Какво за жената означа един мъж "да ѝ носи тръпка"?
Аз съм един от многото обикновени мъже. Никога не лъжа и не преувеличавам, имам висок морал и ценностна система, сериозен и отговорен съм, прям и стоящ зад даденото обещание, любя сравнително добре (самите жени са ми го казвали, а и си е личало от погледите и конвулсиите им - не се хваля, а отчитам факти), работлив и с много хубава професия, в която съм изградил име и обещаващо бъдеще, чистоплътен, със свежо чувство за хумор, не пуша и не пия алкохол, не съм скандалджия, не играя карти, не гледам спортни предавания, не играя комар и тото, услужлив, последователен и следващ стремежите си в личен и професионален план, грамотен, учтив, верен, грижовен, изслушващ и отделящ внимание на жената съм, НО... именно поради тези мои добродетели много жени през годините са ми казвали, че съм "твърде скучен" и "предвидим", а те искали да усещат в мъжа "тръпка" (каквото и да значи това - и те не могат да го обяснят), да имало някаква загадъчност, напрежение, да се чувствали "живи" с мъжа, да ги карал да мечтаят! И после същите тези жени (сред които и две разведени майки с по едно дете всяка, със сълзи от щастие твърдящи как цял живот са търсели мъж точно като мен), след време ги усещам как се променят на 180 градуса до истинското си състояние (очевидно са преигравали в началото) и се мятат на някакви обиграни свалячи, лъхащи на простотия, от които след това задължително си патят.

