Бъдете хитри
Здравейте група. Съпруга ми е чужденец и иска идната седмица да ходим семейно в неговата държава, за срок от седмица до.. неопределен (по работа уж). Аз обаче не искам да ходя с него и да водя малкия.. Искам ние да си останем в България. Това, поради причината, че от месеци насам имаме много чести дразги помежду ни, а последният месец почти постоянно се подминаваме в нас. При опит да говоря с него ми се крещи, а за да не си кажа думата, дори вдигна ръка срещу мен (аз замълчах от ужас) и ми се размина удара май. Та, страх ме е да не крои нещо да вземе малкия и да ме остави да се прибирам сама. За мен това ще е края.. Искам си детето близо до мен, без разни хитри планове от ничия страна. Ако някой ден стигнем до развод, бих позволила да вижда малкия, но само в България.. Негов приятел взе детето на жена си.. Сега ми трябва причина? ! Но какво да измисля, за да откажа заминаване с него, семейство сме все пак. Но вече ме е страх от него. Помощ? Моля администраторите да публикуват историята ми..

Коментари

1.   И какво бъдеще имате тук? Ако сте млади, махайте се от тази прокълната дори от Бога страна, не четете ли, не гледате ли новини, само ужасии и мрачно описание на тъжната ни действителност.
Сериозно, защо ти се остава тук? На детето си определено няма да направиш услуга. А за съпруга си помисли ли? Какво да работи той тук? За какви пари? И да взема хубава за страната ни заплата, в чужбина се плаща повече, вече дори африканските страни ни задминават по заплати!

4.   Щом не само му нямаш доверие, ами и изпитваш страх от него - физически за себе си и психически да не ти вземе детето, за какво семейство говориш изобщо? По-добре незабавно се изнеси при роднини или приятели и гледай да има мъжка подкрепа - по възможност от мъж на средна възраст или млад и здрав. И подавай молба за развод.
Струва ми се, че намекваш за арабин, но всъщност и да не е - историята говори достатъчно.

5.   И какво общо има заглавието, което си поставила, с проблема ти?

6.   От къде е той? Ако можеш нека отиди при някой роднина уж болен, да му помагаш.. От колко време сте заедно?

7.   Номер 1, какви глупости й говориш? Номер 4 е абсолютно прав, очевидно е, че става въпрос за арабин. Авторке, НИКЪДЕ с него, ако си искаш детето. Слушай номер 4.

8.   единственото което съм сигурен от прочетеното е че вие не сте никакво семейство и всеки трябва да ходи по пътя си а теб щом те е страх както са казали по горе бягай и си търси къде да живеете с детето и се пази.

9.   какво да измислиш? болни родители, спешен ремонт, детето болно, служебни ангажименти... всъщност можеш да кажеш, че просто не ти се ходи там. като се прибави и фактът, че постоянно се карате, това не е толкова странно, направо си е логична последица
щом подозираш, че може да остави там детето, вероятно е някоя арабска страна. наистина е по-добре да не тръгваш. а защо изобщо не го напуснеш, щом нещата са стигнали дотам да се подминавате, че и да започне да ти посяга?

10.   Арабин ли е? Не ходи! Директно му кажи защо.

11.   Да не е от Афганистан?

12.   Има една поговорка хитрата сврака с двата краката. Заглавието ти трябва да е нещо от рода прецаках се. Иначе сериозно, ако наистина имаш опасения, че ще ти го вземе се обърни към някоя институция. Не можеш да го лъжеш всеки път и да живееш в страх.

13.   Май скоро си гледал/а филма "Не без дъщеря ми" и нещо си се вдъхновил/а? :)

Стига палили фитили на форума - достатъчно интересен си е и без провокативни теми...

14.   защо не си написала, че е арабин? това са си особености на етноса. Разведи се с него и му кажи, че никъде няма да ходиш. Кого залъгваш? Защо може да искаш да си с някого, от когото те е страх, че ще ти вземе детето? пари? за да не се "изложиш" пред обществото?

