Прекалено странна ли съм?
Здравейте,
Момиче на 18 съм, никога не съм имала каквато и да било връзка с момче, нямам от типа приятели, с които мога да се виждам всеки ден, имам 2 наистина близки приятелки от детството, но понеже сме постоянно далече една друга се виждаме рядко, макар и винаги да е приятно.
Много съм срамежлива, като цяло не обичам празните приказки, не обичам да коментирам хората (най-вече да ги критикувам и да говоря лошо за тях независимо дали ги познавам), не обичам вниманието, не обичам да ходя на дискотеки и да се напивам, обичам да спортувам, да чета, да гледам филми, да пътувам.
Като цяло съм странна комбинация (като всички хора по света :D), но това което все повече и повече ми тежи е че съм винаги сама, до степен че ми писна да не правя неща само защото няма с кого и започнах да ходя по кафета, на кино, дори и да пътувам сама. Именно на това пътуване осъзнах че, макар и да се справям и само в собствената си компания, ми се иска да има човек до мен, който да ме изслушва, разбира и приема такава каквато съм.
Ще съм честна, не знам какво очаквам от тази тема като отговори. Може би просто ще се радвам да чуя че не съм единствената, която се чувства така.

Коментари

1.   Аз съм същата като теб с разликата, че самотата не ми пречи изобщо. Не че нямам приятели, но просто не ги чувствам такива. А и в днешно време повечето търсят изгода, за жалост. И да, от няколко разочарования осъзнах, че ми е много по-добре сама. Пак мога да си пътувам, даже така ми е по-приятно и спокойно. Мога да си гледам който искам филм в киното без да се съобразявам с мнението на някой друг. Е, малко ми е странно да отида на заведение сама и затова не ходя ама винаги мога да си взема нещо за пиене примерно и да седна на някоя пейка. Отстрани изглеждам като тотален аутсайдер, знам си го, но предпочитам да съм насаме със себе си отколкото с лицемери. И спокойно, не си единствена. Доста хора са в нашето положение. А и при теб невинаги ще е така. Все пак си още на 18 и имаш време за промяна. Аз като отидох в университет станах по-общителна ама и там намерих същите лицемери и вече нямам желание да говоря с тях, камо ли да ходя на лекции. Така че спокойно, не си сама и вярвай, че всичко ще се промени.

2.   Не си единствената странна птица :)
И аз съм такава, че дори и още отгоре.
От 7 години съм с прекрасен човек до себе си, също толкова странен.
Намерихме си се и вече заедно обикаляме по света и у нас.
Не се тревожи, ще се намерят хора, които да те съпътстват в живота.
Просто имай търпение и си живей хубаво, както до момента.
Ще се намерите в даден момент :)

Ж 27

3.   Ох мила, същата съм и аз. Нямаш идея колко много бих искала да се запознаем. За жалост как бихме могли? Модераторите не одобряват подобни коментари. Лицемерие са навсякъде и твърде много. Не си странна изобщо, а си едно интелигентно момиче. Ще се радвам ако може някак да си пишем. :) прегръдки

4.   Аз имам доста познати и съм много общителен, но и аз предпочитам да съм сам, да чета особено.

5.   Не си странна, а доста чувствителна. Затова трябва да си нащрек за странни(ци), които с кеф биха се възползвали от твоята чувствителност.

6.   На 21 съм, имал съм една сериозна приятелка, с която се разделихме преди ходина, а бяхме заедно 4, и кофтито в случая, е че момичета като теб и момчета като мен(защото припознаване себе си в този пост) много рядко могат да се засекат!!

7.   Не си странна. И аз никога не съм имала гадже, просто никой не ми е предлагал. Имах много фалшиви приятели, но сега съм сама, защото повечето ме зарязаха, разбираш причината. А и се радвам, защото нямахме общи интереси. Те са клюкари, които единствено нещо, което правят е да гледат чуждите животи и да критикуват непрекъснато, мен най-вече. Аз съм непукист, гледам само себе си и не мисля толкова за другите хора. Същите тези хора сега ми се смеят, защото съм сама, говорят как съм "останала сама, защото съм се надула" и какви ли още не глупости. Не знаят, но говорят... Но истината е, че ми е приятно дори когато съм сама, мен ме зарязват от втори клас и сега съм независима и имам стабилно самочувствие и затова не се чувствам самотна, все пак съм свикнала. Общо взето осъзнах, че за мен няма и без това да има любов, но не ми и трябва. Имам пари и се радвам, защото само те ме правят щастлива, колкото и зле да звучи това.

8.   На твоите години имах много 'приятели' и бях заобиколена от всякакви интересни хора, но бях безкрайно неосъзната, пиех, пушех, взимах какво ли не. След години, в които съм насаме със себе си, не бих заменила това, което имам със себе си, за онези многото 'приятели'.
Истината е, че истинският приятел е някой с висока вибрация, разбрал какво е да обичаш себе си, готов да те обича безкористно, досещаш се, че такива хора са малко, все още, но се трансформираме, най-вероятно и в теб тече такава трансформация. Почети литература по въпроса, за новото съзнание, за прехода от риби във водолей, за емпатите...
Наред си :)

9.   Аз съм момче (21) и съм същия.. така че не си прекалено странна : )

10.   Съдейки по Интернет е пълно с такива като теб. Надявам се да си доволна от новината.