Последният такъв случай датира отпреди 2-3 седмици. Сторих грешката да повярвам на една от бившите ми (навремето имахме няколко години връзка), че се е променила вече и била започнала да цени качествата у мен, които явно не намерила в този след раздялата ни. Доскоро бяхме около половин година в повторна връзка. Дойде момент да мислим за по-сериозен съвместен живот и тя ми повтаряше как до няколко месеца иска да си направим детенце. За да се осъществят тези планове по-бързо и за да имаме добре подсигурен дом и условия за отглеждане на детенце, се разбрахме да замина да работя в чужбина за месец и половина, тъй като имах много добре платено предложение за това. Обещахме си да се чуваме всеки ден по телефона, да мислим за нашата обща цел и си казахме, че това време ще мине по-бързо, отколкото си мислим, след което отново ще сме заедно. Романтика, целувки, плач и т. н. преди да замина. В началото всичко привидно беше добре. След две седмици поразредихме чуванията, понеже тя понякога или въобще не отговаряше на повикванията ми по телефона, или направо ги отхвърляше и не вдигаше, а после след ден-два се оправдаваше, че уж била спяла в такъв момент (хем звъня през деня) или не било удобно да говори сред други хора. А допреди това винаги с готовност е откликвала на позвъняванията ми и сме си говорели по половин-един час дори и да е някъде навън или да е било когато е спяла. В един такъв момента у мен се породи усещането, че може да ѝ е писнало да чака и е решила да се захване с някой друг мъж, точно както се беше случило преди години и което беше причина за първата ни раздяла тогава. Броени дни, преди да се завърна наскоро в България, тя ми се обади по телефона и без ни най-малко свян ми каза, че вече в живота и "има друг мъж" и затова "нямало нужда да бързам да и тръгвам от чужбина". Обясни ми накратко, че ежедневието ѝ било скучно без мен и имала нуждата от така необяснимата "тръпка". Уж била си направила профил в Елмаз и се запознала оттам с някакъв от мъж просто с цел да си общуват от разстояние, а накрая се оказа, че в мое отсъствие двамката са се изчуквали многократно. Тя самата е над 40 години, аз съм по-малък от нея с 3 години, а онзи е на 25 години. По думите ѝ, тя се колебаела дали да има връзка с него, тъй като той бил самотен и никога не е имал връзка (аз го проучих във FB и там в профила му флиртува доста открито с десетки яки мадами, така че определено не е скромничкия девственик, за когото тя го мисли), имат разлика от около 16 години и тя се страхувала да не я напусне след време, като поостарее още малко, но все пак "искала да изживее този момент" в живота си, тъй като досега не ѝ се било случвало да има връзка с толкова млад мъж, който се съгласявал за абсолютно всичко с нея. Тя не се усеща как такъв всичко ще ѝ обещае, за да се домогне до клатенето с нея. Чак ме хваща срам как съм имал толкова податлива на наивни обещания жена до себе. Интересното е, че допреди два месеца тя ми повтаряше, че една от причините много да ме уважава е това, че истинският мъж има собствено изразено мнение, като аз имам такова и невинаги съм споделял нейното такова, а сме обсъждали нещата заедно. И сега изведнъж тя обърна твърденията си на 180 градуса и била почувствала "пламък в очите" на този младичкия играч и обожавала как - дори когато грешала - той винаги се съгласявал с нея, усмихвал се, водел я на море и скоро щели да заминават и на планина. При последния ни разговор преди седмица дори имаше наглостта да ми каже "Ако все пак с него нещата не потръгнат и се разделим, а ти си свободен тогава, може отново да се съберем с теб". По думите ѝ, той я бил научил как да прави свирки още по-добре и щяло да ми хареса, ако сме заедно някога. Същият, който твърдял пред нея, че не е имал връзка досега и бил самотен, я научил на подобни неща!? Сещате се, че след тези думи просто всичко друго е излишно. Като цяло преди я мислех за доста умна жена; никак не ѝ подхожда да е наивна като 13-годишна ученичка. По-грозно в поведението ѝ беше това, че тя се стараеше с тънки женски номера да ме накара да се почувствам много зле и отритнат, да съжалявам как съм я изпуснал, но аз умея да разсъждавам трезво за нещата, преценявам плюсовете и минусите във всякакви обстоятелства, затова съвсем спокойно, усмихнато и учтиво ѝ пожелах здраве и късмет в живота, и че щом се "харесват", да се вземат един друг, а мен да не ме мисли чак толкова. :) Видно беше, че тя остана изненадана и разочарована от спокойствието ми, което излъчвах пред нея, очаквайки да се тръшкам и ридая. В следващите дни имах време за размисъл и достигнах до заключението, че действително съм голям късметлия, защото тя във възможно най-правилния момент, без сама да подозира, е успяла да ме спаси от угрозата да съм с подобна жена за цял живот. Истински се зарадвах, че това се случи буквално дни преди плануваното създаване на дете, а не твърде късно след зачеването или раждането му. Вярвам, че хубавото и стойностно в живота ми тепърва предстои, този път с правилната жена, за което допълнително ще спомогне и опитът ми до момента. :)

п. п. : Целта на темата ми е да споделя някои лични мисли и опит с вас, да ви дам повод за размисъл, да споделите и вие своя опит, ако имате подобен такъв. В никакъв случай не желая това да е поредната тема за война между мъже и жени. Има прекрасни хора и от двата пола, както и недотам прекрасни, затова ви призовавам да се придържаме към приятелски настроен тон и заедно да създаден една уютна атмосфера на общуване. :)

Коментари

1.   Прав си, авторе. Човек не знае от какъв лош късмет го е спасил лошият му късмет. В твоя случай ти знаеш, де. :) По-добре сега, отколкото когато ви се беше родило детенце. Щеше и то да пати от безумните решения на майка си. Дамата е в началото на менопаузата, предполагам. Страхува се, че остарява, че не се е наживявала и т. н... Ще се позабавлява с малкия още малко, после той ще я остави заради друга "кака" или пък ще се влюби в момиче на неговата възраст (както му приляга) и ще се върне дамата отново за огънче при теб. Така ми се струва, че пак ще те потърси.

