Не ми прави комплименти
Здравейте, имам връзка с мъж от известно време. Малко е грубичък и мрачен. Жените се нуждаят от комплименти като въздуха, който дишат, но уви аз не получавам. Когато се опитам да си изпрося нещо мило, получавам според него шеговит отговор. Опитвала съм се да му обясня, че ме наранява, но нито шегите спират, нито комплиментите. Иначе се държи добре с мен и явно държи на мен. Трябва ли да приема да живея с лиоса на мили думи от негова страна или да се цупя и настоявам? Другият проблем е, че той по никакъв начин не ме глези като жена. Няма случайни подаръци, няма цветя. Нещо мъничко, но само по себе си изключително ценно. Това, че не ми прави комплименти, значи ли, че няма нищо към мен илие трябва да приема, че ше живея с темерут без мили жестове и комплименти?

Коментари

1.   Дали държи на теб и те обича се определя от неговите действия, а не от комплиментите и случайните подаръци. Защото има мъже, които както те гледат в очите и ти казват колко си красива и как те обичат, така и в следващия момент ти забиват нож в гърба и те захвърлят, точно защото им е все та'я за теб.

Кажи му директно, но спокойно, че искаш да ти прави комплименти и подаръци, защото като жена имаш нужда от такова внимание. Няма да го направиш романтик, сама казваш, че е по- мрачен и груб, но поне може малко да го пречупиш.

Black Sabbath

2.   Това е качество, което един мъж или притежава, или не. Колкото и да се оплакваш, колкото и да му обясняваш, ако той сам не се сети да ти купи букет цветя, ако не премисли и реши да отдели времето и средствата, просто няма да ги купи. А изпросените комплименти не са комплименти. От написаното оставам с впечатление, че приятелят ти изобщо не приема приказките ти насериозно. Той просто не предполага, че ти съвсем наистина искаш по-мило и романтично отношение, мисли си, че се шегуваш с него. Ако трябва да мислим логично, то наистина е странно някой да ти заяви, че иска комплименти и жестове. Опитай се ти самата да си по-романтична и да направиш обстановката подходящо поле и за неговата изява, но не се впрягай много. Такъв е, какъвто е, трудно ще го промениш, най-добре не си смрачавай настроението заради подобни неща.

3.   Приеми го. Хората не се променят

4.   Искаш да пада на колене ли за тебе? Мъжа си знае работата и според мене тези неща нарочно ги прави. Момента в който почне да се държи както искаш ще спреш да го обичаш и ще почнеш да търсиш нов.

5.   Много мъже не са по романтиките-нямат го това светоусещане, нито възпитание. Идеята пък за "глезене" ми е смешна.
Но-ти имаш едни нужди и разбирания, той-други. Да правиш непрекъснато скандали, упреци и мусене, до никъде няма да стигнеш. Трябва да сте в хармония, за да се чувствате щастливи. което, при вас явно не става.

6.   Днес не е 18-ти век,момиче!

7.   Номер 4, много е възможно да си много прав. Ако имаше някакъв разум в женските действие да го разсъждаваме. Не рядко и на изключително мили мъже мечта, жените им изневеряват и то с големи боклуци.
Все едно, някоя обичаща грубия секс е с много мил и нежен мъж, който се опитва да задоволи предимно потребностите на жената. И в такъв случай жената ще си мисли: - какъв смотльо. И попадне на някой смърдящи гнусен мъж, като "щедро" раздава шамари. Тогава ще каже - какъв страхотен мъж, какъв страхотен секс, дори и да умра вече съм видяла какво е щастие!

8.   Хайде, сега, всички да прочетем отново темата : Бившата ми и новият й! Там, някои от коментарите, описват много добре, важността на комплиментите и отношението към половинката. Та, дами и господа, комплиментите са много важна част от връзката на двама души, както и специалното отношение, защото именно те, показват на човека до вас, че го цените! И аз си страдам, точно от това, но явно за някои е по - добре да си пестят тези неща, защото токувиж, сте се възходящи много. По - лесно е да бъде е тъкани или да си седим, там където сме сега и да се чудим, какво става. Така, мислят комплексарите.

9.   Каквото и да си говорим точно тези причини са причината жената да изневерява на мъжа си. Така, че мъже замислете се, ако вие не ни давате нужното внимание, някой друг ще го направи вместо вас.

11.   6 - С оглед на това, което знам за 18 век, мога да кажа, че и тогава е била абсолютно същата простащина, кавато е в днешни време. Идиотщина навсякъде, с малки острови на интелект и учтивост.

12.   А ти правиш ли му комплименти? Глезиш ли го? Подаряваш ли му случайни подаръци?

