Обожавам я ...
От около месец си пиша с едно прекрасно момиче.
Контактуваме чисто приятелски, имаме много общи интереси, слушаме една и съща музика, четем книги в един стил, харесват ни еднакви филми.
Няма да е лъжа ако кажа, че всичко което харесвам аз го харесва и тя.
Общуването с нея ми е много приятно, кара ме да се чувствам като у дома.
Отскоро съм в нов град (тя живее в него) и тя ми е огромно спасение.
Бих искал да я поканя на среща, да изляза с нея, да я докосна, да я целуна, да я заведа на кино, да си говорим очи в очи....
Но тя е обвързана.
Има дългогодишен приятел, с когото имат силна връзка и не мисля, че бих могъл да спечеля тази битка.
Има много други жени, с които общувам, но не искам нищо от тях.
Искам нея.
Тя е едно греещо слънце, което прави живота ми по-хубав.
Бих направил всичко, за да я имам близо до себе си, но идея си нямам как би било най-редно да постъпя.
Искам тя да е щастлива и да продължава да грее.
И да! Бих бил най-щастливия мъж на земята, ако грее близо до мен.
Мисля, че съм жестоко влюбен в нея, а дори не мога да й го кажа...
Какво да правя?
Някакви съвети?

Коментари

1.   Не се занимавай с обвързани момичета,да харесваш я повече от останалите,защото знаеш че не може да я имаш реално,знаеш че е заета и има любовни и интимни взаимоотношения с друг.

Не искаш да си на мястото на приятеля й,а за да не искаш,не си прави труда,има много свободни момичета.
Ако тръгне с теб,то знай че по всяко време може да тръгне след друг,и този път ти ще си губещ.

2.   Aко кaжеш и, че си зодия рaк, ще те рaзберa.

3.   Бъди директен, но с любов! Няма какво да му мислиш! Успех и пиши резултата!
Поздрави!

4.   Бори се човече докрай. Написал си го сякаш на един дъх и е толкова хубаво, че си признаваш, че си хлътнал до ушите. Кажи и го и на нея, така както си го споделил с нас тук. Кажи и го в очите, не чакай момента. Няма да загубиш нищо и си махни тези мисли за някакви други мъже в живота и. Давай по-уверено и ще си постигнеш твоята.
Жена на 31.

5.   На думи всичко изглежда яко и надъхващо, но недей. Влюбен си, но останалите чувства и чудесии сам си ги вкарваш в главата. Представи си следната ситуация- казваш си всичко, минава малко време, тя къса с нейния, после се хваща с теб. На оня пич му се разказва играта-а всичко е вървяло наред. Минава година, някъв после като тебе и той си лее душата-теб те зарязват-тя тръгва с него. Няма гаранция че няма да се случи и така. Нищо не и казвай и леко почвай да се дистанцираш. Това- "няма" и "не мога" е временно. Всичко може. На обвързани не налитай.

6.   Ако човек обича истински, желае щастието на любимия обект. И ако виждаш, че тя е щастлива сега и с този човек, но искаш да я вземеш за себе си, то ти не мислиш за нея, а за теб.
Човек на първо място трябва да обича себе си, но това не включва "обсебването" на други хора. Приеми нещата такива, каквито са. Радвай се на приятелската връзка, която имате. И обичай себе си! :)
Ж29

7.   Недей да правиш нищо. Тя те приема като приятел. Понякога жените така правим сприятеляване се с някой мъж, защото гаджето/мъжът ми не ни обръща вниманието от което имаме нужда. И също така понякога с него не можем да говорим за някои неща, за които с приятеля по чат и кафе можем. Също така има жени, които използват така наречените си приятелчета като кошче за душевни отпадъци -оплакват се от връзката си и друго по-лошо анализират връзката си и въвличат приятелчето си и той да изкаже мнение т. е. и той да анализира. Дори да има привързване, то е далеч от романтичните чувства. Помисли хубаво

8.   Едно от най-важните неща в живота е търпението. Не прави нищо сега, защото ще прецакаш шанса си. Те все някога ще скъсат и тогава ще настъпи твоя час. Знам, че е мъчително да чакаш, когато се влюбиш, но ако сега и признаеш всичко, едва ли ще скъса с него заради теб и ще си пропилееш шанса. И щом е щастливо обвързана, е малко вероятно да гледа на теб по този начин.

9.   Това, което си написал, е много красиво, даже ме разчувства, тъй като ми напомни за един мой бивш. Както и да е, това е друга тема. Засега не прави нищо, колкото и да ти се иска. Знам колко боли от любов, но трябва да стиснеш зъби и да търпиш. Изчакай още, за да прецениш дали тя изпитва същото към теб. И ако чувствата са взаимни, според мен е редно или да се раздели с приятеля си, или да прекрати всякакъв контакт с теб, т. е. да избере един от двама ви. Ако ли не, не се отчайвай. Има и по-страшни неща, ще преодолееш тази и ще срещнеш следващата.

