Стандарти за оценяване на жените!
Уважаеми джентълмени :-), провокиран от темата "Харесват ме само смотаняци" и различни женски коментари от които става ясно колко стриктно ни претеглят и оценяват реших да пусна тема в която можете да зададете вашите стандарти за жените и да определим спрямо тях кои са желани, кои стават, кои са смотанячки и от кои да стоим възможно най-далече. Да се концентрираме предимно върху недостатъците на една жена които биха ни отблъснали да имаме желание за сериозни отношения с нея. Бъдете брутално откровени и открити и не жалете чувствата на никого. Нека започна аз. Стандарта за една жена за да имам някакви намерения към нея са: първо трябва да е красива, това е входното ниво. Трябва да умее да флиртува и да ме кара да се чувствам добре. Не трябва да играе игри и да се опитва да манипулира, тоест трябва да е искрена. Трябва да ме харесва заради самия мен, заради начина по който я карам да се чувства, всякакви задни мисли биха ме отблъснали. Трябва да е концентрирана върху мен и нашата връзка а не върху себе си. Не трябва да се опитва да накланя везните на отношенията в своя полза. Не трябва да е стегната, студена и дървена а обаятелна и със сексуално излъчване. Не трябва да вдига скандали, да изказва претенции и да прави драми. Трябва да ме улеснява и подкрепя по всякакъв начин, да не е критична и негативна а благодарна и позитивна личност. Това е засега. Вие сте на ход :-)

Коментари

51-100 от 142

56.   Стига с тия мускули, височини и пари. Аз харесвам пълнички и мили мъже, парите им не са мои, така че не ме интересуват, важно е да харесва професията и работата си, за да е доволен от себе си, защото недоволните хора са тормозници, не искам да ме тормозят вкъщи. Та така, също и да сме на едно духовно ниво. Толкоз.

57.   Грозните жени са най комплексирани. Те най много изневерява. Бягайте от грозните и безработни жени. Те не са хора.

58.   17 съм. 51, много ми харса постът ти, с изключение на първото изречение. "Като съм грозна да... ". Нищо такова. Ако не си харесваш вида, просто отдели повече внимание на него - козметичен салон, фитнес, нови дрехи. Мисля, че почти всеки може да изглежда добре, ако се постарае. Наистина, не всеки може да бъде холивудска звезда, но не е и нужно. Привличането е много повече от визия. Ако човек се поддъжа и има самочувствие, може да бъде привлекателен.

59.   Авторе,
Поздрав за хубавата тема. Много е свежа и провокативна.

Лично аз мисля, че при влюбването нещата се случват много бързо дори мигновенно.
После идва втория прочит. Партньорите се опознават и всеки избира по своя „шаблон” според възпитанието си, обществено положение, интелектуално ниво, интереси, стереотипи...

Прав си, че жените понякога прекаляват със своите лозунги, които постват във фейсбук - „да ме обича, да ме обожава, да ме следва, да прави всичко за мен.... ”

Условия, неуместно поставени, като че ли не се подразбират...
Условия поставени към мъжете, като че ли ние не знаем какво да правим...

Странно е нали? Дори обидно, да искат нещо, което ние и без друго знаем, че трябва да направим, а и го правим...

Тогава защо са тия изисквания? Защо някой изисква неща които получава и без да ги иска?

Прав си за феминизма. Това е много финна форма за разрушаване на нормалните отношения между половете.

Една провокация, която има за цел човек да гледа на връзката като на борба, да покрива нормативи... да не е себе си, да се обезличи, превръщайки се от човек в стереотип.

Трябва да има това, трябва да има онова, трябва да е еди какъв си... Значи? Щом покрива нормативите - може да е всеки?
Не ти конкретно, а всеки... Обидно е нали?

Така човек борейки се да покрие „нормативите” няма възможност да е той, да е собствената си личност.

Същото важи и с обратен знак. Нека дамите са спокойни. И двата пола са еднакво прецакани от съвременните „модерни” представи за връзка и отношение между един мъж и една жена. Стереотипите са изградени на базата на егоизма и консумацията. Хората им харесва от личности да се превърнат в „продукти”. Имат изисквания един към друг като към продукти... търси се качество, комфорт, лукс, икономичност, сигурност... Няма личност. Щом е в норматива, може да е всеки...

Ами толкова мога да кажа в общ план. Нещата не са розови.

Иначе в личен план моето мнение е, че както един мъж, така и една жена, когато са готови за връзка трябва да са самостоятелни. Да имат свой доход и препитание, това е много важно. Един човек, който може сам да се справя и да се издържа е надежден поне от гледна точка на това, че вероятността да е меркантилен е по-малка.

Когато човек работи и въобще умее да се обезпечи материално и не е зависим финансово и материално от никого, вероятността да е искрен за една връзка е по-голяма. Предполага се, че е човек който не търси на кого да влезе в тежест под предлог за интимност, а човек който наистина изпитва чувства.
Не е задължително, но е добро и смислено условие.

Аз лично ги свеждам до два критерия.

Първото и безусловно правило е, когато има истинско привличане, влюбване, желание, страст...

Второто е материалната независимост на партньора. В смисъл, той да е в състояние спокойно да се издържа сам.
Това говори много за него. Като се замислиш, май казва всичко...

Ако с някого се привличате и пламнат чувства, това прекрасно, ако и двамата сте се справяли сами спокойно в битовизмите, значи нещата могат да са супер, когато сте заедно.

Другото са сделки, използвачвство... гарнирани с много лъжи, неискреност, протича драматично и завършва още по-драматично...

Един съвет към жените. Скъпи дами. Виждате какво изобилие и разкош има навсякъде. Знам, че искате да вкусите от всичко това. Кой не иска? ! Но това ли трябва да диктува чувствта ви?
Гледайте по-снизходително на това и имайте разумни очаквания от мъжете. Достатъчо е като срещнете един мъж и се влюбите в него и той във вас, да може да се издържа сам. Значи може и иска, не е търтей и не чака на никого. Щом сам може, значи с вас ще може повече, защото любовта дава сили и воля, преумножава възможностите...

Към джентълмените.
Пичове, като се влюбим, освен химията и привличането, стига ни да хвърлим едно око на стаята на дамата... как е подредена искам да кажа ;) и дали може да си плати сметките сама, демек със собствената си заплата...

Това са простички неща. Виждат се лесно и бързо. Говорят много. Трудно може да се излъже. :)

Поздрави за автора. Много свежа и интересна тема. Много хора се вчлючиха, кой къде го стяга чепика... :D

Не се карайте и не спорете. Какво трябвало, как боло правилно, ама вие жените, ама вие мъжете... Хора сме. Майки са ни родили, бащи са ни направили. Всеки е важен. Всеки има достойнство и има право на любов, уважение и искреност.

Обичай и давай на любимия човек, бъди обичан и получавай от него... Живота е кратък.

Успех и много любов на всички.

60.   Здравейте, автора е! Продължавам с коментарите, брей много сте активни :-)

