Има ли друг начин освен свалки?
Млад мъж съм, от известно време нямам приятелка, но вече започнах да се чувствам самотен и ми липсва компания. Трябва да си намеря приятелка. Как? Досега винаги съм ходил с момичета с които са ме запознали общи познати и сме били в обща компания. Но, да кажем че вече нямам приятели и не искам да излизам с тях. Сам съм като куче. Единственото което ми минава през акъла е да изляза навън и да се запознавам с момичета срещнати на улицата, в мола, в парка или където и да е. Нямам представа за какво ще си говорим, ще говоря каквото ми дойде на момента. Никога не съм бил сваляч от този тип, но нямам други идеи? Някой от вас ако има повече опит да каже дали си заслужава. Да подчертая, че нямам фейсбук, нямам инстаграм, нямам туитър, нямам никакви социални мрежи, не съм фен на интернет чатове, според мен разговорът трябва да се води на живо или поне по телефона, а не да забиеш в телефона и да четеш някакви надписи.

Коментари

1.   Абе ти луд ли си? Измисли поне някакъв "филтър", та поне малко от малко да ги отсява тези мадами? Как така ще тръгнеш да бройкаш всякакви директно от улицата?!
Примерно тръгни на някакъв курс по танци, или на йога, или нещо психология, езотерика, математика ако щеш... Да можеш да ги опознаеш и прецениш в неформална обстановка, и без непременно да се сближавате, какво имат в главата, колко са духовни и т.н.
Иначе е все едно да пътуваш с влак, да отвориш внезапно вратата на кенефа и да изчукаш първата, която свариш вътре...

2.   Щом не си фен на интернет запознанствата, то тогава задължително (както ти казваш) започни да спираш момичета на улицата. Мен няколко пъти са ме спирали и мога да ти кажа следното - не бъди задник, но не бъди и твърде срамежлив. Дръж се нормално. Не се мазни, но бъди учтив и покажи, че имаш интерес към момичето. Можете да проведете кратък разговор (запознанство) и после да й поискаш номера (примерно). Обаче имай предвид, че любовта насила не става и това ще ти е повече да трупаш опит и самочувствие, отколкото друго.

4.   Това със спирането на непознати момичета на улицата е лоша идея. Малко, да не кажа нищожно малко от тях, биха реагирали положително. Първо - говори за голямо отчаяние, като най-крайния възможен вариант за познанство в очите на голям процент от хората. Второ - шансовете да попаднеш на твоя тип момиче също не са в твоя полза.
Номер 1 ти е дал добър съвет - запиши курс, без значение какъв. Ще се запознаеш с много нови хора, без да е неловко и да се чудиш откъде да започнеш разговора, както би било с абсолютно непознат човек на улицата.

5.   Хората по улиците или бързат за някъде, или се разхождат и искат да си починат, не да се занимават с досадници. Запиши се на курс, отиди в бар или дискотека.

6.   Създай си пак среда, запиши се на нещо, ходи някъде, почивки, това-онова.

7.   Цитирам номер 1... или на йога, или нещо психология, езотерика - това в никакъв случай, ще попаднеш гарантирано на психопатка, мега-веган или ултра куку. На улицата - по-добре. Това е класика.