Красотата за сметка на акъла
Здравейте! На 22 съм, от около два месеца се срещам с едно момче на същата възраст. Изключително привлекателен е на външен вид, наистина много красив, но и много ама много глуповат. Приятна компания е за някоя дискотека, барче, като цяло за забавление. Много можеш да се смееш и забавляваш с него, добър е и леглото, но нищо повече. Не мога да обсъдя никаква сериозна тема с него защото той не разбира проблема. Всичките ни общи приятели казват, че е малко глуповат и, че трябва да е благодарен, че е хубав. Той обаче не се вълнува от мнението на околните и дори не полага усилия да вникне в проблемите, които се опитвам да обсъдя с него. Харесвам го много, но и искам да мога да разговарям и на по-сериозни теми с човека до себе си. Не става само със смях и забавление. Обмислям да се разделя с него.

Коментари

1.   Или просто е прекалено умен и се прави на ударен, защото е видял, че колкото по-умен става, смисълът от разговори на "сложни теми" е близък или клонящ към нула. Щом си щастлива, смееш се и се забавляваш с него какво по-хубаво? !

2.   Излизах с един такъв, за жалост се срещат доста често. В началото го виждах нереално красив, но след няколко срещи вече не исках да го поглеждам точно, защото нямаше никакво отношение към важните неща в живота, беше се пуснал ей така по течението, не го интересувше нищо и никой. Такива хубавци си имат и голяма доза самочуствие, което допълнително влошава нещата. Не знам ти какво ще правиш, обаче аз такива хора не мога да ги търпя, намирам ги за дразнещи хлапета. Външността без характера е абсолютно нищо, особено ако търсиш сериозна връзка, а не просто увлечение. Може би сама ще се убедиш след известно време.

3.   ОК, разбрахме каква е ситуацията. Какъв е въпросът?

4.   Изобщо не съм съгласна с твърдението на номер1, но пък и не мисля, че момчето ти задължително е глупаво. Всъщност истината е, че никой не е глупав, просто на различните хора им е нужен различен вид стимул.. провокация.. ли как да го наречем.. различен подход, че да проявяват интерес към някаква тема, някакво определено нещо изобщо.
То затова и образователната система (например) за едни хора работи, за втори е so-so, а за други е чиста загуба на време.
Абе много мога да ти пиша по тая тема..
Иначе, ако не те кефи като характер по - добре го зарежи сега, не отглагай, защото по-натам драмата ще е по - голяма ;)
ж, 30г