителите на сайта за възможността за споделяне.

Коментари

51-64 от 64

54.   По темата се каза много и въпреки противоположните мнения във всеки пост има истина, но няма по-голяма простотия от това, че ако авторът даде пари на бившата си жена, значи не уважавал Бог!

55.   Авторе, оправдано е да провериш бащинството си.
И аз оставам с впечатление, че не те обича. Би могла да обича и двама ви.
Всички имаме качества и недостатъци, всички допускаме грешки - по-големи или по-малки, всички повече или по-малко имаме емоционални изблици, всички повече или по-малко ставаме по-разумни и сдържани с трупането на житески опит. Някои умеят да са по-независими, самостоятелни и устойчиви материално и емоционално, други не.
Важно в случая е да разбереш, дали жена ти и отношенията ви са поправими и има ли някакви разумни възможности да влезете в успешно взаимодействие или е безмислено да се опитваш да спасяваш положението.
В този форум имаше поне подобен случай, в който мъжът прости изневяра и (не се бяха развели) се постара да разбере жена си. После тя ги носеше на ръце - и него и децата им.
Има смисъл да опиташ.
Може за начало да поемеш изцяло децата, а тя да плаща заемите от заплатата си. Можеш да и предложиш да поемеш контрол и върху нейния паричен ресурс (а може и да го изискаш)- за да и помогнеш да се научи да се справя финансово. Не инвестирай в нея емоционално, докато не се увериш, че те обича по желан от теб начин. Безмислено е да само ти да подпираш отношенията ви.

това може да не е наистина влюбена в теб, но да го възприема така понеже си емоционалния ѝ спасителен пояс. ''''

57.   Защо бившите не могат да разберат, че бившият им съпруг им дължи само издръжка за децата и нищо повече? Всичко останало е за тяхна сметка. Това е смисъла на развода.

58.   Темата е стара, гаднярстването към бившата жена продължава.

59.   Авторе как се развиха нещата!

60.   Авторе, ако четеш, моля те напиши какво стсва с теб и как се развиха нещата впоследствие.

61.   Всеки някак си подминава факта относно физическите грижи по две малки деца, и то момчета. Това търчане на пред назад, болести, лекари, готвене, пране, гладене на купища дрехи, почистване, къпане, помощ в обличането, разправии, те се бият обикновено, реват, това са грижи нон стоп и т.н., я всички вие, които смятате, че 150 лв. на дете, такаса за детска градина и обувки и дрехи са предостатъчни, вземете вие да гледате САМИ две малки момченца, па макар и вашите. Това са грижи до пълно изтощение. Но всички считат, че това е между другото. Аз, въпреки помощта на мъжа си, рядко изпивах едно кафе спокойно, в продължение на общо 5 години! А това си е и двоен работен ден. Казвате, че след 6 месеца от раждането вече и е минала депресията, ако е имала такава? ХАХА. Скъпи коментиращи осведомете се малко, че точно тогава започва. Ужасът е пълен - единият на 3, другият бебе, просто забравете да имате свободен миг. В един момент ви се иска просто да избягате от всичко. Нямате минута за себе си. Дори в тоалетната не сте спокойни. Ако и се счупи колата, КОГА да я занесе на поправка, дори и да има пари ? Да остави децата сами ли, или да ги мъкне по сервизи след 18 часа??? И кои сервизи работят тогава?. Просто авторе визмай си децата и ще видиш, колко ще ти стане любима майка им, само след половин година гледане, ако не и по-малко. Ама не, ти си биеш къмшика и хайде в чужбина. След като са момчета те имат нужда от модел за баща, кой ще ти ги възпитава, кой ще помага в отглеждането им??? Парите не са достатъчни. Забравяш, че и физическите грижи трябва да са поравно. Ако не са, ами ще плащаш, след като бившата ти жена работи на двоен работен ден - един път на работа и после вкъщи до изнемогване.

62.   Явно е свръхжена щом хем двоен работен ден е могла да изкарва, пък и на всичкото отгоре да намира време да спи с чужд мъж. Който не мисли за последствията, ще си сърба попарата. Това че на нея ѝ е трудно не значи че е нужно автора да я приеме с отворени обятия все едно нищо не е било.
Доверие не може да се има на човек без понятие от лоялност и достойнство. Иначе може да се оправдава с депресия, но не и да поема отговорност за решенията си нали? Това не са думи на някой който се разкайва, а чиста манипулация, с цел извличане на полза.
Лошото е че децата са потърпевши в случая, и това е единствената причина която автора може да има да ѝ помогне. Но при такова положение, по-скоро най-доброто решение е той да вземе децата при себе си, щом тя не може да се справи с отглеждането им.

63.   Авторът се стиска да плати парното, за да живеят децата му на топло, обаче очаква да му повярваме, че е дарил половин жилище на съпругата си веднага след изневярата. Измисляйте с мярка!

64.   Бъди щедър, заради децата. Вдигни и издръжката с 500 лв на месец срещу договор, че можеш да взимаш децата при теб, когато поискаш за почивка, уикенд и тн. С тези пари да започне да си покрива заемите и разходите. Не я приемяй обратно, освен за секс, да и го върнеш. Сложи си възглавница върху главата, защото и кажи, че не можеш да я гледаш. Както тя те е унижавала преди това. Така ще я превъзмогнеш и ще си намериш хубава жена по-натам, която ще те обича истински и ще ти даде всичко, от което имаш нижда, защото явно си добър човек!

65.   До 63. Не виждам авторът да се стиска! Просто се оплаква, че насищането на жена му няма край. Това не е изолиран случай.

66.   Ами, вземи ти двете деца при теб, авторе, докато си стъпи жена ти на краката. Много си е лесно решението. Нали и без това казваш че всичко си им покривал - вземай ги при себе си, храни ги, обличай ги, води ги насам-натам, да си отдъхне малко жена ти, да може да почне да покрива заемите полека -лека.

67.   До 66. Преди три години бившата му е получавала 700 лв. заплата, сега едва ли повече от 1000. Как ще се оправи? Вариантът да живееш само от заплата в България е мисия невъзможна. Ако си в София и то сам ти трябват поне 2000 чисти, при собствено жилище. А, ако си с деца е още по трудно. Много разведени се мъчат само една мизерна издръжка не стига.

68.   "че аз съм си мислел, че тя ходи да се чука с други мъже и в момента само искала да ме използва"

Авторе , ти може да не си го мислиш това за жената ти , но съм УБЕДЕН , че 99,99% от форумчаните тук си го мислят това за нея.

Може би проблемът ти всъщност че ти не го мислиш , а трябва.

51-64 от 64