Краят си е край или кой откъде е
Когато млад човек постъпи на работа, за да го опознаят работодателите често правят сцени да го видят как ще реагира в опр. ситуация... дали говори зад гърба на другите, дали би откраднал и т. н. Аз съм на 22г и попаднах на подобни сцени, схеми... на предишната си работа, в любовта и на сегашната си работа. ПРОБЛЕМА Е, ЧЕ едва сега го осъзнах. Първата ми любов бе учител, сега след 10 г отново се засякохме и той ми скрои подобна схема, "уж на шега"... раздавайки реплики на хората около мене. Учител е по инф. техн. и използва и методи за подслушване, наблюдение и др. Най- лошата част е, че ме накара да повярвам че ходи с най-добрата ми приятелка и понеже тя е ученичка се съгласи да участва в майтапа и подпитвайки ме какво изпитвам към него... аз съм фантазирала безброй глупости, а той ни е подслушвал и вероятно записвал. ПРОБЛЕМА Е, ЧЕ АЗ НЕ НОСЯ НА МАЙТАП. И когато разбрах какво е ставало, направо полудях. Те не си признават, но съм сигурна, че схемите продължават, а няма как да го докажа... Каквото кажа и споделя у дома с близки, на другия ден се знае в работата и се коментира. Нямам доказателства, че ме подслушва, нямам и много финансови средства... Сега схемата е свързана със свидетелство по слухове, т. е. че съм споделила на няколко места какво съм преживяла и в работата се правят подобни намеци...
Ако аз споделя какво е схема с някой непознат, той ще ми се изсмее, но ако учителя предяви дело срещу мен за слуховете- край с мен. Аз наистина не можех да ям и да спя и сега сами страх ме съсипва, а аз наистина бях влюбена в него

Коментари

1.   Това са идиотските прийоми от времето на комунизма където всеки слухти и доносничи и се правят разни "активни мероприятия". За съжаление явно тези които още ги прилагат първо не осъзнават, че те са абсолютно недостойни, деградиращи, демотивиращи и гнусни а и не са чели доклада който се прави в края на комунизма, че всъщност цялото това доносничене и следене води само до отрицателни резултати. Това е елементарно за човек който може да мисли самостоятелно, но явно не и за такива хора. Като не се доверяваш на хората от екипа си, следиш ги и ги подозираш, караш ги да се следят един друг и ги превръщаш в недостойни доносници и предатели на своите колеги ти подкопаваш всичката лоялност която имат, демотивираш ги, обезсърчаваш ги, караш ги да се занимават повече с клюки отколкото с работа и подкрепяш подлеците вместо честните хора. После какви успехи можеш да очакваш от тези хора? Това са пълни идиотщини, ама какво да ги правиш хората които ги прилагат? Това са хора с промит от комунистическото образование мозък на които е втълпено да търсят предателя с партийния билет. Те друго не знаят, загубена работа.

2.   Мило момиче. Потърси психолог. Наложително е! Хората не са професионалисти и не може да ти дадат адекватни отговори нито са кошчета за дучевни отпадъци. За това си има психолози които ще ти помогнат. Стресирана си и влизаш във филми

3.   Доста ирационално ми звучи всичко. Не, че не е възможно да те подслушва и после да го споделя с колегите на работа, но е много малко вероятно.

Препоръчвам ти да се консултираш с психолог.

4.   И аз ще се присъединя към горните коментари- това, което си написала, звучи доста параноично. Не, че е невъзможно, ама е много малко вероятно. Ти имаш ли наистина доказателства, че някой те подслушва? Как разбра, че са направили това учителят и приятелката ти?