Никакъв късмет.. Нужда от съвет
Здравейте. Момиче на 19 години съм и никога не съм имала връзка... А всички около мен са щастливо обвързани.
Реално погледнато не съм красива, за каквато някой хора ме определят, имам криви зъби, за които семейството ми не може да си позволи брекети, тъй като не сме заможни... и това е един от най-най-големите ми комплекси. Другото, което адски ме подтиска е факта, че имам едра структура и съм склонна към напълняване... не съм слаба и финна, каквато е модерно да бъдеш...
Не страдам от липса на мъжко внимание върху себе си. Това, което обаче винаги ме спира да завързвам контакти с момчета е, че когато се огледам в момичетата около себе си се чувствам ужасно грозна. Мисля си, че момчето, което има евентуален интерес към мен би ме зарязало на секундата при шанс с някое красиво и слабо момиче...
Смятам, че всички останали са повече от мен, защото са по-красиви...
Тъжно ми е, защото все съм сама... може би отблъсквам момчетата от себе си, а може би просто не ми е писано да бъда щастлива само защото не съм красива...
Имам нужда да бъда с някого, но си мисля, че просто не го заслужавам и че всяко друго момиче ще ме засенчи...
Моля ви, споделете ми своите мнения по въпроса без да ме критикувате, имам нужда да го споделя! ...

Коментари

1.   Охо, моето момиче изобщо да не ти пука. Едва на 19-си разбирам да беше на 27-28. Така а, сега нито си, единствената, нито последната. Аз съм в същото в положение само, че съм на 20 до преди време имах кратки връзки за по-2 месеца. Сега от 4-години нямам прогрес. Сам съм. А, колкото до тия хубавите да не мислиш, че вечно ще бъдат такива не разбира се и те ще станат дърти и грозни нека си кифлеят, че след време ще си спомнят за хубавите кифленски години. А, колкото до теб много се подценяваш недей да се сравняваш с тия хубавите. Мен вече такива не ми допадат. Причини повечето са твърде еднакви в обличане, мислене, маниери. Предпочитам нещо нормално, с което да се разбирам. Уви авторке няма такива момичета все попадам на кифли.. Прави се на недостъпна виж ме аз съм хубава лъскава, всички ме зяпат велика съм. И те са от кожа, и кости така, че не виждам с нещо да са по-различни от другите. А, колкото то теб обръщай си внимание на вида за теб самата е. Друго какво да ти кажа горе главата има къде, къде по-гадни неща в тоя живот. Жива и здрава поздрави момче на 20. И да вметна само чакам развитие по-темата авторке. :)

2.   Страдаш една от големите заблуди на жените:

"А всички около мен са щастливо обвързани"

"момчето, което има евентуален интерес към мен би ме зарязало на секундата при шанс с някое красиво и слабо момиче"

Да не смяташ, че само от теб има някоя по-красива и по-слаба? От по-красивата и по-слабата, винаги ще има още по-красива и по-слаба. Ако не в твоя клас/випуск/работа, то в съседните. "Щастливо обвързаните", от това че момичето било "слабо", пък момчето било "якия пич", много бързо се превръщат в нещастно развързани... Винаги има някоя "по-красива", и някой "по-як". Това е истината за сексуалният пазар, който в днешно време грешно се нарича "любов"

Като не си красива, поне имаш шансът да се замислиш - има ли нещо друго на което да изградя самочувствието и връзките си освен външно животинско привличане. И това е сложен въпрос, няма да ти чета морал... Хора, които естествено да ценят и някакви вътрешни качества са много редки. Още повече, че никой вече не иска да му четат морал, поради което и всичко което този морал учеше, стана хептен неестествен и чужд. Но е факт, не очаквай "щастливо обвързване" на база красота. Красотата не те прави нещо уникално. Уникалното е характера, житейските възгледи, взаимната история, взаимната обич. Без ти самата да цениш достатъчно тези неща в себе си и другите, не се надявай и да намериш човек който ги цени. Някой от тези момчета може да те цени и като човек. Но как да разбереш кой е той, след като самата ти не го правиш? Гледаш се странично като бездушен обект, както другите те гледат. Но и ти ги гледаш точно по същият начин - като бездушни обекти.

Това трагедията на вашето поколение след прехода. Не че поколенията преди прехода, и на прехода не са също трагедия, мака и в леко по-различен смисъл...

