Защо го прави?
Здравейте. Въпросът ми е насочен повече към мъжете, но и дамите могат да се включват. Накратко от доста време си общувам с един много непостоянен мъж, малко по-голям от мен (на 22 е). Отношенията ни се градят на постоянни смесени сигнали, които ме оставят страшно объркана. Като се виждаме се държи толкова прекрасно, че ако не го познавах щях да реша, че е влюбен. И тук идва непостоянството-изведнъж изчезва и не ме търси по един месец. Аз отдавана се отказах да му пиша, като изчезне така-осъзнавам, че няма сериозни намерения към мен. Но ме дразни едно нещо, което не мога да си обясня. Както не ме е търсил месец изведнъж ми пише. След „здрасти, как си” винаги ми казва, че съм му липсвала и искал да види как съм. Е, до тук приключва великият ни разговор, най-много да разменим още едно две изречения и ме оставя на сийн. Естествено до следващия месец по това време, когато се повтаря същата история. Вече дори не искам да комуникирам с този човек и ми е по-добре като не ме търси, ама заради някакви пусти чувства като ми пише всеки път отговарям, за което ме е яд на себе си. Въпроса ми е защо го прави цялото това нещо? Проверява да не съм го забравила случайно или? Ще се радвам да видя какво мислите по въпроса и ако може да ми дадете съвет, ако отново се случи какво да правя, за да види, че не се интересувам от него дори да не е така.

Коментари

1.   Просто не отговаряй. Точка. Все още имаш слаби ангели, но чисто и просто не отговаряй. Да пукне от почуда.

2.   Просто те държи в златна резерва-ако нещо му се прище и няма друга алтернатива
Съвет:Само от теб зависи колко ще го изтраеш, ако не искаш повече да си губиш времето, просто го блокирай. Живота е кратък, за да ти го усложнява поредния не наясно със себе си момък
Ж40

3.   Мисля, че няма серозни намерения към теб. Вероятно си има основна връзка и с теб само си чеше егото.

4.   Една дума-несериозник... Блокаж и продължавай напред не си губи времето... Без това той не си хаби неговото с теб.

5.   Вариантите да се държи по този начин са много, но каквато и да е причината едно е ясно - него вълнуваш достатъчно нито емоционално, нито физически.
Това, което можеш да направиш е да престанеш да си губиш времето с такъв човек, а за да не се изкушаваш да му отговаряш на тъпите "ЗДР, как си, или помниш ли ме, или как я караш", или каквото е там, просто го изтриваш от всички места, в които сте комуникирали до момента.
Нищо не казваш за другата страна на нещата, а аз не съм гадател - вероятно сте правили вече секс, вероятно нищо не ти е обещавал, но сега те проверява дали вече си си намерила ново гадже, че да престанеш да го безпокоиш. Допускам също така да има друга (още преди да се запознае с теб), пробвал се е, не му е харесало, върнал се е и продължава да се пробва на други места.

6.   Защото е бройкаджия... не сериозен мъж с който отдавна е трябвало да прекъснеш всякаква комуникация. Сама виждаш, че е непостоянен, такива мъже се мислят за неустоими и са свикнали едва ли не всяка жена да им откликва на поривите. Ама само, че.. когато те решат... около тях, винаги има поне две - три които ги въртят и на която когото дойде реда. Ако е заинтригуван от някоя повечко, ще е по редовен с търсенето и другото естествено. Но въпреки това, след седмица, две, три.. му става досадно и е ред на другата. За това може и по цял месец да не те отразява. Много са ми смешни и жалки такива мъже. Ама при мен не виреят. От далеч ги надушвам.. По добре изобщо не му отговаряй като ти пише. нека се чуди защо го правиш... най много да му засегнеш егото.. и да стане по настоятелен, въпреки че ще е ден до пладне. Пълен игнор и това е.

7.   Извода е един, той има интерес и ти го показва недвусмислено! Въпроса е ти какво правиш с тази информация? Отговора е нищо! Не правиш нищо! След като го харесваш и ти е ясно, че той има интерес към теб след като ти пише месец след месец явно е, че очаква от теб да покажеш също интерес! Ти вместо това се правиш на монахиня, трудна и недостъпна и не даваш никакви признаци на живот! Действай момиче, нещата няма да се свършат сами, ако искаш хубави отношения поеми лична отговорност и приеми, че ти трябва да направиш нещата да се случат вместо да чакаш нещата да ти се случат и да чакаш щастието да ти падне наготово от небето. Ако просто чакаш те чакат само разочарования.

8.   Чеше си егото, и аз така мисля. И най - вероятно наистина му се явяваш резервен вариант. Въпросът е, авторке, ти какво искаш -да преустановиш всякакви комуникации или да си поиграеш с него. Ако е първото, просто го блокирай - ежемесечните съобщения ще секнат и ще се успокоиш. Ако искаш да го разиграваш - не го блокирай, но спри да му отговаряш. Ако имаш възможност, качи някоя снимка по-така - от някой купон, с приятелки и някой готин пич наоколо, със секси тоалет......... и само стой и гледай какво ще се случи. Дръж емоциите си под контрол обаче и нямай очаквания за сериозни отношения - такъв тип мъже не стават за връзка, а само за игра - номерът е ти да си играеш с тях, а не те с теб.

9.   Здравейте. Този индивид, който описахте е абсолютен болен мозък. Най-доброто решение е да го блокирате. Ако не можете да го блокирате, дайте на някой друг да го блокира вместо Вас. На такива болни мозъци, не бива да им се дава грам шанс или надежда за нещо повече.
Здраве и успех Ви пожелавам!!!

10.   Може да има и друга причина за поведението му. До колко го познаваш? Защото често пъти наркозависимите имат подобно поведение в интимния си живот. Знам от опит.

11.   Не сме правили секс, а и не е наркозависим, просто се занимава с доста момичета, не ми го е казвал, но знам. Беше глупаво от моя страна да си мисля, че нещо ще стане. Благодаря за съветите!