Номер 35 - Напълно си прав, но понеже явно масово нямаме достатъчно изисквания и претенции ни приемат за даденост. Забелязал ли си как ако се държиш по дръпнато и хладно ти обръщат повече внимание? И тук е същото.
Номер 36 - Някои жени могат да бъдат секси, обаятелни и да те карат да се чувстваш добре. Някои, и това са само малък процент от всички. За мен жената да има сексуално, чувствено излъчване което да кореспондира с моето е от особено значение. Искам да те поздравя "Black Sabbath" от коментарите ти личи, че си мила и възпитана жена която умее да се изразява и дискутира културно и аргументирано, което не може да се каже за значителна част от несъгласните дами. Правиш много добро впечатление, приятеля ти е късметлия с жена като теб :-)
Номер 37 - Благодаря от сърце за подкрепата :-)
Номер 38 - Благодаря, много мило и проникновено :-)
Номер 40 - Чудесен пост, изглежда си поддържана и обаятелна жена в компанията на която мъжете се чувстват добре. Аз лично много ценя такива жени и познавам такива дори между нас да няма нищо. Просто те са страхотна компания. Не се подценявай, 55кг са идеални килограми за жена и щом спортуваш съм сигурен, че изглеждаш страхотно и това в комбинация със земното ти и положително отношение те правят чудесен човек и жена :-)
Номер 41 - Прав/а си - "Когато наистина се влюбиш, прощаваш недостатъците на другия. " Точно така е, мога да го потвърдя от личен опит, но за съжаление от това те не изчезват и лека полека изхабяват любовта ти докато от нея не остане почти нищо. Целия процес обаче е много болезнен. Описаната от мен жена си я има и днес, просто се различава от другите съвременни жени по това, че не е егоистка и е по осъзната в мисленето си, това не я прави по малко жена а напротив - много повече.
Номер 43 - "Много жени или имат нереални претенции" - напълно прав си.
Номер 44 - Много добър и аргументиран коментар, поздравления.
Номер 45 - Прав си и аз съм на това мнение хахаха :-)
Номер 46 - Да, нали :-)
Номер 47 - Това правило ми се струва много грешно. Какво хубаво ще се случи като изкараш човек от релси? Нищо. Просто ще развалиш нещата. Човек може да се стигне до големи висини или низини в зависимост от ситуацията и обстоятелствата в които го поставиш. Аз съм забелязал обаче, че има много жени които обичат да изпитват границите и докъде могат да стигнат. Още не съм чул или чел това да е довело до нещо добро.
Номер 48 - Благодаря. Съжалявам, че се чувствате изхабена от непостоянството на близките ви. Аз лично мога да кажа, че ако намеря жена която отговаря на желанията ми и ме прави щастлив не бих изневерявал и бих бил доволен да съм с нея стига и тя да полага нужните усилия за отношенията ни и да не се поддава и тя самата на изкушенията, защото изкушения несъмнено ще дойдат и ако човек не го очаква лесно ще се поддаде.
Номер 49 - Аз вече достатъчно ясно описах какво искам. Ако не ти харесва - съжалявам, но това е моята позиция.
Номер 50 - Права си и това става когато се отнасяме човешки едни с други.
Номер 51 - Добротата отвътре личи и отвън. Все пак ако искаш да привличаш трябва да положиш усилия за външния си вид. Спорта и доброто хранене ще свършат работа.
Номер 52 - Много аргументирано и изчерпателно, съгласен съм и те поздравявам :-) Искам да допълня и да подкрепя казаното за не толкова красивите жени. Да, би трябвало те да компенсират с по големи нравствени добродетели, но както и ти си забелязал няма нищо такова, всъщност е точно обратното. Красивите хора/жени са в голямата си част и красиви отвътре и с приятен характер. Изключение са тези които са се възгордели или пък красотата им е фалшива т. е. създадена по изкуствен начин и не кореспондира на вътрешното им аз.
Номер 53 - Радвам се за теб :-)

61.   Номер 12, 35 и 52 съм. Номер 50, имам добра новина за теб. :) Почти всички мъже ценим изключително много личните качества на вас, жените, а не ви избираме по количеството грим, цвета на ноктите, дължината на токчетата и поличките, и т. н. :) Доказателство за това е и фактът, че ние мъжете по-скоро бихме предпочели жена в анцуг, която има приятно излъчване (т. е. ценим жената като човек), отколкото някоя с къса поличка, но с прекомерни сланини и две кила кит на лицето, прикриващи лошо поддържани здраве, тяло и кожа (честни сме и не бихме пренебрегнали една жена за сметка на друга, която е с по-лъскави дрехи и грим).

Грижата за тялото на жената означава грижа за организма ѝ, а за нас е от ключово значение тя да е здрава, защото все пак ще създава потомство и децата ни също трябва да са здрави. Моята приятелка скоро ще навърши 41 години, но поради упоритите грижи с кремове, маски, парни бани и пилинг кожата ѝ изглежда по-свежа и кадифена от тази на много двойно по-млади от нея. Причината? Тя не се тъпче с пици и дюнери като тях, не пие газирани напитки, бира и какво ли още не. Пуши по 1-2 цигари дневно, като половината от тях изгарят сами в пепелника, докато си чете романите. Пие по 50 грама вино или друг алкохол дневно, за здраве. Ходи по няколко км дневно, посещава йога, сега ще записва и някакви други упражнения. Почти е завършила вече третото си Висше образование. Печели по 3 хиляди лева месечно. Всичко това се постига с воля и постоянство. Много, много от младите българки нямат тази воля и желание да се развиват и поддържат, защото за тях е по-лесно да се преструват на слабия пол, да се тровят с химии, да купонясват, да не учат, да си правят по 50 снимки дневно и да качват единствената сполучлива такава във Facebook или по страниците за запознанства, за да си помпят отчаяно липсващото самочувствие. Много от тях са и черногледи, обвиняващи за собствения си неуспех постигналите нещо в живота си хора. Нямат воля, но за сметка на това мечтата на живота им се изчерпва с това да се залепят за някой балък с пари, който да ги издържа. Не изказвам мнение против женския пол; просто това много от родните българки показват с поведението си. Сред мъжете също има разни кретеноиди, така че определено не си мисли, че вземам страна в случая. И при двата пола има както чудесни, положително настроени хора, така и други, незаслужаващи да им се отделят време и внимание. За всеки влак си има пътници и себеподобните се събират взаимно. :)

62.   Аз имам само два критерия:

1. Да е хубава, то е ясно

2. Да умее да гради доверие, както и да го пази.

Стоя си сам вече 17 години и повече жени смених отколкото ми се иска. Така и не я намерих, а всички мои бивши в момента са самотни майки от други, не е като в мен да е проблема. А шансвете много падат, че и аз остарявам и те българките вече и хубави не са.

63.   Весела темичка :) Не знам защо си мислят някои, че държим мъжете да са българи. Точно заради подобни Ганьовщини повечето жени сме се ориентирали кън други нации. За нас е лесно, за мъжете не толкова, така че... извода е ясен.

64.   Не мога да разбера защо на някои хора им е толкова сложно да разберат и приемат няколко основни неща:

1. Всеки си има някакви предпочитания отностно външния вид и характера на партньора си. В това няма нищо осъдително.

2. Ако нямате успех с противоположния пол, вероятно не покривате голяма част от най-масовите критерии.

Често хората, които се тръшкат, искат целия свят да се промени и да свали критериите си, за да могат те да се впишат в тях, вместо или те да свалят собствените си критерии или да подобрят себе си, за да покрият критериите на повече хора. Е, няма да стане така. Особено пък с жалки опити за вменяване на вина, манипулации и хвърляне на заучени думички като "повърхностност" и "меркантилност".

65.   Оставам с впечатление, че темата е създадена от пубер или човек в ранна житейска възраст. Голяма част от коментиращите (не всички) също са горе долу на същите години и социална зрялост.
Хора, приемете го. Връзките, семейството, брака не е компютърна игра Симс.
Номер 49 много добре го обяснява и се надявам повечето мъже и жени да го възприемат. Двамата е отношенията са подкрепа на другия. Когато имаш успешна половинка, подкрепяш я - тя теб също, това е повод за гордост.
Стига с тази красота, пари, бръмчалки.
Средно интелигентен мъж, търси себеподобна. средно интелигентна жена- също. Тези, които нямат капацитета да успеят сами, мързеливи са и прости търсят начина - купувам и продавам.
Не виждате ли накъде върви България- вземете се в ръце. Ние всички я градим и когато не толерираме простащината и глупостта с времето ще я изкореним.
Но една лястовичка пролет не прави.
До автора - момче, вземи се в ръце и порасни. Ако ти се ч*кат прости жени го прави. Но създавайки семейство, избирайки спътница до теб, която да ти бъде опора, приятел и любим.

68.   Номер 20 съм, отговарям на автора.

Нещо стана и ми се изтри коментара.. Виж самообладание добре, и сдържано държание донякъде добре, но ти и жената отсреща трябва да търсите т. нар. златна среда. Имам познати, сдържани, но така си задържаш болката в себе си. И няма шанс да се реши проблем.
Аз не съм от мълчаливите, но съм търпелива и правя компромиси за много неща. Точно защото не си мълча, аз и приятеля ми сме си издялали доста трески и затова стигнахме до тук. Да, имам си приятел;), и доста обожатели, често са едни от най - качествените мъжкари, които познавам (! ).
Разбира се, че половинката трябва да е опора, точно за това, след края на работния ден тя ще сподели разочарованието си от нещо точно на теб. И точно, защото ти пука за нея, ти няма да я зарежеш, защото е 'мрънкало'! И за тая слънчева страна, не може да е само положителната страна, бе човек! Казах ти за куклата.
И уж не си търсиш робиня, но казваш, не може да има претенции. Имаш проблем, поработи върху него. Иначе вечно ще си недоволен от избора си. Идеални хора няма! Сигурна съм, че имаш много негативизми и ти, освен това, че си търсиш нещо перфектно.. А пък и, когато обича, човек приема другия човек, такъв, какъвто е. Ако го обичаш заради самия него, обаче.

