Споделена история от Спорт и красота

Мазна кожа и коса
Здравейте! Аз съм момиче на 18 год. Имам мазна кожа(само в Т-зоната) и коса. Вече ми е писнало от миенето на коса през ден. Кажете как да си поддържам кожата и косата моля ви, независимо дали е с маски и т. н? Имам още 1н проблем косата ми е много тънка и рядка.. няма никакъв обем, как да я оформям, но без лакове и тем подобни. Ще ви бъда много благодарна, ако ми помогнете.

Коментари

1.   За мазна кожа ти препоръчвам лосион акне аут активен той ти стига защото мн изсушава ама и мн помага :) За косата какво да ти кажа там няма спасение освен ако не я боядисаш или не я накъдриш трайно ама щом косата ти е тънка не е препоръчително.
Динозавъра

2.   И аз имах като твоя проблем, но от както използвам шампоан на Schwarzkopf GLISS (един с розова опаковка) косата ми се оправи и има повече обем. Вече я мия два пъти в седмицата вместо през ден. Използвам също ексфолиант за лице на Nivea и много помага, а също и крем за лице пак на Nivea. Лицето ти изглежда свежо и изобщо не се омазнява. Надявам се да съм помогнала.

3.   В такъв случай имаш смесена кожа, а не мазна... Иди в някой магазин за козметика и си купи някакъв лосион за твоя тип кожа. Ако косата ти е рядка по рождение, не мисля, че може да направиш нещо по въпроса, но... можеш да опиташ като започнеш да си правиш домашни маски за сгъстяване на косата(в интернет има много поразрови се де), да си купиш хума, хининова вода...

4.   боядисването не оправя работата.. аз съм боядисана в русата гама и през ден трябва да си мия косата.. супер много се омазнява.. и целия проблем започна след като си направих 3 маски с тривитаминол от тогава не мога да се отърва от мазната коса.. сега съм си смесила шампоан със хума и така се къпя.. има леко подобрение

5.   И аз имам почти същите проблеми. За лицето много ми помага миенето с овесени трици. Взимаш малко в шепата си (непълна чаена лъжичка да речем) смесваш с малко вода да стане на не гъста каша, мажеш си лицето, ако искаш оставяш 1-2 минути, ако бързаш - направо отмиваш. Прави го всяка сутрин и съм сигурна, че ще видиш промяна :)
Изобщо не ти препоръчвам да се мажеш с изсушаващи лосиони и т. н - колкото повече си изсушаваш кожата, тя толкова повече мазнина ще отделя. Купи си и хубав овлажнител за лице и ползвай сутрин и вечер на чиста кожа. Това е много важно. Аз ползвам един евтин гел с алое на "АБОфарма" и съм доста доволна - потърси в интернет ако те интересува. Ето какво правя аз всеки ден и кожата ми се подобри доста:
Сутрин - мия лицето си с овесени трици, след това слагам от гела (или какъвто и да е лек овлажнител).

Вечер - Свалям всичкия си грим с мицеларна вода и после с почистваща пяна. След това слагам малко по-подхранващ крем за през нощта. Това е, надявам се да ти помогне.

Относно косата - колкото и да е неприятно, както и кожата, така и косата, колкото повече ги миеш, толкова повече се омазняват. Опитай да намалиш малко честотата на миене. И задължително потърси в интернет за "сух шампоан", това ще ти е спасението - косата ти ще изглежда чиста и с обем. Внимавай и с какви шампоани се къпеш - не бива да са много агресивни и изсушаващи. Аз лично предпочитам бебешките, но всяка коса е различна, така че пробвай различни и виж кой ще ти се отрази най-добре.
Това е горе-долу. Съжалявам за дългия пост, но и на мен това доста дълго ми беше болна тема, та доста съм изчела по-въпроса, а и съм понатрупала опит. Успех :)
xperia

6.   Иди в някоя аптека или дрогерия и помоли консултантката на щанда за медицинска козметика да ти предложи нещо за твоя тип кожа. Иначе евтино и наистина ефикасно за мен са козметичните трици, маски с хума (бяла, зелена, зеолит). Задължително ползвай ексфолиант. Нивеа имаше едно кремче за мазна кожа, не се сещам точно името, но на мен действаше. Попитай за него по магазините.