Всичко се връща
Здравейте, бих искала на кратко да споделя какво ме тревожи напоследък. Наскоро бях изпаднала в ситуация, в която никога не мислех, че мога да изпадна. Имам приятел от доста време, не съм мислела, че някога някой може да застане между нас, но се влюбих в друг.

Последваха моменти на колебание, бях толкова хлътнала, че вече обмислях как да кажа на приятеля си, че смятам да го напусна. Но в последствие се отказах. Другият човек беше наранен от променливото ми отношение и ми изсипа куп обиди и закани, че всичко се връща.

Напоследък се измъчвам от тази мисъл, дали ще ми се върне същото, което причиних. Никога не съм имала намерение да наранявам някого. Била съм и от другата страна (повечето пъти) и знам какво е да се озлобиш срещу някой и да му желаеш злото. Винаги се е случвало нещо лошо на тези, които съм искала да страдат, за това което са ми причинили. Никога не съм си представяла, че аз мога да съм на тяхно място. Но каточели за пръв път аз наранявам някого, на който всъщност не желая злото, просто така се развиха нещата. И сега просто не мога да спра да мисля дали някога ще ми се върне това да се влюбя в някой, който трябва да избира и впоследствие избере не мен а другата или дали няма да ми изневерят. Направо се побърквам от тези страхове.
Благодаря

Коментари

1.   Естествено това е закона за причина и следствие (карма).
http://www.diamondway.bg/bg/faq/buddhist-terminology/what-karma-is.html

Който иска да има смислен живот пълен с възможности е разумно, да се оптива да го спазва.

2.   май много навлязохме в будизма

3.   Пожелаеш ли на някой да страда, това рано или късно се връща. Не мисли лошо, за да не сполети и теб. Бъди позитивна занапред,

4.   Я не се напрягай да мислиш в тази насока, а първо изясни за себе си с кого искаш да бъдеш. Ама наистина изясни към кого са чувствата ти, кой предизвиква у теб страст, желание. Кой глас кара сърцето ти да се разтуптява? И все в този порядък. И след това се изясни с човека. Ако е отблъснатия - не го изпускай, не го оставяй да си тръгне. Но побързай, защото може да съжаляваш по-късно. Любовта често е егоистична и жестока, идва при един, а наранява друг. Но без любов връзката ще загине и винаги ще се чувстваш неудовлетворена и ще съжаляваш, че си пропуснала шанса си да си с човъкът, когото наистина обичаш.

5.   С мислите си и действията, като техен резултат, ние предизвикваме съдбата си. С този страх ти точно това правиш. Този страх ще те кара да постъпваш по такъв начин, че да получиш това, от което се страхуваш. Спри да мислиш за това, ако искаш да не го предизвикаш. Съвсем сериозна съм.

6.   Мисля, че си се вманиачила. Пресилено е да се каже, че има какво да ти се връща в случая. Имала си две опции и си избрала приятеля си. Колкото до това, че другият е бил наранен бих казала, че нито ще е първият, нито последният с подобни любовни терзания. Всички сме били наранявани по един или друг начин, което не означава, че онези, които са ни наранили са на 100% лоши хора, които трябва да бъдат наказани :)

7.   Мисля си, че малко преувеличаваш. Била си объркана, което е нормално в тази ситуация и според мен не си правила целенасочено зло към този човек. Дай по тази логика да си хванеш с някой, да разбереш, че не е за теб и да седиш с него въпреки това, за да не ти се върне ако го зарежеш, а през това време да страдаш с него. В крайна сметка не можеш да угодиш на всички и ако непрекъснато се съобразяваш с това да си мила и любезна с всеки за да не ти се върне един ден ако си лоша, значи ще си нещастна. Прекалено много го мислиш. Освен това ти пак може съвсем несъзнателно да си наранила някой с нещо и да не знаеш- какво цел живот ще седиш и ще си пресмяташ постъпките ли? За мен правилното е да не правиш съзнателно зло и т. н, но когато ти самата си объркана и страдаш мисля, че трябва да помислиш за себе си, защото не може да мислиш за всички други винаги. Винаги ще има разсърдени и недоволни във всяка една ситуация, така че и да искаш няма да можеш да угодиш на всички, за да не ти се върнело един ден.

8.   Да, всичко се връща. Наранила си човек с безмислената си постъпка, използвала си го като вещ за моментно разведряване и забавление и после си го зарязала. Хубаво е човек да мисли и за последствията от действиетята си, и за това как те рефлектират върху другите.
Не прави на друг това, което не искаш да ти се случи на теб.

9.   Аз също нараних друг човек и много скоро съдбата ми го върна, дори доста жестоко от това което заслужавах. Но това е живота, не причинявай на другите това, което не искаш да ти причинят на теб. Помисли си с кой искаш да бъдеш, защото връзките без любов са безмислени!!!

10.   Оределено се връща! Може да не е от същия човек, но все някой ден се случва. Мой познат ходеше с едно момиче повече от 4 години, негов близък му казал че тя не е за него, пълна била. И той я изостави. Втурна се да гони красавици, а момичето го преживя много тежко. Само че си запази самочувствието и не се унижи да го моли. Сега обаче тя се възстанови, излиза с приятели и е готина, такава каквато си беше и преди. А той не спира да мисли за нея, търси я, но тя вече е безразлична към него. Така че не си мислете че има случайност, няма случайни неща. Всичко, което ви се случва в живота е в резултат на това, което сте направили преди. Или както е казал някой - на каквото си постелеш, на това ще поседнеш.

11.   Истината е, че каквото и да бях направила, все щях да имам тази параноя, различното е към кой от двамата щяха да са насочени самообвиненията ми
авторката

12.   Да, връща се и то с тройно по-голяма сила...
Винаги мисли преди да направиш каквато и да е било крачка..
Аз съм точния пример за това, че няма ненаказано зло:)

13.   Не се упреквай и не го мисли. Колкото повече го мислиш, толкова повече има вероятност да ти се върне. Не защото някой е седнал там и ни "връща"... а защото ти с мислите си, с тази ти нагласа, ще привлечеш именно това.
Няма за какво да се упрекваш и да мислиш, че ще ти се върне. Човека не е собственост и притежание на никого. Този твой приятел, който ти е изсипал упреци, че "ще ти се върне", много е сгрешил по отношение на тебе... Той на тебе, а не ти на него. Той ти е пожелал злото... много е възможно именно на него да му се върне.

14.   Към №12 - всъщност мисълта е, че няма ненаказано добро, а колко лоши неща правят някои хора и възмездие поне за тях и в този живот няма. Всеки има някаква съдба, върху която до някъде може да влияе. Така, че каквото е писано ще стане.