69.   Когато си търсиш приятелка:
- да е красива
- да е умна
- да има хубаво тяло
- да не е надута
- да има чувство за хумор
- да имате общи интереси
- да е вярна
- да е палава

След три години неуспешни опити:
- да няма пишка
- желателно е да има пулс

70.   "Това правило ми се струва много грешно. Какво хубаво ще се случи като изкараш човек от релси? Нищо. "

Много просто - ще разбереш какъв човек е наистина. Хората реагират различно в стресови ситуации и има хиляди неща, които могат да "изкарат човек от релси", даже не е нужно да го провокираш, просто да го наблюдаваш.
Има хора, които биха изоставили собствените си деца, защото имат прекалено силен инстинкт за самосъхранение, както и такива, които биха рискували собствения си живот за да помогнат на непознат. Стресовите ситуации са много показателни за истинската същност на един човек, но тя няма как да се прояви, ако постоянно го играеш "перфектния, супер позитивен човек, който съществува само за да угоди на някой друг".
Да не говорим, че не можеш да обичаш нещо, което не познаваш. Да познаваш и обичаш само положителната страна на един човек е равносилно на това да обичаш една илюзия.

"Емпатия и съчувствие за да не ги натоварва със своите проблеми а да е за тях пристан на спокойствие. "

За мен емпатия е да изслушаш проблемите на другия и ако можеш да му помогнеш, да го окуражиш, а не да му кажеш "твоите проблеми са си твои, не ме занимавай, ти да знаеш АЗ колко съм зает" и т. н.
Хората често ме използват за "кошче за душевни отпадъци", но това не ме натоварва, радвам се, че мога да науча нещо повече за тях и да им помогна (ако мога, разбира се).

Като цяло оставам с впечатлението, че си търсиш някой, който винаги да ти обръща внимание и винаги да се държи добре с теб, дори вътрешно да страда. Ама любовта на мама е до време...

71.   Защо трябва да се шлайфа и “издялват трески”? Или приемаш даден човек заради самото му съществуване с разни уникалности или проблемът се крие някъде в манията ти за контрол. Промяната настъпва едва когато мъжът, лично сам, осъзнае липсите в отношенията си с любимата. Ние сме жени, а не надзорни маминки. Мъжете, но тези истинските, и без това претърпяват промени в различни етапи от живота им. От нас жените се иска само да ги подкрепяме и обичаме заслужено. Истината е, че само истински грозната жена остава в токсични опити за връзка, защото се страхува от самотата и компенсира със заучено изрепетирани знания и домакинство.

н40

72.   Естествено, че един мъж трябва да има критерии - тези без са жалки, навити на всяка, която им се усмихне.
Но е абсолютно задължително тези критерии да са адекватни.
Ако дълго време не можеш да откриеш жена, която да го покрива - то те не са адекватни и вече не са критерии, ами са претенции.

73.   Първо, истински красивите са много малко, не се дават лесно, а и те имат кусури... красива, добра, домакиня, страстна любовница, разбираш, умна, образована.... най-вече несъществуваща! Авторът дълго ще си ляга с критерии.

74.   Здравей отново, автора е.

Номер 56 - Звучи добре.
Номер 57 - " Те не са хора" хахахахаха :-)
Номер 58 - И аз съм на това мнение.
Номер 59 - Благодаря и чудесен пост, поздравления.
Номер 61 - Страхотен коментар отново, браво! Впечатли ме описанието на качествата които притежава приятелката ти и поуката, че добри резултати идват от добри практики и положително мислене.
Номер 62 - Съжалявам. Не падай духом.
Номер 63 - Приятно пътуване :-)
Номер 64 - Не разбрах към кого е насочен коментара?
Номер 65 - Твърде мрачно гледаш на нещата, бъди по весел. Предполагам редовно гледаш новини? За мен те са причина номер 1 за негативизма на нацията. Съветвам те да спреш да им обръщаш внимание. Негативизма не е признак за зрялост а за депресия.
Номер 66 - "Да, имам си приятел;), и доста обожатели" - Радвам се за теб, хубаво е, че реши да ни осведомиш, бяхме се разтревожили :-)))
Не се засягай, аз обичам закачките и флирта и да се шегувам, затова и съм посочил като желание жената да може да флиртува. Не съм на твоето мнение обаче, за мен мрънкането и натоварването на половинката с проблеми не е добре от гледна точка на отношенията. Това за мен е егоистично поведение при което за да се почувстваш разтоварена от проблемите си ти натоварваш приятеля си с тях.
"когато обича, човек приема другия човек, такъв, какъвто е. Ако го обичаш заради самия него, обаче. " - звучи много добре, това трябва да го споделяш с повече жени, те имат нужда да го чуят.

75.   Чудесна тема, от полза и за двата пола! , а както винаги, упреците са насочени лично към автора, а не към самата тема...

В същия ред на мисли и в кръга на забавното, в този сайт на всяка втора тема писана от жена можеш да прочетеш, че било важно един мъжа да знае какво иска. Ами ето, сегао мъжете да споделят какво искат, ама не би, пак не се харесва на дамите :)))))

Та, конкретно по въпроса - що се отнася до приятелство или колегиалност с жена - да се разбираме помежду си, да не е интригантка/ лицемерна/ превзета/ театрална. И да имаме сходства в ценностите. За кратка връзка, секс за една вечер - не си падам по това, не съм го пробвал, но предполагам, че ще е важно да се разбираме от един поглед само. В дългосрочната връзка има време за дълги обяснения, скарвания, сдобрявания, в чук-прас-бум, заради краткото налично време се налага комуникацията да върви мигновено. Поне според моята теория :) За дългосрочна връзка - да имаме споделени ценности, примерно за мен не е приемливо една жена да е за аборта, извън крайни и тежки случаи като изнасилване, риск за здравето на майката и т. н. Да умеем да се разбираме, дори и когато се караме, да има някакво желание за приемане на гледната точка на другия, за търсене на компромис, вместо търсене на налагане на власт. и като цяло, жената да е настроена именно да партнира, не само да изисква или другата крайност, да чака команди. Забелязал съм как в онлайн комуникацията, ясно си проличава егоизма на много жени - чакат мъжа да води разговора, а те като някаква разглезена кралска особа само да отсичат "не ми е забавно"/ "забавно ми е", без да направят опит да се включват и те, без да си кажат "ами ако не върви, може би аз не съм интересна, може би аз трябва да се напъна да кажа нещо". Другото, доста характерно за жените е нападателната нагласа, тип "този сега как ще го отрежа" - ти й казваш едно здрасти или добър ден, тя отговаря с някаква хищническа реакция, с послание "ти за къв се мислиш бе". С такава ясно, че няма как да има сътрудничество и разбирателство. Може би връзката ще върви ако до нея има мъж, който да я потиска и насилва, във всеки един смисъл, но лично аз не търся това. И много точно каза номер 59 - погледнете стаята на една жена и ще научите много (важи еднакво и спрямо мъжете, мисля).

76.   Автора е неопитен сухар, който след 4, 5 връзки в които ще се пъне момичетата да се вписват на критериите му, ще осъзнае че такава жена няма и ще се е превърнал в изморен от живота човек, раздал енергията си в тичане срещу вятъра.
Няколко коментара ми върнаха надеждата че съществуват мъже които търсят жена със сърцето си и с която душата им да намери покой, легнали вечер на диванчето глефайки филм без да си мислят за тъпи критерии за идеалната жена
Та кой е идеален? Важното е да сте идеални един за друг.

Един пример за познат който цял живот се фука че бил от много заможно семейство-аристократи. Дядо му адвокат, баща му лекар, майка му учителка. Абе голяма работа. И да не разочарова родата търси идеалната жена.
А той милия нищо мъжествено в него. Нито вкус за дрехи, нито подход към жените. Само дете-диване.
И след толкова търсене от немай къде да не е стар ерген намери една-всички му се чудят и подиграват. Явно си пасват в живота.

77.   63 номер - да си напишеш мнението два пъти, не те прави два пъти по-права. Ние "ганьовците" няма да тъгуваме за теб. Успех в намирането на чужденец.

79.   Авторе, не знам дали милите ти думи са подигравка или не, но няма значение. Иначе, съм WGTOW (женски вариант на MGTOW) и от известно време не се интересувам от любови и връзки.

61, това, че мъжете ценяли качествата на жените, а не толкова дрехите, не важи с никаква сила за мен. Не знам, може би има нещо сбъркано в мен и то е сигурно, че няма сексуалното излъчване, за което говори автора. И не, не съм грозна, нито дебела, почти всяка сутрин от известно време бягам в парка. Цигари не пуша, алкохол не пия, пици и дюнери ям изключително рядко, но понякога прекалявам с газираното.
Явно има нещо грешно в мен, но неотдавна спрях да се чудя какво е.

