Разбирам го, че му е много трудно, но малко му се разсърдих...
Здравейте, от Варна съм на 25 години. Пиша ви, за да ми дадете съвет. С приятеля ми се познаваме от 9 години. Влюбих се в него още тогава. Той е на 28. Преди 4години се опитахме да сме заедно, но по много причини не се получи. Бяхме малки и не знаехме какво искаме. После останахме приятели. От 4. месеца. Сме гаджета отново. И двамата сме пораснали ок бихме искали ли да създадем семейство... сближихме се още повече.... Проблемът е, че преди месец се случи тежко събитие в живота му, после се наложи да купи нова кола и поради тази, и причина си загуби втората работа. На основната си работа взима 800 лева, които не стигат. 400 лева от тях отиват по кредита за апартамента. Ще го изплаща още 4 години. При тези обстоятелства няма никакви пари. Дължи на близки също заради тежките моменти от последния медец. В момента се наложи и да се прибере при баща си да живее, защото няма пари наНяма пари за нищо и се отчайва. Имахме планове да живеем след няколко месеца, сега дори няма къде да се видим. В нас няма как, защото няма условия, при баща му също, пари за кафе няма. Не знам как да му помогна, не знам какво да правя. Обичам го от толкова години.... имам желание да му помогна Вчера трябваше да се видим, но нямаше сили. Разбирам го, че му е много трудно, но малко му се разсърдих, а не трябваше. Просто ми липсва...

Коментари

1.   На 25 си, а пишеш като 15 годишна. За какво му се сърдиш? Че вчера не е могъл да излезе, за да се видите? Ако наистина го обичаш този човек, вземи се стегни малко. Той има нужда от разбиране и подкрепа, не от упреци. Кажи му, че го обичаш (ако наистина е така), че ще бъдеш до него каквото и да стане и винаги може да разчита на теб.
Не разбрах точно какви проблеми има, освен, че е в лошо финансово положение, но може например да му помогнеш да си намери нова работа или допълнителни финансови източници.
За съжаление не мога да ти кажа нищо конкретно, но ти сама трябва да измислиш нещо според ситуацията, на 25 години си все пак.