Как да се преборя с миналото
Здравейте, жена на 22 години съм. Предстой ми връзка с чудесен човек, най-после намерих това което търся, но няма да навлизам в подробности. Истината е, че преди година и половина така да се каже ми дойде акъла и се промених коренно към мъжете. Сега съжалявам, че съм била с определени от тях преди, спала съм с мъже, които дори не мога да погледна сега, чак гнус ми става. Фатални неща няма, нито съм била бременна, нито проститутка, нито женена и така нататък, нито пък някой от тях ме тормози. Общо взето всички страници са затворени, но аз продължавам да се тормозя. Казвам си ето видя ли какъв мъж срещна сега, а ти беше с еди кой си... и се тормозя за неща които са били преди 4-5 години. Иска ми се цял живот да бях със сегашния си акъл, все си мисля че някой някога може да се появи и да ме изложи, макар че зъб ми няма никой.... Кажете ми как да спра да се тормозя и да се самобичувам така...

Коментари

1.   Мило момиче, това че те тормози миналото ти, показва че си стойностен човек, човек със съвест. Макар, че нищо фатално не виждам в това твое минало, поне както го описваш. Повярвай, всички сме правили грешки, на всеки се е случвало да прави секс с някой, за който после се чудиш"Къде ми е бил ума? "И когато срещнеш истинския ти се иска това минало да не е съществувало, но за жалост нищо не се връща обратно. По важно е бъдещето-да цениш любовта, която си открила, да си вярна, да не повтаряш стари грешки. Сигурна съм, че си читаво момиче и ще успееш....

2.   Душа, а как очакваше да станат нещата без предишния ти опит? Не се самобичувай и аз като върна времето на зад какви неща съм правил чак се мразя. Но ако не бяха тези неща никога нямаше да съм това което съм сега. Всеки от нас е бил във връзки в които след време се чуди с кой акъл се е събрал с този човек. Но след като си срещнала правилния човек, не разбирам защо не искаш да си щастлива. Забелязвам, че доста хора дори и да имат щастието на тепсия, пак ще се намери нещо за което да се тюфкат и да се оплакват и самосъжаляват.

3.   Мила, всички изминаваме определен път, правим грешки, учим се от тях. Само така можем да опознаем себе си и да разберем какво точно искаме в този живот. Ако не беше с онези мъже, нямаше да разбереш, че си търсила точно този. Не се упреквай, а благодари на съдбата си, че си преминала през всичко това, жива и здрава си и сега можеш да се радваш на живота. Бъди щастлива :)