Жена съм, горе-долу на твоите години. Позната ми е болката ти, защото и на мен са ми забивали не един път нож в гърба по подъл и болезнен начин... Не знам какво имат предвид под "тръпка" и че си бил "твърде скучен". Нали имаш чувство за хумор - надали човек с чувство за хумор ще е скучен. Попадал си на дами с непостоянен характер, които не притежават твоето постоянство, чувство за вярност, дълг, преданост, лоялност и другите от изброените ти качества. Може би това е отговорът на въпроса. Аз съм лоялна до мозъка на костите си, но това не се цени - нито от приятелки (приятели), нито от мъжете (потенциални партньори за връзка). В началото им бях интересна, най-прекрасната, най-красивата, най-умната и т. н. - нали си представяш как новото винаги е интересно, но в един момент им омръзвах, намираха си следващата, която ставаше по-прекрасна от мен, а аз се превръщах в "много сложна" и т. н. Явно им ставах скучна с добротата си. Подчертавам само, че не съм ги обсебвала по никакъв начин, нито съм искала от тях прекалено много внимание или друго... Последният мъж, когото обикнах (не само като мъж, но и като колега и приятел), ме замени с една 20 години по-млада от него чалгаджийка, която отгоре на всичко се води, че има сериозен приятел (когото се води, че обича). А аз я видях как кокетничи и флиртува с всеки мъж, за да получи вниманието му. На мен такива изпълнения не са ми присъщи. Може би затова съм "скучна".

2.   Не го изчетох цялото но ще ти кажа. Жените се влюбват в емоцията а мъжете във външния вид. За това жените си слагат грим а мъжете лъжат.
Така една жена иска да има постоянно емоция но не само хубава, ти като и даваш всичко на жената, съгласяваш се с нея, не изразяваш мнение тя губи интерес. Жената трябва постоянно да има нужда да се доказва за да може да се чувства щастлива, това става само и единствено, като ти не си прекрачваш границите, имаш си лично мнение, имаш цел, света не се върти само около нея, не и сваляш нон стоп звезди, не те е страх да останеш без нея, не си й душевна кофа, когато една жена има проблем и ти сподели ти не се наемаш да й оправиш нейния проблем, когато имате проблем във връзката обикновенно повечето лайна който изсипва върху теб, са просто претекст да й покажеш че е желана, не трябва нон стоп да си на разположение, трябва да си живеш както и съвместния живот така и собствения и още куп други формалности. Това е от личен опит, но колкото и добър и желан да си не си задавай въпроса дали а кога ще се появи някой по-добър.

4.   Значи да има по-висок статус от нея. Това е. Онова чувство, когато си имаш някого до теб и си горд да го имаш. Това е тръпката.

При вас мъжете го има когато жената до вас е много красива, при нас жените, когато мъжа е много успешен.

Жените избираме мъжа според това, което би могъл да ни даде.
И ако "лошия" мъж може да осигури по-добър стандарт на живот от "добрия", жената автоматично избира "лошия".
Но бъди "добрия", който може да осигури всичко от което жена се нуждае и след теб ще има много жени да се чудиш коя да избереш.

При теб няма навалица, не защото си добър, а защото си средно статистически нормален мъж. И по този начин си заменим- даваш точно толкова, колкото и още 100 биха могли да предложат.