13.   С бившия беше така - мила дума да каже беше огромна рядкост, най-вече като се карахме (късаше с мен постоянно ) и като се събираме вече имаше мили думи, но за кратко. И аз все така мрънках, аз се контя за него той едно „хубава си” не казваше. За това спрях да го правя пред него и се гримирах само за мое лично удоволствие, след това пък имаше мрънкане, че се гримирам когато го няма :д дори първоначално подаръци не ми беше подарявал. Чак на втората година ми подаряваше. И въпреки това, мили думи и комплименти нямаше. Докато не разбра, че може да ме загуби.. идваше си да ме вижда по 4 пъти в седмицата ( като беше на 200 км от мен), мили думи, мило отношение, подаръци и още не знам си какво имаше, но той се промени, накрая се разделих с него. Скоро след това намерих момче (по-точно той ме е намерил отдавна, много ме искаше, но аз все го отблъсквах..) първа среща - отваря вратата на колата, в нея розичка. Прегръща ме, казва ми,е съм му липсвала, поиска да ме целуне. На следващите срещи все по някое цветенце ми подаряваше, което е откъснал, адски ме радва това нещо.. подари ми животинла, за която се грижа, не пропуска ден в който да не ми каже, че съм хубава, сладурана, красива, мили думи. А искам да отбележа, че той никога не е бил такъв, да говори такива неща и да се държи по толкова мил начин с момиче. И въпреки това, когато тръгнах с него аз знаех, че не е по тези романтични и мили неща, но той ме учудва всеки път . пожелавам ти такъв човек до себе си!

14.   Цитат: "9. Каквото и да си говорим точно тези причини са причината жената да изневерява на мъжа си. Така, че мъже замислете се, ако вие не ни давате нужното внимание, някой друг ще го направи вместо вас. "

Причина да бъде неудовлетворена жена - да. Ама причина да изневерява? ! Има право да лъже и предава. Значи, глупакът (основният мъж) да носи пари, жената да си търси забавление с други мъже? ! А пък другият ще си предлага само онази работа, защо не предложи да плаща някакви сметки? А ако работи тази жена на две работи, дали ще има време да мисли, че не й се правят комплименти и подаръци? !

Авторке, извинявай, че малко се нахвърлих и към теб, ама гневът мие към г-жа номер 9, която иска да си оправдае изневерите.
Понеже скоро слушах от моята жена подобни извинения - не съм й обръщал внимание, за оправдание на изневяра. И мислих как със сигурност да бъде стреснат един мъж, казваш му:
- Имаме проблем и мисля да започна да ти изневерявам!
- Ще направим ли нещо или ще бъдем съквартиранти?

15.   Зарязвай го тоя.
Ж19

16.   Ами като е грубичък и мрачен защо си хванала с него. Той е бил такъв още в началото и ти си го приела, а сега само мърмориш. И защо искаш комплименти! Ти не знаеш ли колко струваш та искаш постоянно да ти се казва колко си... Аз мисля, че ти си една голяма комплексарка която не знае какво иска. Раздели се с него тогава и си стой сама.

17.   Благодаря за отговорите.
5. Вероятно това е най-правилното, че хармонията липсва и имаме различни разбирания и виждания. Може би някъде си имам по подходяща половинка.

18.   Авторке, а ти имаш ли хубави качества за да ти прави комплименти. Комлимента е похвала за нещо хобаво в теб или за някое хубаво твое деяние. Ако ти в нищо не се проявяваш положително, защо трябва да ти прави комплименти. А да ти прави комплименти за нещо несъществуващо от твоя страна, значи ти искаш да те лъжат. Защо казваш, че жените се нуждаели от комплименти както въздуха който дишат, затова ли ти се задушаваш емоционално защото не получаваш похвали. Абе голяма си комплексарка щом искаш за непритежавани от теб качества да те хвалят винаги. Бягай от този мъж и си намери един който ще ти прави комплименти със шамари.

19.   14: Мерси за извинението, но го приемам като мнение. Не бих навлязва в темата за изневярата, защото там много има да се дълбае. Аз лично не му изневерявам и както и да звучи е, защото искам всичко от него. Той да ме кара да се чувствам желана и т.н.... Вече казах, че имаме проблем и се надявам да се приеме, а не да си съществува само в моята глава. Отностно работата не смятам, че заради многото отговорности партньорът трябва да страда. Нужно е малко, но от сърце!
18. Не разбирам защо нещата винаги опират до шамари.?

20.   При такова мрънкане бих се учудил ако въобще някой би ти направил комплимент.

21.   Надявам се да си под 20 години, защото иначе си страшна лигла, вече излязла от пубертета...

22.   "Надявам се да си под 20 години, защото иначе си страшна лигла, вече излязла от пубертета... "

Доста крайно, но пък показва как по подразбиране мислят повечето мъже. Добре е, че съм чел книги и въпреки че не е логично наистина всички жени имат нужда от комплименти, както въздуха!
А и на всичкото отгоре комплиментът не изисква никаква финансова инвестиция, като например рязан цвят 3-5 лв. на няколко месеца.
Може съпругът да плаща сметките и да се грижи за децата и нормално от неговата гледна точка да е направил всичко за семейството. А друг мазник който знае от какво имат нужда жените с няколко комплимента (направо безплатно) да стигне и до секс. Въпреки че на всички изглежда противен мазник.

Какво лошо, че авторката пита? Да, нормално е да очакваш комплименти, като при всички нормални жени. Ако беше казала, че иска бой и унижение, за да има възбуждаш секс далеч повече разбиране щеше да има.
На авторката предлага да му обясни ребром колко са важни за нея комплиментите. Вече дали има пълно щастие, искаш да е груб и мрачен, а и романтичен? !? !? ! Все едно някой сладур да може по-добре от теб да съчетава цветове, дрехи, обувки и да го искаш за гадже. Става, ама само за приятелка. Та виж и дали нямаш несъвместими изисквания от партньора. И все пак едва ли е невъзможно да направи комплимент, не колко ти се иска, но поне някакви.