Споделена история от Секс и интимност

Не мога да забременея.
Здравейте!

Работата е там, че не мога да забременея.
Имам заболяване, от което е и липсата на цикъла, пия лекарства.
От това следва, че немога да имам деца.
Никой не ме иска така.
В момента имам приятел, не мислим още за деца.
Бихте ли гледали чужди деца, при положение, че можете да си имате свои с друга?
Благодаря!
Ще се радвам на коментари и съвети.

Коментари

1.   За теб е важно какво мисли твоят партньор, а не сподели. нет.
Какво ти е заболяването? Къде си ходила на консултации?

2.   Моят съвет е преди да чертаеш пътя да не губиш време и да знаеш какво ти е реалното състояние. Ако посещавяш лекар от ДКЦ-ТО то ти не си за там. Посети клиника по репродуктивни проблеми. Варианти има винаги. В България и донорските яйцеклетки са разрушени дори. А за това да отгледаш дете, което не си родил и да го обичаш и признак, че си осъзнат и пораснал човек. Четох в един форум за двойка, която доказано не може да има деца, но не желаят осиновяване, явно егото надделява.
Не се успокоянай как има време, защото някой е родил на 50. Ако наистина искате НЯКОГА деца, то поеми по пътя още от сега.

3.   От прегледите с видеозон казват, че не мога да забременея.
Нз как така могат да виждат?
Вижда ли се дали има овулация така?
И от изследванияята
Авторката.

4.   Има мъже, които не искат деца, предпочитат да нямат. Защо те си знаят. Чувала съм много причини. За това ти трябва да поговориш с приятелят си. Не пишеш дали сте говорили на тази тема, от колко време сте заедно. Той наясно ли е с твоето заболяване? Иначе аз познавам двойки в такава ситуация. Но мъжът има голямо дете от първа жена и не му се минава пак по същият път. Познавам и такива с осиновено дете. Хубаво семейство са. Мнения много но твоето и на мъжът до теб са най-важни

5.   Може и да си осиновите, има толкова много изоставени дечица.

6.   Тренираш ли тежко? Спазваш ли стриктен хранителен режим, който да е на базата на изключително минимално количество въглехидрати?

Това може да ти се струват странни въпроси, но ако отговорът на поне един от тях е ДА, то тогава доста неща биха били обяснени на мига.

Ако пък не се занимаваш по никакъв начин със спорт, особено пък на професионално ниво, то тогава може би е хубаво да се консултираш и с други лекари, за да чуеш и друга гледна точка. ;)

7.   разбира се, че Бих!

8.   Каква ти е първо диагнозата?
Номер 2, не винаги проблемът е в яйцеклетките. У нас е разрешено само имплантирането на донорски яйцеклетки от чужбина, но донорството не е разрешено - имплантират украински или руски яйцеклетки, но може Авторката да има друг проблем
Като цяло има мъже, които не искат (повече) деца - обикновено това са вече разведени мъже с деца, но повечето хора искаме деца, включително Авторката сигурно иска. В 21 век сме, има много възможности.
Колкото до осиновяването - действително е много благородно, но е научно доказано, че 50% от черти на характера се онаследяват. Тоест малко като лотария е на какви хора ще гледаш детето, а и е ясно у нас кои хора си оставят децата за осиновяване - със сигурност не са белите и образовани българи и дори турците не си оставят децата. Ще гледаш циганчета или смесени, което не е лошо - има големи сладури, но винаги ще си имаш едно на ум с такова дете..

9.   Ще повдигна въпроса защо е извън закона сурогатното майчинство? Защо легално някой може да дари (дори продаде) важен за здравето си орган, а не може легално да дари ("отдаде под наем"), временно утробата си, без почти никави последващи рискове за здравето си? Дори собствена сестра. Защо не - майка. Въпросът е защо трябва да се забранява със закон? Това, че на някого не му харесвало и неодобрявал... ми негова си работа. То всеки нещо не харесва, но когато е на зор изобщо не го интересуват чуждите мнения. Защо се допуска налагане на мнения в случая? Защо се забранява някакви хора да се договорят и едно семейство да си има дете без много шум и "ходене по мъките". Поне наполовина тяхно си, "другата му половина" - от избран човек. Само по себе си даряването на сперма е твърде аналогично, но законно и прието от обществото. Има даже нещо по-интересно. Да речем широко скроени хора. Мъжът не може да създаде дете обаче решава да "пусне" жена си. Било дори на собствения си брат, братовчед, друг близък, приятел или дори непознат. Как участва законодателството в това. Не мисля, че има какъвто и да е параграф, по който да бъдат преследвани? Сурогатното майчинство е огледално явление на въпросната ситуациа. Става дума за абсолютно доброволно договаряне между три лица... и в двата случая. Не виждам основания за никакви морални ограничения както за едното, така и за другото. Водещо е смисленото съществуване на една семейна двойка. Във всички случаи едно такова дете би било възприемано много повече като свое, от колкото взето от съвсем неизвестни родители.