Black Sabbath

80.   Аз съм номер 14... Авторе, не искам нищо от Вас, че да Ви манипулирам. Човекът до мен може би не отговаря и на половината изисквания, които съм си мислила, че имам към мъжете. Но познайте... По- щастлива никога не съм била :) Както са казали хората всеки си намира майстора. След време ще сме смеете на темата, която сте публикувал. Ще видите защо.
По-малко его и повече чувства вкарвайте.
А относно темата за смотаняците почти всички са се нахвърли срещу авторката, не е получила подкрепа. Не знам защо Сте толкова засегнат от нея ;)

81.   Досега се въздържах да пиша по темата, но ето ме и мен. Жена съм.
Това, което ще кажа е че по-горе може да си пишете всякакви неща, които искате.
Може да сте повърхностни и да казвате- искам я красива, разгонена и вярна на мен. Което.. когато се случва всъщност не ви устройва (най-забавната част) познавам момичета, които имат тези качества, но са с по-ниско самочувствие и остават неоценени.
Изредените качества по-горе не са маловажни, но вярвам, че искате и партньор и жена, която ви разбира и има характер, който ви допада.
И вярвам, че накрая може да се окаже, че жена с характер може да се окаже в пъти по-важна за вас дори да няма перфектните килограми или цвят на коса. Не ми вярвате? Дайте си няколко години, може би ще си промените мнението.

Ще кажа и друго-> Тези, които използват биват използвани. Не мислете, че ако търсите от жена тяло тя няма да го усети. Ако не искате да ви приемат като ходещ портфейл ценете жените, предлагайте им стабилност, сигурност и ще получите много повече от просто секс и прислужница.

82.   Авторе, много лошо разчовърка кошера. 3000 прочитания и 80 коментара за отрицателно време. То човек да не посмее да си напише желанията. Какво лошо има да имаш желания и мечти (а дай Боже и да ги сбъднеш), че веднага трябва да ти се нахвърлят? Започвам да си мисля, че някои го приеха лично. Само приемането лично жегва така и разпалва коментарите. Нищо друго.

Ако хората не смеехме да мечтаем и желаем, сега още щяхме да живеем в пещери. Първата крачка към всяко постижение е мечтата/желанието.

83.   Номер 69, ти много точно го написа. :) Голяма част от младите българки сега:
- не са красиви (и си личи доста, когато им махнеш дебелия кит и рисуваните вежди);
- нямат хубаво тяло;
- са надути до безобразие;
- нямат чувство за хумор;
- преследват само личния си интерес;
- изневеряват като за световно;
- палави са (поне тук позна), но се преструват на тихи водици.

84.   75, жените с удоволствие участват в разговори... с мъже, които ги интересуват и привличат ;)

85.   Твърде много злоба и женомразки тенденции виждам в българските мъже напоследък.
Може би затова има толкова много самотни мъже.
А самотата ги озлобява още повече и се получава затворен кръг, защото нито една жена не желае до себе си злобен мъж, разочарован от живота, който тайничко я мрази, мрази и себе си, че има нужда от жени, пък не му дават видиш ли, после мрази целия свят и така до безкрай.

86.   Номер 79, за теб отдавна зная, че си безпристрастна и трезвомислеща. През годините си го показвала неведнъж в редица теми тук. Знаеш същото и за мен. Неслучайно преди няколко месеца в темата за интернет запознанствата ми беше предложила да се видим.

Понеже съм мъж и съм отлично запознат с мъжкия начин на мислене на стотици други мъже (все пак в две казарми съм бил с над 300 войника; също и е добре да знаеш, че мъжете в мъжка компания говорят открито за теми, които не обсъждат пред жени - както и вие жените помежду си си казвате неща, които всячески премълчавате пред мъжа до себе си, например), ще ти изложа своето мнение относно стила ти на обличане и как мъжете те възприемат. Повярвай ми, една хубава жена с добре оформено тяло не може да скрие хубостта си дори под обикновени или невзрачни дрехи. Ни мъжете успяваме с едносекунден поглед да усещаме цялостното излъчване на жената, обхождайки моментално и очите, и лицето, и тялото ѝ. Хубавата и добре поддържаща се с подходящи храна и спорт жена няма нужда от лъскави дрехи, последен писък на модата, за да изпъкне хубостта ѝ. Напротив, тя не може да скрие естественото си излъчване. Познава се по това, че не изпитва крещяща нужда да се китосва с всевъзможни гримове, да си бръсне веждите и да си рисува нови с друга форма на друго място, да се облича предизвикателно, да носи курвенски нокти и прически. Това го правят обикновено жените с ниска себеоценка, които прекрасно осъзнават, че нямат с какво друго да изпъкнат и насиленото курволееене и китосване им е едничката утеха да не рухне самочувствието им пред обществото.
Ти много добре постъпваш, като залагаш на духовното си израстване. Понякога не съм съгласен с нещата, които пишеш, но в пъти повече са тези, които ми допадат. Хубаво би било да развиваш още по-силно грамотността си, да наблегнеш на употребата на изконни български думи, вместо английските им преводи, да обследваш поведенческите черти на околните (и мъже, и жени), да избягваш родните новини и телевизията като цяло (аз например гледам само това, което желая - предимно в YouTube и от Замунда). Всичко това ще освободи съзнанието ти и ще те изгради като нрав, опит, усет за нещата от живота. Израствай всеки нов ден, утрешното ти Аз да бъде още по-добро от днешното ти Аз, и съм сигурен, че бъдещият ти съпруг ше открие в твое лице щастието, което и двамата заслужавате! :)

Ако съумееш да си наложиш волята и да спреш пиенето на газирани напитки (или поне да ги ограничиш сериозно), ще усетиш ползотворните последствия от това ти решение за целия ти организъм. Газираните напитки съдържат въглероден двуокис, аспартам (отровен отпадъчен продукт от преработката на нефта, причиняващ ракови образувания) и други вредни изкуствени подсладители, консерванти и много други. Те са силно киселинни, което е още една причина да създават ракови заболявания и болестта на Алцхаймер. Намалява се сериозно и количеството на калций в костите и зъбите, което ги прави крехки в по-напреднала възраст. Всичко това сега на младини може и да не го усещаш, но то се натрупва и ще избие в един неприятен момент, когато ще е вече късно.
Отделно от това, газираните напитки забавят метаболизма и храната се преработва по-трудно, задържа се повече време в храносмилателната ти система и от това се покачва теглото.

И аз преди години много трудно се отказах от газираните напитки, пържените картофки, пиците, руската салата, сладоледи, шоколади и прочее, но накрая си рекох, че ако аз сам не си наложа волята за това, няма кой друг вместо мен да го стори. Да, трудно е човек да се въздържа от неща, които до вчера са му били ежедневен навик, но всеки решава сам за себе си какъв желае да бъде. А той е такъв, каквито са изборите и действията му!

Същото се отнася и до професионалното ми развитие. Лишавах се 17-18 години от много неща, ограничавах се да не залитам по забавленията, почивките и купоните, към които се стремят повечето млади хора в България, защото знаех, че ако стискам зъби и следвам плановете си неотлъчно, един ден усилията ми ще бъдат възнаградени. Завърших гимназия с успех 3,87. По Български език бях единственият тройкаджия в класа. След завършването се стегнах, заложих на любовта ми към красотата на нашия прекрасен роден език и се постарах през годините да попия повече знания за него. Изгоних могъщо от речта си всички смотани чужди думи, предимно английски и турски, които за съжаление съвременните българи попиват лесно като някакви бездушни овце, занемарявайки собствената си реч и езикова култура. Изпълних и детската си мечта да работя своето хоби. Така на човек не му тежи да се раздава в работата повече и го върши с удоволствие. Не се считам за успял или щастлив човек, но върша достатъчно ползотворни неща, които ми дават вяра да продължавам да се стремя и към още хубави такива за в бъдеще. Младите ми години преминаха в много работа, с малко време за сън, без периоди за почивки. Последно на море ходих през 1999 г., а преди това - през 1991 г.. :)

Номер 61 съм.

87.   За това кво търсели жените па кво мъжете хич няма да коментирам. Всички търсят и те не знаят кво, докато не ги изпере сляпата неделя и после забравят какво са търсили. Забавно ми стана обаче изказването на номер 33. Бягал от златотърсачки, искал хубава. А как описва себе си - не бил плешив и нямал корем. А заплатата му надминавала многократно средната. Ми значи сам парадира единствено с парите си и само това явно може да предложи.... тогава каква да му върже. То и аз не съм плешива и с корем. И имам точен брой крака и ръце и глава, значи ли че съм убавица неземна

88.   Автора е, искам да поясня на дамите раздразнени от факта, че уважаемите джентълмени си позволяват да имат някакви изисквания и стандарти към тях а те са свикнали само те да имат такива, насочват яда си персонално към мен :-) Макар да разбирам и да се забавлявам на първосигналната ви реакция и коментари хахаха :-), темата не е за мен, тя е за уважаемите джентълмени за които най-накрая дойде време да изкажат и те своите желания, очаквания и това от което не са доволни от отношенията си с вас. Сега продължавам с коментарите.

