Доста се притеснявам
Здравейте аз съм момче на 19 години, нямам приятелка. За съжаление все още не съм имал, но се чувствам доста самотен.
По принцип много се притеснявам, когато трябва да говоря с непознат човек, дори и по телефона. Самият аз съм доста затворен и не общувам много навън.
Обмислям да отида на някой бар или дискотека и ако там срещна момиче, което ми харесва бих пробвал да я заприказвам, даже си мисля какво бих и казал:
"Извинете, може ли да се запознаем..."
Засега само това съм измислил да и кажа като за начало, според вас правилно ли мисля ?
Надявам се редакторите да одобрят това, което написах, тази година ставам на 20, просто нямам опит с жените и ми е нужен съвет.

Коментари

1.   Хех колко сладко говориш може би си сладък дори аз бих те заговорила ,но иначе не се срамувай заговаряй ние момичетата не хапем .Момчетата още на 13-14 започват да свалят много време си чакал

2.   Здрасти, съжалявам, че ще ти го кажа, но ще пострадаш доста ако тръгнеш да опитваш. Жените изобщо не са толерантни към неуверени и сковани мъже, всъщност могат да са доста жестоки.
Това: "Извинете, може ли да се запознаем... " е ужасен начин да започнеш разговор и ти гарантира неуспех и ужасен отказ в 99% от случаите. Просто не мога да ти опиша наистина какво ужасно отношение ще получиш ако опиташ по този начин. Момичето ще те погледне все едно си някакъв престъпник, ще поклати глава и дори няма да ти отговори или нещо в този дух. Ще се почувстваш отхвърлен, унизен и безкрайно обиден. Ето ти някои насоки които ще повишат шансовете ти. Трябва да сте в някаква среда в която правите нещо заедно. Трябва да си небрежен и уверен и в никакъв случай да не подхождаш с "извинете" или да насочваш разговора към нея. Разговора трябва да е насочен към общото нещо което правите. Например ако си както казваш в дискотека или бар я заговори като си кажеш мнението за музиката или обстановката като ги сравниш с други места или нещо подобно. Каквото и да ти пиша тук, ще пострадаш. Това е все едно да се прати необучен човек на война. Жените могат да са крайно жестоки в отношението си към човек който не знае как да подходи.

3.   Не се извинявай, че искаш да се запознаеш с нея. Давай смело, вярвай си.

4.   "Извинете, може ли да се запознаем? " в 90% от ситуациите работи само, ако си хубав и чаровен или ти личи, че си богат (в случай, че си търсиш такова момиче). Иначе директно отиваш в категорията "крийпър" и рискуваш да бъдеш брутално отрязан или деликатно игнориран, ако девойката е по-мила. Аз и приятелките ми сме имали доста такива предложения за запознанства и резултатите са винаги едни и същи - неприятни и за двете страни. После от красавица рязко ставаш тъпа ку*ва, но това е друга тема...
По-добре би било първо да се поогледаш дали с някое момиче няма да ви се срещнат погледите повече от един път. Чак тогава може да отидеш, да ѝ вземеш нещо за пиене и да започнете разговор. Опитай се да не изглеждаш отчаян и притеснен, както и да сведеш очакванията си до минимум.
Не знам защо хората се филмират толкова... След като не си имал приятелка, си мислиш, че е някакво велико тайнство и го поставяш на пиедестал, който ще ти пречи да общуваш нормално. Не е така - има още милиарди от същия вид, най-обикновени хора сме. Няма какво толкова страшно да се случи, просто не ги идеализирай и не се вкопчвай отчаяно в идеята за половинка. Успех!

5.   Много хора казват че прекалено гледане на порно те прави фа си страхлив депресиран и неуверен. Затова го спри. След това ще дойде самоувереност. Твойто състояние не е нормално но тва не значи да се притесняваш. Бори се и не гледай порно.

6.   Аз съм абсолютно същия на 19 съм и не съм имал приятелка и няма и да имам скоро. Ако си по-смел от мен отиди на проститутка може да ти тръгне нагоре живота после

7.   "Извинете, може ли да се запознаем? " си е супер. Дано не попаднеш на много грубиянки, обаче. И се пази разкрепостени (разбирай, "разчекнати") момичета, каквито са много днес!

8.   "Извинете, може ли да се запознаем? " - Не, братто, това не си е супер ;)
Започва се със чувство за хуморм, ако се сещате за какво ви говоря... Нещо леко и неангажиращо.

9.   От автора

Благодаря ви, че коментирахте и ме посъветвахте :)