Все не ми се получава
Здравейте. Мъж на 30 съм. Имах двугодишна връзка с жена която беше по възрастна с няколко години от мен. Но нещата не се получиха, разделихме се по мое желание, за което не съжалявам защото за тези 2 години аз не я заобичах, нито пък тя мене. Виждахме се често. Дали само за да го направим, или просто за да не съм съвсем сам, но никога не е имало искрата, любовта, онова чувство на спокойствие. Често спорехме, карахме се за глупости. Дори веднъж в яда си тя ми каза че е започнала да се вижда с мене само за да забрави някакъв, когото срещнала на морето за 10 дена.
Това доста ме засегна и вече бях убеден, че ще приключа с нея, което не закъсня. Сега, вече след 2 години в самота, се оглеждам за нова връзка, истинска, но за сега без успех.
Мисълта ми е, че никога не ми се е случвало момичето или жената да са ме харесали първи и нещата да станат от самосебеси. Всеки път аз съм настоятелния, нахалния тя се дърпа, инати се. Безброй пъти просто не се е получавало и са ме рязали, но както и да е. Както се казава все насила стават нещата.
Имам приятел по който момичетата се лепят сами, натискат му се, а от него зависи да си избере с коя да бъде. На едни години сме и... дотук с приликите. Аз съм 195см, той е 165см. Аз съм вишист, той не знае таблицата за умножение на разбъркано. Аз взимам хубава заплата, той е на минималната. Аз се справям със всички проблеми сам, той се побърква, не знае как да постъпи и ми звъни да ми се оплаква. Аз всичко сам ремонтирам, имам богата обща култура, интересувам се от 1000 неща, той пирон в тиква не може да забие.
Защо е толкова интересен на дамите, а аз не? Просто нямам обяснение. Вие какво мислите?

Коментари

1.   Звучиш като сухар. Това че си висок, оправен и с пари не те прави автоматично по-интересен за жените. Твоят приятел явно притежава лични качества с които провокира интерес - забавен, разчупен, комуникативен. За жените да се чувстват добре в компанията на един мъж е също толкова важно колкото и материалния статус, дори повече отколкото си представяш.

3.   Авторе, според мене си прекалено сериозен и начетен в разговорите с жените. Понякога трябва да го даваш по-ларж. Приятеля ти може да е тъп като задник, но най-вероятно пуска майтапи, смешки. Опитай и ти да си малко по-свободен. Жените обичат веселяците, а не работягите.

4.   На мен лично ти би бил по-интересен.
Твоят приятел по описанието ми се струва неудачник. Себе аи не може да гледа, а какво остава за жена и дете. Виж какъв тип момичета му се лепят. Ако са като него изобщо не се отчайвай... търкулнало се гърнето и си намерило похлупака. Едва ли някоя начетена адвокатка с три езика би го изтърпяла.. освен ако не иска шоу, но за връзка едва ли би се навила.

5.

6.   Не е хубаво да завиждаш на приятел.
Продължавай да си кативен, да каниш, да общуваш с момичетата. Нали знаеш за поручик Ржевски - от десет 9 ще ти забият шамар, десетата ще е твоя.

7.   Ай стига сте се жалвали бе, никоя жена не ме обича а аз съм ебаси пича! Ако и на нея и дуднете същите тъпотии много ясно че ще пали с двеста. Ами прочетете се бе братоци и ще разберете защо жените не ви искат! АЗ дъм висшист, АЗ имам хубава заплата, АЗ всичко мога АЗ всичко знам, другите не стават за нищо и са тъпи... ми стой си с АЗ-а си тогава, на тебе и без това друг човек ти трябва май само да се хвалиш и пред него колко си най! Слава богу че съм от тези които не "могат пирон да забият" и имам страхотна мацка!

8.   Автора:
Номер 3, аз съм весел човек по природа. Винаги съм зареден с безброй вицове, лафове, майтапи. В компания с приятели винаги съм много общителен и постоянно ръся шеги. Не знам къде бъркам. Външният ми вид също е приличен. В работата колегите постоянно ме подпитват да разкажа интересна случка, да имитирам шефа и други познати лица или проста да кажа нещо с което да ги развеселя. Добре ми се получава. Всички залягат от смях. Мисълта ми е, че не съм някакво дърво, темерут, или нещо от сорта.