Номер 69 - Не беше много смешно, получаваш златна малинка.
Номер 70 - Изкарването на човек от равновесие не разкрива неговата истинска същност просто го предизвиква да покаже най-лошите си страни. Гледала ли си рекламата на сникърс с Роуън Аткинсън/Мистър Бийн? Посланието е "не си ти когато си гладен". Когато поставиш човек в крайна ситуация ти не разкриваш неговата истинска същност - ти виждаш това което той не е.
"Да не говорим, че не можеш да обичаш нещо, което не познаваш. " - Ти обичаш слънцето, слънчевите лъчи, топлината му, светлината му т. е. отношението му нали? Но ти не знаеш какво всъщност представлява слънцето, никога не си ходила там, не си била близко или си ходила? :-))) Имаш само най-бегла представа какво слънцето е, не го познаваш. Разбираш ли твоите философствания и лозунги са грешни, чрез "тестването" на хората ти не разкриваш нищо просто ги фрустрираш, нараняваш и им причиняваш нещастие безсмислено, защото не можеш да видиш, че подхода ти е грешен. Ако искаш да видиш какво един човек представлява нравствено гледай как се отнася с тези които са по ниско от него, гледай дали и милостив, съпричастен, прощаващ или е надут, отмъстителен, арогантен. Така много по добре ще разбереш що за човек е.
Номер 71 - Ако жените приемаха мъжете безкритично и с всичките им недостатъци тази тема нямаше да съществува.
Номер 72 - Аз смятам, че изложените от джентълмените критерии тук са напълно адекватни.
Номер 73 - Както вече споменах темата не е за мен, темата е за уважаемите джентълмени и за техните стандарти под които не бива да падаме. Ще помоля дамите които не им харесва темата просто да я подминават, аз ще престана да отговарям на заядливи коментари.
Номер 75 - Много добър, добре структуриран и изчерпателен коментар. Удоволствие е да се четат подобни коментари показващи мисъл, характер и опит. Тази тема е създадена за хора като вас уважаеми сър :-)
Номер 77 - Хахахаха и моето мнение е такова :-)
Номер 79 - Не е подигравка, искрен съм. Не се подигравам на хората, това е ужасно и вредно и за самия човек който го прави. За сексуалното излъчване - обичай физическия контакт, близостта, да си в личното пространство и в компанията на даден мъж и то ще се появи. Ако не се дърпаш, ако не поставяш граници ако се приближаваш а не отстъпваш то се появява естествено. Радвам се, че спортуваш, аз също обичам спорта. Малко отклонение от темата, но как ти се отрази тичането откакто го правиш?
Номер 80 - "По- щастлива никога не съм била :)" - Радвам се за теб. Мен и сега ми е забавно от темата особено като чета някои женски коментари :-) Не съм засегнат, както се вижда аз се усмихвам и се забавлявам :-)
Номер 81 - От коментарите на уважаемите джентълмени се вижда ясно, че основния акцент не е върху тялото на жената а върху нейните нравствени качества.

89.   Аз се чудя, защо толкова хора и от двата пола така отчаяно се стремят към лесната победа в живота? :) Искат твърде много, а дават твърде малко или нищо. На мнение съм, че трудната загуба е по-сладка от лесната победа. Ако не друго, загубата изгражда човека, учи го да уважава и малките наглед неща; също и как да е независим, борбен и справящ се в ежедневието. За да губиш нещо, означава, че си вложил вяра, положително мислене и усилия да градиш нещо. Това те прави личност, която ще бъде оценена от правилния за теб човек.
И обратното. Уповаването на това да получаваш от някого всичко наготово те прави твърде уязвим(а) и неспособен/на. На някои сигурно им е добре по този начин, щом и това не е рядкост.

90.   В критериите няма нищо лошо и съм на мнение, че трябва да ги има. Лошо е обаче, когато изпаднеш в крайност, а именно - твърде много изисквания, които, сами по себе си, трудно биха се намерили в един човек. Според мен това малко или много ти поставя една рамка, ставаш тесногръд и предубеден, а това не мисля, че носи позитиви.

91.   Цитирам част от коментар 28 на автора:

Още малко критерии - много е неприятно когато жената има товари от предишни връзки - деца, неразрешен емоционален багаж, все още тлееща стара любов която не може да забрави, прекалено много предишни неуспешни връзки които я превърнали в непукист и подобни. Мисля, че всеки разумен мъж разбира защо е по добре да стоим настрана и да не се забъркваме с такива жени. Те носят много проблеми със себе си и са като бомба със закъснител която ще гръмне в бъдеще и всичко което сме градили и жертвали ще отиде в небитието. Има много такива тъжни и трагични истории за съжаление и мисля, че проблема се корени там, че когато мъжа е избирал тази жена я е приел безкритично и не е имал необходимите стандарти и после това му е провалило живота. Мисля, че заслужаваме повече от това. Какво е вашето мнение джентълмени? :-)

Все едно слушам бившия си, че е написано и със същите думи 1 към 1. Първо не гледам: пари, мускули, не си падам по мутряги, грубияни, мъже без мнение, мъже дето ходят подир жената като кученца, обсесивни типове, ревниви маняци и п*тьовци. А комплексарите като теб пък най-мразя. Това ей така да добиеш представа що за човек съм. Нека нещо да ти кажа сега като жена. По темата " има товари от предишни връзки - деца, неразрешен емоционален багаж, все още тлееща стара любов която не може да забрави, прекалено много предишни неуспешни връзки които я превърнали в непукист и подобни. " любопитно ми е толкова ли е страшно за една жена да се наложи да бъдеш мъж. Къде е проблема? Емоционално лабилен си, страхлив си, или ти липсва усещането, че имаш топки (визирам онзи чисто мъжки прилив на тестостерон, когато силния пол искренно вярва, че е способен да удържи всяка критична ситуация, което за всички жени е по-силен афродизиак от златната карта Виза, която минава само при някои). 82 това е самочувствие за една жена. Малката подробност, която не знаете е че жените не искат да им решавате наистина всички проблеми все едно сте им бащи, но когато вярвате, че го можете и когато тя си мисли, че може в тежък момент да се опре на вас... ами повечето жени в такъв момент забравят, че е имало списък с изисквания.
Знаеш ли в кое е най-забавното? " Трябва да е концентрирана върху мен и нашата връзка а не върху себе си. " Като изключим това и направя дребна поправка, че не правя скандали, но когато не съм съгласна знам как да го заявя, без да крещя, цивря и т. н. аз напълно покривам изискванията ти и предишните ми връзки не са твърде много. И знаеш ли? Такива като мен не излизат с такива като теб. Падаме си по мъже. А ти... как да го кажа... не си такъв.

92.   Автора съм, здравейте отново :-)
Номер 82 - "Авторе, много лошо разчовърка кошера." - Не думай, май наистина така стана хахахаха :-)
Номер 85 - Мисля, че това е манипулативно. Уж притеснение за мъжете, но всъщност подтекста е "откажете се от стандартите си, защото искам ние да имаме претенции а вие - не". Дори някой мъж да е сам за известно време а да подчертая, че темата е за желанието за сериозни отношения от страна на уважаемите джентълмени а не за удовлетворяване на моментни желания, това изобщо не е такъв проблем за него, колкото за една жена например. Нали помниш, часовника тиктака? Тик-так, тик-так, тик-так и шансовете се стопяват. Да спрем с манипулациите.

93.   Номер 83, то пък мъжете са едни перфектни.. направо да ни завиди човек. Стига вече с това подбиране и слагане под общ знаменател, защото нали знаеш, че се отнася и за представителите на мъжкия пол. ;) Аз пък едно нещо ще кажа, няма да изреждам като теб. Казарма трябва - за да станат истински мъже, не разглигавени лигльовци, които цял живот стискат полата на мама и се наливат бира пред телевизора. Тогава могат да съдят.
И сега ако почнеш "не всички са такива", щом ти можеш да слагаш под общ знаменател, защо да не мога и аз?
Самата тема е ужасна простотия, също като автора, който я е писал. Просто се чудя толкова ли няма какво да прави, че да провокира хората да спорят. И сигурно се наслаждава, като гледам какви романи пише в коментарите. Авторе, вземи се социализирай, може би жената, която търсиш, е нанякъде навън. Не става само с изреждане на някакви критерии, нали и ти трябва да покажеш нещо. Ако въобще търсиш жена, защото ми изглежда, че всичко това го пишеш просто ей така, защото ти е доскучало. То с тия смешни стандарти какво да си помисли човек.

94.   Автора е продължавам с коментарите. Искам и да попитам недоволните жени, кои изисквания не можете да изпълните и кои са ви прекалени? Да се съобразявате с вашия партньор? Да не го товарите с проблемите си? Да не го манипулирате? Да гледате общите отношения вместо себе си? Да се грижите за външния си вид така, че да изглеждате добре? С кое от тези "големи" изисквания не можете да се справите? Ако един мъж не отговаря на нечии абсурдни и претенциозни женски изисквания не го ли наричане "загубеняк" и дори, че не бил истински мъж? По тази логика вие какви се оказвате?

