Тя е мираж
Привет споделящи и съветващи. Ще споделя какво ми се случи преди време, а все още ми държи влага. На тези, които се е случвало нещо подобно, а такива има нека споделят. Става дума за едно запознаство.

Малко необикновенно но се случи. Запознах се с нея в един чат, колко просто звучи нали, какво толкова ще си кажете вие да, но уви. Известно ми е, че не всички приемат насериозно тези запознаства, наистина всичко се случва на живо, но ето го аргумента ми. При нас се получи така, че срещнахме душите си, опознахме се до неузнаваемост. Седмици, минаха, месеци. В първия разговор се впуснахме взаимно да си споделяме, все едно се познаваме от години. С нея имаме еднакви съдби, това ни свръзва много. Звучи мн наивно, но между нас има някаква много специална врзъка. Нещо повече от приятелство. Запознахме се преди година и пловина. За това време се промениха нещата. В началото говорехме всеки ден, и по нощите също. Карали сме се, но никога не сме се нагрубявали. В началото си бях направо обсебен от нея. Но това се промени, след като разбрах, че тя е мираж, или не е? ! Никога не сме се виждали. Разговорите ставаха все по рядки, стигна се до там, че започнахме да се чуваме през няколко месеца. Аз излизах, насам натам срещах се със разни девойки, но пак си мислех за нея. Тя не е като другите, вълшебна е. Аз не обичам да чакам, и близо месец след като се запознахме й предложих да се видиме, да излезнеме някъде, а тя беше толкова потайна, загадъчна, щяло да бъде по интересно така. Не ми изпрати снимка просто нищо. Обещаваше ми че ще дойде в София, понеже тя не е от тука. Не го направи. Аз не се здържах и пратих една снимка, и под този предлог настоях и тя да прати, но не. Според нея нямало да бъде интересно. Навиваниците за среща oт моя страна утихнаха, смятах, че тя като види че си мълча ще предложи нещо но не. Този нейн неясен образ започна да ми нагарча, докато не предприех това. Една сутрин и се обадих и й казах че тръгвам за нейния град, не издържах повече, тя не искаше винаги е отлагала под предлог, че имала ангажименти а ме е лъгала. Въпреки, че не беше съгласна тргънах. Стигнах там и започна моят ад. Обаждах й се 8 пъти, казах и къде съм, а тя казваше, че се облича, и че идва, така в продължение на часове, накрая се разрева, каза ми че е говедо. Явно нямаше да дойде загубих надежда и си тръгнах. До този момент не знаех, че тя живее и на вънка. В последствие ми каза. И така докато не започнах да избягвам всичко това, да забравям за случая. Блокирах я няколко пъти след, което я отблокирвах. И се заричах, че няма да и говоря вече никога, спрях да я търся, но тя продължи да го прави макар и мн рядко. Зимата говорихме, обеща че ще се чуем на другия ден но не. Аз не я търся и си живея живота, докато вчера пак не ми писа, и тя надделява не мога да устоя и й писах. Тя говореше аз пишех, понеже нямам мик сега. Одавна намалих емоцията към нея, но все пак я има. И тя го знае. Опитвах да я подразвам с едно гадже и верно се дразнеше. Наистина е наивно от моя страна, но каква е тя, какъв е този характер толкова потаен и увещаващ щастие. Одавна не я чакам, мога да кажа че ми е минало, почти. Но защо тя ме търси, ако искаше да сме заедно можеше да ме намери, и наистина в реално време да е така. Може би само си споделя. Незнам, никога не ми се е случвало такова нещо. Временно увлечение, или нещо повече- любов към човек, когото никога не съм виждал. Когато се запознахме и тя и аз, бяхме току що скъсали със гаджетата си, имаме мн сходни съдби и виждания за живота. А дали ще я видя някога съмнявам се. Тя казва че всичко ще се оправи ще сме заедно един ден, но кога ли питам се аз. Дали ми казва всичко. Тя принципно живее на запад, април си дошла имала работа. Споделете някакви възгледи. Наистина наивно, глупаво, но факт. Посъветвайте ме как да действам с този човек, въобще да предприемам ли нещо, или да си кротувам както до сега. Тя е нереална може би. Доста е по-голяма от мене.