5.   Авторе, бих те посъветвала само едно. Не съжалявай, а се радвай че нямаш по-сериозни отношения в бъдеще с такава персона. Представи си, че вече имахте дете. Тогава не можеш просто да махнеш с лека ръка и да кажеш "Здраве да е" и да затвориш вратата. Относно връзките, аз имам едно желязно правило, което спазвам винаги. Приключила ли съм веднъж връзка, никога и при никакви обстоятелктва не се връщам назад. И по правило, когато кажеш "Никога", живота ти предоставя чудни ситуации да го отстояваш. Така се е случвало не веднъж с мен, но не се пречупих и живота ми показа, че съм взимала правилното решение. Макар на моменти да ми е било наистина тежко.
Тази жена веднъж те е предала. Веднъж направила ли го е... тя не те уважава и най-важното не те обича истински и искрено. Няма как просто. А приказките за общо бъдеще и дете.... мазане на очи. Женицата едвам се е сдържала да заминеш, за да се хвърли в леглото на друг. С такива хора се руши, не се гради бъдеще.
Жена съм на 35г. омъжена по любов от 7 години, майка на 2г. дете. За себе си можа да кажа, че съм изключигелно крайна към изневярата. За нея няма оправдание, няма и прошка. И за да не звуча детински ще добавя, че съм имала огромен брой възможности да изневеря. Винаги съм била харесвана от мъжете. Често това ме е карало да се чувствам неудобно. Тренирам, поддържам се и съм благодарна за чудния си ген. Казвам това не за да се хваля, а за да не звучи предходното изречение като празни хвалби. Сваляли са ме всякакви мъже от простака до интелигентния. Сваляли са ме доста привлекателни мъже. Работя предимно с мъже и пътувам често командировки. Никога, ама никога не съм си и помисляла да изневеря. Защото обичам. Обичаш ли просто ставаш сляп за други. Той е само един. През тези седем години сме имали и тежки моменти. Но никога не съм спирала да обичам него. А когато обичаш, как.. как изобщо ще легнеш до друг и после ще прегърнеш него, ще седнеш на масата с него и ще го гледаш в очите. Обичта няма вратички и няма пауза.
Относно т. н. тръпка... моята дефиниция е онази първична сексуална химия, която ти обръща корема на топка когато видиш обекта на твоите желания. Тръпка към новото, неизвестното и интересното, породена в главата и фантазиите ти. При необвързани- споделена и усвоена, води до привързване, след време до обич. Пре друге води до желяние за още и още. При обвързаните търсачи на тръпка и силни усещания води до изневери, чувство за празнота, или вина, или непрестанна неудовлетвореност, желание за още и още... Познавам обвързани жени и мъже, които я преследват, нея тръпката, до като ги държат краката. При някои просто няма насищане. Всеки сам черае пътя си и всеке сав решава какво му е нужно, за да се чувктва удовлетворен.
Пожелавам ти скоро да срещнеш жената, която ще гледа само в твоите очи. А в неините ти ще намираш чиста и непринудена обич.

6.   Означава: "да им носи финикийски знаци и да ги оставя да правят каквото си искат, с когото си искат... ".
Това е най-тръпковият за жените мъж, който мога да си представя.

7.   Всеки път е различно (:

8.   До днес се нервирах и се възмущавах на поведението на жените, но от днес вече си мисля, че за това им поведение са виновни само мъжете! Автора е доказателство за това, знае, че тази жена е несериозна и въпреки това й гласува доверие!? Е как няма да му прави номера, когато го вижда какъв е глупак. Няма ли свестни жени за него, че се връща пак при такава която го е будалила? Сега се прави на изненадан!? Хората са казали, кучето скача според тоягата. Докато има мекушави мъже, които подскачат като маймунки пред хитри жени, вечно ще се пишат подобни теми! В миналото е било недопустимо жена да си позволи да си играе с мъж, равносилно е да се самоубие, а сега мъжете им станаха играчки, каквато е станал авторът!