11.   Всички тук те утешават, казват - и аз съм като теб, няма страшно... карай напред и не му мисли! ... Само че не е точно така. Аз също съм от странните птици, но отдавна вече не се утешавам с разни съображения, че всички били користни и меркантилни лицемери, и какво ли не още. Може и такива да са, но това не е повод да се самоизолираш, защото самоизолиращият се винаги губи. Ако искаш да си останеш вечният аутсайдер и лузър, карай си така. Но, има една вярна приказка - че в живота са оцелявали нито най-силните, нито най-красивите, нито най-интелигентните, нито най-деликатните и чувствителните, нито най-талантливите и способните, ами са оцелявали тези, които най-добре са могли да се приспособяват. Каквато и да е средата, ти би трябвало да се впишеш в нея, дори с цената на това да играеш някаква роля, да си вътре в играта. Разбира се, трябва да внимаваш да не преминеш оная черта, зад която се отричаш от самата себе си, но възможно е да не го правиш, и все пак да се социализираш. Така дори придобиваш известна възможност да влияеш на средата, докато ако си в пълна изолация, нямаш такава възможност, а само се оставяш средата да те мачка. С други думи, трябва да приемеш правилата на играта, която ти се налага, и да я играеш. Това е моят съвет. Но без да насилваш себе си. Това е моето мнение, дано съм бил полезен.

12.   Здравей! Аз съм на 18г. момче бях като теб, в момента си пишем и говорим и излиизаме с едно момиче също като теб е и тя. Така че няма нищо странно. Всички хора различни, вярвай че все някога с някого ще имате общи интереси тогава ще тиии бъде малко по-добре. Дано тозии човек те оцени теб, така и тии да го оцениш. Късмет!

-Варненецът

13.   Аз съм мъж, и това което ще ти кажа може да не ти хареса, но ще съм откровен и без нищо лично към теб.. Срамежливостта в една жена е много мило нещо, дори привлекателно, но само при условие, че самата жена е привлекателна. Иначе е странно.
При един мъж е много сериозен проблем ако не може да общува с жени поради срамежливост, защото вие жените сте природно програмирани да очаквате мъжа да е активен и да води нещата.
Та на темата... щом пишеш тук явно самотата ти тежи и е добре да предприемеш нещо, за да подобриш положението и да накараш качествени мъже да искат да бъдат с теб и да ти обръщат внимание, въпреки срамежливостта и необщителността. Това нещо се нарича външен вид. Повечето (ако не всички) мъже първоначално гледат само и единствено външният вид на жената - тялото като цяло, гърди, дупе и т. н все външни неща. Вътрешната красота е хубав поетичен термин, но в реалния живот тя е едно от последните неща, които един мъж гледа в една жена. Не знам как изглеждаш, но направи всичко възможно външният ти вид да е перфектен и "обещаващ" за мъжете и да е най-доброто, което можеш да постигнеш с природните си дадености, но без крайности. Тъй като си срамежлива, няма да ти казвам да флиртуваш с тях, защото това няма да е твоето нещо.... затова наблегни само и единствено на кокетния вид на тялото и облеклото си. Естествено, много ще е добре и да можеш да поддържаш някакъв нормален разговор, но както виждаш от обществото ни... може и без това :)
Може да решиш, че съм груб простак, но ти казвам истината от мъжката гледна точка. Ако ме послушаш ще получаваш много предложения за какво ли не ;)
Ако не ти се нрави казаното от мен... остави нещата както са и все някой ден някой младеж ще те забележи и престраши да те заговори и току виж се окаже твоята сродна душа, с когото можеш да споделиш живота си. Приеми горният ми съвет с външния вид като "авариен план", който цели да те постави на пътя, където количествените натрупвания ще доведат до качествени изменения и няма да разчиташ на "единствения, който някой ден ще се появи" на бял кон.

14.   И аз съм така. Наистина е пълно с лицемери. Всеки път когато опитам да общувам с някого оставам изненадана. Така и не свикнах и не мога да разбера защо го правят. Има и свестни хора, но доста по-рядко се срещат.
За съжаление ние сме социални животни и няма как да бъдем винаги и през цялото време сами. Всеки има нужда да поговори с някого.. Така че, който срещне наистина искрен и добър приятел, е късметлия.

15.   @13 сложих ти една звездичка, заради количествено-качествените бройки... Завоалирано подтикваш момичето да бъде свенлива курва? Ще й се лепят разни мъже, , съвсем не всички ще са истински влюбени и, защото такива като нея са мили - ще има проблеми да ги разкарва ако е умна, ако пък е наивна - ще я нараняват. Затова, авторке, бъди си особена за масата народ, по-добре един човек до теб, ама качествен, а качественият - гледа и вътрешната красота, @13, да си знаеш. Не се впечатлявай от комплименти за визия, разбира се външната красота е важна, но за себе си, не, за да се навъртат мъже около теб. Мен не ме вълнуват такива мъже, предполагам и авторката е така.