Знак от съдбата или изпитание е това?
Съвсем неотдавна ми се случи наистина нещо много странно. Трябваше да ходя до пощата да изпратя едни любовни стихотворения за един конкурс. По пътя неусетно се сетих за старата ми любов, която не съм виждала от близо 4 години. Когато отидох до пощата и трябваше да пусна листите в плика видях, че едното стихотворение не е принтирано цялото и част от текста е разбъркана и разхвърляна по целият лист. Явно от копирният център бяха направили нещо. Беше здрач, почти вечер. Бързо излезнах да търся друг копирен център, минах по една тясна уличка и за малко щях да се сблъскам с един мъж, който носеше някакъв кашон. Погледите ни се срешнаха и тогава видях че това е той. Човека за който си бях помислила 15 минути преди случката. И двамата бързахме и се разминахме като два парни локомотива. Нямах време да реагирам. Помислих си че не ме е познал, но аз бях на 100%сигурна че е той. Влезнах в близкият копирен център и си свърших работата. Когато излезнах от него улицата беше празна. При положение че действието се случи в огромен град и аз не излизам често да се разхождам по улиците... това ми се видя наистина огромно съвпадение. Но когато се прибрах и отворих фейсбука си бях шокирана от още нещо. По принцип не съм гледала профилът му от години, но тази случка ме накара да видя какво е публикувал последно публично на стената си. Видях че публикацията му е била няколко дена преди въпросната случка. Една любовна песен в която целият текст пасва идеално на нашата история и героят иска да срешне момичето в някоя тъмна улица и се оглежда за нея с надежда, че ще я види в полумрака на града. И най шантавото в цялата история беше заглавието на сбърканото стихотворение "По стъптките на любовта" Съдбата май си прави шеги с мен или иска да ми каже нещо.. или пък иска да ме изкуши нз. Като цяло не съм имала амбиции да го търся или да се връщам към минали неща, но тези съвпадения направо бяха смайващи за мен. Имали ли сте подобни истории и някакви по-странни случки, които можете да споделите тук. И какво бихте направили ако съвпаденията продължат.?

Коментари

1.   Не се вкарвай във филми. Съдба и там подобни. Поискай му приятелство във Фейсбук и му пиши. Лесно и просто. Без драми и без предопределеностти. Пък ще видим какво ще излезе.

2.   Има такива съвпадения и те се наричат синхроничност. Давам пример за синхроничност-чуваш някакво име по радиото, например, което не си чувала отдавна -на песен, филм, актьор. След това, през деня или следващите дни, го чуваш още няколко пъти. Или четеш за някакво забутано племе в джунглата и по същия начин, срещаш на още няколко места инфо за него-филм или по новините дават точно за него.
В твоя случай съпаденията са много романтични, но не бих го приела за знак от съдбата, в смисъл, че трябва да се съберем. Но ако той ме потърси или на мен ми се иска да го потърся, бих проявила любопитство, без да си го навивам на пръста.

3.   Няма нищо случайно в този свят, знаеш, нали? Е, сега какво и как между вас - бъди трезвомислеща и не влизай във филми.

Мисли, жена, мисли! Каква си ти, къв е той, искаш ли го със всичките му недостатъци, той би ли те харесал или има някой друг в живота си, характерите ви какви са, може ли да се разбирате, как виждате живота и една камара други въпроси. Мисли!

4.   Слушай това предаване помага за взаимоотношенията!

https://www.youtube.com/watch?v=KRjM88snZ18

5.   Може и да е, може и да не е - намери го, общувайте, ако иска, това е което можеш да направиш.

6.   Ако това е истинска история, ще я нарека "Телепатия". Но какво ще се случи по-нататък не знам.
Ж31

7.   Има една стара българска поговорка, че "Старата любов, ръжда не хваща". Другото е просто съвпадения на обстоятелствата - "дежа вю" да го наречем. :) Нищо не пречи да пишеш на човека във фейсбук. А какво ще стане - божа работа. :) Ти си прецени. Между другото аз съм имал подобно съвпадане на факти и обстоятелства, но свързани с връщане на работа във фирмата, в която бях работил преди няколко години. Хубаво е да се ослушва и оглежда човек, за да не пропусне някоя възможност, за нещо по добро. Успех :)

>М. 31<