Аз съм глупачка
Здравейте,
както вече прочетохте - аз съм глупачка...
На 25 съм. Преди време в един чат се "запознах" с един мъж. Писахме си с часове, за всякакви неща. Той не можеше да спре разговора. Аз още повече.
Така разменихме контакти и разговорите продалжиха месеци. Нито веднъж не пожела да ме види. Аз него също. И двамата се добавихме във фалшив скайп.
Просто си пишехме за всичко и се чувствахме невероятно от присъствието си.
В един момент му стана скучно - нормално. Колкото и да е хубаво, когато не се познаваме - темите се изчерпват. Искаме да говорим, но няма за какво. Опитвах се да поддържам разговор, но усещах, че му ставам безинтересна.
И той спря да ми пише в един момент. Повече от година само проверявах има ли поне едно "Здрасти", но нямаше, аз също не писах, защото му бях дала всички сигнали, че не искам да спираме и не исках да стана досадна.
Тези дни обаче не се сдържах. Писах му, че съм се сетила за него, надявам се да е добре и ако някой ден влезе отново ще се радвам да пише.
Странно, но той ми отговори след няколко дни! Каза, че случайно е влязал и се радва, че му пиша и веднага ми връща отговор. Разказа ми на дълго и широко как е, какво се случва с него. И че е станал баща...
Стана ми толкова болно, защото толкова обичах да си пиша с него. И се надявах, че може би някой ден ще пожелае да се видим и може би имаме нещо повече.
В същото време и много, много се зарадвах за него. Каза, че е щастлив. Какво по-хубаво? !
Та той никога нищо не ми е обещавал, никога не ми е давал поводи да си мисля, че може да се получи (освен, че му беше приятно да си говорим, но това не е повод, нали... ).
Не знам дали е реален човек или ме е лъгал. По-скоро съм склонна да му вярвам, но няма как да съм сигурна, нали...
И сега надеждите изчезнаха.
Допускам, че ме е видял на снимка и не ме харесва, тъй като никога не съм крила нищо и може да ме е намерил и сега да ме лъже, за да нямам надежди.
Че ми казва истината (вярвам в това)
Че е лъгал през цялото време и това е добър повод да се измъкне.
Всичко това е без значение, защото играта приключи, а аз се държа като малко дете.
Но наистина имах нужда да споделя с някого.

Коментари

1.   не си глупачка
общуването е човешка потребност, с всички рискове, плюсове и минуси
ти си я удовлетворила
чудесно!

2.   Не рaзбрaх кaкво те е излъгaл според теб. Нaли сaмa кaзвaш, че никогa не е стaвaло думa зa нещо повече, дори от фaлшиви скaйпове сте си говорили. В тaкъв случaй си се лъгaлa сaм ти.
Aко не пропускaм нещо от историятa ти, тaкa го виждaм aз.

3.   Хах, странна история. Аз имах същата с едно момиче, ама вече 2-3 години нямам връзка с нея. Също станах баща преди почти 3 години. И ей така, пишех си и до преди това със същото момиче, просто ми беше приятно да си говоря с нея. Ама има едно странно чувство, когато си пишеш така с някой човек, защото вече всеки гледа как ти е прическата, как ти е портмонето и разни такива. Готино е да не очакваш нищо и да не ти пука дори как изглежда той/тя. Просто разговаряш с човека. Сетих се и реших да споделя...

4.   Ами той си е имал сериозна приятелка. Щом не е поискал да те види, значи нещата са били сериозни. Това да си говориш с някого не е свалка, а по-скоро психотерапия. Така че ти си влязла в тази роля. Не разбрах само защо смяташ, че си глупачка. Нито си се влюбила, нито си жертвала нещо за него. Малко разпускане и психотерапия в нета.

5.   Mного поучително за всички, които дремем в нета.

6.   Просто съм харесвала този човек и съм се надявала на нещо повече. Макар да нямам повод за това.
Който и да е - важното е, че е щастлив. И се надявам, че е така.

Много благодаря, че ми отделихте време, за да ми отговорите.
Хубаво е да споделиш с някого.
И го оценявам!
Желая Ви щастие и голяма доза реална обич...

7.   *Това че си пишете, не значи че ще се видите.
Имала си грешна представа за общуването ви, но поне сега ще си вземеш поука от случилото се.

*Сега като знаеш че и дете има, не го търси по никакъв повод, просто за да го "видиш", как е и що е.
Тогава е бил в период, в който със сигурност е искал да контактува онлайн и да си споделя с непозната.
Изчерпали сте си лимита от въпроси, тематични разговори.
Повечето смея да твърдя, че са обвзети от онлайн чатенето, нищо че са обвързани/женени.

*За мен е вид изневяра, но повечето нямат против, без да знае половинката им, да си чатят с различни.
Това не означава, че като чатят, ще искат да се видят някога на живо.
Не ти е обещавал нищо, всички контакти са ви били анонимни, трябва да си много наивна или голяма мечтателка, за да си помислиш че е искал нещо повече.

*За да не искаш да останеш с "пръст в уста", нямай очаквания и отделяй по-малко време за чат.

-Maryjane

8.   Mary Jane,
благодаря за коментара.
Естествено, че вече нямам очаквания.

Никога не бих тръгнала да си вра носа в чуждо семейство. А и съм сигурна, че има прекрасна жена - красива и интелигентна. А той пък никога не би ми позволил. Ние до сега не сме се видяли, та сега ли...

И както няколко пъги казах - много се радвам, че е щастлив. Голяма мечтателка съм и споделих, за да ми олекне. Защото наистина харесах човек. койго не съм виждала.

