Повече от флирт с колежка
Здравейте на всички. Заглавието само по себе си говори за какво става въпрос. Работим заедно от малко повече от 1 година. Аз съм й пряк шеф, като работим в една стая и сме заедно всеки работен ден по 8 часа. Аз съм на 34, тя на 26. В началото на работните ни взаимоотношения нищо не предполагаше накъде и как ще се развият нещата. Когато започнахме да работим заедно аз имах връзка от около 5 години, а тя беше свободна. Миналата година лятото (когато вече нямах връзка) се засякохме на морето, като аз тогава опитах да я закачам (под влиянието на алкохола) и малко или много нещата не се получиха. След това работния процес продължи нормално и никога тези мои летни опити не прераснаха в нещо повече или не попречиха на работата ни. Края на лятото тя започна връзка. Никога след лятото не съм правил опити за нещо повече, тъй като тя вече имаше връзка. Зимата беше организиран team building за цялата фирма с приспиване за 2 дена извън града в който работим. Забелязах, че в седмиците преди да заминем тя ме гледаше малко по-различно от преди. Чух и оттук оттам, че има проблеми във връзката си. Отидохме на въпросното празненство и още първата вечер нещата прерастнаха в нещо повече, а именно - преспахме заедно. Втората вечер повторихме, като тя сподели, че има проблеми във връзката си и затова го прави. Споделяхме си доста, като тя каза, че колкото и да не й се иска, като се върнем по работните си места, май пак ще го направим. Аз нямам връзка и за мен това беше ОК като вариант - факт е, че и аз я исках много. Хареса ми доста и ако трябва да бъда откровен - леко започвах да хлътвам. След като се прибрахме от team building-a се видяхме след няколк дни. Дойде в нас и отново правихме секс. След няколко дни пак дойде и отново го направихме. През цялото време обаче имаше притеснения от нейна страна, че изневерява на приятеля си и, че той може да разбере. Нещата между тях не вървяха и тя спомена нещо за евентуална тяхна раздяла. След втория път като правихме секс, аз заминах командировка в чужбина за няколко дни. През цялото време си пишехме хубави неща относно нас - че си липсваме, че искаме да се видим и т. н., и т. н. Върнах се в България и нещата малко зациклиха. Тя каза, че иска да даде шанс на приятеля си и не иска да се виждаме повече. Аз уважих това, но се получи така, че преди Коледа правихме секс отново. След това се разбрахме, че тя ще даде шанс на приятеля си и няма да имаме повече отношения. Тя продължаваше да ми пише, като и аз й пишех обратно. Дойде момента когато (за моя жалост) наистина прекратихме всякакви извън служебни взаимоотношения - спряхме да си пишем, както и да се виждаме. Явно тя реши да даде шанс на връзката си - нещо което уважавам и ми допада като мислене от нейна страна, но нещо, което, като развитие не нещата, не ми харесва.... Захапах по нея и си признавам, че ми липсва и малкото което сме имали като отношения. Сега се виждаме всеки ден на работното място, като на мен ми е трудно, а за нея не знам. Пиша за да поискам съвет - и как да я забравя, а и как да се опитам да си я върна. Знам, че много от вас ще ме нападнат заради това, че тя си има приятел, но.... за жалост такъв е живота. Мисля си, че щом веднъж му е изневерил, значи има нещо което не е наред във връзката им. Също така знам, че жените изневеряват и ей така, заради самия секс... Не знам и аз вече :)).
Моля за съвети.

Коментари

1.   Така и на тебе ще ти сложи рога, щото била имала проблеми. Премести я в друга стая задължително и си гледай живота.

2.   А така, сега ако се хване с теб, и зад твоя гръб ще се пое*ва с някой колега, честито.

3.   Приятел сори за моето мнение но това момиче е пачавра от класа. Защо след като не вървят нещата не са се разделили с въпросния а правите секс и си отива при него. За съжление е все по пълно с такива жени...

4.   Живота знаеш ли какъв е-такъв, какъвто сам си го направиш. Ти си се поставил сам в тази каша, сега си сърбай гайлето как се вика. В опита си хората да си правим живота по-лесен и да чукаме де всичко що прехвърча, независимо на работа или не, независимо обвързани или не само за единия кеф винаги рано или късно се появяват последствията. Честито, в случая губещия си ти

5.   Авторе, на твоите години съм, ама ми се струва, че не разсъждаваш трезво. Номер 3 го е казал малко крайно, но в общи линии е прав. Това не е сериозно момиче. Не може при първия проблем да ляга с някой. По тая логика утре ще й стане топло и пак ще хукне на някъде. Аз не бих имал нищо общо с подобно момиче, въпреки, че също съм свободен.

8.   Тя си е решила. Отишла си е да оправя връзката и ти нямаш повече работа там. С две думи помогнал си и да се оправя.

9.   Има проблем с приятеля си и е с теб. Несериозно е. Сяда и решава с кого иска да бъде. Явно си пич, но има жени които си падат по проблемни връзки и "лоши момчета", да я шамари дори, ама е мъжкар. Тя сама трябва да си избистри главата, какво иска. А и секс на тим билдинг, колеги.... никога не съм си падала по такива неща лично. Някак си е добре нещата да са разделени.

11.   Горе са ти го написали, сам си се вкарал в тоя филм, редно е сам да се изкараш.

Винаги ми е било интересно, защо шефчетата, било то преки, или баш Шефчета-собственици, обичат да си клатят персонала, време ли им липсва, желание ли, фантазия ли, та искат да получавт всичко от едно място.

Не го приемай лично, просто попаднах на подходящата тема, за да си задам въпроса, ти поне можеш да отговориш от опит.

Далеч от очите, далеч от сърцето, можеш да се възползваш от положението си, както ти беше писано по-горе, можеш поне да я махнеш от стаята си, но въобще не си мисли да я уволняваш, ще е изключително просташко и реваншистко действие.

Ти замислял ли си се, дали въпросна колежка не е решила да напредне в работата, по другия начин, а ти си бил просто първото стъпало.

Мога да ти задам още доста въпроси които да те накарат, да се замислиш. По-важното е, следващия път като решиш да смесиш кефа с работата, ти самия да си ги зададеш.

12.   От автора до номер 11: Абсолютно нямам фикс идея да "клатя" персонала. Просто така се получи - стечение на обстоятелствата. Нито време ми липсва, нито желание, нито нищо едно от нещата изброени от теб. Както казах - стечение на обстоятелствата. Също така не мисля въобще за уволнение или нещо такова - достатъчно на възраст съм и имам опита да не правя подобни просташки изпълнения, т. е. не съм някой "тъпак" в това отношение. Няма как обаче да я преместя и в друга стая, тъй като останалите колеги ще се усетят, че има нещо - едно такова преместване не е характерно за офиса и ще стане подозрително. С една дума - ще оставя нещата както са, пък ще видим какво и как ще стане. Ако е щастлива във връзката си и продължи напред с приятеля си, значи така е било писано да стане - няма какво аз или някой друг да направи, за да промени това. Да, ще ми е неприятно и тъпо, но това е живота :)). Личните ни отношения ни по никакъв начин няма да променят работните ни такива - независимо в каква посока. Чувството, че я желая и в момента ми е гадно за нея, не е провокирано от това, че сме колеги, така че... И на последния ти въпрос ще отговоря - не е решила да напредне в работата по този начин, защото ако беше така щеше тя самата да иска да продължим отношенията ни, а не да ги прекратим.
Ако имаш още въпроси - задай ги, няма проблем. Ще ти отговоря.