3.   То и да беше хубава колкото ти се иска пак няма гаранция, че евентуалният ти партньор няма да те замени с друга. Просто вече хората нямат цености и егоизмът взима връх. Никой на никого не държи и е вечно критикуващ и намиращ косури в партньора сякаш той е идеален. Така, че красотата и хубавото тяло не са гаранция за любов. Пък и не бой се мъжете са използвачи по принцип красива или не, все има нещо в теб от което може да се възползва някой индивид. Например си добра и отстъпчива по характер идеално може да те развърта както си иска. Състрадателна си -О идеално не му стига някой лев за еди какво си ти няма да му откажеш, веднага ще се притечеш на помощ. Отзивчива си -много добре, трябва му услуга на човека как да му откажеш. Така че криви, прави зъби все тая. Между другото се сетих за една моя съученичка на времето -криви зъби, не беше дебела но някак телосложението и беше като на мъж и по характер беше като момче. Все скача на бой и заяжданки. Омъжи се за по-възрастен и грозен от нея мъж. И никакви проблеми няма. Точно защото не го ревнува и знае че хубавелките няма да го загледат макар той да си запя понякога

4.   Мисля, че тази тема вече беше публикувана. Но ще отговоря-мило момиче, вместо да се оплакваш и самосъжаляваш, започни да действаш да оправиш нещата. Започни да спортуваш или ходи на танци, за да влезеш във форма. Подбирай подходящи дрехи, които да изтъкват хубавото в теб. И най-вече се приеми такава, каквато си и се харесвай. Момчетата те отбягват не заради външния ти вид, а заради неувереността ти и негативността, която излъчваш. Ако искаш потърси е интернет снимки на жената на собственика на ФеЙсбук от началото намвръзката им и виж тя как изглежда. Което не й пречи да свали един от най-успели хора в света. Всичко е в главата ти.

5.   На 19 г. Си и можеш да работиш. Работи, спечели пари и поправи това, което не ти харесва.

6.   Просто бъди себе си и прави това което ти харесва и допада най много не си длъжна да приличаш на другите за да те харесва някои. Всеки си има своите хубави черти, и все някога, все някои ще ги оцени.

7.   Всички имаме физически несъвършенства.
Дори да не си толкова красива, винаги може някой да те хареса. За зъбите не знам какво да ти кажа - ако работиш спестявай и си постави за цел да промениш това. Относно структурата на тялото ти - какво искаш да кажеш с това "склонна съм към напълняване"? Честно да ти кажа харесвам момичета, които имат в излишък няколко килограма, т. нар "латино тип", със сочно дупе, бедра... за мен е секси. Винаги можеш да ходиш на фитнес или да тичаш в парка. Обърни внимание и на хранителния си режим.

Успех!

8.   Действително отблъскваш момчетата, но както разбирам умишлено. Сама казваш, че не ти липсва внимание, но си неуверена и те тресат комплекси. Виж, каквото и да ти напишем/кажем, докато сама не си повярваш и докато не започнеш сама да се харесваш, все на това положение ще си стоиш. Никога няма да бъдеш най-красивата, най-умната, с най-перфектното тяло. Никой/я от нас няма да бъде. И никой не го изисква от никого. Защо си решила, че за да си щастлива, трябва да изглеждаш перфектно? Отношенията между хората са много по-сложни от това, вярвам, че на тази възраст вече си го разбрала. Така че се отпусни, бъди себе си, приеми се такава, каквато си. В крайна сметка не можем всички да изглеждаме като манекени, но всички можем да обичаме и да бъдем обичани.

П. П. И кой те излъга, че "красивите" не ги напускат и на тях не им изневеряват (примерно)? !

11.   Започни сама да обичаш себе си, такава каквато си.. Няма значение какви са ти зъбите, нито килограмите.. Всички сме хора.. Просто има такива, които прекаляват със самочувствието си, на база външен вид, но в главата - нищо.. Много е важно сама да си поставиш висока оценка, а това какво ще кажат хората или тези момичета, които описваш, няма никакво значение.. Някой хора се чудят само как да злепоставят другите, за да си избиват комплексите.. И един ден остават сами с "красотата си".. Вярвам, че те очакват много хубави неща..

12.   Ами Точно това се случвав реашния живот не си е объркала грозните кучетата ги яли а красивите прасетата така че не се притеснявай а се хвърли в най-ближката градинка до вас и се надупи все жякое разгонено куче ще ти го сложи или в по-лош случей някой загорял глошар може и аз да бъда дко не си намеря работа до другия октомври слаб, висок, с черна коса съм ако все пак се видим да знаеш от кой е бил даден този съвет и рареди кой си получиланай-сетне пенис щфми благодариш някой ден

13.   “Следете мислите си, преди да станат думи.
Следете думите си, преди да станат действия.
Следете действията си, преди да се превърнат в навици.
Следете навиците си, преди да станат ваш характер.
Следете характера си, преди да стане ваша съдба.
Ние ставаме това, което мислим

Дори и имунната ви система има 'слух' и ви чува глупостите, които говорите за себе си.

M53

14.   Красотата не създава връзката от мен да знаеш. Аз съм по голяма от теб и имам прави зъби, перфектно тяло и лесно привличам мъжете/Всичките ми приятелки, които изглеждат по-зле от мен са обвързани, а аз всяка вечер си лягам тъжна и самотна. Мъжете ме използват само за секс, никой не ме смята за сериозна жена, която може да е само с един. Явно не знам как да общувам с тях. Връзката се създава с контакти, а сексуалното привличане с външен вид.