9.   Когато имаш някакви желание и надежди останали скрити винаги се случва така. Трябвало е да му споменеш че имаш желание да се видите, да го попиташ дали има нещо в теб, което не харесва и така. Неизказаните неща са тези които ти причиняват терзания, не нещо друго. Колкото и да сте комуникирали явно не сте стигнали до ниво на пълна откровеност, което можеш да опиташ да промениш. Това е единственото което може да ти помогне в някаква степен.

10.   а можеше просто да му кажеш, че искаш да се видите.

сами си слагаме бариери, а после отделяме твърде много време за размисли от сорта "какво би станало ако... "

11.   За да те успокоя ще ти разкажа една съвсем друга история - не ми се вярва да ти се иска да си в позицията на другата жена.
Кратък чат, бърза среща, уж само на кафе, но надеждата се появява. Пак нищо не е обещавано, пак никой не е насилвал никого, но следва секс, а после забрава. Е не е съвсем забрава защото прославутото "да сме си приятелчета" се влачи заедно с надеждата, че може и нещо повече да излезе от тази мини връзка.
Радвай се, че човекът е бил почтен и е решил да не се възползва от теб - по-добре ли щеше да се чувстваш ако вече си била интимна с него, а после разбереш, че си е имал приятелка, жена, любовница?
Запази хубавия спомен, радвай се, че не са те използвали за напомпване на егото си!
Ще срещнеш друг, този не е задължително да забравяш, но ще си спокойна, че не си творила глупости, за които после да съжаляваш!
Браво на пича!

12.   Мили момичета и момчета, благодаря Ви!
То се усещаше, че не иска да се видим, но не искаше и да спре да ми пише. Да, може би е трябвало да му кажа, но пък ми остана урок.
Той си е поел пътя, аз също ще открия моя път.
Надявам се с повече самочувствие и по-малко бариери...
Има къде по-лоши неща от едно разминаване в очакванията.

Номер 11 - ще те послушам и запазвам хубавия спомен, защото си е мой. Никой от близките ми не знае за този човек.
Съжалявам, ако при теб се е получила описаната ситуация.
Единственият положителен аспект се крие във факта, че си била с него. Той не е отвърнал на надеждите ти, но пък може да си сигурна, че заслужаваш нещо повече.
И това не е просто фраза, която се казва в такава ситуация. Не ти е давал надежди, но не ги е отхвърлял. И те е пуснал. Ще се появи някой, който от самото начало ще знае, че си жената за него.
И няма да те пусне да си тръгнеш. И още по-малко ще иска да сте просто приятелчета.

Хора, очаквах много критика. Но всички вие постъпихте много човешки. Благодаря ви още веднъж. Прегръщам ви.

13.   2 съм. Aвторке, aз мисля, че си създaлa мечтaн обрaз в глaвaтa си, твоя си реaлност в елементaрнaтa комуникaция с някого. Мистериятa от непознaвaнето нa човекa, дори не знaеш кaк е изглеждaл ти е помогнaлa дa рaзвиеш този филм в глaвaтa си, a е твърде вероятно дори дa е някой сaмотен, скучaещ стaрец примерно. И нaкрaя се е измъкнaл с хипотетичното бебе и щaстлив семеен живот.
Сaмият фaкт, че никогa не си виждaлa този човек, нито пък той теб (дaли? ! Не бъди сигурнa, че ТОЙ не е някой познaт) покaзвa, че е имaл много сериознa причинa дa се крие.
Aко бяхa същите рaзговори, но с лице, име и т. н. може би нямaше дa вкaрвaш подобни илюзии, бaзирaни нa черен екрaн и някой пишещ.
Третa опция, някой може дa е някоя! Липсвaт ти чувствa, емоции, не той... тa ти дори не познaвaш човекa.
Нaвън светът е пълен с мъже, които мечтaят дa дaдaт товa нa еднa женa, огледaй се зa тези момчетa ;)

14.   Благодаря за мнението номер 2.
Не съм някаква чат -маниячка. Истината е, че съм си писала само с него. Аз бях влязла за нещо коренно различно, той не знаеше защо. На следващия ден щеше да пътува и е останал у дома. Убиване на време.

Дори да не ми се вярва по много причини, че ме е лъгал - всичко което казваш е напълно възможно.
Та хората се омъжват и след 20 години може да се окаже, че не са знаели нищо за себе си, та в интернет ли...

Който и да е, мога да кажа, че е голям пич. Както каза и едно момиче по-горе. Всичко останало, както казаха други е от моята глава.

Каквото и да е - минало е вече.
Времето, което ми отделихте е безценно!

15.   О, милa, дaлеч съм от мисълтa, че си чaт-мaниaчкa :) Нaпротив, смятaм, че си ромaнтично момиче което просто си е създaло обрaз зa мечтaн/желaн мъж.
Н 2

16.   Съгласен съм със самооценката ти.
Да пазиш 1г очаквания към чат контакт? Очаквания се полагат чак след като се минат 2-та филтъра "среща на живо" и "интимна среща". Според мен е имало и потенциално развитие, при което той пак се оказва баща, но на твоето дете ако някой беше направил 2-та стъпка.
А сега остава само "ами ако..? "

17.   Хора, спрете с чатовете, фейсбук, тиндър и подобни простотии, общувайте на живо и всичко ще е наред. Виртуални връзка - виртуален живот. Тоест шът даун и после - едно голямо нищо.

18.   Сигурно не само с него пропускаш с него мига да минеш на друго ниво. А на човека си му е било добре да си има някого за неангажираща компания, когато е сам.