Вечните мъжки заглеждания
Здравейте, не знам вече какво да правя и знам, че се занимавам с глупости, но това започва да ми тежи. Имам приятел от 5 години, разбираме се, уважаваме се, преди ме е лъгал за някой неща, но сме се изяснили и за щастие от години го виждам, че доста се промени и стана здравомислещ мъж, който се грижи за мен. Аз съм на 22, а той на 28. Проблемът е, че забелязвам все по-често да заглежда разни жени по улицата, без значение дали са красиви или не, просто мине ли момиче покрай нас и започва да се обръща, вижда че го гледам, усеща се и спира. Правила съм му забележка, че това ме обижда и спря. Каза, че го прави несъзнателно, все пак той не е такъв тип човек, който да иска да спи с всяка. Но ето, че пак се почна. Един негов приятел ни возеше с колата, минаха две момичета и какво да видя, и двамата се бяха обърнали. Не ме разбирайте погрешно, всеки човек е свободен да прави каквото иска, но се чувствам толкова обидена, че дори не искам вече да излизам с него. Имам толкова мечти за нас двамата, но с това заглеждане всеки ден и с това криене започвам да се замислям дали трябва да му имам вяра. Имам му доверие, доказал се е, че е сериозен човек. Но аз не разбирам защо го прави след като всеки ден се глася само за него, защо трябва да ме обижда по такъв нелеп начин? Не искам да се разделим заради тази глупост, но човек който има до себе си жена, която обича, защо има нужда да гледа всяка една по улицата? Вече за трети път се случва да му отказвам да ходим на разни събирания, защото знам, че ще започне да гледа поредната жена и пак ще се прибера разочарована. Искам съвет от вас, защото вече се чудя дали това е мъжа за мен...

Коментари

51-53 от 53

55.   Зададох в ком. 30 едни въпроси, на които отговори така и не получих. Изглежда въпросните коментаторки наистина няма какво да споделят с нас, защото са я докарали до никъде в собствения си личен живот, ама за сметка на това са пълни с идеи какво да правят другите. Иначе по темата една жена го беше написала много по-добре. По-големия проблем е когато мъж не се заглежда, което говори, че не е особено сексуален, което то своя стана означава, че след няколко години с него ще забравите за секса. Красива жена е съвсем нормално да ти привлече погледа, но след като става причина за толкова мрънкане е по-добре мъжа да се прикрива. В което не виждам смисъл за една дългогодишна връзка.
от. Н30

56.   Всички мъже заглеждат други жени, но малко от тях го правят с финес, така че да не засегнат както жената до себе си, така и другата жена. Случвало ми се е да ме заглеждат мъже, които са с приятелките си и ми става чак на мен неудобно, когато е натрапчиво. Бих могла да го счета за нормално, ако е мимолетен одобрителен поглед. Ако съм на мястото на жената на конкретния зяпащ мъж, няма да се обидя, ако го прави така, но не и ако се обръща след всяка и я оглежда така, сякаш не е виждал досега жена през живота си.

57.   Аз предпочитам приятелката ми да се заглежда, да оценява мъжката красота и да приема и приветства женствеността и сексуалността си. Така или иначе вечер аз се възползвам от тази ѝ сексуалност.
Много по-добре от някоя фригидна невротизирана феминистка, която не иска да я приемат като "обект", не се интересува от секс и предпочита офиса или кухнята.

51-53 от 53