Номер 90 - Кое е прекаленото според теб?
Номер 91 - Аз не харесвам злобни, егоцентрични и манипулативни жени, всъщност гледам да стоя колкото се може по настрана от тях. Общувам с жени които са обаятелни, сексуални, знаят как да се държат с един мъж и ме карат да се чувствам добре в компанията им. Разликата между едните и другите е огромна. Намека ти, че мога да харесам някоя от първия тип е абсурден хахахахахаха :-))) Що се отнася до останалите манипулативни неща искам да осведомя преди всичко уважаемите джентълмени, че това се нарича на английски "male shaming" или на български "посрамване на мъжа". Това е широко разпространена тактика използвана от манипулативни жени когато се сблъскат с достойно и логично мъжко поведение и позиция която не могат да оборят с аргументи. Тогава се използва тази тактика. Мъжа бива "засрамван", че ако не удовлетворява женските претенции без да има такива самия той, то тогава той не е "истински мъж", че е женомразец, че трябва да "порасне", че не е "достоен" и прочие психологически удари по достойнството и самоуважението му. Уважаеми джентълмени много внимавайте и не се подвеждайте по подобни манипулативни игри и психологически атаки от страна на не най-достойните представителки на дамите. Най-добрия отговор на подобни манипулативни тактики е изобщо да не ви дреме и да ги използвате за своя полза като един вид лакмус тест - ако една жена прилага подобни тактики за вас е най-добре да стоите колкото се може по надалече от нея.

95.   Номер 12, 35, 52, 61, 83, 86, 89 съм.

Номер 70, автора в мнението си под номер 88 много добре ти е описал защо схващането ти за целево поставяне от твоя страна на някой мъж в неприятни за него положения е коренно погрешно. Аз ще допълня това в два примера:

1. Единият ми се случи наскоро с моята приятелка, защото и тя се опита да изпробва доколко ще ми издържат нервите (аз съм доста кален на това, но въпреки всичко понякога бивам предизвикан прекалено силно и отсрещната страна си разбира грешката по горчив начин), карайки ме да ревнувам от други случайни мъже, с които флиртуваше точно с цел да установи дали и кога най-сетне ще започна да пускам пара през ушите. Образно казано :) Искаше да се "увери", че я обичам и ѝ имам доверие, а пък нея я дразни, че не я ревнувам въобще и съм ѝ дал пълна свобода, с условието да не ми изневерява (включително и флиртове в разумни граници съм ѝ позволил). Хем я кефи, че ѝ давам свобода (което го оценя и ми казва, че без нея би се чувствала задушена), хем пък не я кефи, защото ѝ ставало скучно така. Иди разбери женската логика. :) Рекох ѝ, че нейното с тези изнасилени проби е погрешен подход - все едно да караш с все сила една кола по криволичещ стръмен планински път и в края на всеки завой панически да натискаш в последния момент спирачките, за да изпробваш дали колата е "надеждна", за да ѝ се довериш (както жените обичат да ни "изпробват" по крайно долен и манипулативен начин). Та, търсейки упорито и умишлено слабостите на тази кола, най-вероятното, което в един миг ще се случи е, че тя ще поддаде на някой от острите завои и ще стане голяма беля. Беля, която иначе никога, ама никога не би станала, ако никой не напъваше умишлено колата с все сила по надолнището, а я беше карал умерено и спокойно, с по-навременно намаляване на скоростта преди завоите - както е естествено и трябва да се прави.

2. Имах един познат, приятел на мой приятел, който дотолкова беше нараняван от вечните опити на жените да го изпробват колко може да търпи умишлените им игрички, че накрая сам започна да ги изпробва тях самите. Постоянно ги унижаваше, караше ги да му правят свирки пред обектива на камерата (и показваше после тези записи пред други), гасеше им цигари в китките, за да докажат, че го обичат истински, закъсняваше им за срещи с по час-два, открито флиртуваше с други пред тях и т. н.. Оправданието му беше локонично, точно като вашето женско такова: "Просто искам да видя дали държиш на мен! "... И сама можеш да се досетиш, че на момичетата никак, ама никак не им бяха приятни тези "проби" докъде ще издържат. :)

Искам да обърна внимание и на това, че САМО ОТ ЖЕНИ съм чувал да казват ЗА ДРУГИ ЖЕНИ следното:
- "Олеее, виж я тая кльощава кифла! Ужас! " (изречено от дебела и/или грозна жена, за която всяка жена с нормално или слабо телосложение попада под нелицеприятната категория на "кифлите" и "кльощавите");
- "Тая свиня как може да сложи подобен клин!? " (изречено от жени с нормално или слабо телосложение).
Горните реплики биват изричани не мъже, а жени! Това е доста показателно!

!!! ВНИМАНИЕ!!!
Понеже страстите много се нагорещиха в темата (за което съм благодарен - получиха се интересни гледни точки), а и виждам как определени хора се изказват твърде крайно и предубедено в коментарите си, предлагам ние задружно да допринесем за изясняване на някои неща. Нека всеки си напише: (А) обиколката на бедрото в най-широката му част /точно под дупето/, (Б) обиколката на прасеца в най-широката му част и (В) обиколката на крака долу над кокалчетата в най-тясната му част. В допълнение на това: (Г) години, (Д) ръст и (Е) тегло, както и пороци от рода на (Ж) алкохол, (З) цигари и (И) наркотици. Това ще покаже ясно кой и защо е писал с такава отрицателна нагласа в темата. Нека после всеки си направи изводите сам за себе си. Ние мъжете не се срамуваме от истинските си мерки и нямаме проблеми с това да ги обявим такива, каквито са, без да лъжем. За годините, теглото и ръста си също не лъжем нито околните, нито себе си (има единици мъже над 50-те, които се представят за по-млади, но те са изключение от правилото). Винаги неприятно впечатление ми е правело, че почти всички жени адски много лъжат за ръста, годините и мерките си. Някакви с ръст 155 см се мислят за 170-сантиметрови, такива с очеизвадно тегло над 80 кг се представят за 60-килограмови и т. н.. Започвам с моите мерки, като пояснявам, че в момента съм в най-дебелата си телесна форма поради вирусно заболяване и няколко дни обездвижване :))), но с удоволствие ще бъда обективен:
А = 67 см обиколка на бедрото (обикновено е 64 см);
Б = 38 см обиколка на прасеца;
В = 23 см обиколка над кокалчетата на ходилото;
Г = 38 години;
Д = 171 см;
Е = 85-91 кг (в повечето време съм 88 кг);
Ж = Няколко глътки вино, Пиня колада и ликьор "Bailey's" през живота ми, само по повод - за наздравица на сватба и рядко на Коледа и Нова година;
З = Половин цигара в 6-ти клас;
И = Наркотици - никога!

Пия йонизирана алкализирана вода, пречистена от филтриращата система "Excito CL". Препоръчвам я на всички, които желаят да полагат грижа за личното си здраве. Достъпна е като цена и годишна поддръжка. Премахва 99, 9% от вредните вещества в чешмяната вода. лично изпробвано със заледена и разледена вода. Оставя 0% видима утайка след това. Филтърните кани за вода не се справят добре и оставят около 10% утайка. Бутилираната вода също почти винаги оставя леко мътна утайка при този тест. Чешмяната вода в Пловдив оставя около 30% утайка (това пряко зависи от населеното място).

Почти всеки ден извървявам пеша по 6-15 км, рядко над 20 км. Велосипед карам поне по 10-20 км, когато няма дъждове или натрупал сняг. На младини карах и веднъж седмично по 50-80 км, но поради шофьорите ни вече не ми се рискува извънградско. Обожавам да се разхождам, макар да имам скъпа спортна кола. Може да напишете и вие какви разстояния изминавате дневно: ходейки, с велосипед, с ролери, яхнали метлата и т. н.. :)

п. п. : Качествената жена до мен в момента е единственият ми наркотик, но с цел дословно отговаряне на въпросите горе написах "никога"! :)

96.   86, знам всички тези неща за колата и аспартама, чела съм за тях. А нека ти споделя, че допреди година и нещо бях Стрейт Едж и нито до газирано се докосвах, нито до натурални сокове, сладко ядях много рядко и бях леко фанатизирана в идеята да бъда чиста и да живея пълноценно. Изкарах година и нещо така, но после се върнах към старият си начин на живот.

Авторе, бягането ми се отразява добре, но за съжаление един физически проблем ме прикова на легло за няколко дни, а преди това имахме семеен проблем и просто нямах време за спорт. Миналата седмица бяхме на почивка и нямаше как да тренирам, ако че доста ходих, а и обичам да ходя. Тази вечер или утре започвам отново. Като се занемариш за известно време, се чувстваш отвратително.