9.   авторе, тръпка значи човекът да ти е интересен, да откриваш нещо ново и непознато в него, да те привлича и на първично, физическо ниво... ей такива неща.
ти точно това не можеш да дадеш на мацката, защото вече сте били заедно и не си й интересен. нещо по-лошо, тя те има за сигурната резерва, която й стои в запас когато закъса за друг мъж и ти не можеш да й се сърдиш, защото сам си се поставил в това положение.
номер 8 е прав да се възмущава защото ти си знаел каква е и въпреки това си й се вързал. с това не оправдавам поведението й, просто ти посочвам грешката, която си допуснал. търси нормална жена, която ще те цени като човек, а не някаква бивша, която само се чуди откъде да си достави поредната "тръпка"

12.   Как разбирам дали все още имам тръпка към мъжа. Когато се видим и не сме се видали т 1-2 седмици, повечко време, ми се подкосяват краката, всеедно ми е първото гадже и първата целувка.
Дори и на някои да им се стори, глупаво това обяснение.. аз така го чувствам :)

13.   Авторе, проблемът ти е, че нямаш себеуважение като мъж. Това жените го усещат и затова привличаш такива тъпи коври, които искат да се възползват от теб и да те пазят за резерва. Никога не позволявай на една жена да те пази за резерва - научи се кога да казваш сбогом на тъпата к*чка. Мъж, който няма уважение към себе си, няма собствено мнение и така нататък, никога няма да привлече жена, която също има уважение към себе си и търси морален човек, какъвто ти уж се описваш. Очевидно е, че поведението на 40 годишната жена е супер нагло и не и приляга на годините. Отдавна щях да и бия шута ако бях на твое място - жени много! Ако разбираш английски, разрови се в този сайт: thewinninglane. com, ще ти помогне много! Надявам се, че модераторите ще публикуват този коментар, защото понякога суровата истина трябва да бъде чута и смятам, че това ще ти помогне много!

15.   Здравейте! Пише ви автора. Благодаря на всички включили се в темата! Ценя отделеното от вас време и искам да знаете, че съм прочел внимателно всяка дума, защото за мен е важно да се запозная с гледните точки на всеки човек, независимо дали е критика или подкрепа. :) По-долу ще коментирам някои от вашите мнения, а преди това бих желал да ви запозная с продължението.

Откакто написах темата, се случиха някои интересни неща, ако може така да се каже. Периодично получавах текстови съобщения на телефона си от бившата ми бивша (какво странно словосъчетание само), с които тя очевидно всячески се опитваше да ме накара да се чувствам зле, само че аз просто се смеех на няколко пъти как може да е така по детски наивна. Пишеше къде били на почивки, в какви ресторанти отсядали, как му въртяла свирки до припадък, колко му бил голям "инструментът" и разни други от този род. :) Какво се оказа накрая, обаче!? Вчера ми звънна по телефона и от любопитство да чуя какви глупости ще излее, все пак приех обаждането ѝ. Очаквах отново да се хвали, а всъщност се опита да ме използва за слушател-психотерапевт. То един рев, едни крокодилски сълзи. Не след дълго затворих, защото не исках да я слушам, но от краткия ни разговор разбрах, че общо-взето онзи си е взел, каквото е искал, започнал да я ревнува много, да я ограничава, тя е искала дете от него, а той накрая ѝ е казал, че може да си останат любовници, но не искал деца и обвързване. Искаше съвет какво да прави, как да си го върне, какво можело да накара един мъж да иска да има дете от една жена и т. н.. Не можех да повярвам на ушите си, че след всичките тези нейни прояви и съобщенията в последните седмици тя се осмели накрая да ми звъни и да иска съвети. Казах ѝ преди да затворя, че един мъж иска дете от една жена, когато на нея може да се разчита. Това въобще не ѝ хареса, като го чу, защото ясно разбра какво имам предвид. После допълних, че всеки човек има глава на раменете си и трябва да е наясно, че сам кове съдбата си, изхождайки от своите действия и бездействия.

