Дерзания за една Любов, и по-скоро как, и дали?!
Здрасти на ред колегията, всичките дето сте тук кои от добро кои от лошо, също като мен..
Пише Ви мъж на 24 години от София, с известна дилема, по-много наболяващ за мен въпрос, а именно:

Ситуацията е следната, познавам я 22 год от София и тя от около година, като интензивно излизам и се виждам с нея от последните 3 месеца..
От доста време насам, се чудя как да отреагирам, тя е особен характер, забавна, готина, и всичко положително, но като се опре до любов е такъв човек, че не прави изобщо крачка, виждайки, че искаш нещо..

В последните ми срещи много искам да си призная какво изпитвам към нея, като добре се усещам, че тя знае, и все пак иска някакво действие, само дето самият аз не знам редно ли е да го направя така или...

Идеята ми е следната директно ли да я нападам на целувка, да й го кажа с думи ли..

Тъпото е че мои прятели отстрани казват, че я виждат, че някак има нещо но някак си не може да се прежали..
Нещо я държи..

Идеята ми е следната, предложете ми някакъв подход, в който да го направя хем така, че да не идва от засада.. хем да е възможно по-правилно според това, характера й е по-особен и тя не прави крачки, и явно чака..
Но познавайки я е много непредвидима... и не я знам какво очаква от мен, думи действия...

В крайна сметка... аз лошо не й мисля..
Чакам съвети не укорения.
Знам че всеки е индивидуален, но... съвет никога не пречи..
Мерси.

Коментари

1.   " но като се опре до любов е такъв човек, че не прави изобщо крачка"

Да не те разочаровам, но няма жена която да не покаже по ясен начин, че и се иска, ако наистина и се иска... Това за "индивидуалният подход" са до голяма степен мъжки илюзии. Една жена ако те харесва, ще направи почти всичко. Ако не те харесва, няма да и направи впечатление почти нищо. Не се "дерзай" толкова, прави ясни намеци какви са ти намеренията, като не подема - следващата. Нито трябва да са просташки, нито много дълбоки, просто повърхностни и посредствени, защото такива са и жените като цяло...

2.   Момичето явно е наранявано и много внимателно към теб. Щом вече сте си доста близки аз мога да ти предложа да настъпиш малко повече ти. Ти започвай всичко, искай повече и давай повече. Може да се окаже срамежлива или от страх да не те отблъсне да не бърза да те напада с ласките си. Определено няма да ти избяга, защото голямото момиче знае, че няма да гледате филми или да слушате музика докато сте заедно, а ще има и още нещо, не сте деца. Така че я захващай тая работа ти и виж действията на момичето и така.

3.   Автора
Сега аз знам че се иска ход от мен, въпроса ми беше следния след като незнайно защо тя по-някакъв начин говори едно като думи върши друго като действия...
Излезна едно майтапче, "мъжа ми " срещнахме мой приятел и то самото начало на срещите ни при което приятелчето попита " това ли е жената.. " при което отговорих не, защото сметнах, че не е редно да лъжа.. а и бяхме в самото начало на нещата и не исках да развалям или пък да звуча самонадеяно, и казах не не приятелка..

Да но обаче когато тя ме запозна с майка и по-повод че минахме да приберем кучето й от майка и и когато ме запозна бях с един приятел, и тя представи приятеля по име.. а мен представи пред майка си като това е мъжа ми....

Същото беше с един колега нейн с който се запознах.. пак ме представи така..
Преди известно време се скарахме, като цяло тя не беше права и й стана гадно...
Ситуацията беше бяхме навън спрях до банкомат да си изтегля пари... и тя беше написала на тавана на колата ми I <3 you Мъжа ми.

На сутринта ми се извини... че се е държала кофти и тн..

Идеята ми е следната... при положение, момичета че реално не правите и крачка... бях предупреден че си е такава че е малко несериозна към тия неща... защото явно е наранявана..
И в момента тя чака по-някакъв начин някой да я спечели отново и да й върне доверието...
Напоследък е много заета.. и не знам как даго направя..
Знам че съм й влязал под кожата знам че в крайна сметка ако посегна няма да ме удари по скоро ще се отдръпне но искам някак да я подготвя че това ще се случи..

Като идеята на мен ми беше следващия път в който я видя след като я прегърна.. да я погледна в очите й да кажа винаги след като те прегърна.. съм искал да направя нещо.. да я погледа в устните и в очите.. и да се приближа лекичко към нея и ако ми остави време и тн да я целуна просто..? !
Добра ли е идеята?

Писах бързо може да има грешки..

4.   След 3 месеца излизания се чудиш дали да я целунеш? ! И после говориш как тя била пасивна? !

5.   След 3 месеца излизания се чудиш дали да я целунеш? ! И после говориш как тя била пасивна? !

6.   Ами пробвай с целувка по бузата като се изпращате вечер. ако не се дърпа, следващата вечер по устните и в зависимост от реакцията й действай по-нататък.

7.   Първо един въпрос - ти обичаш ли тази жена, държиш ли на нея? Ако отговора ти е да - можеш да пристъпиш към по-офанзивни действия... Щом те нарича неин мъж пред близки и познати, значи иска да имате сериозни отношения.