10.   Бъди нейн приятел.
Очевидно момичето те харесва.
Опознай я добре, виждайте се на групови събирания и времето само ще покаже дали нещата между приятеля й и нея са толкова розови, колкото ги изкарваш.
Ами ако не е щастлива, а просто е възпитано и добро момиче, което държи на мъжа до себе си?
Имала съм такива приятелки.
Имат сериозни връзки, в които не са ценени, но въпреки това държат на взаимоотношенията си с даден човек и за пред хората винаги всичко е перфектно и биха изяли всеки, който се противопостави на връзката им.
Дори и да е щастлива във връзката си, моят съвет е да я опознаеш и да изградиш приятелство.
Очевидно си приличате, имате общи страсти.
Не знам какво друго да те посъветвам , освен това.
Но не я оставяй в никакъв случай, такива хора рядко се срещат.

11.   Докато продължаваш по този начин все повече ще затъваш и все по-малко шанс ще имаш с това момиче. Дългогодишните приятели нерядко са само заради удобството и ако нямаш други доказателства освен продължителността на връзката, това нищо не значи. Флиртувай и покажи по някакъв начин интереса си. Ако не ти отвърне със същото, направи както №3 и №4 казват. Признай си всичко, но със следната уговорка - ясно ѝ казваш че чисто приятелски отношения вече не те устройват и ако не може да ти даде шанс в този момент, трябва да прекъснете връзка докатo това не се промени. Самият компромис е подсъзнателно унижение в нейни очи, което още повече намалява шансовете ти.

12.   Номер 7 - такива като вас дават лоша слава на жените. Ако вие се научите на елементарна комуникация току-виж сте получили вниманието което ви липсва. Между другото щом се стигне до момент да търсите такова нещо другаде заради собственото си его - вашите приятели не са влюбени и колкото други мъже да държите на каишка, това няма да се промени. Защо остават с вас ли - от удобство и да има с кой да правят секс, също като самите вие.

13.   Бъди смел, директен и безстрашен. Изключи от съзнанието си всякакви други хора. Хората полагат много по-големи усилия да избегнат онова от, което се страхуват, ОТКОЛКОТО да получат онова, за което МЕЧТАЯТ!!

14.   След като съм минал през няколко влюбвания и разлюбвания, си мисля, че до голяма степен това е самовнушение. Признай й, макар, че тя вероятно е наясно, но само с цел да се освободиш от тези емоции. Това нищо не ти носи, не те прави по-добър и способен човек.

15.   Това, че е обвързана е спорно дали е пречка. Срещал съм жени, които са обвързани и спокойно си флиртуват. Познавам една мацка, която си има приятел и виждам, че ме харесва, проявява интерес към мен. Предполагам, че ако покажа сериозно, че я искам и аз, ще остави сегашния си, но за момента си стои при него. С други думи, не пуска клона преди да е хванала новия. Болшинството от жените са на този принцип, няма характера, достойнството да оставят един, преди да имат сигурен нов. Сметката е, че по-добре малко от нещо, отколкото много от нищо.

16.   До номер 15
Не, болшинството жени имат характер и достойнство, както и възпитание.
Какво се очаква от една жена, когато някой й пише или се опитва да завърже нормален контакт с нея?
Да му изкрещи "Махай се" или да бъде културна и ако щеш от обикновена куртоазия да проведе смислен разговор?
Много от мъжете си мислите, че когато една жена говори с вас, имате общи интереси и общувате добре, то тя задължително си пада по вас, но си "стиска клончето", понеже е безхарактерна.
Глупости.
В почти всеки такъв случай момичето/жената е влюбена в приятеля си и има хубава връзка, което я прави страхотен и положително настроен човек (били сте влюбени, предполагам, знаете какво е ), готов да комуникира нормално с всички останали, независмо от техния пол и възраст.
Но тъй като масово мъжете възприемате жените предимно като секс кукли и разни там мадами, много рядко се случва да оцените този жест и да му се радвате.
Много по-лесно е да заклеймите този вид общуване като флирт и да си помпате самочувствието.
Това е истината - проблемът не е в жените и тяхното поведение, а в мъжкото възприятие на техните действия.
Поправете се, в противен случай губите страхотни приятелства и контакти.

До автора
Когато заговаряш жена бъди сигурен в това какво искаш от нея и какви са намеренията ти.
Бъди винаги ясен още от самото начало и й дай да разбере за тях.
В твоята ситуация можеш да споделиш на момичето какво изпитваш, но тя едва ли ще ти реагира по друг начин, освен учтиво да ти изясни, че за нея не си повече от приятел.
На мен ми се е случвало да го правя неведнъж.
Израстнала съм сред момчета, цял живот си общувам предимно с тях и в момента в който усетя със сигурност някакви по-любовно ориентирани сигнали веднага прекратявам всякакъв контакт или се отдръпвам значително. Дори и съм правила задкулисни опити за сватосване на същите хора, защото въпреки всичко ги възприемам като свои приятели и искам да бъдат щастливи.
Обичам да контактувам с хората, но никога не позволявам на такива, с които нямам интимна връзка да обръщат другата страница, когато съм заета.
Непочтително е и никога не бих позволила такова нещо.
Струва ми се неуважително от твоя страна, че си погледнал на момичето по този начин знаейки, че е обвързана.
Не се прави така, човече.
Всмисъл, не те обвинявам, чувствата са си чувства и рядко се контролитат, но просто не е почтително.
Съветвам те да постъпиш максимално мъжки и просто да се отдръпнеш от нея.
Рефлектирай върху себе си и емоциите си и с времето, ако успееш да я възприемеш като приятел, продължи контакта с нея и се радвайте на хубаво приятелство :)