Направих  всичко по силите си да сме эаедно но уви. M 22

Коментари

1.   Преживял си нещо много особено и истинско. Докоснал си се до своя сродна душа. Но понякога това е недопустимо в реалността. Вашето общуване е на различно ниво, не случайно я наричаш вълшебна, защото е така. Живата среща я плаши и тя знае защо. Н есика д азагуби хармонията, която се е зародила между вас двамата. Разбери я, дай време, преосмисли всичко казано... отговорите са пред теб. Бъди благодарен за случилото се чудо...

2.   Това е някакъв вид илюзия... ако сте такива сродни души, както разказваш, защо тя се страхува да се срещнете? !?
Нали знаеш, че във виртуалното пространство по друг начин изглеждат нещата... реално не знаеш кой стои зад компа, и дали говори истината... тя явно има някакви страхове и притеснения, щом отказва да се видите... а ти строиш въздушни кули и казваш "сродни души"... за теб добре, но за нея? Не знаеш как стои въпроса... При една среща би се изяснило, поне в някаква степен... Но тя отказва, ЗАЩО? Ти като си разговарял с нея, не ти ли казва защо не иска да се видите?
Не знам, ти си знаеш най-добре... според мен сложи му чертата и забрави.
Или другия вариант е да оставиш нещата така. Да си живееш своя живот както казваш, и... то ще си покаже. Само гледай епоционално да се откопчиш и да я "пуснеш да си отидe. "

3.   Ако знаеш колко наивно звучи отстрани... Създал си някаква илюзия за тази жена, с нейна помощ, разбира се, че и си повярвал в нея. Ти сигурен ли си, че и една думи от нейните е вярна? Че не те е използвала, за да си чеше егото. Истинските хора не се крият, те са открити, особено, когато казват на някого, че са им сродни души.
Извинявай, токова фалш има в поведението й, че се чудя как си се хванал на въдицата.

4.   номер 3 е прав - жената според мен е омъжена или нещо подобно, но ти си удобно занимание за свободното време. Блокирай я и си направи даже нов скайп, промени си настройките във фейсбук, за да не може да те намери и готово!!!

5.   Съгласна съм с номер 3 и 4, най-вероятно не иска да се види с теб, защото е изградила мереален образ за себе си. Може би съдбите ви да са били сходни по времето, когато сте се запоснали, но според мен до тук се изчерпват реалните неща. Авторът казва, че е по-възрастна от него, но най-вероятно тя не е била съвсем откровена точно колко по-възрастна. Струва ми се, че за да не иска да се видят лице в лице, тя може да е или най-малкото над 40, или с някакъв физически недостатък, който да я притеснява достатъчно, че да се крие от директен контакт... Наистина, поддържайки тази виртуална емоционална връзка, тя най-вероятно просто си ласкае егото, че все пак някой се вълнува и я чака, макар че тя не може да му предложи нищо. Най-вероятно си казва, че той е влюбен в душата й и ако се видят, непривлекателността на физическия аспект на връзката ще развали това усещане. За друго обяснение на действията й не се сещам.

6.   Уфф, как се дразня като почнете да ми разтягате тея локуми! Почвай напрово от съществената част (проблема ти), защото едвам едвам прочетох историята ти, отегчих се!

7.   И аз съм зад тезата на 3, 4 и 5 - или е омъжена, или е много по-възрастна, или има физически проблем, а може би и дете... Не живее на запад, а не иска да те види. Затова ти е казала така. Тази лъжа я е измислила в последния момент. Иначе щеше да ти го каже в момента, когато си и съобщил за тръгването си. А какво по-добро извинение за това, че не можете да се видите???
Според мен трябва да я забравиш. И аз съм имала подобни отношения с един човек, е, ние се видяхме, но не преди това бях много лъгана, а няколко месеца след това човекът се беше оженил...
Желая ти успех и нека тази история ти донесе поука, както моята донесе на мен.

8.   Здравей, авторе!

Знам един филм с много подобен сюжет - "Игра на любов". Български е, от 1978 или там някъде. Там, естествено героите общуваха по телефон. Задължително го гледай, историята поразително прилича на твоята, има го във Vbox. Той може да ти предложи доста храна за размисъл.

Според мен жената се срамува от теб по някакъв начин. Може да е грозна или с някакъв телесен недъг. А, убеден ли си, че не е някоя позната? Дай ? още време, да събере смелост да се разкрие.

Успех! Борония