Black Sabbath

97.   Авторе, #64

Коментарът ми е насочен към всички, които се възмущават, че видиш ли, някой имал критерии, как може такова нещо. И се почва с едни гимнастики, едни обвинения, нападения, манипулации.

Като се зачетох в темата, гледам и ти май си в кюпа и си я пуснал тая тема със самодоволната нагласа да кажеш, "Имате критерии? Ама и ние имаме, гадно ли ви е сега? " И за това повтарям, всеки има някакви критерии и само хората дето не искат да се опитат или не могат да се примирят, че не могат да ги покрият се впрягат от това.

99.   Авторе, а за да проверим ние дали вие не пишете от злоба в темата, измерете си пенисите, дебелината на пениса в най-дебелата и в най-тънката му част (мъжете не се срамували от мерките си - затова всяка втора тема е "Малък ми е", хаха), кажете колко бързо свършвате, колко ви е мек/твърд, дайте си точната сума пари в банковите сметки и опишете активите си, премерете височината си (по чорапи, че и тука много лъжете), опишете пороците си - кръшкане, пушене, пиене, хазарт, мърлявщина, лоша хигиена, премерете широчината на раменете си, после тази на талията си, признайте си дали имате бели косми и стърчат ли ви въобще косми от неподходящи места - нос, уши и т. н.
Така мога да продължавам до утре.
С тоя аршин и ние умеем да мерим, но повярвай ми, не е изгодно за вас.
Защото докато вие си мислите, че можете да ни мерите така, то ние срещаме истински мъже, омъжваме се, правим семейства, а вие си оставяте сами.
Сред европейските държави имаме най-много стари ергени на глава от населението.
Защо ли?
Сигурно жените са виновни, нееее, няма как вие да не се държите адекватно, жените са виновни!

101.   Според мен авторът се изживява като автор на блог - коментира коментарите, спори, оборва с пяна на уста често... Явно е нереализиран не само като мъж, а и като писател... такива фермани... Хората се срещат, харесват или не, живея, тия с филтърите и критериите, стоят в горда самота и света им е крив. Сори, ама това е обективната истина.

102.   Номер 99, адмирации! Тука вече ги уби.

103.   Здравейте,
тъй като Ви чета коментарите и аз да кажа искрено и лично за себе си: Аз съм Брад Пит, но непретенциозната му версия. Търся си жена, която цял ден да ми казва какво да правя и когато го направя - да ми се сърди, че я слушам за всичко. Имам повече пари отколкото мога да броя, обаче не мисля да инвестирам в нищо сериозно, просто си търся подходящата за да й се помоля да ми даде шанс да ги похарча за НЕЯ. Зверски се възбуждам от мисълта да мога да я водя на екзотични дестинации и точно когато ни е най - романтично тя да ми спретне скандал, че не съм се разплакал заедно с нея, защото любимата и актриса от сериала е влязла в болница. Тайно се наслаждавам на факта, как би се събрала с приятелките си и биха обсъдили подробно не дотам големия ми член. Това би ме влюбило още повече. Единственото, което ме възбужда повече от това е : да сме излезли с приятелски семейства на вечеря и да ми изгърми шамар, че първо съм дръпнал стола на приятелката й да седне, а не нейния. Добре е да е видимо по - гръмогласна от мен, пък и от всички на масата. Да се смее открито и непринудено, може и с пълна уста(с квото и да е пълна все върши работа). Да ме нарича галено "моя дребосък" или Душко Добродушко. Да е открит и сърцат фен на Фики, Галена и Луна. Може и некви други, ма тея са задължителни. Да ми разрешава да гледам мачове при положение, че тя е излязла с приятелки, а аз съм сам в къщи. Да ми разрешава и да пия бира (по 1) заедно с гледането на футбол, ако преди това съм се обадил на майка й и съм я питал дали има нужда от някаква помощ. Да ми право на всеки юбилей да каня приятелите си, ако не сме сгафили нещо на предишния... Искрено и лично, Непретенциозния Брад

104.   Номер 12, 35, 52, 61, 83, 86, 89 и 95 съм.

Номер 99 е поредното доказателство, че голяма част (не всички, но повечето) от жените само искат, а не дават, както и ги е срам/страх да отговорят на едно съвсем лесно предизвикателство, което не струва нито пари, нито усилия, а за него се изискват единствено откровеност и липса на комплекси. :) Защо така упорито бягаш от отговорите и прикриваш страха си с искането си мъжете да ти пишат интимни подробности? :)) Нима е толкова страшно за теб за броени секунди да си измериш крака и да бъдеш откровена за своите ръст, тегло и възраст?

Ако някой мъж беше заядлив като теб, сигурно щеше да те посъветва вместо това да покажеш няколко твои нови снимки и ако не си Годзила в лицето и Бибендум (емблемата на марката "Мишлен") в тялото, може и да ти се отвори парашутът с него. Но първо щеше да изиска да си напишеш дълбочината на влагалището и колко е разширено. За миризмата и наличие на бяло течение и други заболявания сигурно щеше да го е страх да попита. Мен не ме касаят такива интимни неща за теб, но щом ти имаш интимни изисквания към мъжете в темата, чувствай се поканена да дадеш добър пример, съобщавайки тук интимните си женски данни. Аз постъпих честно и дадох личен пример горе в мнение номер 95, като сам започнах с мерките си, за които попитах и останалите. Така се прави, защото обективният човек дава поне равно или повече на това, което иска.

А щом те интересува кой мъж за какво време свършва, то - ако си имала личен опит с мъже - би трябвало да знаеш, че дори с един и същи мъж да сте заедно от години, всеки път ще е различно. Няма рецепти, няма норми. Аз съм свършвал и за 15 секунди (от адска превъзбуда от сегашната ми приятелка), и съм чукал здраво по 5-7 пъти дневно, без да мога да свърша (пак от превъзбуда - и това се случва при мъжете). И в двата случая жената до мен е оставала доволна. ;) Наскоро ми се случи първият път да ме изпразни за около 10 минути, а след това повторихме още два пъти и всеки следващ беше по-кратък (третият ни отне около 5 минути след втория). Че е важно мъжът да се справя добре в кревата - важно е, но малко жени са осъзнали простичката истина, че от най-голямо значение е каква точно е жената до мъжа. Ако е някоя мързелива талпа или не е с възбуждащи външност, поведение и/или ухание (някои жени с вредна хранителна култура са се докарали ужасно миришеща пот, като на пияни мъже бачкатори), и най-големият Аполон ще се озадачи и като нищо може да му клюмне паточето от гледката насреща. :)

Сега по темата за космите, защото явно и това има значение при стандартите за оценяване на жените и мъжете. :))))) Лично аз не понасям немарливи жени, които не се поддържат или го правят по начин, колкото да отбият номера. Харесва ми, че имам до себе си изключително взискателна жена, която не само се поддържа невероятно старателно (на цената на много жертви: усилия, пари, време), но има и изисквания към мен. Това ме обогатява.
Имам 20-ина сиво-бели косъма на косата и още 3-4 на веждите, като всичките тях премахвам с пинсета. Веждите не си ги видоизменям, освен споменатите 3-4 по-светли косъмчета. Дългите косми от носа също си ги премахвам с пинсета. От ушите си премахвам 3-4 косъма. Още от ученик в 6-7 клас се обезкосмявам (чрез бръснене) в мишниците и интимната зона. Тогава я нямаше сегашната пропаганда да се обезкосмяваме, но въпреки всичко по лично желание се поддържах в добра зрителна и хигиенична форма. След няколко месеца ще си купя уред за фото обезкосмяване "Philips" и ще си мина ръцете и гърдите (и на двете места имам повишено окосмяване, защото на младини си ги бръснех и космите станаха в пъти повече на брой, по-дебели и по-тъмни). Краката вероятно не, защото и аз, и приятелката ми сме на мнение, че е по-мъжко краката на мъжа да са окосмени.
Брадата вече не си я бръсна (кожата ми се разранява от ножчето за бръснене), а в последните месеци си я подстригвах с машинка за подстригване на коса и поддържам дължина между 2-3 мм. Реших обаче да си взема специална машинка за целта и тази сутрин си получих по "Еконт" новата Remington HC5500 Titanium, за да имам дължина на косъма от половин милиметър. По този начин ще намаля двойно нуждата от поддръжка на брадата и ще ми остава повече свободно време за приятни и здравословни дейности. :) Първоначално щях да вземам Philips OneBlade QP2520/30 (много жени също я използват, но да си обезкосмяват краката), понеже подстригването ѝ е направо гладко като бръснене (до 0, 1 мм дължина на косъма), но не ми допаднаха мненията на притежатели на машинката, че ножчетата се похабяват бързо от дебелите косми на брадата и искат честа подмяна, а не са никак евтини.