Към номера 1 и 5: Споделям написаното от вас и ви благодаря за изчерпателните мнения! Аз съм човек, който е склонен в редки случаи, при определени обстоятелства, да даде втори шанс на приятел или жена, но очевидно не съм преценил в дълбочина всичко и затова няма да тръгна сега да се оправдавам. Щом съм постъпил по такъв начин и съм се доверил, значи себе си държа отговорен и никого другиго. Изводите си ги правя и продължавам напред. :)
"Човек не знае от какъв лош късмет го е спасил лошият му късмет" е наистина пословицата, която често си повтарям и се уверявам неведнъж в нейната правота! Много точно казано/написано! :) Голям късметлия съм бил на няколко пъти през живота си и буквално съм се спасявал от смърт и сериозни травми по чиста случайност! Затова и например, ако ме навали пороен дъжд или ме опръска с вода някоя преминаваща кола, аз го приемам с усмивка, защото съм здрав, мога да виждам, ходя, говоря, чувам, работя... Какво по-хубаво от това? Да, в природата ни е винаги да желаем да постигнем още и още, но като че ли рядко се замисляме, че всъщност повечето сме щастливи, без да го подозираме.

Към номер 2: Споделям мисленето ти какво не бива да е един мъж, но нека напомня, че в историята ми ясно уточних, че не се съгласявам за всичко, а имам собствено мнение. Дори с въпросната жена понякога заради различните становища сме стигали и до спорове. Неведнъж ми е казвала после, че заради това ме уважава повече, макар че на моменти - според думите ѝ - е искала да ме удари или удуши, защото не съм отстъпвал, когато вярвам в нещо и мога да го подкрепя с доводи.
Освен това, аз никога "не свалям звезди" с ласкателства и не се престаравам да бъда твърде голям кавалер. Предпочитам да бъда себе си, дори и с цената на това да кажа неща, които няма да допаднат на отсрещната страна. Не се преструвам в опитите си да бъда непременно харесан.

Към номер 4: Аз се определям като обикновен български мъж, но има и една малка разлика. Мога да осигуря приличен стандарт на живот, който мнозина "лоши момчета" - както ги наричаш - не могат (доходът ми е 4 000 евро преди облагане), но не това е важно, тъй като парите не са всичко. Такива "лоши момчета" и без пари пак се радват на достатъчно женско внимание. Аз не се имам за "добро момче", просто не съм лош и не съм скала от мускули, нито съм грачещ на улицата или грубиянин с намръщен поглед. Факт е, че явно не мога да осигуря тази така необяснима "тръпка", която е и заглавие на темата. :) Това обаче ме предпазва от именно такива жени, които лековерно се впечатляват от неща, които са ми чужди като поведение и ценностна система.

Към номер 6: Така е, и аз съм забелязвал, че не са малко жените, поддаващи се на изкушението да получат лукс срещу продаване на тялото си. Но има и жени, които искат да са с мъжката равнозначност на "кифла", т. е. едрите мъжаги, умеещи да флиртуват и владеещи изкуството да обещават каквото жените обичат да чуват. И двата типа жени не ме интересуват, тъй като ме привличат единствено умните, неповърхностни, с богата обща култура жени.

Към номер 7: Така е...

Към номер 8: Далеч съм от мекушавия тип мъж, какъвто ти предположи, че съм. Но съм съгласен с теб, че съм допуснал грешка да се съберем отново заедно с тази жена, която на младини вече беше беше злоупотребила с доверието ми заради друг мъж тогава. Ние тази година живяхме на семейни начала няколко месеца, действително всичко беше наред, бяхме заедно неотлъчно по много часове в денонощието и до момента на заминаването ми в чужбина тя се държеше много добре с мен, усещаше се любовта в очите ѝ, неколкократно ми казваше как се чувства гузно и още не може да повярва, че съм ѝ простил заради изневярата при първата ни връзка, до последно умувахме дали да направим бебето преди пътуването ми или след това, и въобще - не показваше признаци, че седмици по-късно ще се обърне на 180 градуса и ще реши да си търси друг мъж. Все пак го отчитам като важен житейски урок за мен, който ще ми е потребен занапред.
Горе в историята пропуснах да спомена нещо, което може би е важно. Тя малко след заминаването ми ми поиска да ѝ изпратя 800 евро за шофьорски изпит и някакъв скъп преглед на детеродните органи, но на мен вътрешно нещо като че ли ми светна сигналната лампичка (не съм стиснат, просто държа жената да поема отговорности, да изкарва парите си с труд, а не да чака наготово от мъжа; а и нейната заплата е почти 3000 лева и не като да гладува) и с уверен, но учтив тон отказах, напомняйки ѝ, че съм в чужбина с цел да изработя пари за наше жилище и допълнителни средства за отглеждане на дете. Макар и да я обичах на онзи етап, все пак за миг си помислих, че може да ме мотае. А тя до момента нито е започнала шофьорски изпити, нито си е правила изследвания. Единствено зная, че тя е плащала за пътуванията и ресторантите на онзи младок, който "я водел" на море и планински курорти. "Водел" в кавички, защото тя е развързвала кесията, а не той.

