На труден кръстопът...
Здраввйте, ще карам направо и ще кажа, че съм студент в първи курс, и се намирам на кръстопът. Откакто започнах университет, срещнах едно момиче, по което хлътнах много...
От моята група е, но досега не съм си говорил особено много с нея, по-скоро сме на здравей/здрасти или току-виж сме се заговорили за изпит или нещо такова. Имам доста силни чувства към нея, но тя си има приятел от година и половина, именно за това неискам да се бъркам, там където не ми е работа. Наскоро забелязах, че връзката й с това момче сякаш не е стабилна, понеже и то е от университета, но в друга специалност. Та да се върнем на мен... до една седмица трябва да реша дали ще заминавам за бригада през лятото, отговорът който ще дам трябва да в окончателен! Много искам да й разкрия чувствата си, но така рискувам, ако се съберем, почти 4 месеца след това да се разделим заради бригадата... и да супер ми е трудно! Какво бихте ме посъветвали?
Знам, че е малко несвързано, и хвърлям важни факти, наляво и надясно, които не трябва да пренебрегвам, но наистина съм в дълбоки мисли с това момиче, от 3/4 месеца, без действия.

Благодаря за отделеното време над проблема ми!

Коментари

1.   Момче....отиди на бригада. Най-лесният въпрос, който четох днес в сайта. Няма какво да го мислиш. Казва ти го човек, който е бил 4 пъти на бригада. Какви жени и какви преживявания има там...

2.   Ако ще предприемаш мерки , то по-добре след като се върнеш от бригада.

3.   Няма как да имаш чувства към нея, ако не си говорите много. Според мен имаш силни симпатии, а не чувства и е възможно да е някакво моментно увлечение. Нали знаеш - човек иска това, което не може да има. Съветът ми е първо да разбереш окончателно дали ще заминаваш, като не оставяш странични фактори да ти влияят. Оттам нататък имаш няколко варианта.
Първият е да не заминеш. Тогава можеш да опиташ приятелски да се сближиш с нея, без да показваш, че я харесваш. Тя сама ще реши какво да направи с връзката си и според това как ще се развият нещата там, ти ще прецениш дали да й разкриеш какво чувстваш.
Вторият е да заминеш и да не й кажеш нищо, докато не се прибереш обратно. Така отново я оставяш сама да прецени на какво положение е връзката й, а ти имаш възможност да се порадваш на живота, когато тя е далеч от теб и по този начин да провериш дали наистина си хлътнал или е моментно увлечение.
Третият е да заминеш и да й разкриеш всичко преди това. Но ти сам си разбрал, че така няколко месеца оставате разделени, ако се случи нещо между вас. А и се намесваш, докато тя още е обвързана и това може никак да не й хареса, даже да я отблъсне.
Предлагам ти първо да се успокоиш. Разбери, че още си малък и животът е пред теб. Замини на бригада, поработи, порадвай се на живота. Като се прибереш, ще се чувстваш по-добре, защото ще си изкарал пари със собствен труд и мислите ти няма да са насочени само към това момиче.
Не ти казвам да потискаш емоциите си. Това е най-гадното нещо. Просто не избързвай, за да не съжаляваш след това. Бъди наясно със себе си и с това дали наистина искаш връзка. Замини на бригада и ще го мислиш като се прибереш. Дотогава много неща може да се променят. Успех! Надявам се да съм била полезна.

4.   Това, че връзката им не ти изглежда стабилна, възможно ли е да се само в твойта глава?
Та вие дори не сте близки, а на здравей-здрасти.
Отивай на бригада. Не се занимавай с глупости. Там ще срещнеш много хора, някои от тях ще са прекрасни момичета и ще имаш възможност да се изявиш :).

5.   Чакай, чакай... Вие сте на здравей/здрасти от месеци и изведнъж искаш да ѝ споделиш чувствата си?
Второ.. Ако случайно се съберете не мисля, че ще е проблем заминаването ти в САЩ.
Трето...Надали ще се съберете, все пак си има приятел, не знам защо така омаловажаваш този факт. Всяка двойка си има своите проблеми, но това не означава, че са пред раздяла.
Може би съм малко остра, може би малко информация си дал, действай си както си прецениш и както сърцето ти иска, но поне по така изложените факти според мен шансовете не са в твоя полза.
Успех все пак :)

6.   Бригада. Опитът, който ще натрупаш, е по-важен. Личи се, че искаш да идеш на бригада. Тя жената няма да избяга.

7.   Момче, карай си следването, отиди на бригада и не мисли за отношения с нея по ред причини - първата е, че може би само на теб ти се струва (или иска) "връзката им да не е стабилна". Другото което е, не знаеш що за човек е приятелят й и какви може да са последствията. Трето - сам каза, че не искаш да се бъркаш там, където не ти е работата. Също така искам да ти кажа, че ако една жена/момиче иска да е с теб, тя ще го покаже по някакъв начин.

Водолей 1017

8.   Дори не знаеш дали ще се получи нещо и после най-много да те е яд, че не си заминал. Така че щом си решил направи някаква крачка към нея, но не се отказвай от бригадата, а ако има да се случва нещо, ще се случи.

9.   Двата въпроса не са свързани, колкото и да мислиш, че е така. Отивай на бригада. А момичето и действието/бездействието, събирането/несъбирането и устоят/разпадът на ЕВЕНТУАЛНАТА несигурна и неясна връзка са си съвсем отделно. Ти на първо място мисли за себе си и се развивай. Само така ще срещнеш момиче за теб и ще съумееш да го задържиш.
Ж30

10.   Отиди на бригада да изкараш пати и после жените ще ти се лепят за тебе.

11.   Или по друг начин казано: "Рибата е още в морето, а ти тигана си сложил. ", че и на всичкото отгоре заради евентуалния улов не приемаш и хляба, който ти предлагат на тепсия.
Номер 9 - Ж30

12.   Защо не ѝ предложиш да заминете заедно на бригада? Ако не е късно тя да подава документи де.
Номер 9 - Ж30

13.   10 - Да, мисля си, че жените, които се лепят на мъже, изкарали 5-10000 лева, не са от тези, с които нормален човек би искал, да се занимава...

14.   Н 13, нормалните "хора" изкарват 400-600 лв или ако изкарват 5-10000 лв биха били с жени които в никакъв случай не им се "лепят"?
Обясни ми като за натурална блондинка, каквото и да съм, че съм и жена, не от "нормалните човеци".
Иначе... изкарвам и повече от посоченото от теб, но нямам явно капацитета да те разбера или ти си маймуна помислила се за "човек".
Чакам отговор!

15.   От автора. Много ви благодаря за съветите, наистина ме мотивирахте. Животът е кратък а аз го пропилявам в мисли... действия са нужни. Ще замина за бригада, другото Вие го казахте.

16.   Браво, момче! :)
Ж30 - Номер 9, 11, 12

17.   Номер 14, според мен Номер 13 имаше предвид, че ако една жена се лепи на мъж заради парите, то ще е за по-голяма сума. Разбира се, че мъж, изкарал толкова, може да има жена, но тя ще е с него заради друго. Но лепвайки се за когото и да е заради еднократно изкарана подобна сума без други критерии, то по-добре по-далеч от нея.