15.   В никакъв случай не заминавай с детето. Или ти с мъжа само, или го остави сам да си ходи.
Отиди на лекар, обясни му проблема, да ти даде нещо написано, че детето не може да пътува по здравословни причини, например.

16.   Ако историята е реална и наистина те е страх, че ще ти го вземе, никъде не ходи, сама или с детето, в арабска държава! И не си давай съгласието да пътува само детето ти със съпруга ти извън България. Може да се обадиш на Държавна агенция за закрила на детето, на Министерство на външните работи, за да ти дадат и те информация. Ако имаш тази възможност, опитай се да се отделиш от съпруга си. Никой не заслужава да живее в такъв постоянен страх за най-ценното нещо в живота си. Потърси помощ от близки хора. Пожелавам ти много късмет и сила!

17.   От автора, той ни заряза.. Каза, че му трябва време и се връща в неговата държава. Щял да праща пари за малкия, но очаквам, че скоро ще спре. Нещо става с този човек, много се промени.. Аз съм съсипана, не знам какво да правя. В същото време обаче, да не сме се били развеждали.. През лятото пак сме щели да говорим. Обаче май няма надежда за нас, щом без да има нещо сериозно като проблем (караме се все за глупави неща), той реши това. Каза ми го съвсем спокойно, а когато аз си тръгнах с малкия на другия ден, той плака.. Не намирам логика в действията му.. Не знам какво да мисля. Въпреки честите ни проблеми, аз го обичам, а мисля, че и той нас.. Как ще си стъпя на краката, много ме боли. Каза да взема всичко което искам от общия ни дом, да мисля така, че повече няма да видя тези неща. Логично взех само нещата, нужни за малкия и моите. Много ме боли
:(

18.   Какво е това 'как ще си стъпя на краката'?
Разбирам да се оплакваше за здравословен проблем някакъв, ама това...

Много сте ми 'интересни' задомените хора като почнете да правите драми от всяко нещо, което излезе извън плановете ви.

И все пак каква е връзката между заглавието, което си поставила и оплакването, което правиш чрез темата си?

19.   Много съжалявам... Вие сте били вече разпаднало се семейство, когато потърси съвет тук. Но не разбирам причините да се разделите с мъжа ти. Той тук не изкарваше пари ли, любовница ли има в родината си? Едва ли е второто, след като настоява вие заедно да заминете. Добре е да се вгледаш в собствените си недостатъци, най-малкото жестокото недоверие в съпруга ти е сигнална лампа за собственото ти поведение. А смяташ ли, че само ти трябва да гледаш детето? Защо?

20.   и аз съжалявам да го прочета, но явно нещата са отивали нататък. поне дилемата ти с неговата държава се разреши от само себе си.
разбирам, че те боли, естествено е, но явно отношенията ви не са вървяли. как ще си стъпиш на краката ли? явно вече си се изнесла, намираш си работа и продължавате с детето

21.   Докато праща пари, си опечи нещата за развода и ограничаване на родителските му права. Защото после ще береш ядове! Да има право да вижда детето, но ти еднолично да вземаш решенията, свързани с него - лични документи, пътуване в чужбина, финанси и т. н. Копирай си неговите лични документи, билети, кореспонденция и други доказателства, че ще пребивава в чужбина. Послушай ме! Мисли практично и разумно, не ти е моментът за емоции, колкото и да ти е тежко. Действай!!!

Номер 4 - жена

22.   Вземи от дома ви уреди и ценности. Всичко, което е практично и/или може да ти донесе пари. Това е логичното! Действай спешно и незабавно! Има моменти, в които трябва да действаме за бъдещето!

Номер 4 - жена

23.   И се радвай на шанса си, че си тук, а не си заминала с него. Ще мине време и ще оцениш ситуацията по друг начин.

Номер 4