Към номер 9: Прав си. Ще добавя това, че като изключим изневярата ѝ преди десетина години, тя години наред не е показвала колко е несериозна, а дори напротив - стараеща се, грамотна жена, обличаща се прилично, с добри обноски, градяща кариера. Това не значи, че сляпо я хваля сега - не страдам от Стокхолмски синдром. Единствено изтъквам факти. Може би ѝ повярвах в началото на годината заради това, че вече тя сама отчита слабостите си и че няма вече толкова предимства, колкото ги имаше на младини, когато беше и красива, и стройна, и млада. Понапатила се е с мъже от предишни връзки, остаряла е видимо, съжалява как не е родила преди 10-15 години и иска възможно по-скоро да има дете от правилния мъж, който да е грижовен и сериозен. Да, зная - не може да се разчита на нечие отчаяние да го прави добър, но случилото се е случило и няма връщане назад. Единствено мога да благодаря на това, че не се стигна до бременност от мен и явно ми е отредено някой ден да срещна по-подходяща жена.

Към номер 13: Никога не съм харесвал така наречените "коври", "кифли" или "пайнерки". Напротив, старая се да общувам със стойностни мъже и жени, тъй като сред такива хора се чувствам добре. Жената от историята не е никаква "ковра", нито съм "мислел с долния етаж" през живота си за която и да било жена. Привличането си е привличане, но без човешки добродетели не може. Поне не и според моите разбирания за подходяща жена.
Адреса, който ти приложи, го поразгледах преди няколко дни и има заслужаващи се да се прочетат материали на него, макар че като цяло съм наясно с всичките изнесени там неща. Но и с някои от тях не съм съгласен, тъй като са прекомерно крайни. Например се съветва мъжете да не се хващат с жени без деца от предишен брак, нито жени, които не са красавици, а аз лично познавам две изключително щастливи двойки, съставени от мъже с жени с деца от предишни бракове (единият дори е заможен, но това не му попречи да се събере с жена с 2 деца, която е леко грозничка, но е чудесен човек), на които всяко друго семейство може да завиди за задружността и разбирателството. Разбира се, те вероятно са от редките изключения, но идеята ми е, че все пак не може всички да се слагат под общ знаменател. Зная го и от личен опит, понеже съм бил с нетолкова хубави жени в миналото, също и леко пълнички. Е, какво да кажа - жени като жени. В една от тях, която на практика няма никакви гърди, много ми допадна това, че тя сама за себе си каза веднъж, че е "средна работа". Това е може би най-земната жена, която познавам. Не е надута, не се мисли за нещо, което не е. Има си комплекси, но не прави драми от това и си го признава. Ето такава жена заслужава 100 пъти повече внимание, отколкото разните "коври" с разголващи дрехи и тежък грим, които са имали късмета да получат наготово гени за по-хубави тела и лица, които след това се самозамайват от мъжкото внимание и занемаряват духовното си развитие. Ако тази жена не беше туркиня и не държеше на исляма, бих се събрал с нея.