Променя ли се човек?
Здравейте, имам връзка с мъж от 4г. и е по-голям от мен с 5 години. В началото на връзката ни не мислехме, че толкова ще се привържем един към ден. Той е първата ми ИСТИНСКА любов, както и аз на него. Но ме мъчи това, че преди е бил женкар. Всеки ден се е влюбвал в различни момичета и се е държал ужасно с тях. Чудя се дали в началото на връзката ни се е влюбвал пак в различни докато е бил с мен, той отрича разбира се, но това ме измъчва. С мен е съвсем различен човек, мил, нежен, казва ми, че аз съм различна и затова е толкова години с мен. С другите момичета е бил по седмица, казва ми, че никоя не обичал. Та в началото на връзката ни той си пишеше с момичета, но не нещо да се виждат, а общи неща. Аз лично не харесвам такива неща и той ме разбра. Сега много се съмнявам дали, когато тръгнахме заедно се е влюбвал в различни и след това да се е спрял или просто е спрял след като видя, че аз съм различна и сериозна. Според вас хората променят ли се към по-добро, когато срещнат правилния човек? Той по цял ден е навън и все ми минават разни мисли през главата...

Коментари

1.   Ами да, всъщност може да се е промени. Всеки може да се промени, но само ако сам го поиска, само ако наистина му идва отвътре.

Все пак нищо конкретно за твоя приятел не можем да кажем, защото не го познаваме лично.

2.   То човек може да се промени към по - добро.
Обаче какво значи добро? Това което ти смяташ за правилно. А защо да е така?
Дали се влюбвал преди и сега дали? Тези въпроси те измъчват. И си мислиш аз съм... а той...
Факт е че 4 г е с теб. И продължава да се държи добре.
Значи иска да е с теб.
Въпросът е ти дали искаш да си с него.
Ако да спри да го ревнуваш за всичко и му остави малко свобода малко лично пространство. Гарантирам няма да те зареже. Но продължиш ли с тази обсеваща ревност вероятно ще го направи.

3.   Не се променя. Какъвто е бил, такъв ще е винаги. В момента, в който ви завърти въртележката на сивото ежедневие, ще ви погълнат битовизмите, пак ще го засърби и ще потърси разнообразие навън. Първо ще са безобидните чатове, ти ще се сърдиш, той ще ти се дразни, ще предпочита да говори с друга, която няма да му търси сметка, ще е безобиден флирт, който неусетно вече ще е изневяра, за която може и да не разбереш. Ако разбереш, значи си постоянно на щрек, а това не е връзка, а мъчение. Още от сега ти знаеш, че не се променя човек и това те гложди.
години, защото сте от скоро заедно и не ти се разделя с хубавото. Като минат още 4-5 годинаи и устоите, ще разбереш. Знай си цената и не се унижава да си във връзка без доверие и несигурност.

4.   Жена на 32 години съм.
Моят опит, за съжаление показва, че ку*варите НЕ се променят.
Лъжат, преструват се, играят театър, фамилиарничат...
Това е ''промяната'' за тях - да скрият от партньорката си това, което я притеснява.
Да се научат да прикриват голяма част от навиците, мислите и аспекти от личността си.
Това, че женкар е обикнал, не означава че инстинктите му на хищник заспиват.
Една приказка гласи, че ''a man is as faithful, as his options''...
Тоест - има ли възможност за измяна, ще измени.
Индивидите със здрава ценностна система, са друга ''бира''...

5.   Ще ти изневери някой ден. Мъжете са такива.
Не казваш имате ли деца? За 4 г. освен, че трябваше поне да сте женени и едно дете да имате. Мине ли 2-3 г. и няма ли развитие не чакай да станеш на 40 г. и тепърва да мислиш за деца. При жените часовникът тиктака.

6.   Не сме женени и нямаме деца, но все още между нас има тръпка. Благодаря за коментарите и се надявам, че все пак хората се променят.

7.   Ами то всеки си намира майстора все някога.... Обаче не подценявай мненията на хората по-горе-който си му играе кончето и шета на този занаят....