Не се вписват в компанийте
Момиче съм на 15 г. и моят проблем е следния...
Имам приятели, не са много, но поне към 6-7. Но когато се събираме в голяма компания, дори и 4-5 човека да сме, другите бръщолевят глупости, а аз стоя от страни и нищо не казвам, някак си не ми идва от вътре да се лигавя. Дори не са ми смешни глупостите, които говорят, но се смея от време на време, защото ще ме питат какво ми има. Просто някак си обичам да излизам само с 1-2 човека, не повече. Веднъж излязох с две приятелки и случайно се засекохме с още две и стана компанийката. Не разбирам защо съм така? !? Вие какво мислите?

Коментари

1.   И аз бях същата на твойте години , за щастие вече съм голяма и ни ми пука. Просто не всички обичат да говорят пред голяма компания, а и с времето човек се отпуска и почва да си говори. Ще се научиш с времето спокойно.Ака можеш не го мисли толкова.

2.   От Автора:
Съжалявам, че тук е публикувана история! Забравила съм да променя раздела. Моля редакторите да я преместят в раздел "Други"!

3.   Аз съм на 25 години и може да се каже, че все още съм така, НО при мен е предимно при непознати. Ако се събера с 10 човека, които познавам добре и има с какво да се намеся в разговора, нямам проблем да говоря. Ако в компания от 10 човека има до 2-3 непознати, които не са авторитетни и не взимат думата, пак нямам проблем.
С напредване на времето разговорите в компанията ти ще се променят - няма да е вечно лигаване, само забавни неща и т. н. Дай Боже с времето да започнете да обсъждате някакви по-сериозни въпроси и може би неща, които те влекат и от които се интересуваш. В такъв случай вече ще се чувстваш по-уверена и на място и ще се включваш в разговора независимо от количеството хора.
Мисля че много хора са така. Предимно интровертите, разбира се. Но това не го считай за проблем, не е ненормално, не те прави задръстена и т. н. Докато си остава неприятно изживяване за теб можеш преспокойно да го отбягваш - включително и в такива ситуации в които стане компанийка без да е планувана, си тръгвай. Не е задължително да се мъчиш да ти се получи на твоята възраст. Това не е реален проблем, който изисква от теб да се трудиш над разрешаването му.

4.   Аз също съм така. Просто съм интроверт, може би и ти. И аз имам един проблем... Понякога ме питат защо съм така мълчалива и "мрачна" и аз не знам какво да им отговоря, само повдигам рамене.