9.   А какви жени точно се лепят на приятеля ти?
На мен ми звучи доста непривлекателен, като започнем от ръста (Божа работа, какво да се прави) и стигнем до финансовата част. Съответно най- вероятно жените, които му се лепят, ще са доста нискорангови- разбирай нито красиви, нито умни, нито образовани. Ти би ли бил с някоя жена от фен клуба на приятеля ти? Най- вероятно не. Щото ще са ти под категорията.
А пък за това, че винаги ти трябва да си активният с жените- ами, нормално е, стереотипите точно за това са стереотипи- защото са валидни почти винаги. Жените обичат да бъдят сваляни. Аз примерно никога не съм сваляла мъж. Добре, че има все още мъже, които са като теб.
Ж 28

10.   Авторе, не че ще ти помогне моят коментар, ама и аз никога не съм разбирал защо и какво харесват жените. Мислил съм си, че не е важно мъжът да е красив, че са важни самочувствие, поведение и други неща, ама вече не знам какво да мисля. Точно за външния вид на мъжете ставаше дума в една тема, която аз създадох тук, в рубриката "Любов и изневяра". Темата се казва "Мъж да го свалят жените навсякъде". Там някои твърдят, че и външният вид е важен. Най-тъжното е, че не можем да видим себе си от страни и да почувстваме какво впечатление създаваме.

11.   По важно е как се държиш с жените, а не какъв пич си сам по себе си. Явно там куцат нещата при теб.

12.   От Автора:
Номер 9, жените които му се лепват са най различни. Миналата година имаше афера с омъжена жена на около 40г. по предното лято пък беше обект на вниманието на една групичка от около 4-5 тийнейджърки. В момента има връзка с една друга девойка също млада. Около 18-19 годишна.
Ако трябва да съм честен... да... завиждам му адски много, но не бих му навредил с нищо. Просто тайничко ми се иска и на мене така да ми върви в любовта.

13.   Номер 9 съм;
Не разбрах всъщност ти какво искаш от жените, ама явно е само секс и внимание, а не сериозна връзка. Щото, съгласи се, с омъжена жена на 40 год. и тинейджърки, връзка няма да ти се получи особено смислена. Така, че първо бъди честен със себе си, не искаш връзка, както твърдиш, а искаш играч да си. За съжаление, не всички мъже го могат.

14.   А добре де, според теб, твоят приятел все пак с какво ги привлича??

15.   Твърде нарцистично звучиш. Ти си толкова перфектен в собствените си очи, че вероятно отдавна си загубил представа, какво представляваш реално. Жените ги усещат тези работи, като надушат, че най-голямата ти любов винаги ще си самия ти и картинката им е ясна. Това не означава, че не можеш да имаш здрава и пълноценна връзка, просто трябва да намериш пресметлива и хладнокръвна жена.

Дядо Торбалан

16.   Номер 9, явно грешно съм се изразил. Това което търся от дадена жена не е само секс, макар че то си зависи и от дадената жена. Сега няма да откажа и секс за една вечер ако ми падне сгода, но също така не бягам и от сериозна връзка, жена с която да съм щастлив в бъдеще. Играч никога не съм искал да бъда. Никога не съм толерирал подобни прояви. Хора, които не уважават жената и я третират като парцал само и само за да избиват комплекси и да се правят на големите баровци пред приятели и познати за мен са изключително грозна гледка. Ставал съм свидетел на подобни сцени.

17.   Защото си идеален и жените смятат, че не са достойни за тебе.

18.   Тоя твоя приятел е някакво изключение. Явно е много добър в нещо определено или притежава някакви "екзотични" и харизматични черти. Няма защо да му се дразниш.

19.   Авторе, опиши какво ти е направило впечатление в поведението на вървежният ти приятел. Явно има нещо което на първо четене привлича и определено, не е ръст от 165 см.