Иначе аз ще подскажа на жените и още един начин как да накарат мъжа до тях да им се радва повече. Докато се разхождаме навън, приятелката ми понякога ми дава с пръстчета в устата череши, ягоди или парченца шоколад. Днес бяхме на череши. :) Това може да ви се стори нещо дребно или детинско, но на огромна част от мъжете ще им хареса до побъркване. Някои от тук четящите мъже може би ще се опитат да го отричат, сигурно без да са го изпитвали като преживяване. Преди това 20 минути слушах поредица от нервни щуротии, защото моята е точно пред цикъл и е запалима като динамит, но любовта изисква жертви. :)

Запомнете, жени: Мъжът иска отношението ви към него да е 50% като на жена към мъж, 40% като на приятел към приятел, но и 10% като на жена към син! Ако някой иска от вас в 90% да го дундуркате като синче, се спасете възможно по-скоро и вместо него си вземете мъж, които и ще ви уважава, и ще е отговорен, и ще е ваше вдъхновение как да ставате по-добри!

105.   Номер 96, имам предизвикателство за теб: Опитай се да изчистиш речта си от чужди думи и словосъчетания, а вместо тях употребявай българските такива. имаш ли волята за това? :) Под влиянието на английските улични названия си и това ти личи доста при почти всичките ти мнения в последните години.
Предизвикателство номер две: Намали двойно и газираните напитки.

Давам ти примери с кои думички можеш да започнеш:

- Вместо "mall", казвай "РУМ" (районен универсален магазин). Не сме молци все пак, не молуваме, нито сме чуждопоклонници (поне нормалните хора не са).

- Вместо "shopping", казвай "пазаруване".

- Вместо "Стрейт Едж", казвай "здравословно хранеща се" или "отбягваща вредните напитки". И в двата случая ще напишеш една дума повече, но хем ще е на родния ни език (ако си българка), хем и ще те разберат 100% от българите. :)

- Вместо "WGTOW", казвай "самодостатъчна". Имаме си и словосъчетанието "волна птица". Имаш избор - възползвай се! :)

- Вместо "sex", казвай "любене", "чукане", "ебане", "клатене", "оправяне", "съвокупление", "сношение" и т. н.. Имаме сигурно над 20 начина да опишем тази най-висша страст и израз на интимни чувства, като различните думи изразяват различни по нежност или грубост действия. :)

- Вместо "O'kay", казвай "добре", "става", "разбрано", "съгласна съм" и т. н.

- Вместо "teenagers", казвай "младежи" или "девойки". :)

- Вместо "active", казвай "дейна".

Българският език е богатство, което единствено трябва да бъде оценено подобаващо. Също както ние хората искаме да бъдем оценени. Пиша го като мъж, който до към 1999 г. прекаляваше с грозни англизицми (бях още по-зле от днешната разпусната младеж), но след това осъзнах своята грешка и се поправих. :) Ако искаме да сме част от един по-красив свят, трябва ние самите да сме дейно отговорни и да даваме личен пример.

Предизвикателство номер 3: Не се променяй, не се окифлявай, бъди винаги себе си. Кефиш ме с начина си на мислене, а логиката говори, че много от нормалните мъже читатели тук също те харесват заради това. :) Един ден ще привлечеш много стойностен мъж до себе си.

106.   Авторе ,какво ни интересува нас дължината на левия ти палец на десния крак. Ако ще участваш с мерки ,номер 99 ти е писала какви. Кога пък работиш ,като по цял ден ходиш по 5 км , караш колело по 20 ,тренажерки посещаваш и прочие и прочие.

107.   Здравейте автора е отново :-)

Номер 93 - "Казарма трябва - за да станат истински мъже, не разглигавени лигльовци, които цял живот стискат полата на мама и се наливат бира пред телевизора. Тогава могат да съдят. " - Пак претенции? На чужд гръб и 100 тояги (претенции) са много. А какво ще кажеш жените да минавате на обучение в женски метох/манастир за няколко години където главната монахиня да ви научи как трябва да се държи една жена, какво е смирение и дисциплина и как трябва да уважавате мъжете? За да не сте такива претенциозни и непостоянни лигли. Ако си съгласна и аз ще се съглася за казармата. Ама май пак ще има оплакване как и ние сме имали аналогични стандарти.
Номер 95 - Чак в такива детайли няма да изпадам, но съм атлетичен и изглеждам добре. Не е генетично, чел съм доста и съм положил големи усилия в продължение на много години. Повечето жени с които се виждам за пръв път и имаме общуване като ме видят и почват да ми се усмихват и да се хихикат, ако имаме контакт ми стискат ръката силно и т. н. Пия когато ходя на партита, много умерено само колкото да ме отпусне, например чаша червено вино преди това и някакъв коктеил по-време на партито. Дори предпочитам аз да си направя оригиналния гимлет - 1 част чист прясно изцеден лимонов сок и 1 част сух джин. Не пуша и не вземам пристрастяващи вещества.
Номер 96 - Успех с тичането.
Номер 97 - Е, забавлявам се на темата нима е лошо? :-)
Номер 99 - Предполагам, че коментара ти е насочен по-скоро към номер 95?
Номер 101 - "Автор на блог" - това беше добро, разсмя ме :-)

108.   Авторът е абсолютен смехур.
Може да е социологическо проучване от някоя тв програма, иначе би било много, твърде, прекомерно и прекалено зле.
Драги ми смехурко, принципно се опитвам да бъда от полза на хората, но ти си някакъв уникат, разсъжденията ти, поведението ти, изживяването ти като значимост, поради причината, че хора ти отговарят са абсурдни. Та ти за момент не се опита да вникнеш в чужда гледна точка, като някой бот си, честно, без възможност за вникване в нещата, развалена грамофонна плоча, която в дезакордите си, се има за уникат. Ще ти споделя нещо значимо и ценно - не си уникат. Смешен си. Много смешен и жалък.
Та ти даже да провокираш не можеш, толкова са те фрустрирали тъпите кифли, с които се занимаваш и които заслужаваш да те наковат, че даже не съумяваш да разбереш, че самият ти си кифла, камо ли да разсъдиш, че би могло ако не мъж, поне гей да станеш.
Смея се, аз тук, хахаха, забавно ми е (ако се припознаеш в непрекия цитат, осмисли го)

109.   "Изкарването на човек от равновесие не разкрива неговата истинска същност просто го предизвиква да покаже най-лошите си страни. "

Хаха, ами ако не можеш да понесеш най-лошите страни на един човек, то определено не го обичаш. Най-малкото го идеализираш прекалено.
И после защо има толкова теми "тя/той изведнъж се промени" - шок и ужас, кой би предположил, че някой би се преструвал на по-добър от колкото е...

"Гледала ли си рекламата на сникърс с Роуън Аткинсън/Мистър Бийн? Посланието е "не си ти когато си гладен". "

Съжалявам, аз не са държа с хората като с парцал, без значение дали съм гладна, недоспала, със сто недовършени проекта и т. н.

"Ти обичаш слънцето, слънчевите лъчи, топлината му, светлината му т. е. отношението му нали? ... "

Като за начало не обичам нито слънчевата светлина, нито слънчевите лъчи, нито топлината му, а и малките деца знаят, че ще умрат доста преди да стигнат до слънцето. Е, ако не са спали в училище...

"чрез "тестването" на хората ти не разкриваш нищо просто ги фрустрираш, нараняваш и им причиняваш нещастие безсмислено, защото не можеш да видиш, че подхода ти е грешен. "

Никъде не съм написала, че трябва да "тестваш" някого, а просто да го наблюдаваш как реагира в "стресови ситуации", които да не повярваш, ни се случват всеки ден и не е нужно някой непременно да те "тормози".
И не е нужно да драматизираш толкова - ако позволяваш на някой да те "фрустрира", "наранява" и т. н., проблемът си е лично твой, без значение от пола.
- "The only power people have over you is the power you give them. "

И отново, за номер 95 - никъде не съм писала за "тестване", още по-малко в стил "детската градина", но явно това ти е първата асоциация и като гледам примерите ти, не се учудвам защо.

Поздрави, номер 70.

110.   "Защото докато вие си мислите, че можете да ни мерите така, то ние срещаме истински мъже, омъжваме се, правим семейства, а вие си оставяте сами. "

Като чете форума човек, само това впечатление добива - че се омъжвате за истински мъже и семейства правите. На една й е скучно в семейното ложе, та намига на всички страни да "спаси" брака; друга в скайп съобщение от бивше гадже чака и пита дали да пие кафе с него. Трета вече сварила "манджата" и я тресе поведенческо-екзистенциалният въпрос "ами ако разбере, ще си разбия семейството и тогава? ". И тогава, ей тук в графата "Любов и изневяра", поредната тема за "най-голямата грешка в моя живот" или за по-разкрепостените автентичен, коментар в темата "Само за участници в извънбрачни връзки".

Та, умният мъж мери и преценява. Иначе и той почва след време да пълни графите във форума.

51-100 от 142